Odebrat pupečníkovou tkáň, krev nebo nechat dotepat pupečník?

Zodpovězené
6. srp 2022

Dobrý den,

jsem na vážkách mezi dotepáním pupečníku a odebráním tkáně a krve pupečníku.

Můžete mi prosím napsat výhody a nevýhody dle nejnovějších studií při dotepání pupečníku a zda se při odběru tkáně pupečníku může nechat dotepat pupečník (bez odběru krve)?

Děkuji

Dobrý den,

s odebráním pupeční krve příliš nesouhlasím, je výhodnější pro dítě a jeho budoucí zdraví, nechat pupeční šňůru dotepat a předejít tak komplikacím spojeným např. s pozdější anémií.I WHO doporučuje jako prevenci případných krevních chorob nechat pupeční šňůru dotepat.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová