Autosedačka pro roční dítě, isofix, protisměr, otočná, do 36 kg, do 5 000 Kč. Doporučíte, prosím?

Zodpovězené
13. čer 2023

Dobrý den,

vybírám autosedačku pro roční dítě, 10,5 kg, do auta Hyundai i30, občas Octavia II a prosím o radu.

Dá se sehnat kvalitní autosedačka do 5 000 Kč, s ISOFIXem, nejlépe protisměrná, otočná 360°, do 36 kg?

Zaujala mě GRACO Turn2Me, ale ta je jen do 18 kg.

Můžete něco doporučit?

Děkuji

Dobrý den,

autosedačku vždy doporučíme zkoušet přímo s malým pasažérem na prodejně a zároveň i v autě. Obě auta mají relativně velký sklon sedáků a isofixová sedačka zde asi nebude fungovat tak, aby malému pasažérovi nepadala hlavička na hrudník.

Otočné isofixové autosedačky mají vnitřní pásy pouze do cca 18 kg. Nosnost isofixu je pouze 33 kg a do toho se počítá váha sedačka a váha malého pasažéra. Pásové sedačky pak mají nosnost do 25-36 kg a vydrží dětem o mnohem delší dobu a většina z nich má větší prostor pro nožičky dítěte (ty nejbezpečnější jsou čistě protisměrné).

Neuvádíte výšku malého pasažéra, ale váhou může zůstat ještě stále ve vajíčku - není třeba z něj spěchat.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz