Ekzém a šupinatění očí. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
24. kvě 2022

Dobrý den,

moc prosím o jakékoliv info, tipy, rady.

Kromě atopického ekzému na rukou, krku a obličeji, se trápím s takovým "šupinatěním" očí. Ve skutečnosti je to mnohém víc než na fotografii. Mám úplně bílá šupinatá víčka. Nejde to moc vyfotit. Je to na celém očním víčku, až k obočí a pod okem. Šupinky odpadávají, ale pořád se tvoří nové. Přirovnala bych to k lupům. Žadné promazávání nepomáhá.

Kvůli atopickému ekzému držím už třetí měsíc dietu, ekzém se lepší, ale pořád kůže očí načervenalá a šupinatí. Už 3 roky se toho nemohu zbavit. Na kožním mi nepomohli. Teď už používám jen přírodní kosmetiku, ale dřív jsem zkoušela vše, co mi kožní napsala. Začalo mi to po porodu 2. dítěte. Budu ráda za jakékoliv info.

Děkuji

Dobrý den,

patrně se jedná o seborhoické projevy, což vždy souvisí s autoimunitou a stavem střev, respektive našeho střevního mikrobiomu, ale roli hraje i narušený kožní mikrobiom.

Zkuste ještě stravu více uzpůsobit těmto nárokům, t.j snažte se stravu dostatečně diverzifikovat tak, aby se mohly množit ty žádoucí bakterie, úplně bych vynechala průmyslově zpracované potraviny, cukr a na nějakou dobu neuškodí eliminovat i lepek.

Péče o oční víčka topicky je náročná, nemůžete si mazat cokoli, aby to nedráždilo oko.
Můžete zkusit kombinaci kvalitního hydrolátu nebo alespoň termální vody a hyaluronového gelu, samozřejmě v non toxic kvalitě.

Na oči se mi osvědčil tento, používám také:
https://www.kazdydenjedar.cz/produkt/hyaluronov...

Od té samé značky můžete použít i hydrolát, například pivoňka nebo slaměnka.

Přeji Vám krásný den.
Pavla