Je týdenní špinění před MS normální? A žádát doktora o vyšetření, když se nedaří méně než 1 rok otěhotnět?

Zodpovězené
27. únor 2023

Dobrý den,

v srpnu jsem vysadila antikoncepci, tudíž 7 měsíců “snažení”. Každou menstruaci zhruba týden před MS špiním. Změnila jsem gynekologa, ten mi udělal první vyšetření a zjistil NÁBĚH na PCOS. Nevím, jak to mám chápat. Dále předepsal Gynprodyl od 17. - 27. DC. Tento cyklus již s progesteronem, přesto špinění znovu 4 dny před MS.

Je týdenní špinění před MS normální?

Podotýkám, že menstruace je sama o sobě velice silná, bolestivá, dlouhá 7 dní.

Má smysl žádat doktora o vyšetření, když se nedaří méně než 1 rok?

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud chcete otěhotnět, tak byste špinit neměla. Hlavní otázka je, jestli ovulujete. Nevím, kolik je Vám let, ale po roce snaźení už bych se asi zajímal, jestli je vše OK.

S pozdravem

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz