Potrat/porod 25. tt. Má dítě šanci na přežití a jestli, tak bylo by životaschopné?

fiiif
15. lis 2019

Včera jsem si psala s kamarádkou, je podruhé těhotná (první chlapeček narozený v 34tt) teď je v 25tt, leží v nemocnici, malý je tesně nad porodnimi cestami, hrdlo se zkracuje, je spatne vyzivovany, dle lekare uz CS nelze provest bez komplikaci, je dost malickaty.. kamarádka, krvaci, ma bolesti bricha, psychicky je samozrejme na dne.. =( holky ja celou noc nespala a premyslela, když jsem byla tehotna ja, od 25tt rizikove tehotenstvi, nakonec se mi podarilo donosit az do 36tt kdy se prcek narodil o mesic dřív a dost malicky, .. otázka zni, jakou myslite ze ma sanci na preziti? a myslite ze pokud by ted porodila, ze by bylo dite zivotaschopne?

hezz17
15. lis 2019

Ve 24.tt přežívá cca 40% děti, z nichž 40% bez vážných následků. Ve 25.to nebude o moc vic. Pokud špatně funguje placenta A plod je ještě menší než odpovídá věku, šance jsou mensi. Obecně lépe prospívají divky než kluci. Ale nejsem neonatolog..

jituli84
15. lis 2019

@fiiif Kamarádka rodila ve 25tt a její malé je ted 9 let , ale u každého to muže bejt jinak samozřejmě, to riziko tam je

martiniquest
15. lis 2019

Je to bud a nebo. Na tohle ti nikdo relevantni odpoved neda. Objimam

astyna88
15. lis 2019

Kamaradka je v 6.m, to se vytvari hlavne mozkove funkce a dusevno stav ditete. Otazkou je,jak takove dite bude prospivat v dospelosti,obecne nejsem pro udrzovani za kazdou cenu. Sanci ma, o tom zadna, ale kvalitu zivota uz nikdo nezaruci.

jituli84
15. lis 2019

@astyna88 jj u každého to bude jinak, kámoška rodila ve 25tt a její malá dokonce dělá závodně nějakej sport, ale může to bejt idividualní no

nazka
15. lis 2019

@fiiif známá rodila, když měl malý 800g, čili nějaký 26.tt, teď už je puberťák a má úplně normální život, jen hůř slyší na jedno ucho a má brýle. Držím moc palce, je to brzy, ale šance jsou. Dej pak vědět, jak to dopadlo..

jituli84
15. lis 2019

@nazka Je vůbec super, že když se to stane, že dokáí miminko zachránit a je zdravé, ikdyž pravda asi ne všechny porodnice jsou na to vybavené

makronka222
15. lis 2019

Cim dele, tim lepe. Kdyby se v ni mimco udrzelo jeste mesic, bylo by to supr. Ach jo:/

astyna88
15. lis 2019

@jituli84

Holcicky jsou vetsinou sikovnejsi,i statisticky se vic potraci kluci. Ti jsou vice nachylni ke zmenam v plodove vode.

Moje znama ma stejne starou dcerku jao ja donoseneho syna. A rozdil krome vysky a vahy bych taky nepoznala,ale s malou hodne pracovala, cvicila, extremne se ji venovala a odmenou je ji velmi sikovna holcicka,ktera mohla dopadnout mnohem hure. Nar v 27tt.

nazka
15. lis 2019

@jituli84 to je pravda Na tohle je super Motol

astyna88
15. lis 2019

@jituli84

Kdyz jsem rodila u apolinare,tak jsem koukala na nastenku jejich Nedoklubek. Je to uzasne,co zvladnou...

jituli84
15. lis 2019

@astyna88 to mi řekla taky dr když jsem v dubnu potratila, že by se nedivila , kdyby to byl chlapeček, že holčičky jsou víc odolné

fiiif
autor
15. lis 2019

holky moc vam dekuji, doufáme ze to zvladnou, ale jak řekl doktor, zatím se ceka..

jituli84
15. lis 2019

@fiiif vždycky se čeká, ale má to i dobrý konce 🙂

nazka
15. lis 2019

@fiiif a kde leží? Věřím, že udělají pro ně, co budou moci.

kkubikula
16. lis 2019

@fiiif syn se narodil v 26 TT. Zdravotní problémy má....

bera28
16. lis 2019

Mám dvojky narozené 26tt, je jim 11,5 roku. Až na mírnou hyperaktivitu žádné problémy, ani brýle, nic takového. Učí se výborně, teď se zrovna připravují na přijímačky na gympl. Kluk je navíc vášnivý sportovec. Vím, že máme velké štěstí. Protože za ty 3 měsíce, co v porodnici strávili, jsem byla několikrát svědkem úmrtí takto malých dětí, případně narození ve vyšším gestačním týdnu, ale s postižením. Zrovna bratranec mých děti se narodil ve 32tt a má DMO,je na vozíku. Samozřejmě čím dříve se narodí, tím vyšší pravděpodobnost komplikací, ale někdy to prostě je naštěstí úplně jinak 🙂🙏

kakret
16. lis 2019

Můj syn je 24+3, je mu sedm bez zdravotních následků, komplikace bezprostředně po porodu byli veliké, nicméně to zvládl. Teď jsem četla článek s přednostou neonatologie UPMD, není tak rozhodující váha jako gestacni týden. Každý den se počítá. Jinak syn byl již taky sestoupli v cestách, nozickami, nicméně ho sekci vyndali v plodovych obalech.

verunka_korunka
16. lis 2019

Mam dceru 25+6tt, ale pri nastupu do porodnice 22+1tt ji brali jako potrat... je bez jakychkoliv nasledku, jen je hlidana na kardiologii kvuli malinko otevrene spojce na srdicku, ale nema zadna omezeni.
Jak psali jini, nezalezi na vaze, ale na delce tehotenstvi. Kazdy den navic je dobry.
A sance na preziti... pred 4 roky to bylo pokud si dobre pamatuji v nasem tydnu cca tretina zemre, tretina ma nasledky a tretina je relativne zdrava (uplne bez jakychkoliv obtizi je opravdu male procento, byla to myslim zase cca necela tretina).

fiiif
autor
16. lis 2019

Holky moc vám děkuji, zatím se drží.. Myslim na ni, nejradši bych se za ni rozjela, ale mám to přes pul republiky. Držte ji palce 🙂

amazonkajanik
16. lis 2019

Měla jsem kolegyni, ročník 87 a ta se v 25tt narodila. Prý vážila jako pytlík mouky. Dnes je z ní dvojnásobná matka, sice postava jako Valerie Kaplanova, ale ta kdyby jí někomu strelila, tak leží pod stolem. Takže šance je! 😉

zuzita15
16. lis 2019

@fiiif bratranek je neonatolog a rikal, ze nezalezi na tydnu, ale na vyvinutosti ditete. Dokazou zachranit 300g dite ve 22tt, ale treba nezachrani dite ve 26tt, protoze neni dost vyvinute. Kamaradka rodila ve 22tt, 500g, zachranovali a diky bohu zachranili a holcicka je (tuk tuk) zatim bez nasledku (ted skoro 4 roky), takze zalezi na mnoha faktorech a nejde to takhle rict...

fiiif
autor
16. lis 2019

@nazka v Českých Budějovicích
@zuzita15 malicky jw prave spatne ziveny, je dost mensi a ani organy nema vyvinute jak by meli v tomto týdnu uz byt..achjo, nezbyva nez čekat a doufat

waloiss
16. lis 2019

Syn byl na JIRP ve Zline.. sestricka rikala ze tam dokonce meli holcicku ktera mela pri narozeni 380g a uz ted je s rodici doma a zdrava 🙂 ale holcicka no, kluci jsou v tomdle trosicku pomalejsi a davaji si vice na cas.. nikdo ti neodpovi.. je to bud a nebo... primar zlinske neonatologie je Jozef Macko, je s nim rozhovor i na youtube a celkem to tam jasne vse popisuje 🙂 tak kdyztak kouknete 🙂 drzim pesti a hodne zdravicka a sil, at to dobre dopadne

fiiif
autor
16. lis 2019

@waloiss děkuji, chtela jsem asi spis si popovidat..

verunka_korunka
16. lis 2019

@zuzita15 to jsi mi tim potvrdila co jsem si myslela. Kdyz jsem totiz videla ruzne pripady kolem sebe, prislo mi, ze kdyz byl problem u matky, dite se lepe adaptovalo, kdyz byl problem u ditete, bylo vic problemu i po narozeni. Ale to jsou jen moje domnenky. Mi prave neonatolog rekl, ze jim nezalezi vubec na vaze, ale na tydnu, co uz ma dite vyvinuté. Ale mozna mi to rikal pro muj konkretni pripad. Ja mela zanet v plodove vode, hodne silny, nedal se vylecit ale diteti nic nebylo, ani ten zanet nakonec v sobe nemela, toho se prave bali.
@fiiif A chlapecci jsou taky bojovnici. Chlapecek vedle byl jen o 2 tydny starsi pri narozeni nez ta moje a byl o dost sikovnejsi se vsim... s dychanim s kojenim, sanim... fakt strasne sikovny. Byl strasne rychle bez kysliku, to ta nase ho mela jeste po 2,5 mesicich od narozeni. A kolegyne dedecek se narodil ve 28tt a dopekali ho v troube a zvladl to, to je podle me mazec... musel byt opravdu sikovny 🙂 takze i kluci umi zabojovat

verunka_korunka
16. lis 2019

@fiiif jeste me napada, spoustu informaci o nedonosencich muzes ty i kamaradka najit na Nedoklubko. Ale to uz asi kamaradka vi.

zelenaesmolda
16. lis 2019

@waloiss
ono uz neplati,ze pod 600g je to potrat?

waloiss
16. lis 2019

@zelenaesmolda ??? Nějak nechápu na co reagujete 🤔 ja psala o holcicce ktera se narodila a mela 380g. Vypiplali ji a je zdrava a doma 🙂

zelenaesmolda
16. lis 2019

@waloiss
reaguju prave na tohle,driv platilo,ze se deti pod 600g nezachranovaly a bylo to brano jako potrat,to uz neplati?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru