Zkrácený čípek, co to může znamenat?

aspnet
21. říj 2014

Ahoj, dnes v poradně mi doktorka řekla, že mám zkrácený čípek. Mám se šetřit - zmírnit tempo... Co to může znamenat, zkrácený čípek? Děkuji za odpověď. 🙂

tak2014
21. říj 2014

Zkracováním čípku se tělo připravuje na porod...pokud je cipek méně než 2,5cm,tak hrozí předčasný porod

lucifereeek
21. říj 2014

přesně tak, čípek má normálně asi 4cm a čím je kratší tak tím blíž k porodu, takže ti může hrozit předčasný porod.

maminka92
27. říj 2014

Teď jsem ve 35tt, ve 32+3 čípek byl 2,5 a teď mám 0,5.... Dr. mi nic neřekla. Ale asi počítám s tím, že prcek půjde dřív než 5.12. ... Jsem prvorodička, tak jsem z toho taky tak nějak zmatená.

mydvaapes1
27. říj 2014

A je čípek to samé jako označení ,,děložní hrdlo,,? :D nebo jsou to dvě různé věci....děkuji za info 😉

sarkar
28. říj 2014

jak píšou holky, tělo se začíná připravovat na porod, tak se šetři, ať vydržíš do termínu 🙂

margotecka
3. lis 2014

Ahoj holky, můžu se taky zeptat? Mám v průkazce napsáno čípek 2cm. Co to znamená, že se mi taky zkracuje? Jsem dnes 31+1. Díky. 🙂

petunie_2
3. lis 2014

Ja jsem mela ve 24tt 1,5 cm a taky jsem predcasne porodila. Takze se setrit, se setrit, se setrit!

fillipepi
7. únor 2015

Může to signalizovat předčasný porod, ale také vůbec nemusí. Mně takhle strašili už od 25. týdne, jsem na konci 37. týdne a nic se neděje. Pokud Vám doktorka nakázala jenom se šetřit, patrně to není tak vážné, abyste se musela strachovat. Každá jsme jinak stavěná, takže nemusíme zapadat do tabulek. Netahejte těžké věci, domácí práce se taky můžou na chvíli zastavit a zbytečně neběhejte po schodech nebo po nákupech.

miruskapivonka
25. únor 2015

Také souhlasím, zkracování čípku je příprava na porod.. ale je to individuální, u druhého syna jsem ho měla zkrácený na 1,5 cm poslední dva měsíce a týden jsem přenášela 🙂 Ale určitě bych se radši šetřila ;)

ilonkaseda
25. únor 2015

Na porodnici.cz často píší že po 30 týdnu už se nemá měřit,protože jeho délka není důležitá

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru