Seborea ve vlasech. Jaký používat přírodní šampon?

Zodpovězené
1. říj 2019

Dobrý den, Pavlo,

chtěla bych Vás požádat o radu. Už od puberty mám ve vlasech seboroickou dermatitidu. Není to nic extra vážného, díky pravidelnému užívání šamponů se mi daří vlasovou pokožku držet celkem v kondici. Ale jakmile přestanu dlouhodobě nějaký takový šampon užívat (Mediket Plus, Ducray Kelual DS), seborea se vrací.

Ráda bych používala nějakou přírodní léčbu, ale všechny šampony, co jsem vyzkoušela, zatím problém vždy jen zhoršovaly, nebo byly absolutně bez účinku (Lush, Naturinka, TwoSis, Alverde, Weleda...).

Máte nějaký tip na šampon, který by mohl být účinný, přírodní a mohl by pomoci?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

seboreu bohužel nelze vyřešit jen šamponem. Vhodný non toxic šampon je během léčby důležitý, protože kůže u seborey je podrážděná, náchylná na množení kvasinky a chemické šampony narušují pH pokožky, proto stejně za nějaký čas dochází k návratu potíží, nebo některé z nich potíže ještě zhoršují.
Zkusila bych kombinaci vhodného NT sensitive šamponu, plus nízkosachridová dieta a podpořit ještě fytoterapií. Lze použít tinkturu z lopuchu, odvar z lopuchu (kořen) lze použít i na vtírání do vlasů, případně hydrolát levandule a rozmarýn /můžete zkusit květovou vodu od Purity vision v DM, ta je snadno dostupná/. Hydroláty se neoplachují a můžete je aplikovat na zklidnění i do suchých vlasů.
Šampon bych vyzkoušela I+M Freistil sensitiv, má pěkné složení a neměl by dráždit, testovali jsme ho i v rámci našeho non toxic teamu.
Odkaz na šampon najdete v naší recenzi zde:
https://www.facebook.com/svetnontoxic/posts/246...

Základem by ale měla být režimová opatření, optimalizace střevního mikrobiomu. Nasaďte kvalitní probiotika a zkuste přejít na nízkosachafridovou stravu, info k ní najdete všude na internetu. Inspiraci k probiotikům najdete v souboru na stránkách SNT zde: https://svetnontoxic.org/netoxick-svt#/probiotika/

Přeji Vám krásný den.
Pavla