Cybex aton M. Je to dobrý výběr?

Zodpovězené
4. říj 2020

Dobrý den,

jsme ve fázi výběru autosedačky pro novorozence a ve všech prodejnách s kočárky nám byla doporučena autosedačka Cybex Aton M. Jezdit autem budeme spíše častěji a vlastníme vůz Renault Clio combi 2017. Uvažujeme i nad koupí isofixu k této sedačce.

Je to dobrý výběr?

Vzhledem k těhotenským komplikacím již bohužel nebudeme moci jet a sedačky v autě zkoušet.

Děkuji mnohokrát.

Dobrý den,

značka Cybex a konkrétně většina verzí Atonu zaručují vždy kvalitu a bezpečnost. Jen bych velmi doporučil zohlednit Váš typ auta (je poměrně malé a má dost měkká sedadla). Základna je určitě dobrá volba, velmi usnadňuje poutání sedačky. Zohledněte i to, jak velkého předpokládáte potomka (nynější váha, výška a tělesná stavba rodičů). Pokud jste vyšší a dítě by se mohlo narodit velké, možná by nebylo od věci zaměřit se i na velikost vajíčka. Aton M příliš velký není.

Doporučil bych Vám Facebookovou skupinu Děti proti směru. Tam najdete mnoho rodičů, kteří s konkrétní sedačkou mají vlastní zkušenosti a poradí Vám.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz