Užívání bylin před a po porodu. Je to vhodné?

Zodpovězené
2. led 2019

Dobrý den p. Kohutová,

ráda bych se zeptala, jaké bylinky či další potraviny je vhodné před porodem užívat? Četla jsem, že je vhodný maliník, ale nejsem si jistá, od kterého měsíce. Taktéž jsem četla o lněném semínku. Je ještě něco, co může pomoci přirozenému průběhu porodu?
Dále bych se chtěla zeptat, jestli je vhodné užívat něco i po porodu pro rychlejší hojení?

Mockrát děkuji za odpověď.

Dobrý den,

já doporučuji 4 týdny před porodem začít pít odvar z maliníku a kopřivy, která obsahuje velké množství železa. Do odvaru z kopřivy je vhodné ještě přidat citrón nebo šípky, kvůli lepší vstřebatelnosti železa. Dále doporučuji denně 5 datlí, které posilují dělohu.

Po porodu 6 týdnů popíjet stále maliník, kopřivu, kontryhel, při únavě meduňku. Při větší krevní ztrátě pastuší tobolku a řebříček.

Na hojení je skvělý odvar z rozmarýnu, může být i jitrocel, řepík, dubová kůra. Odvar si můžete nalít do rozprašovače a ránu postříkat, nebo si udělat sedací lázeň.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová