Lze dát koberec jako podklad pod nadzemní bazén?

Zodpovězené
30. srp 2023

Dobrý den,

máme na zahradě nadzemní bazén, který po každé sezóně skládáme.

Každý rok řeším, co pod bazén umístit, protože doporučená geotextilie vydrží vždy jen jednu sezonu, navíc nám několikrát i zplesnivěla.

Je vhodné umístit pod bazén nějaký zátěžový koberec? Nebo máte jiný tip? Nebude se pod bazénem tvořit plíseň?

Bazén stojí na udusané hlíně a písku. V budoucnu plánujeme klasický bazén, takže se nám nechce pod bazén dávat dlažba.

Děkuji za radu.

Dobrý den,

zátěžový koberec pod bazén bych Vám určitě nedoporučoval. Většina koberců není určena pro použití v exteriéru. Jako vhodnou podložku pod bazén bych Vám doporučil umělou trávu. Konkrétně v naší nabídce naleznete umělou trávu POOL speciálně určenou k těmto účelům. Tato podložka zajišťuje měkkost dna bazénu. Spodní strana travního koberce je pokryta nopy, které zaručují stabilitu a protiskluznost podložky.

S přáním pěkného dne

Jiří Novotný
podlahový specialista
www.breno.cz