Jak dlouho může odcházet hlenová zátka?

Zodpovězené
9. pro 2018

Dobrý den,

chci se zeptat, jak dlouho může odcházet hlenová zátka?

Dnes jsem 40+3tt a už třetí den mi odchází takový průhledný hlen, samozřejmě postupně, dnes třeba od rána, ale včera jen na večer. Dnes už je takový nažloutlý, tak snad už bude konec. Hlavně podle včerejší kontroly se to k porodu vůbec nechystá, tak by mě zajímalo jestli to aspoň trošku už něco znamená nebo se příští týden vyvolání nevyhnu?

Děkuji za odpověď

Dobrý den,

odchod hlenové zátky svědčí pro chystání se vašeho těla k porodu. Hlen může být čirý, zbarvený krví a ochází i několik dní. Je vhodné s vyvoláním porodu vyčkat, ne vždy je dobře stanovený termín porodu a těhotentsví trvá 42 týdnů.

Věřím, že váš porod už brzy začne sám, moc vám držím pěsti.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová