Noretistheron na oddálení menstruace a zjištěné těhotenství. Mám jít na potrat?

Zodpovězené
13. čer 2019

Dobrý den, chtěla bych se zeptat.

Nikdy jsem neužívala HA, a tak jsem užívala Noretistheron na oddálení menstruace. Po vysazení jsem to ale nedostala. Čekala jsem teda na další měsíc, ale ani potom jsem to nedostala. Na mé překvapení mi těhotenský test potvrdil těhotenství. Bohužel se ale všude teď dočítám, že užívání Noretistheronu na začátku těhotenství může poškodit plod?! Nevěděla jsem, že jsem těhotná a teď musím řešit, jestli si dítě nechám anebo ne?

Máte zkušenosti s užíváním tohoto léku na začátku těhotenství?

Děkuji

Dobrý den,

noretisteron umí oddálit menstruaci, ale neumí/nemusí zabránit těhotenství. Doporučuju navštívit vašeho gynekologa, abyste vše posoudili a probrali Vaše možnosti.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň