Alergie po MMR očkování. Vyrážka po těle a opuchnutá tvář. Co mohu dělat?

Zodpovězené
15. čer 2022

Dobrý den,

dcera, 16 měsíců stará, byla před měsícem očkovaná na MMR. Po 10 dnech se jí objevila vyrážka - to je v pořádku. Před cca týdnem se objevila vyrážka nová, a to již po celém těle včetně nateklého obličeje. Vyrážka svědí a má to rozškrábané.

Dr. předepsala Zodac kapky a míchanou mast, plus preventivně vysadit lepek a mléčné výrobky a dala mi žádanku na alergologii, kde jsme dostaly termín až za 2 měsíce. Do doby, než byla očkována, dcera žádné jiné alergie neměla. Nicméně, vyrážka se nezlepšuje.

Mohla byste mi poradit, jestli máte s tímto zkušenost?

Co případně vysadit a jak zatím postupovat, než se dostaneme na alergologii?

Mockrát děkuji.

Dobrý den,

podobné zkušenosti má bohužel mnoho maminek, očkování může rozběhnout nežádoucí projevy autoimunitních onemocnění. Doporučuji péči dle non toxic principů a můžete pro inspiraci nahlédnout na tzv. AIP protokol a případně dle něj dočasně postupovat ve stravě, než bude možné se vrátit k běžnému režimu.

Více o zevní non toxic péči na fb skupině Svět non toxic, mnoho rad a tipů sdílím také na svém instagramu @pavlanontoxic

Základní infa též na www.svetnontoxic.cz a na YT kanále Svět non toxic, např. video Zdravé dítě s netoxickou péčí.

Přeji Vám krásný den.
Pavla