Alergie na mléčnou bílkovinu. Může být příčinou mých potíží?

Zodpovězené
13. črc 2022

Dobrý večer,

v poslední době mám velké problémy s trávením, otokem krku, svěděním krku a únavou, občasné zvracení, bolest hlavy.
Byla jsem na gastroenterologii na vyšetření ohledně žaludečních vředů nebo refluxu a obojí vyloučeno.
Sono štítné žlázy je ok, krev také. ORL vyšetření bez nálezu. Dnes mi lékařka řekla, že je možné, že mám alergii na mléčnou bílkovinu a mám zkusit udělat 6týdenní test, kdy vynechám veškeré mléčné výrobky.

Je možné mít tyto potíže od toho?

Děkuji

Dobrý den,

mléčná bílkovina může lidem dělat potíže stejně jako další alergeny aka vejce, soja, ořechy. Doporučila bych testy na potravinové intolerance, jinak to sama zjistíte pouze striktní eliminační dietou.

Přeji Vám krásný den.
Pavla