Špatná průchodnost placenty. Lze dříve ukončit těhotenství a ne jenom čekat?

Zodpovězené
20. čer 2020

Dobrý den,

píšu Vám ohledně toho, že jsem teď nedávno ležela v porodnici, že už se mi blížil porod, ale včas ho zastavili. Ale teď otázka je, že malá má být 35+5, ale vypadá jako 32+2 a vůbec nepřibírá a už to je 3 týdny a váha stoupla max. o 200 gramů. A řekli mi, že je špatná průchodnost placenty, ale že mě budou sledovat, a že to bude okey, ale já tomu prostě nevěřím.
Chtěla jsem na vlastní žádost císař a ukončit dříve těhotenství, že mám o dítě strach, a že je lepší, aby byla venku než ve mně, že já nepoznám, kdy se něco stane, a že už bude pozdě. A oni mi řekli, že ne, že se musí počkat, že venku může umřít taky.
Nejsem ten typ člověka, co umí sedět a čekat, až mu zemře třeba dítě.

Chci se tedy zeptat, zda jde ukončit dříve těhotenství a ne jenom čekat :(.

Děkuji

Dobrý den,

myslím, že zdravotníci vyčkávají na dobu, kdy budou zralé plíce Vašeho děťátka a obávají se případných komplikací, které by po porodu mohly nastat. Proto je důležité nyní sledovat stav Vašeho děťátka a ukončit těhotenství v případě zhoršení jeho stavu.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová