2 potraty. Čím to může být způsobeno? Mám šanci donosit dítě?

Zodpovězené
2. kvě 2021

Dobrý den,

je mi 29 let, loni jsem potratila 8/2020 7+3 SP s revizí a teď 4/2021 4+6 SP, čekám na výsledky z hematologie a genetiky, nechávám si udělat navíc test na cukrovku a štítnou žlázu.

Nevíte, čím by to mohlo být způsobeno?

Hubená nejsem, ale pohybu mám dost, statek v práci, celé dny na nohou a zvedání těžkých věcí. Příteli je 41 let.

Myslíte si, že mám šanci donosit dítě?

Je to dost psychicky náročné.

Děkuji

Dobrý den,

chyba je buď v embryu (nejčastěji genetika) nebo ve Vás. Pokud ve Vás, tak se musí vyšetřit samotná děloha (hysteroskopie) a i Váš celkový zdravotní stav (už se děje).
Je třeba říct, že dvě těhotenské ztráty mohou být pořád náhoda.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz