Kvalita vajíček. Existují nějaké přípravy na zlepšení?

Zodpovězené
4. lis 2022

Dobrý den, pane doktore,

existují nějaké přípravky nebo vitamíny na lepší kvalitu vajíček?

Mám AMH 0,8 a i s velkými dávkami hormonů mi odebrali vždy max. 2 oocyty. Kvantitu oocytů nijak neovlivním (je mi 38 let), chtěla bych proto udělat alespoň něco pro jejich kvalitu, pokud je to vůbec možné. Doposud beru jen kyselinu listovou na předpis (acidum follicum) a vitamín D.

Děkuji

Dobrý den,

asi Vás zklamu, ale na zvýšení kvality ani počtu vajíček žádný lék doposud neexistuje.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz