Venkovní koberec. Jaké jsou vhodné?

Zodpovězené
25. srp 2023

Dobrý den,

jaké koberce jsou vhodné na venkovní použití?

Chtěla bych si trochu zútulnit terasu, kde mám klasickou betonovou zámkovou dlažbu. Chodili bychom po nich boso, takže je důležité, aby byly i příjemné na dotek.

Dělají se i koberce, které by bylo možné položit na dlažbu u bazénu?

Zase by se na nich chodilo bez bot a byly by často mokré...

Máte v Brenu také venkovní koberce?

Děkuji

Dobrý den,

ano, existují kusové koberce z kolekce ADRIA nebo REDUCE, které můžete bez problémů použít i ve venkovních prostorech, například právě na terase. Tyto koberce se řadí do kategorie „bouclé“, tedy mezi tzv. bukláky, které se vyznačují vysokou odolností.

K bazénům mohu doporučit umělou trávu, která se snadno udržuje, je vhodná pro alergiky a má atest odolnosti na sluneční záření. Tyto trávy mají spodní část tvořenou perforovaným latexem, odvod vody tak zajišťují odtokové kanálky. Na e-shopu máme přímo kategorii Umělá tráva k bazénu.

S přáním pěkného dne

Jiří Novotný
podlahový specialista
www.breno.cz