Jak pomoci miminku do dobré polohy k porodu?

Zodpovězené
7. lis 2021

Dobrý den,

jsem v 34. týdnu a na poslední poradně mi bylo řečeno, že je miminko v poloze příčné a u čípku má nohy. Hlavičkou dolů už přitom dříve bylo. Mám za tři týdny naplánovanou další kontrolu a dopředu mě vyděsili předáním do porodnice k naplánování císařského řezu.

Sama cítím, že miminko není v břichu uložené úplně stabilně, je navíc hodně aktivní, často a intenzivně se hýbe - nohy cítím někdy pod žebry a škytání dole, někdy se břicho vyboulí ven a do šířky a já vím, že je zase napříč. Vím, že je ještě dost času, aby se ideálně otočilo, ale začínám být ve stresu z hrozby císaře. Brala bych i KP.

Je něco, co můžu dělat/nedělat, abych miminku pomohla se otočit tak, aby se mohlo narodit "normálně"?

Je to mé druhé těhotenství, dcera se narodila týden po TP přirozeně.

Moc děkuji za radu.

Dobrý den,

doporučuji navštívit fyzioterapeuta a zároveň i privátní porodní asistentku, která by Vám ukázala pozice, které jsou vhodné ve Vašem případě. Já Vám mohu doporučuji spinning babies a zavinout dělohu a bříško do šátku.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová