Máme 3 děti. Jakou protisměrnou autosedačku koupit na sedadlo uprostřed?

Zodpovězené
24. srp 2022

Dobrý den,

máme auto Citroën C4 Piccaso a 3 samostatné sedačky s isofixem, středový pás ze stropu.
1. dítě: 6 let, pás, Britax Römer Advansafix
2. dítě: 4 roky, 5bodový pás (na podzim už jen pás), Britax Rmer Advansafix
3. dítě: 3 měsíce, Britax Ro¨mer Baby Safe SHR II isofix základna

Momentálně je druhé dítě uprostřed a vajíčko na kraji, ale na podzim se druhé dítě musí přesunout na kraj, z důvodu přechodu z 5bodového pásu na pás z auta. Sedačka Advansafix nedovoluje pás ze stropu, ale jen ze sedačky. Proto dáme vajíčko prozatím doprostřed, ale dle váhy dítěte a váhy samotného vajíčka to dlouho fungovat nebude.

Otázka zní: Jakou protisměrnou sedačku pořídit?

Šla by otočná?

Nemáte s tím nějaké zkušenosti?

Je mi jasné, že musíme autosedačku odzkoušet v autě, ale ráda bych věděla, jaké mám možnosti.

Děkuji za rady.

Dobrý den,
otočnou autosedačku na toto místo sice dostanete, ale sedačky na vedlejších sedadlech jí neumožní otočit. Šel bych cestou čístě protisměrné autosedačky, kterou "vyvážete" v předu na 3bodový pás a vzadu pod lyžiny sedadel řidiče a spolujezdce. Můžete tak používat sedačku až do cca 7 let věku malého pasažéra (po celou dobu v bezpečném protisměru). Nejmenší bude mít super kontakt se sourozenci - budou na sebe skvěle vidět. 🙂
Určitě doporučím vyzkoušet, je to opravdu důležité.
Rádi Vám na prodejnách pomůžeme vyzkoušet všechny možné varianty, ale myslím, že ta čistá protisměrka uprostřed vyhraje 🙂

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz