Nosítko od narození. Jaký je rozdíl mezi Storchenwiege a Diva milano the one?

Zodpovězené
14. dub 2019

Dobrý den,

ráda bych pořídila nosítko pro miminko od narození do max 1 roku (dle zkušeností se starším dítětem předpokládám nošení hlavně v prvních měsících až půl roce, poté příležitostně). V užším výběru mi zůstala nosítka Storchenwiege a Diva milano the one!. Můžete mi prosím říct, jestli je mezi nimi výrazný rozdíl, či které byste upřednostnila a které považujete za vhodnější (případně jiné nosítko)?

Děkuju, Míša

Dobrý den,

Vhodných nosítek pro nošení dětí je dnes celá řada. Nejpříjemnější jsou nosítka šitá přímo ze šátkoviny, tedy z materiálu, ve kterém se nosí děti. Jsou tkané tak, aby pružily správným směrem, často jsou tkány z příměsí, které mají termoregulační vlastnosti či vlastnosti zvyšující nosící komfort. Nosítka šitá z těchto materiálů pak jsou také velice pohodlná, jak pro nosiče tak pro malého nošence.

Pro nejmenší miminka od narození je samozřejmě nejvhodnější šátek, ale pokud tedy z jakéhokoliv důvodu chcete raději volit nosítko, jsou pak výborná nosítka zavazovací anebo pak i přezková.

Pro vaše konkrétní potřeby a dotaz obě nosítka, která jste si vybrala jsou dobrá a vhodná Z mých zkušeností je velice variabilní a pohodlné nosítko Fidella Fusion https://www.isatky.cz/fidella-fusion/ nebo nosítka značky Didymos např. https://www.isatky.cz/zbozi/didymos-didyklick-k...
dále pak jsou velice kvalitní a příjemné značky českých výrobců Donkey, Monilu, Andala, Martys atd

Pro správný výběr je ideální možnost si nosítka vyzkoušet, což můžete buď v některých podpůrných mateřských centrech ve svém okolí nebo na některých srazech a akcích pořádaných ve vašem okolí FB skupinkami.

Přeji dobrý výběr a mnoho pronošených chvil!
Silvie

www.moisha.cz ; mail: moisha@moisha.cz
www.bejbacek.cz ; mail: vivina@seznam.cz
www.isatky.cz