Šátek nebo nosítko od narození pro letní miminko?

Zodpovězené
26. kvě 2021

Dobrý den,

chtěla bych poradit s konkrétním výběrem šátku či nosítka, které je vhodné hned od narození a pro drobné dítě. Předpokládaná porodní váha je pod 3 kg. Mám doma šátek zn. Babylonia, ale jednak je na mě příliš dlouhý (4,9 m.) a jednak je dost teplý. Používala jsem ho občas s první dcerou (byla listopadová) a pekly jsme se obě.

Jakou délku šátku zvolit pro mě?

Mám 163 cm, nyní 70 kg, běžně mimo těhotenství 60 kg.

Jaký šátek zvolit (konkrétní značka případně typ), aby byl slabší (dýchal)? Nebo nosítko?

Nosítko máme po první Kibi, ale není mi moc pohodlné a hlavně první dcera (též drobná) do něj dorostla skoro až v půl roce.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud bychom řešily šátek pro velmi malé miminko a nehledáme rovnou šátek na celé nosící období, tak bych doporučila některý z tenčích šátků v gramáži kolem 250 - 280 g/m.
Přičemž šátky kolem 280 g/m už dokáží zvládnou celé období. 🙂
Na léto jsou vhodné vzdušnější materiály, či takové, které dobře odvádí vhlko a rychle schnou. Takže například s příměsí hedvábí, bambusu (zde více sledovat gramáž, bambus bývá obecně méně vhodný pak na těžší děti, pokud není vhodně nakombinovaný s jiným vláknem), nebo také Tencelu či Repreve.
Některé šátky pro děti do cca 6 kg najdete zde:
https://www.isatky.cz/satek-pro-novorozene/

Případně šátky do 280 g/m i pak pro větší děti zde:
https://www.isatky.cz/satek-na-cele-nosici-obdo...

U nosítek také existují varianty použitelné od narození a cca 3 kg, a to např. Moisha, Sestrice, Monilu aj. u kterých, stejně jako u šátků pro malá miminka musíte počítat s tím, že sice jsou od narození, ale pohodlné budou např. max. do 1 roku, protože jsou velikostně přizpůsobené malým miminkům.
https://www.isatky.cz/nositko-od-narozeni:monil...
Univerzální nosítka pak opravdu bývají až zhruba od 2-3 měsíců.

Hezký večer.

Isa