Leidenská mutace heterozygot. Měl byste ještě nějaká doporučení na podporu otěhotnění?

Zodpovězené
19. kvě 2021

Dobrý den,

už jsem Vám sem psala, viz. https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/poradna...

Potvrdili mi Leidenskou mutaci pro f. V heterozygot. Domů jsem vyfasovala dvě balení Clexanu a když objevím // na testu, mám si začít píchat injekce. Beru Femibion 1.

Měl byste pro mě ještě nějaké doporučení na podporu otěhotnění, nebo úpravu stravy kvůli Leidnovi? Je něco, co nesmím?

A ještě, když najdu // a začnu si píchat, mám zavolat hematologovi a gyndařce, ale ta řekla, že jí mám volat až budu vyšetřena na hematologii.

Nebudou potřebovat na hema potvrzení o těhotenství?

Či jim opravdu stačí, že mi vyjde pozitivní tt?

Omlouvám se za dlouhé psaní a moc děkuji.

Dobrý den,

pokud nemáte v anamnéza trombózu, tak mi tento postup nepřipadá úplně adekvatní.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz