Těhotenství s pupeční kýlou. Jaká hrozí rizika?

Zodpovězené
27. bře 2020

Dobrý den, pane doktore,

chtěla bych se zeptat na Váš názor ohledně těhotenství s kýlou. Měla jsem naplánovanou operaci pupeční kýly, ale vzhledem k situaci se odkládá na neurčito. S manželem jsme již plánovali po novém roce snahu o druhé dítě, ale našla jsem si v pupíku kýlu a domluvili jsme se s mojí obvodní lékařkou na operaci. Ani ona ani chirurg v ambulanci mi nedokázali říct, jestli je lepší operace až po druhém porodu či nikoliv. Jediný argument byl, že hospitalizace s dvěma dětmi by byla náročnější než s jedním.
Nicméně mě zajímá váš názor. Kýla je asi 2 cm velká, nezvětšuje se, nebolí.

Jaká hrozí rizika při porodu a v těhotenství?

Také se obávám recidivy po druhém porodu a další operace. Zvažuji, že operaci podstoupím až po případném druhém porodu.

Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že nejsem chirurg, tak nemohu danou záležitost vůbec posoudit.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz