Šátek na nošení pro začátečnici

koitschka
9. črc 2017

Začala jsem nosit až teď, když je malé skoro 9m a váží cca 10kg (dřív to nešlo kvůli zdrav.problémům). Mám nosítko Kibi a je úplně skvělé pro nás obě, ale ráda bych zkusila i šátek, láká mě to. Jaký si pořídit, aby: a) unesl mé 10kg dítě a byl pro nás i dál, b) byl relativně cenově dostupný (ideálně do 3000), c) zavázal by ho i začátečník. Děkuji vpza případné rady.

listopadka1
9. črc 2017

Hele podle mě v těch šátcích není takový rozdíl, najdi si stránku, kde je prodávají, tam vždy uvádějí nosnost a délku (tu volíš podle své velikosti), co se týče vázání, to je pro všechny šátky stejné.
Já mám šátek odtud: https://www.sanami.eu/satky-na-noseni-miminek-a...
ceny do 2000, já mám ten obyčejný za 1000 a jsem naprosto spokojená.

nonnni
9. črc 2017

@koitschka na desetikilove dite uz to bude chtit vyssi gramaz, sla bych kolem 280 a vys. Pak roli hraji primesi. Tak nemusi byt tak velka gramaz a prsto je nosny.

Za nejlepsi pomer kvalita x cena povazuji v dnesni dobe ceskou firmu loktushe. Jsou opravdu krasne a dobre vypracovane. A daji se nosit od novosku az po vetsi deti. Je dulezite si uvedomit, ze muze byt potreba satek delsi, aby se dal pouzit na vicevrstve uvazy.

Uplne nejlepsi by bylo najit regionalni skupinu (jsou prakticky uz fakt vsude) a dojit na sraz a osahat a vyzkouset si co nejvice satku.

Sanami jsou dobre satky na novosky, ale kolem sedmi kilo vetsina nosicek ma limit na pohodli.

Jinak z dostupnych klidne i Yaro, Lenny Lamb, Indajani...koukni na satkomanii, maji tam velky vyber a uvedenou gramaz.

Jinak doporucuji se prihlasit na FB do skupiy nosime deti, kde najdes veskere potrebne informace.

P.S.: pokud budes koukat po saktu s vyssi gramazi a zejmena je tim vyhlasene Natibaby se lnem, tak je lepsi koukat po zanosenem satku, protoze jsou sice velmi kvalitni, ale musi se zanosit, aby byly mekke. Takze tam opatrne. Treba na nove lnene Natibaby bych si netroufla ani ja se zkusenosti a tezsim ditetem. Ja posilala na testovani i lnenou Oschu, protoze jsem potrebovala pomoc ji zanosit. Na druhou stranu treba Artipoppe dela len uz mekky primo z krabice. Nejlepsi je opravdu si to osahat a zkusit navazat. Na srazech radi poradi, ukazi.

koitschka
autor
9. črc 2017

Dekuju moc, vyzkousim 🙂