Zkrácený čípek. Může jít o plodovou vodu?

Zodpovězené
7. črc 2019

Dobrý den,

jsem v 18tt a 2 dny zpět jsem byla na pohotovosti kvůli bolestem, tvrdnuti břicha, ale i bolestem při čůrání. MUDr mi řekla že mám zkrácený čípek a že hrozí riziko předčasného porodu, že musím už zůstat doma. Z moči prý něco vyšlo, ale poslala to na přesnější rozbor, kdy bude mít výsledky až v pondělí a příp. dostanu atb.

Poctivě ležím, zda se mi to lepší, ale dnes se mi zdá že mám "víc" takový vodnatý výtok, není toho moc. Myslíte že by se mohlo jednat o plodovku? Mám strašný strach, ale zase nechci moc plašit 😞 bylo to víc ráno, teď už ani ne.

Děkuji moc za odpověď!

Dobrý den,

to , zda se jedná o plodovou vodu, vám bohužel nemohu potvrdit, ani vyvrátit. S jistotou to může potvrdit tzv. Temešváryho test, kdy se pomocí Temešváryho činidla, kdy se kápne na vložku, kde je přítomna plodová voda, prokáže její přítomnost anebo nikoliv.

Proto bych vám poradila, abyste si s sebou vložku vzala na kontrolu a nechala si u svého lékaře provést tuto zkoušku.

Věřím, že vše bude v pořádku.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová