Pohlaví dítěte

Bude to chlapeček, nebo holčička? To je otázka, kterou si klade asi každá budoucí maminka. Pokud patříš mezi ty, které chtějí vědět pohlaví miminka co nejdříve, pojď se s námi podívat na různé metody jeho určení. Kromě toho ti prozradíme, ve kterém týdnu se dá pohlaví děťátka zjistit, jaké faktory do toho mohou vstoupit a co za vyšetření musíš podstoupit, aby ses co nejdříve dozvěděla, jestli čekáš dceru, nebo syna.

Pohlaví miminka

Někteří rodiče se nechávají překvapit a pohlaví miminka zjistí až při porodu.

Určení pohlaví dítěte

To, kdy lze zjistit pohlaví dítěte nebo ho alespoň zkusit poprvé odhadnout, je úzce spjato se skutečností, jaká vyšetření v těhotenství absolvuješ, přičemž částečně zde roli sehrává i přístrojové vybavení v ambulanci tvého lékaře. Níže jsme shrnuli jednotlivé metody, které jsou nápomocné při určení pohlaví tvého drobečka.

Zjištění pohlaví dítěte na ultrazvuku

 • Určení pohlaví na ultrazvuku představuje nejčastěji využívanou metodu, přičemž spolehlivost se pohybuje kolem 90 až 97 %.
 • Prvním důležitým faktorem je poloha dítěte – nebo jinak řečeno: pokud se miminko „nebude chtít ukázat“ a neotočí se správným směrem, musíš počkat do dalšího vyšetření a doufat, že se natočí lépe.
 • Rovněž je podstatná kvalita ultrazvukového přístroje, který má tvůj lékař v ambulanci – především se to týká těch nastávajících maminek, které v těhotenství neabsolvují důležité prenatální screeningy u jiných odborníků a miminko na ultrazvuku vidí jen v ordinaci na těhotenské poradně.

Prenatální screeningy, u kterých lze určit pohlaví miminka 👇

1. Prvotrimestrální screening – kombinovaný test

 • kolem 12. týdne těhotenství, tedy v období, kdy se provádí prvotrimestrální screening, může lékař odhadnout pohlaví miminka, ale důvěryhodnost této informace není zatím vysoká. Screening je primárně zaměřený na vyhodnocení pravděpodobnosti možného rizika některých vývojových vad děťátka a ne každý doktor se během tohoto vyšetření zaměřuje na určení pohlaví.
 • V této etapě těhotenství už sice miminko má vyvinuté pohlavní orgány, nicméně na ultrazvuku je zatím není dobře vidět. Lékař je zkoumá podle úhlu, který vzniká mezi hrbolkem v pohlavní oblasti a povrchem těla. Pokud je úhel větší než 30 °, jde pravděpodobně o chlapečka, je-li menší než 10 °, bude to asi holčička.

Prvotrimestrální screening

Prvotrimestrální screening je prvním „velkým“ vyšetřením v těhotenství, které posuzuje zdravotní stav miminka. Pojď se s námi podívat, z čeho sestává, kde ho můžeš absolvovat a proč bys ho neměla vynechat.

2. Morfologický ultrazvuk – druhotrimestrální screening

 • Morfologický nebo tzv. velký ultrazvuk se provádí kolem 20. týdne těhotenství21 s cílem podrobně prohlédnout miminko, změřit jeho kůstky a prozkoumat funkci vyvíjejících se orgánů. Není tedy divu, že se toto vyšetření považuje za nejdůležitější ultrazvuk během těhotenství.
 • Lékař už na něm s největší pravděpodobností stanoví předpokládané pohlaví. Samozřejmě, pokud se miminko v bříšku otočí tak, že si tuto oblast zakryje, můžeš z ordinace odejít i bez této informace.

Velký ultrazvuk

Morfologický neboli „velký“ ultrazvuk je pro nastávající maminku mimořádnou událostí, protože při něm lékař miminko pečlivě prozkoumá. Pojď se s námi podívat, jak morfologický ultrazvuk probíhá a zda se ti vyplatí doplatit si jeho rozšířenou variantu.

3. 3D nebo 4D ultrazvuk

 • 3D nebo 4D zobrazení děťátka se neprovádí ze zdravotních důvodů, ale jeho cílem je získat pěknou památku na těhotenství a poznat například tvářičku drobečka.
 • Nejčastěji se 3D nebo 4D ultrazvuk provádí od 24. do 30. týdne těhotenství – děťátko už je obaleno tukovou vrstvou a jeho tvář nese rysy, jaké bude mít i po narození. Samozřejmostí je, že se lékař podívá i na pohlaví, když budeš chtít.

3D Ultrazvuk

Kdo by nechtěl mít na těhotenství pěknou vzpomínku, že? Přestože jde o období, které nastávající maminku dokáže i docela potrápit, na ten pocit, kdy pod srdcem nosila vytouženého drobečka, nechce zapomenout nikdy. Jednou z možností, jak si památku na období s bříškem zvěčnit, je také absolvování 3D ultrazvuku. Jak 3D ultrazvuk probíhá, kolik stojí a kam se na něj objednat, se dozvíš v našem článku.

4D Ultrazvuk

4D ultrazvuk představuje krásný zážitek pro nastávající rodiče. Konečně tak mají možnost spatřit človíčka, ke kterému dosud jen promlouvali přes bříško. Jak 4D ultrazvuk probíhá, kdy se nejčastěji provádí a na co si dát pozor, když se na něj budeš objednávat?

4. Zjištění pohlaví dítěte z krve matky

 • Zjištění pohlaví z tvé krve má dvě nesporné výhody – pohlaví se můžeš dozvědět už v prvním trimestru, tedy ještě předtím, než se provádí první důležitý ultrazvuk, a výsledek je velmi spolehlivý – až 99 %.
 • Druhou stránkou věci je však vysoká cena za vyšetření, protože většinu těchto testů, není-li na ně zdravotní indikace, pojišťovna neproplácí.

5. NIPT test

 • NIPT test můžeš znát pod jejich rozšířenějším komerčním názvem Trisomy test. Pro vyšší cenu, která se pohybuje okolo 12 000 Kč, ho častěji volí budoucí maminky, co se obávají o zdraví děťátka, ale podstoupit ho může každá žena na vlastní žádost.
 • Kromě vyhodnocení rizika na Downův syndrom a jiné poruchy počtu chromozomů se dozvíš i pohlaví miminka, a to poměrně brzy, již od 11. týdne těhotenství16.

Test Downova syndromu z krve matky

Možná jsi slyšela o vyšetření v těhotenství, které dokáže zachytit riziko Downova syndromu jen z krve matky. Jedná se o neinvazivní test, který je bezbolestný a bezpečný pro tebe i miminko. Dá se mu však na 100 % věřit a jaký by byl další postup, kdyby výsledky signalizovaly, že miminko může trpět nějakou vývojovou vadou? I to se, mimo jiné, dozvíš v našem článku.

6. Pohlaví dítěte zjištěno na indikovaném diagnostickém vyšetření

 • Pohlaví miminka se můžeš velmi spolehlivě dozvědět i díky amniocentéze, která se však primárně provádí ze závažných zdravotních důvodů. Většinou jde o podezření na jednu z trizomií – Downův syndrom, Edwardsův syndrom nebo Patauův syndrom, které dokáže odběr plodové vody buď potvrdit, nebo vyloučit.

Amniocentéza

Asi každá nastávající maminka má strach, když jí lékař doporučí podstoupit amniocentézu, nebo jinak řečeno odběr plodové vody. Nejde totiž o rutinní vyšetření v těhotenství, proto si pojď přečíst, jak amniocentéza probíhá, jestli s sebou nese nějaká rizika a kdy se provádí.

Domácí test na zjištění pohlaví dítěte z moči

 • Jedná se o komerční testy, které lze koupit v kamenných nebo internetových lékárnách, přičemž se používají podobně jako těhotenské testy – stačí na ně jen proud moči a výsledkem by měl být odhad pohlaví.
 • Přestože řada firem deklaruje vysokou spolehlivost - některé až 98 %, stále jde o údaj, který si nelze ověřit. Proto raději je třeba brát tyto testy s rezervou a nespoléhat se na jejich výsledek při kupování výbavičky nebo malování dětského pokoje. 🙂

Jak zjistit pohlaví domácí metodou?

 • Bohužel odpověď na tuto otázku nemáme. 🙂 Na internetu najdeš spoustu babských rad, o jejichž pravdivosti však nelze ani diskutovat. Pokud některé mamince odhad pohlaví na základě nich vyšel, jde čistě jen o náhodu, protože například tvar bříška, způsob nabírání na hmotnosti nebo preferovaná chuť na sladké či slané jsou ovlivněny množstvím jiných faktorů, na které skutečně nemá dopad to, zda v bříšku nosíš chlapečka, nebo holčičku.
 • Mnoho nastávajících maminek navíc zohledňuje svou osobní zkušenost při několika těhotenstvích. Vzpomínají si, že když čekaly chlapečka, vnímaly například úplně jiné chutě, než když čekaly holčičku. Rozdílnou zkušenost mohou mít například s tvarem bříška, výskytem nevolností či úbytkem na kráse. V takových případech však zapomínají na jeden podstatný fakt – že mezi jednotlivými těhotenstvími mohlo přejít delší časové období, a proto i tělo reaguje odlišně na zátěž, kterou pro něj těhotenství představuje.
 • Rovněž není dobré zjišťovat pohlaví dítěte smícháním moči a sody bikarbony. Přestože je tato babská rada nesmírně rozšířená, nelze jí důvěřovat.

Zjištění pohlaví na základě čínského kalendáře

Jednou z metod určení pohlaví, která není podložena vědeckými fakty, je i výpočet na základě čínského lunárního kalendáře. Důležitými údaji jsou přitom věk matky a datum početí. Na internetu můžeš najít mnoho kalkulaček, proto si zkus tímto způsobem „zjistit“ pohlaví svého miminka a uvidíš, jestli předpoklad vyjde. Některé zdroje uvádějí 80% až 98% spolehlivost této metody.

Zjištění pohlaví Jonášovou metodou

Podle Jonáše a jeho metod se maminky prioritně snaží o početí, případně chtějí vypočítat plodné a neplodné dny. Výsledkem výpočtů Jonášovy metody2 je však i předpokládané pohlaví, které lze v daných dnech počít. Pokud bys ji chtěla využít, musíš mít připraveny následující údaje: tvé datum narození, přesný čas a místo tvého narození.


Video: Vše o ultrazvuku v těhotenství

Rozhovor s odborníkem: MUDr. Petr Kolek

Co ve videu zaznělo:


Nejčastější dotazy o určení pohlaví v těhotenství

 • Je určení pohlaví dítěte v těhotenství na 100 % spolehlivé?

Většina metod má ve spolehlivosti určení pohlaví jistou odchylku. Nejčastěji se nastávající maminky dozvědí pohlaví miminka na ultrazvuku, ale tato metoda má jen 90 až- 97% spolehlivost. O něco výše (až 99 %) je to při NIPT testu. Jinou kategorií je odběr plodové vody, tedy amniocentéza – obvykle se z jejích výsledků budoucí maminka dozví i pohlaví a je zde jen nepatrné riziko, že by se výsledek mýlil. Amniocentéza je však invazivní diagnostické vyšetření, které naštěstí nemusí podstoupit každá těhotná žena.

 • Musím si nechat prozradit pohlaví dítěte?

Zda se chceš dozvědět pohlaví miminka, nebo ne, je jen na tobě. Rozhodneš-li se počkat až do porodu, určitě o tom informuj každého lékaře, který ti v těhotenství bude dělat vyšetření. Obvykle se specialisté provádějící screeningy ptají, jestli už pohlaví víš nebo chceš vědět, ale přece jen, mohou na to zapomenout a omylem ti během vyšetření nevědomky prozradit, co to bude. 🙂


Mohlo by tě také zajímat

Vyšetření během těhotenství

Screeningová, diagnostická, doporučená a doplňková – vyšetření v těhotenství je velké množství a pro nastávající maminku není snadné se v nich zorientovat. Právě proto jsme připravili přehled, ve kterém ti vysvětlíme, jaké vyšetření k čemu slouží, které je propláceno zdravotní pojišťovnou a které můžeš podstoupit na vlastní žádost.

Růst bříška v těhotenství

Nastávající maminky obvykle na začátku těhotenství pozorují, kdy se jim začne zakulacovat bříško. Prozradíme ti, v jakém týdnu k tomu zhruba dojde, co všechno tento proces ovlivňuje a jak bříško poroste v průběhu měsíců tzv. jiného stavu.

Měsíce těhotenství

Obzvlášť jsi-li prvorodička, nemusíš mít přesnou představu o tom, co všechno tě v těhotenství čeká. Proto se v našem článku dozvíš, jak probíhá měsíc po měsíci – jakými změnami projde tvé tělo, co se kdy bude vyvíjet miminku, kdy tě čekají důležitá vyšetření a na co bys v jednotlivých měsících neměla zapomenout.


Více nejen o určování pohlaví miminka na Modrém koníku

 • Napiš odborníkovi
  • Je to zdarma, a dokonce s možností anonymity**
  • Zeptej se v Poradnách.
 • Těhotenství týden po týdnu
  • Chceš mít přehled o tom, co se děje v jednotlivých týdnech těhotenství, jaké změny a vyšetření se tě týkají a jakým vývojem v daném týdnu prochází miminko? Vše zjistíš v našich těhotenských týdnech a těhotenských newsletterech. Na obojí jsme jsme spolupracovali s MUDr. Petrem Kolkem.
  • Těhotenství po týdnech5
  • Newsletter: Těhotenství po týdnech

Hodnocení a zkušenosti s pohlavím dítěte

Máš zkušenost s pohlavím dítěte?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
vironeka  23. dub 2019

Doplním se ještě :-)

Ještě abych se doplnila, tak u kluka jsem měla náladu v podstatě pořád stejnou, neměnnou, v pohodě, v podstatě jste nepoznali, že jsem v tom. No a teď s předpokládanou holčičkou jsem náladová až hrůza. :-D

Plus jsem u kluka neměla takové ty výlevy rozplývání se, když vidím něco miminkovského. :-D A tohle těhotenství mi přijde všechno "hrozně ňuňuuuu". :-D
vironeka  10. dub 2019

Pohlaví miminka

Dneska mi koník jak naschvál blbne, takže se mi celý napsaný příspěvek k odeslání asi smazal, ale lepší pro Vás, jsem se zklidnila a zvládnu to zkrátit.

Od mala si přeju holčičku, nikdy mne ani nenapadlo, že bych měla kluka, přestože jsem jediná holka v rodině z tátovy strany, a přítel má ze strany jeho táty taky samé kluky, jen jedna holka tam je. Takže samozřejmě, první dítě bylo kluk, ačkoliv jsem mu prvních pár týdnů odhodlaně říkala Klárko. Těhotenství super, ani jsem nevěděla, že jsem těhotná, jak fyzicky, tak psychicky jsem byla celou dobu v normálu. Jen mi vyšel špatně triple test, ale plodovka naštěstí nic nepotvrdila, triple je prý takový zbytečný strašák. Ke konci lehká anémie, ani mne nikam neposílala gynekoložka, rovnou napsala železo a to bylo celé. Ke konci těhotenství mne jen začalo obtěžovat časté nucení na malou, ale tak to je normálka. Samozřejmě na nás vykoukl kluk, ale to jsme věděli, nechali jsme si to sdělit na odběru plodové vody. U druhého jsem se teda rozhodla udělat podle těch pověr co nejvíc, aby nám vyšel páreček, i jsem počítala krev podle toho čínského kalendáře a čekala, až ji zaručeně budu mít mladší.... :-D

Druhé těhotenství, to je od začátku pořád něco, jen zavřu dveře od jednoho doktora, už otvírám u druhého :-D začalo to okoločelistním zánětem a anibiotiky, a už to jelo, prakticky jsem pořád lehce nachlazená, jednou jsem i chytila hemofila, takže druhý antibiotika...Anémie tentokrát rovnou i na kapačku, takže chodím do hematologické poradny, beru opět železo. Dole obden,dva , nedejbože tři píchání, pálení, svědění, podle lékaře vše v pohodě, mám jen brát laktobacily, prostě to prostředí je teď lehce rozhozené těhotenstvím. Poslíčci a tvrdnutí břicha od cca 24. týdne. Občas mne jednu dobu při prudkém vstání píchlo v podbřišku tak hustě, že mne to posadilo zpět, ale po nasazení hořčíku se to a ty poslíčci taky celkem uklidnilo. Musím být skvělá společnice, protože jsem děsně náladová a i bývám strašně protivná, nic se mi nechce, nebo naopak potřebuju mít vše hned teď. Tentokrát je to prostě fakt jiný stav :-D. I přibírání je jiné, s malým jsem nabírala jen to bříško, teď se mi šíleně dělají madla nad boky, je to hrozný :-D Jediný, co vyšlo lépe proti prvnímu těhotenství, byly triple testy, takže jsem nemusela na vodu. Kvůli postižení u příbuzného jsem si ale zaplatila genetický ultrazvuk, kde mi k mé radosti oznámili holčičku, můj lékař na to konto pak dodal, že mu taky přijde, že tam dole nic nemá :-D . Udělal mi radost, ale popravdě, pocitově jsem to tentokrát od začátku cítila, jen jednu chvilku jsem byla zviklaná, když jsem se snažila sama sebe raději krotit, abych pak nekoukala jak puk opět, jako kdysi u prvního. Dokonce se mi i zdálo, že je to holka a jak se jmenuje. :-)

takže na mne většina pověr sedí, krom těhotenských chutí, ty mám pořád celý život stejné a těhotenství na ně nemá vliv - čokoláda, čokoláda, čokoláda. A když není ta, tak sýry posypané paprikou, uzeniny a čerstvá zelenina na prkénko. :-D
1 člověk považuje za užitečné
vironeka  10. dub 2019

U druhého mimča tuším od začátku

Já jsem si od malička přála holčičku, už jako malá jsem odmítala hrát si na maminku chlapečka, vždy jsem říkala ostatním holčičkám, že kluka nechci prostě a nebudu si radši hrát vůbec :-D. Asi, že jsem měla dva nezbedné brášky, na které jsem navíc žárlila celkem.

U prvního miminka jsem si tedy moc přála holčičku, bříšku jsem dokonce říkala Klárka...paní doktorka mi jednoho dne na kontrole řekla, že ještě touhle dobou pohlaví nemají říkat, ale ona by to už teď tipla na jasnýho kluka. A z kluka už nesešlo. Pamatuju se, jak jsem to obrečela, ať mi to přišlo z jedné strany nesmyslné, hlavní, že je v pořádku... Těhotenství bylo bez obtíží,ranních nevolností, jen jednu dobu mi bylo blbě vždy ve dvě odpoledne, ale jen tak zlehka, asi během trávení oběda :-D , jinak pocitově procházka růžovou zahradou. Bohužel mne v půlce vyděsili triple testy a nutnost jít na plodovku, kde navíc kluka definitvně potvrdili. Kolem sedmého měsíce mne začalo obtěžovat častější močení a dostala jsem na předpis železo, kvůli lehčí chudokrevnosti a v devátém měsíci už jsem si přála, ať je konečně venku, dřív, než se na toaletě definitivně zabydlím :-D , ale jinak naprostá pohoda. Syn je zlatíčko, a jsem za něho ráda.

Jelikož jsem si přála holčičku, snažila jsem se u dalšího dítka přizpůsobit tomu podle všech těch pověr, za to přece nic nedám, dokonce jsem si vypočítala i to,kdy budu posle té čínské tabulky mít zaručeně mladší krev :-D

Druhé těhotenství je téměř od začátku mazec. V asi šesti týdnech jsem dostala od zubu okoločelistní zánět, rychlý převoz do krajské nemocnice, tam mi řezali dáseň a dostala jsem antibiotika, hned po jejich dobrání jsem dostala nějakou chřipku nebo co a nachlazená jsem od té doby více méně pořád, vždy se to zlepší třeba, ale že bych měla den, kdy alespoň ráno nemám zalehlé uši nebo upaný nos, to ne. Pořád mne prostě něco pobolívá, a než se doplazím k lékaři, zase nic :-D Do toho pořád na střídačku svědění, ale opět - podle gynekologa vše v pořádku. Nevolnosti jsem měla skoro pořád, nezvracela jsem sice, ale bylo mi blbě skoro celý den. Začala se mi horšit pleť, vlasy, lámat nehty... Anémii jsem měla tentokrát horší, poslali mne rovnou na kapačku, teď beru opět železo. Do toho jsem chytila hemofilovou bakterii,takže další antibiotika. :-D doufám, že těmi to skončilo, ta vlna návštěv lékařů, už mne to fakt nebaví :-D Poslíčky mám pocit, že mám po delší chůzi už od nějakého cca 24 týdne, občas mne i při prudkém vstání píchlo v podbřišku tak, až mne to posadilo zpět. No prostě si přijdu, že musím bejt hrozně příjemná společnice, protože si pořád jen na něco stěžuji, ačkoliv takový lidi sama fakt nemám ráda :-D Bříško jsem čekala, že u druhého začne růst dříve, ale dalo si na čas, zato pak vyskočilo pěkně rychle a tentokrát podle těch babských povídaček holčičkovsky - u kluka zezadu těhotnou nepoznáš, u holky jo. A u mně to teda fakt poznáte ze všech stran :-D. Dokonce mám od začátku pocit, že je holka, i se mi zdálo, že jo a jak se jmenuje. Prostě se cítím jinak, je to jiný pocit. I se mi hrozně razantně změnil vkus, děsně mne začaly dojímat takový ty klišovitý věci, růžový, krajkový, princezny...ze kterých se mi normálně odporem rolovaly ponožky. :-) I kočárky jsem najednou chtěla úplně jiný styl, než předtím. Na genetickém ultrazvuku mi pak pan dr. Čutka mladší řekl, že je to skutečně holka, 14 dní po něm mi můj lékař říkal, že by také řekl, že tam nic nemá :-) . Takže se strašně těším na holku a snažím se nečíst na netu zkušenosti, kdy řekli pohlaví špatně, ale stejně se občas neubráním a musím se pak uklidňovat tím, že když ten velký UTZ zobrazí srdeční chlopně , přeci si pak nespletou pohlaví. Z dalšího chlapa doma by mi asi hráblo :-D :-D :-D
asvobodova  24. bře 2019

Pohlaví dětí jsem prostě věděla.

Obě těhotenství jsem odhalila téměř okamžitě, protože u obou dětí mi bylo zle od samého začátku a statečně jsem se "prozvracela" až k porodu.
Poprvé jsem prostě věděla, že je to holka. Manžel stále mluvil o klukovi a já ho stále mírnila, že to může být holka. Že si tím jsem jistá jsem si nechala pro sebe, protože by se mi smál. Ovšem ultrazvuk holčičku potvrdil.
Podruhé jsem cítila kluka. Byl to jiný pocit než u dcery, ale přesto jsem si byla jistá. Měsíc po mě otěhotněla kamarádka a nutila mě zkoušet všechny ty domácí testy. Se sodou, dle stáří krve, s prstýnkem. Všude vyšel kluk, jí holka. Kluka máme obě 😁.
1 člověk považuje za užitečné
puhelin  9. bře 2019

My jsme chtěli být překvapeni

S manželem jsme se dohodli, že pohlaví vědět nechceme. Já sice zvědavá jsem, ale kdybych se to dozvěděla, určitě bych nevydržela a vyžvanila to i jemu... Takže jsem trpělivě čekala.

Má to i obrovskou výhodu v tom, že se téměř neutrácí za zbytečnosti a celá výbavička je v neutrálních barvách, takže s klidem použita i pro další miminka. Už od začátku jsem měla tušení, že čekáme holčičku, ale okolí mi to vyvracelo, že se špičatým břichem, čistou pletí a lesklými vlasy je to určitě kluk. Jméno pro holčičku jsem měla vybrané už dlouho před otěhotněním, pro kluka jméno vybral manžel, aby to bylo zase jeho rozhodnutí. No a vykoukla na nás krásná holčička, která je povahou můj dokonalý klon, což těší hlavně manžela (v těch nejpříšernějších vlastnostech především).

Teď čekáme druhé miminko, opět chceme překvapení, ale tentokrát mi intuice nic nenapovídá. Takže počkáme do porodu... Jména ani teď ve 20tt nemáme vybrána, protože se nám líbí hodně jmen, která mají svátek především okolo termínu porodu. A my chceme, aby slavilo alespoň měsíc po sobě.
4 lidé považují za užitečné
urtica  7. led 2018

Věděla jsem to už před otěhotněním

S manželem jsme se nějakou dobu snažili o miminko - nebyli jsme pár, který by to dal na "první dobrou", první těhotenství navíc skončilo potratem. Cca dva měsíce po potratu jsme jeli na odpočinkovou víkendovku a vzpomínám si, že jsem měla velice intenzivní pocit, že tentokrát to vyjde a že to bude holčička. Nebylo to jen tušení, prostě jsem to věděla.

Ten víkend jsem otěhotněla a uz ve 20 tt potvrdili holku. Během těhotenství jsem dokonce měla sen, ve kterém jsem svou dceru viděla - byl jí asi rok, měla hnědé vlásky a modré oči....
Jak doopravdy vypadala na roce, lze vidět na přiložené fotografii...:-)
7 lidí považuje za užitečné
gabkekoczi  29. pro 2017

Intuice nebo osud

Ještě než jsem byla těhotná, už dopředu jsem věděla, že si nenechám pohlaví miminka odtajnit. Manžel na tom byl stejně, takže nebylo těžké se rozhodnout, zda si to nechat říct nebo ne. :slight_smile:

A tak jakmile jsem otěhotněla, začalo 9ti měsíční čekání na to naše zlatíčko. Bylo mi celkem jedno, jestli to bude holčička nebo chlapeček, hlavně, že to bude zdravé (pozn.: tripple test nám dával totiž riziko Smith Lemli Opitzova syndromu, což se naštěstí nepotvrdilo). Nakupovala jsem hlavně oblečení neutrální barvy a i kočárek jsem směřovala tímto směrem. Když došlo na výběr jmen, udělali jsme s manžel užší výběr a nakonec vybrali jméno Lukáš. Ale pro holčičku jsme se nemohli rozhodnout. A najednou se mi začaly zdát sny o tom, že se narodilo miminko-holčička a že vlastně nevím, jak jí mám říkat, když nemáme to jméno. Tohle se mi zdálo několikrát za celou dobu těhotenství. No, a nakonec se nám ta holčička narodila, ale naštěstí už jméno bylo vybráno a tak jí dneska říkáme Zuzanka. :heart_eyes:

Když jsme plánovali sourozence, tak manžel byl zase pro variantu, abychom se nechali překvapit. Já byla na vážkách a přemýšlela jsem nad variantou, že bych si to tentokrát říct nechala. Ale nakonec jsem odolala a vydržela dalších 9 měsíců. Musím říct, že tentokrát jsem si teda přála kluka, a to z jednoho prostého důvodu - manželovi rodiče mají 3 vnučky a další vnouče se již neplánovalo. Tak aby aspoň jeden chlapák v té rodině byl. :wink: Tentokrát výběr jmen nebyl ani u jednoho pohlaví problém a vybrali jsme i celkem rychle. Takže sny o narozeném miminku bez jména tentokrát neprobíhaly. :grinning: Vlastně žádné sny o miminku tentokrát neprobíhaly. Ale když jsem na miminko myslela, vždy jsem se soustředila na kluka. A najednou to bylo tady - porod. A když to miminko vykouklo na svět, světe div se, byl to kluk jako buk! :slight_smile:

Nevím, zda mé myšlenky byly tak silné, že mě někdo (něco) vyslyšel (o) a splnilo mi mé přání, ale samozřejmě kdyby to byla holčička, neměla bych jí o nic méně ráda.

Takže, možná to byl osud, možná intuice, ale dnes jsem maminkou dvou krásných dětí a jsem nejšťastnější na světě. A kdybych byla těhotná znovu, šla bych do toho znova a nechala se zase překvapit. Je to na jednu stránku takové hezké snít o tom, co to miminko vlastně bude. A co si budeme povídat, dříve takové možnosti jako nechat si říct pohlaví miminka nebyly a taky to ti rodičové vydrželi, tak proč ne i v téhle době. Stačí jen všude hlásit, že to vědět nechcete. :grinning:
alilisi  21. kvě 2017

Intuice mě nezklamala..

Když jsem zjistila, že čekáme miminko, koupila jsem botičky s modrou kožešinkou - říkala jsem si, že mohou být pro obě pohlaví, ale ve skrytu duše jsem si přála chlapečka - manžel byl spíš pro holčičku.

Od 12tt jsme už ale o miminku začali mluvit, jako bychom věděli, že to bude chlapeček - nevěděli, ale moje intuice k němu pořád směřovala. Pohlaví jsme se dozvěděli až ve 20tt a skutečně tam byl pindík přes celou obrazovku!! :-) Nemohla jsem uvěřit, že je to fakt kluk :-) , jela jsem za manželem do práce, kde jsem mu to s nadšením sdělila a na to, jak si přál holčičku, byl štěstím bez sebe! :)

U druhého miminka (až jednou přijde), by se chtěl manžel nechat překvapit, já si ale nejsem jistá, jestli to vydržím :-D :-).
1 člověk považuje za užitečné
maivana  7. bře 2017

Kávové zrno

Manžel (asi jako většina chlapů) si přál kluka.

Nechtěl vědět pohlaví, na kontrole při ultrazvuku se nás doktor ptal, jestli to chceme vědět, podívala jsem se na manžela, který byl přesvědčený, že mezi těmi černobílými čmouhami vidí pindíka, kývl, že to chceme vědět. Doktor řekl "kávové zrno" - holčička! :-) Bylo vidět, že byl trochu zklamaný, ale rychle si zvykl a poohlížel se jen po růžové.

Druhé těhotenství jsme se domluvili, že si to necháme říct, ať víme, na co se připravit, čekali jsme totiž dvojčátka, to už otočil a chtěl spíše holky. Já jsem chtěla taky holky, nebo páreček, hlavně né dva kluky. No a když doktorka prohlížela první plod a řekla holčička, tak už jsem si oddechla, že druhý plod už může být cokoli. Máme páreček.
1 člověk považuje za užitečné
veronika_23  5. bře 2017

Jak jsem čekala holčičku

Můj doktor se o pohlaví děťátka zmínil až při velkém utz v 21. týdnu a řekl: "Čekáte holčičku". Tak jsme nakoupili růžovou výbavičku a v 29. týdnu se z naší "Adélky" stal Filípek.

A u toho už zůstalo, nyní máme 9 měsíčního syna. Je to sice neuvěřitelné, ale ano i toto se v dnešní době stává. :-)
4 lidé považují za užitečné
maudd  2. lis 2016

Intuice?

Už od chvíle, kdy jsem zjistila, že jsem těhotná, jsem nějak podvědomě tušila, že to bude kluk. Navíc manžel tvrdil, že holky neumí (a měl pravdu). V poradně (asi v 15 tt) pan doktor prohlásil "kdybych si měl tipnout, tak tohle je určitě kluk"...měl pravdu. Jen nastávající babičky se snažila břicho přemlouvat, aby to byla holčička, což se jí samozřejmě nepodařilo! :D
1 člověk považuje za užitečné
eldrag  7. zář 2016

Přáli jsme si a vyrobili jsme si..

Jak jsme chtěli tak jsme si i děti vyrobili. Prvního jsme chtěli kluka a byl to kluk jasný od 12 tt (i pocitově). U druhorozené dcery, kterou jsme taky vyráběli s vědomím toho, že to bude holčička, to tak dopadlo. Pocitově to již nebylo na 100% spíše na 80%, ale věřili jsme tomu. :D
2 lidé považují za užitečné
lucisuska  6. zář 2016

Pohlaví miminka

Než jsem otěhotněla, tak jsem si vždycky přála holčičku. Ve 12.tt nebylo nic na screeningu vidět, a tak mi nezbylo než čekat na velký utz ve 20.týdnu. Když jsem viděla chlapečka, ještě než to doktor řekl, tak jsem se vyděsila v tom smyslu, že nevím, co s ním budu dělat... Kluci mě nikdy nějak moc nezajímaly, všechny mé kamarádky měly a mají dodneška holčičky atd. V momentě mi ty moje myšlenky přišly strašně líto. Věřím tomu, že si nás s manželem Kubíček vybral a jsme pro něj ti nejlepší rodiče a já jsem měla takové myšlenky. :-(

Od toho dne ho strašně moc miluju a ikdyž je mi někdy trošku líto, že tu holčičku nemám - třeba při nakupování oblečků a tak, tak si to vůbec už neumím představit a hlavně bych to naše zlatíčko za nic nevyměnila! :-)
liliwhis  1. srp 2016

Poprvé ve 12tt, potvrzení v 21tt

Pohlaví nám poprvé řekli už na NT screeningu ve 12tt. Moc nás to nepřekvapilo, protože předtím, než jsem vůbec začala plánovat těhu, tak mi kartářka řekla, že budeme mít dvě holky (s odstupem 5 let), a to jsem za ní šla úplně z jiného důvodu. Když jsem otěhotněla, VĚDĚLA jsem, že to bude holka. Potvrdili nám ji ve 21tt, kdy nám všechno přesně popsali na ultrazvuku, protože byla dobře natočená. Ale i kdyby to byl kluk, tak to neřešíme, hlavně ať je těhu bez komplikací a prcek zdravý....
modejkun  4. kvě 2016

Teorie, testy, ultrazvuk!

Hned, co jsem zjistila, že jsem těhotná, byla jsem přesvědčená, že to bude holka. Pro holku jsme měli jasné jméno, hlídávala jse vždycky holky, tak jsem nad klukem ani nepřemýšlela.

Když se blížil screening ve 13. týdnu, začalo mi to vrtat hlavou a pak přišel živý sen, ve kterém se mi narodil KLUK! Do ultrazvuku ještě chvíle zbývala, ale mě najednou bylo jasný, že mi řeknou kluka. A byl tam! :-) Ten sen mě tak najednou připravil na kluka, že už mi to ani nepřišlo divný. Na dalších vyšetřeních už pohlaví jen potvrzují. Tak teď trochu svádíme boj se jménem. :-)
kuk93  7. únor 2016

Sen vs realita

Jako rodiče ve 21. století jsme očekávali, že budeme vědět, jestli čekáme holku nebo kluka.

Na začátku těhotenství se mi zdálo ve snu, že to bude určitě blonďatý klouček s modrýma očima. :D Ovšem moje pleť a babské rady tvrdily opak. Nicméně další indície z těchto zdrojů se rozcházely.

Na každém utz před screeningem to nebylo jasné - ASI holka. Na prvním sceeningu ASI holka. Pak to mezitím byl ASI 2x kluk a pak zase ASI holka.

Když se mě v porodnici ptali, co čekáme, řekli jsme, že to pořádně nikdo neví. Výbavičku jsme měli skoro celou neutrální (až na pár vyjímek, protože pak už jsem tušila, že to bude holka. :)

Nakonec se nám 5.6. vyklubala holka. :) A teď uvažuji, jestli má smysl si to nechat příště říct, ale stejně asi nevydržím.
2 lidé považují za užitečné
soonsoon  4. únor 2016

Náš chlapeček

Když jsme s manželem vyráželi na 1. screeningg, doufala jsem, že se dozvíme i pohlaví miminka.

Když mi pan doktor na mou otázku odpověděl, že to vypadá spíše na chlapečka, projela mnou vlna zklamání. Ihned jsme s manželem naběhli do obchodu a nakoupili pár krásných věcí pro chlapečka. Teď už vím pohlaví asi 4 týdny a už si nedovedu představit, že bych měla mít holčičku.

Uvidíme, co nám řeknou na 2. velkém ultrazvuku, zda budeme muset vyrazit na nákup růžových oblečků, nebo už jen dokoupíme modrou výbavičku. :)
mavega  1. únor 2016

Překvapení v 22tt

Strašně moc jsem se těšila, až nám na ultrazvuku oznámí pohlaví dítěte. Ptala jsem se na to už ve 12. týdnu těhotenství. Samozřejmě nešlo nic vidět ani v 16. týdnu. Nakonec jsem si v 17. týdnu zaplatila speciální ultrazvuk na určení pohlaví dítěte a bylo nám oznámeno, že čekáme holčičku. Tak nějak podvědomě jsem to věděla, radovala jsem se a hned jsme jí vybrali jméno Anna. Překvapením byl ultrazvuk ve 22. týdnu, když nám s jistotou řekli, že to bude kluk. Samozřejmě se nakonec narodil chlapeček.

Doporučila bych neutrácet peníze a radši si počkat.
kariii  1. únor 2016

Kluk nebo holka

Od začátku těhotenství mi naprosto každý tipoval holku, podle nevolnosti, chutí, že holka bere krásu. No a ve 20. týdnu nám oznámili, že čekáme kluka. :-)

Jsem ráda, že jsem si to nechala říct dřív než mě popadlo růžový šílenství. :-D
replykatee  9. led 2016

Buď a nebo :)

Pohlaví děťátka mi bylo jedno jak v prvním, tak ve druhém těhotenství. Přála jsem si jen, abychom měli zdravé miminko.

Přesto jsme si nechali pohlaví u obou dětí říct, abych věděla, jakou shánět výbavu. :)
jhhd  7. led 2016

Mám ráda překvapení

Vždycky jsem chtěla spíš kluky. Když jsem otěhotněla, nějak jsem věděla, že to bude holčička a od začátku jsme jí všichni říkali Jaruško. Od doktorky jsem pohlaví dítěte vědět nechtěla. Mám ráda překvapení a takhle krásné překvapení zažije člověk jen párkrát za život. Jak těhotenství postupovalo, tak holčičku hádalo stále více lidí. Břicho jsem skoro neměla, za to zadek jako štýrský valach a obličej jsem měla také jiný, takový jako oteklý. Na druhou stranu mi nikdy nebylo špatně a o těhotenství jsem v podstatě nevěděla. Já jsem sice ke konci těhotenství miminku začala říkat Matěj, aby případný kluk neměl trauma z toho, že mu říkají 9 měsíců Jaruško. Ohlášení narození dcery mě však na porodním sále nijak nepřekvapilo. Máme krásnou Jarušku a já jsem na ni moc hrdá.

Druhé těhotenství bylo jiné od samého začátku. Bylo mi špatně, dokonce jsem asi dvakrát zvracela. S postupujícím těhotenstvím bříško melounovatělo, i když nikdy nedosáhlo nějakých obřích rozměrů. Zadek mi tentokrát nenarostl a obličej zůstal normální. Pohlaví dítěte jsme opět znát nechtěli, takže nám ho paní doktorka neřekla, ale za to ho napsala ve 24.tt do zprávy z UTZ. Asi myslela, že neumím číst a nevím, co je masculinum. Ale moc jsem se nezlobila. Stejně jsme všichni čekali od začátku Matěje a také ho tak oslovovali. Přesto jsme se rozhodli tuto informaci ignorovat, nikomu jsme pohlaví našeho miminka neprozradili a připravili si i holčičí jméno. Narodil se Matěj přesně tak, jak celé mé těhotenství tvrdila naše v tu dobu ani ne 2-letá Jaruška, i když jí pohlaví miminka nikdy nikdo neprozradil.
1 člověk považuje za užitečné
janulina90  7. led 2016

Intuice

Když mi doktor potvrdil, že čekám miminko (7tt) hned jsem prostě nějak vnitřně věděla, že je to kluk.

Od začátku těhotenství jsem měla chuť na sladké a strašně se mi zhoršila pleť, což mělo za následek, že mi všichni tvrdili, že to bude holčička (později i podle tvaru břicha). Já se ale nedala. A když nám chlapečka ve 25tt potvrdili, tak jsem byla na svou intuici hrdá. Pohlaví jsme řekli jen nejbližším, jinak jsme ho tajili.

A u druhého dítěte si pohlaví nechceme ani nechat řict a chceme mít překvapení až na sále. I když muž tvrdí, že já to budu stejně vědět. 😊
keydance  5. led 2016

Holka neb kluk? :)

Vždy jsem si nějak přála holčičku. Nyní v těhotenství, kdy stále nevím pohlaví, je mi to úplně jedno. Možná taková ta nevědomost je k něčemu dobrá. :) Uvidíme, možná koncem ledna, už to vědět budeme. Moc se těším! :)
1 člověk považuje za užitečné
petulka22  6. pro 2015

Pohlaví miminka

Pohlaví mimnka jsme chtěli znát dopředu, abychom věděli, do jaké barvy ladit nákupy. :-)

V prvním těhotenství nám na ultrazvuku řekli, že čekáme chlapečka, takže jsme nakupovali do modra. Druhé těhotenství bylo úplně jiné, bylo mi hodně špatně, všechno nasvědčovalo tomu, že to bude holčička. Na ultrazvuku ve 12tt nám ji potvrdili. Ovšem jaké bylo naše překvapení, když na dalším ultrazvuku byl z naší holčičky chlapeček. :-) Naštěstí jsem ještě neměla nic nakoupené. :-)

Takže máme dva krásné chlapečky, i když každé těhotenství bylo úplně jiné. :-)
1 člověk považuje za užitečné
mayyas  8. lis 2015

Bude to překvapení - už brzo

Celý život jsem si víc rozuměla s klukama a automaticky jsem si také přála mít vždycky děti - kluky. To se změnilo, když jsem se stala nevlastní mámou dvou holek - najednou mě začalo bavit řešit s nimi holčičí věci, ladit s nimi oblečení, zkoušet líčení apod. (i když ta starší na to moc není, zato "malá" to vynahrazuje).

Po mém otěhotnění jsem si tedy přála, aby to byla holčička, malá princezna, která pak i v dospělosti ke mně bude mít snad blíž, než kluk. Nicméně, vnitřní pocit mi od začátku říkal, že to bude kluk. Rozhodla jsem se, po domluvě s partnerem, nechat si pohlaví miminka jako překvapení a neříct si to. I když jsem měla tak 1-2x během velkých utz cukání se na to zeptat, vydržela jsem a chvilku před porodem pořád nevíme, co bude mít náš prcek mezi nohama. :-)

S rostoucím bříškem mi všichni začali říkat, že určitě čekám chlapečka - mám skvělou pleť, prý mi to vážně sluší a břicho mi hodně trčí dopředu. Je zajímavé, že opravdu úplně všichni toho kluka tipují. Jediný partner - tatínek mimča - je od začátku přesvědčený, že určitě bude mít třetí holku. :-) A musím říct, že jak mi všichni pořád o tom chlapečkovi říkají, nějak jsem se po čase vnitřně přenastavila a místo té holky jsem začala o malinko víc chtít zase kluka.

A teď je mi to ale úplně jedno, hlavně chci zdravé miminko a pohlaví je mi opravdu úplně jedno.

Za tři dny rodím a jsem moc zvědavá (čím dál víc), jak to nakonec dopadne. :-)
4 lidé považují za užitečné
ninive211  3. lis 2015

Vysněná holčička

Od malička jsem si přála mít holku, resp. 2 holky anebo aspoň páreček, prostě, aby aspoň jedno dítě byla holčička.

Mám jednu ségru a s klukama jsem to nikdy moc neuměla, nerozuměla jsem jim.
Manžel si přál taky holčičku, ještě ve fázi "výroby" jsme o našem budoucím dítěti suverénně vždy mluvili jako o svištici, jako by ani jiná možnost neexistovala.

Pak jsem našla na testu dvě čárky a od té chvíle jsem začala pochybovat. Je tam ta holčička nebo není? Nevolno mi bylo jenom slabě (to ukazovalo spíš na kluka), nicméně prvotrimestrální akné a převažující chuť spíš na sladší jídla (jakmile odezněly asi dva týdny, kdy jsem se výjimečně nemohla na sladký ani podívat), ukazovalo zase spíš na holčičku (maso jsem v těhotenství moc nemusela, snědla jsem ho, ale nepochutnávala jsem si, zato jsem ulítávala na hruškovém džusu a tvarohovém Míšovi a obecně na zmrzlinách:-) ).

Vždycky jsem věděla, že si nechám říct, co to bude a že nechci překvapení, už jen kvůli nákupu výbavičky.

Na 1.screeningu jsem si říkala, že je asi jen malá pravděpodobnost na správný odhad pohlaví, nicméně u nás v Brně mají špičkovou techniku a špičkové prenatální diagnostiky, takže na moji otázku ke konci UTZ doktorka prohlásila suverénně a bez váhání, že to bude holka. Když viděla asi štěstí v našich očích, tak nás pak radši trošku mírnila, že přece jen tu růžovou by nějak ve velkém ještě nenakupovala, kdyby náhodou, ale první odhad na holčičku vyšel a já byla nadšená a ani jsem nemohla uvěřit. Hledala jsem na koníkovi i mimo něj, jak se podle UTZ na 1. screeningu pozná pohlaví a znovu a znovu kontrolovala sklon pohlavního výběžku (který naštěstí na fotce byl vidět krásně), že to asi fakt bude holčička.

Ta mi pak byla potvrzena ještě v 16.tt mou doktorkou a pak v 21.tt znovu i na velkém UTZ, takže překvapení se naštěstí nekonalo.

Vysněnou holčičku tedy už máme a u druhého je tedy v podstatě jedno, co to bude, i když já bych přece jen radši opět další princeznu. Manžel naopak zase kluka, aby byl páreček, takže ať to bude co to bude - jestli teda jednou bude - vždycky bude někdo spokojen. Hlavně, když to bude zdravé.
1 člověk považuje za užitečné
mon_88017  3. lis 2015

Překvapení až do poslední chvíle

Žádné nevolnosti, relativně malé břicho a "masová" strava podle babských pověr ukazovaly na kluka. Dlouhá linea negra, mastné vlasy, akné a jiné krásuberoucí libůstky zase na holku. A teď babo raď. :-)

Pohlaví jsem si sdělit nenechala, považuju to za jedno z mála příjemných životních překvapení, tak proč se o něj ochuzovat. Ale tak nějak vnitřně jsem cca od půlky těhotenství byla přesvědčená, že to bude holka. A taky že jo.

A překvapení jsem měla vážně až do té nejposlednější chvíle, protože pohlaví miminka mi sestřičky laskavě sdělily asi pět minut po porodu, když jsem se zeptala, co že to ze mě vlastně vypadlo. 8-)
6 lidí považuje za užitečné
iviska  2. lis 2015

Překvapení v obou případech

I u nás přišla jednou řeč na téma "kluk či holka". Oba jsme se shodli, že se rádi necháme překvapit.

Při prvním těhotenství jsem byla více sledovaná díky předchozímu potratu. Paní doktorka se nechtíc prořekla v 16tt, že to vypadá spíše na holčičku, byla jsem zklamaná, ale časem jsem to pustila z hlavy. V 36tt mě překvapil pan doktor z rizikové poradny, kde jsem byla sledovaná kvůli poloze KP miminka. Po shlédnutí záznamu z "pásů" se mě ptal, zda se už těšíme na holčičku. Ptala jsem se ho, proč si to myslí, že to nikde zapsané nemám a že si ani nepřejeme s manželem znát pohlaví dítěte. Řekl mi, že za svou dlouholetou praxi vypozoroval, že holčičky mají vyšší tep.

No a po 3 týdnech jsem mu dala za pravdu, narodila se nám holčička.

Při druhém těhotenství jsme se opět nechali překvapit. Těhotenství probíhalo stejně, měla jsem stejné odpolední a večerní nevolnosti, přibrala jsem stejně kg, pleť, vlasy i tvar bříška jsem měla stejný. A narodil se nám chlapeček.

Čemu tedy opravdu věřím, je to, že holčičky mají vyšší tep.
2 lidé považují za užitečné
iveta93  12. říj 2015

Pohlaví ve 13. týdnu? Jistě, proč ne?

Věděla jsem, že budu chtít vědět pohlaví, ať už kvůli výbavičce nebo kvůli mojí zvědavosti. Jen mě nenapadlo, že budeme mít "rozcapeninu" co se ukáže už na 1.screeningu.

Doktor nám na 80-90% potvrdil holčičku a my jsme odcházeli více než spokojeni. Jednak protože byla zdravá a ještě k tomu naše slečna, kterou jsme si přáli oba.

Ve 20.týdnu na 2.screeningu nám potvrdili holčičku na 99%.

Nezávidím to sousedce, která je zhruba ve stejném týdnu a ani v 7. měsíci prostě neví co to bude, protože jim se zase ukázat nechce. Ale aspoň bude mít překvapení. :-)
kac97  6. říj 2015

Chlapeček!

Od samého začátku, co jsem zjistila, že jsem těhotná, jsem tušila, že to bude chlapeček! Vybrané jméno jsem měla hned - bude to Matyáš.

Každý, kdo se na mě podíval říkal, že opravdu vše nasvědčuje tomu, že to bude chlapeček.

A taky, že ano. Musela jsem na odběr plodové vody, kde nám byl ten náš chlapák potvrzen.
Takže babské "povídačky" na mě seděly. :)
pajinka85  3. srp 2015

Třetí princ

Já jsem si vždycky přála holčičku, už od vždycky jsem si představovala, že budu mít samé holky. Že je budu parádit a česat. :-)

První dítě - touha byla tak silná, že jsem si myslela, že to fakt holčička je. Nebyla. Ale vůbec mi to nevadilo, hned jsem to všem musela říct a těšila se jako bláznivá. ;-)

Druhé dítě - s novým partnerem. Taky jsem chtěla holčičku, jak jinak! :) Těhotenství bylo dost stejné. Nevolnosti taky, a v 16tt nám řekli: chlapeček. No bylo mi to líto, chvíli - ale je to ten nejúžasnější a nejhodnější a nejroztomilejší chlapeček, jakého jsem mohla dostat. ;-) Je to náš poklad.

Třetí dítě - od začátku jsem tušila, že je to určitě zase chlapeček, nějak vnitřně mě to připravovalo a taky, že je. Chvíli mě to mrzelo, že nikdy nepoznám česání culíčků, nebudu mít komu šít šaty a řešit holčičí problémy, ale už se na Honzíka moc těšíme. ;-) A možná zkusíme ještě do čtveřice. ;-)
4 lidé považují za užitečné
lucysek  7. črc 2015

Tak nějak jsem tušila pohlaví miminka hned

Už když sem držela v ruce pozitivní těhu test, hned sem vnitřně pocítila, že to určitě bude holčička. :-) Né že bych si ji nějak vyloženě přála, jestli to bude holka nebo kluk mi bylo jedno, na miminko jsem se těšila i tak moc. :-)

Ve 13tt na velkém UTZ nám byla holčička potvrzena na 80%, a tak jako každý UTZ se tvrzení jen potvrdilo. Sice muž byl trošku zklamán, že nebude klouček, ale i tak byl z naší princezny a pořád je celý na měkko. Nevím, jestli bych celé těhotenství vydržela nevědět, co se v bříšku ukrývá, muž byl hned první, který na kontrole hlásil, že chce znát pohlaví dítka. :-D
1 člověk považuje za užitečné
mmirunda  6. črc 2015

Přála jsem si princeznu

Už jako malá holka jsem tvrdívala, že chci mít jednou dceru. Mít s ní takový vztah jaký mám se svoji mámou. Ne že by kluk byl něco méněcenného, ale nedovedla jsem si to prostře představit.

Když jsem konečně po dlouhých útrapách byla těhotná, nemohla jsem se dočkat doby, kdy se dozvím pohlaví. Díky specializovanému pracovišti tady u nás v Brně jsem věděla, že už se ho možná dozvím velice brzo. Pokud si jsou jistí, řeknou Vám ho už při screeningu ve 13tt. Plná očekávání jsem se tam vydala i se svým přítelem. Já sama jsem na UTZ prd poznala, ale nedalo mi se paní. dr. nezeptat, co že to tedy bude. Oznámila mi pro mne v té chvíli tu nejhezčí větu. Na 80% to bude holčička. A taky že ano! Splnil se mi ten největší sen a já mám dceru!!!
adenka84  12. dub 2015

Dvě princezničky

U obou dětí jsme pohlaví věděli velice brzy. Už ve 12. týdnu si byl lékař na genetice pohlavím téměř jistý a v 18. týdnu se to díky odběru plodové vody jen potvrdilo. Máme doma dvě krásně zdravé holčičky, které si manžel mocinky moc přál... prý si svůj sen už splnil.

Jen já tedy ještě toužím po chlapečkovi, snad se mě to stejně jako manželovi také ještě brzy vyplní. :-D
rozzaarka  11. dub 2015

Přání a skutečnost

Vždycky jsem moc toužila po holčičce. Chtěla jsem mít někoho, s kým budu mít tak hezký vztah, jako mám se svojí mamkou. Když jsme zjistili, že čekáme miminko, tak jsem bříšku začala říkat všemi možnými holčičími jmény a testovali jsme, které bude to pravé. Nicméně zpětně musím říct, že jsem tušila, že je to chlapeček. Poprvé jsem to sama sobě přiznala, když jsme šli na první screening, kde už "hrozilo", že se náznakem dozvíme, kdo u mě bydlí. Na screeningu doktor řekl, že je to spíš chlapeček, potvrdilo se to ve 20tt a máme doma toho nejbáječnějšího chlapečka, jaký může být. Miluju ho nejvíc na světě a ani si neumím představit, že by byl holčička.

Brzy chceme druhé miminko, tak jsem zvědavá, jestli bude páreček, nebo dva raraši. :-) Kvůli Kubíčkovi bych raději, aby měl brášku, protože vím, jak nesnadný může být vztah starší bratr - mladší sestra, ale pro sebe bych chtěla holčičku. Takže teď je to opravdu jedno. :-)
favofrenki  9. dub 2015

Nejkrásnější překvapení

Ani u jednoho syna jsem si pohlaví říct nenechala. Byl to boj a byla jsem zvědavá, ale bylo to to nejkrásnější překvapení.
Věcičky jsem kupovala neutrální, ale později jsem zjistila že většina věcí je stejně do modra takže asi intuice. ;-)
happylenulka  8. dub 2015

První dojem byl chybný

Do 16. týdne jsme byli oba s manželem přesvědčení, že čekáme chlapečka. O to víc jsme byli překvapení, když na UTZ byla vidět holčička. Radost jsme měli obrovskou (stejně jako kdyby nám potvrdili chlapečka) :-). Jen, že ta intuice nebyla správná. :-)

Já třeba upřímně nechápu rodiče, kteří se hroutí nebo jsou nešťastní, když čekají holčičku a přáli si chlapečka nebo naopak... U nás je to tak, že je mi jedno, ale opravdu jedno, zda budem mít holčičky, chlapečky, holku a kluka, ale hlavně si přeji, aby bylo miminko zdravé a abychom je udělali šťastným. :-)
3 lidé považují za užitečné
nebetka  7. dub 2015

Splnilo se mi přání

Vždycky jsem si přála mít holčičku. Když jsem byla těhotná, připravovala jsem se na to, že to bude kluk, abych nebyla zklamaná. Manžel mi od první chvíle říkal: "vy moje dvě holčičky", tomu to bylo jasné, cítil, že čekáme holčičku. Byl ale jediný, kdo si to myslel. Všichni ostatní mi říkali, že to zaručeně bude kluk, protože jsem se jim moc líbila. Nikde žádný pupínek, neztloustla jsem, lesklé vlasy, po všech stránkách jsem se cítila dobře, a to všem připadalo jako známka toho, že to bude kluk. Jenže, splnilo se moje přání a narodila se nám krásná holčička.
hanncca  7. dub 2015

Vždy jen kluci

Mám dva syny. Strašně jsem si přála holčičku...
Ale manžel je z 5ti kluků, genetička mi řekla, že kdybychom splodili my dva holku, byl by to zázrak, ale že i zázkraky se dějí. Třetí tedy neplánujeme, ale kdo ví :-D
Těhotenství víceméně stejné - ani u jednoho kluka mi nebylo špatně, chutě jsem měla stejné, ujížděla jsem na gumových medvídcích.
Chlapečka mi potvrdili vždy až ve 20tt, dřív prý ani nebylo nic vidět, vícero doktorů a vždy kluk, takže to bylo jasné.
forda  25. bře 2015

Chlapeček

Vždycky jsme si přála krásnou copatou holčičku. :-N

Pohlaví jsem chtěla za každou cenu vědět. :-N Ve 20.tt jsem byla na UTZ, ale můj gynekolog se vymlouval, že nic nevidí, a že to není 100% a ať se nechám raději překvapit. Jenže já se objednala na 3D UTZ a tam mi řekli, že čekáme zdravého chlapečka. :-) Chlapeček tak předváděl své "nářadíčko", že i já, naprostý laik, jsem poznala pindíka jak vyšitého. :-D
3 lidé považují za užitečné
senoritapetra  12. bře 2015

Kluk jako buk! Krásné překvápko :-)

Od začátku těhotenství jsem se nemohla dočkat, až mi doktor poví, jestli čekáme chlapečka nebo holčičku. Rodinka a většina lidí kolem mě tipovali spíše na holčičku, usuzovali tak hlavně podle těhotenských obtíží (že prý se u holčiček více zvrací apod.). Nám to bylo jedno, já si přála hlavně zdravé miminko a abych už přestala blít. :-)

Pohlaví jsme se dozvěděli až v polovině 5. měsíce, jelikož prcek se nám pořád tak nějak schovával. Já už byla v duchu také naladěná na tu holčičku tedy, když si to tak všichni mysleli, ale o to bylo větší překvapení, když nám gynekolog oznámil: Noo mamko, já tedy vidím kluka, koukejte - pytel jak velitel. :-D :-)

Domů jsem šla usměvavá a okamžitě jsem psala mamce a taťkovi, abych jim vyvrátila hypotézu, že se člověk vyblije z podoby jen u holčičky a že budeme mít Ondráška!! :-) Ve 36. týdnu těhotenství nám udělal Dr. fotku 3D pytlíka :D, malý se nechtěl ukázat, na videjko už byl moc velký, ale dole měl spoustu plodovky, tak aspoň něco. S poznámkou lékaře, že jestli tohle není kluk, tak vrací diplom. :D :-) My jsme moc šťastní a našeho chlapečka bychom nevyměnili za nic na světě :-) Ještě uvidíme, jak to bude pak podruhé a moc se těšíme. :-)
2 lidé považují za užitečné
janovkov  11. bře 2015

Chlapeček a holčička

U obou dětí, které se narodily v rozmezí 2,5 roku, jsem si od počátku byla jistá, jakého jsou pohlaví. Nevím, jak je to možné, ale u toho prvního jsem nepochybovala, že je to chlapeček. Velký UTZ to jen potvrdil. Stejně tak u druhého dítěte jsem věděla, že to je holčička.
Fyzicky jsem se cítila u obou dětí stejně, takže nějaké výše uvedené znaky, podle kterých by se mělo poznat pohlaví dopředu, jsem nevnímala.
lufija  11. bře 2015

Překvapeni až nakonec

Ani u jednoho těhotenství jsem pohlaví miminka nechtěla vědět. Manžel byl stejného názoru, chtěli jsme se nechat překvapit.

Při prvním těhotenství mi můj šéf v práci (pan doktor) řekl, že vypadám, že čekám kluka. Té myšlenky jsem se chytla a celých devět měsíců cítila a byla přesvědčená, že to bude kluk. No a kuk byl to kluk.
Při druhém těhotenství jsem vnitřně cítila, že to bude opět kluk a bylo to tak.

A ten pocit, když rodíte, bolesti, vyčerpání a na konci uslyšíte, maminko máte kluka / holku, je nádherný. Pokud bych ještě někdy byla těhotná, opět bych si pohlaví říct nenechala, pro ten krásný pocit u porodu. :-)
wahu  11. bře 2015

Je to kluk :-)

Od začátku jsem cítila, že pod srdcem nosím syna. A tak nebylo divu, že na UTZ ve 13. tt MUDr. Vlašín v brněnském Prenatalu potvrdil chlapečka. :-)

K babským radám: chutě na sladké jsem neměla, linea negra se neobjevila vůbec, bříško jsem měla maličké, spíše asi klučičí, měla jsem čistou pleť a prý mi to slušelo. :-)
1 člověk považuje za užitečné
taniik  11. bře 2015

Já to cítím

První těhotenství: Při zjištění jsem odcházela novinku oznámit nastávající babičce, hned za dveřmi říkám mámě: "Babičko, budeš mít vnuka Matýska". Od 12tt všichni viděli kluka, a Matýska máme.

Druhé těhotenství: Opět ten pocit uvnitř, opět jsem po zjištění těhotenství jsem prohlásila, že to bude určitě holka. Holčička potvrzena ve 20tt, a Justýnku máme doma.
ustarana  10. bře 2015

Pohlavie dieťaťa

Ja som pohlavie detí vedieť chcela, pretože nemám rada prekvapenia. A podľa babských rad to napol sedí. So synom som nemala žiadne nevoľnosti ani problémy, čo sa týka jedla vyžadoval pomaranče, kľudne i 4-5 denne. Keď som čakala dcéru, trpela som ako zviera - do 5. mesiaca som mala nevoľnosti, pálila ma žáha, nemohla som cestovať autom, autobusom ani vlakom, lebo by som zvracala, mala som nízky tlak a pred porodom zas vysoký. V druhom tehotenstve som nemala žiadne extra chute, len raz som mala neskutočnú chuť na jitrnici a tá chuť ma trápila týždeň. Po 12 rokoch som si jitrnici dopriala a spravila mi v žalúdku také peklo, že som sa týždeň ploužila len okolo záchodu.
dendeesek  10. bře 2015

Pohlaví miminka

Tak my jsme pohlaví chtěli vědět. Já si přála holčičku, na utz nám řekli chlapečka. Ale nedala bych ho za nic na světě. K těm babským radám - mám odzvracený první trimestr a bylo mi pořád horko. :-D Ale sladké jsem nemohla ani vidět.
missuulle  9. bře 2015

Z chlapce holčička

Já jsem si chtěla nejdřív nechat překvapení, ale přítel pořád mluvil jen o chlapci. Tak jsem radši řekla, že si to necháme říct, aby se když tak srovnal s myšlenkou, že to případně bude holčička. Nechtěla jsem, aby byl smutný či zklamaný na porodním sále.

Na 1. screeningu nám jasně řekli chlapečka, přítel nadšen. Mě bylo pohlaví jedno, vždyť to bylo mé první těhotenství. No a na druhém velkém ultrazvuku (už u mého doktora) přišla věta: "Ale já tam vidím holčičku!" Byli jsme oba v šoku, ale šťastní, že je zdravá.

Nyní je přítel do holčičky zblázněný a mluví o dalším přírůstku - a nevadila by mu ani druhá holčička.
lenjii  9. bře 2015

Druhotromestrální UTZ 21tt

Pohlaví dítěte jsme si chtěli nechat říct a pochlubit se celé rodině.

Při prvním velkém UTZ jsem byla sama a paní nebyla moc přívětivá, tak jsem se ani neptala, jestli něco vidí.

Při tom druhé jsem byla i s manželem a ten pocit když nám řekli, že to bude holka... No fakt krásné! :-) Musela jsem si počkat půlku těhotenství, ale nevadilo mi to! :-)
1 člověk považuje za užitečné
martulikk1  3. bře 2015

Náš kluk :-)

Pohlaví dítěte jsme s manželem chtěli vědět od začátku, co jsme se dozvěděli, že jsem těhotná. Na prvním trim. srceeningu jsme neváhali a zeptali se. Doktorka hledala, hledala, ale nakonec pindíka našla. Manžel byl samozřejmně hrdý, že bude mít kluka:-).

Na velkém ultrazvuku ve 20tt nám chlapečka znovu potvrdili, ten důkaz mezi nožičkama už opravdu nešel přehlédnout. Od té doby jsme nakupovali v modré. :-)
1 člověk považuje za užitečné
maminkazdenicka  15. únor 2015

Já to tušila a moc jsem si to přála

Moc jsem chtěla chlapečka, začala jsem jako těhotná mít chutě na "zdravé" věci jako klobásy, uzeniny celkově a moc jsem ujížděla na bramborech. Podle "babských" rad by to vypadalo na kluka, ale u spousty těhulek to tak nebylo. Takže 100% potvrzeného chlapečka jsme měli z plodové vody. Sice ten strach, jestli bude miminko zdravé, byl hrozný, ale pak jsme si oddychli, že je to zdravý chlapeček. :-)
janina24  14. únor 2015

Pohlaví miminka jsme chtěli vědět od začátku

Oba s manželem jsme chtěli pohlaví miminka vědět co nejdříve, nejen kvůli barvám oblečků a výbavičky, ale také abychom mohli co nejdříve vybírat jméno. Naštěstí bylo pohlaví vidět na ultrazvuku v 18.tt, tak jsme byli připraveni, že se nám narodí chlapeček. A každý mi i říkal, jak mi to sluší, přestože jsem si připadala opuchlá, nevyspalá a sama sobě jsem se nelíbila. Ale pokud přijde druhé těhotenství, přemýšlím o možnosti, že si pohlaví miminka nenechám říct předem. Chtěla bych zažít to překvapení až při porodu, ať už bude probíhat jakkoli. :-)
satyendz  14. únor 2015

Už v břiše měla svou hlavu

Když jsem otěhotněla, dohodli jsme se s manželem, že se necháme překvapit, jestli se narodí Honzík nebo Anička. Ve 20. tt jsme si tedy pohlaví říct nenechali - přitom by pohlaví bylo krásně vidět, ale raději jsem koukala jinam, abych náhodou něco nezahlídla. :-D Ve 23. tt jsme byli na 3D - první záběr ultrazvuku mezi roztažené nožky naší slečny ... že my nic nechceme vědět, ji nezajímalo. Měla svoji hlavu a jasně nám dala najevo, že nechce, abychom jí říkali pupíku. :-)
1 člověk považuje za užitečné
milmic  14. únor 2015

Pohlaví známe ještě před //

Je to zvláštní, nepopsatelný a neuchopitelný pocit, ale u všech tří dětí jsem pohlaví miminka znala ještě dřív, než jsem našla //. Prostě mi v hlavě najednou rezonovalo cosi nepochopitelné, co mi říkalo, že čekáme holčičku / chlapečka.

Poprvé jsem tomuhle pocitu nevěnovala pozornost, přišlo mi to jako hloupost. Podruhé už jsem byla zvědavá, jestli fakt. A potřetí už jsem vůbec nepochybovala, že by to bylo jinak. Prostě jsem to "věděla", nevím jak, ale věděla. :-) Ani jsem nepotřebovala potvrzení na UTZ. Jak se mě zeptal dr. Vlašín - co chceme, co má hledat? Tak jsem mu řekla, ať nehledá nic, že to je prostě kluk a hotovo. Že to holčička být nemůže a nebude. :-N :-D Tak jo, je to kluk.

A v žádném těhotenství u mě neplatily žádné pověry ohledně chutí, nevolností, bříška, postavy, pupínků... čehokoliv, jako typ na pohlaví miminka. Každé těhotenství bylo jiné, ale pohlaví miminka to v mém případě nijak neodráželo. :-)
1 člověk považuje za užitečné
veroniquecz  13. únor 2015

Tatínek jasnovidec

Můj muž byl od začátku přesvědčen, že čekáme holčičku. Nic jiného nepřipouštěl, i jméno měl vybrané. Na NT screeningu nám to pan doktor potvrdil, stejně tak jako na utz ve 20. týdnu a 3D. Tak pevně doufám, že už žádné překvapení na porodním sále nenastane. ;-)
lauramyn  12. únor 2015

Chtěla jsem vědět.....

U prvního dítěte jsme se nechali překvapit, byla jsem ráda za chlapečka. U druhého jsem moc toužila po holčičce a byla trochu zklamaná, že je to chlapeček. Nakonec je to ale fajn, protože si spolu jako malí moc pěkně kluci hráli. Třetí utz ve 20.týdnu ukázal holčičku a já byla moc šťastná. Čtvrté miminko bylo mimo plán, a když jsme byli s manželem na ultrazvuku, oba jsme pak v autě plakali asi půl hodiny. Radostí, že když už, tak budou kámošky.

Páté mi bylo opravdu jedno jaké pohlaví bude, ale věděla jsem, že manžela by potěšil chlapeček. Nechala jsem si to říct z čistě praktických důvodů, aby mi kamarádky nosily po svých dětech oblečení dle pohlaví.
1 člověk považuje za užitečné
opravdova_luzy  11. únor 2015

Pohlaví dítěte

Nám bylo pohlaví potvrzeno až ve 22. tt, protože se ta naše malá hvězda nechtěla na ultrazvuku ukázat ani za nic :). Tak nějak vnitřně jsem ale od začátku cítila/věřila, že čekáme holčičku. x-)
Co mě teda docela štvalo, byly takové ty zaručené babské povídačky typu: holčičky berou maminkám krásu, máte špičaté a úzké břicho, tak to bude určitě kluk, jíš sladké/slané bude to to a to... 8-(
jaaanicka46  10. únor 2015

Pohlaví miminka

Moje tajné intuice nezklamaly. Ale u nikoho jiného jsem se nikdy nestrefila.

První těhotenství, sice jsem nezvracela, ale navalovalo se mi z masa a ryb a při dalších výrazných vůních. Pupík jsem měla sice dopředu a všichni říkali, že to bude kluk. Nebyl. Trochu jsem přibrala i v obličeji, a chutě jsem měla první tři měsíce na sladké a ovoce.

Teď u druhého těhotenství, jsem ani nevěděla, že jsem těhotná. Žádné pachy mi nevadí, ba naopak, mám chuť na maso, a nezdravé kfc :-D. Jím i hodně ryb a ovoce, a cukroví sem tam samozřejmě taky. Bříško mám zase opačné rozteklé i na bocích, v obličeji jsem zatím nepřibrala. A bude to chlapeček.
1 člověk považuje za užitečné
verunkaw  10. únor 2015

1. jsme nevěděli 2. Na 90% holčička

U dcery jsme si pohlaví říct nenechali, ale dost mě to vnitřně užíralo. Nakonec jsem to vydržela a den před termínem se nám narodila holčička.

Druhé těhu jsme plánovali, a podle kartářky, co u ní mamka byla, by to měl být chlapeček. Čas plynul a jelo se do Brna v 14tt na screening (VVV). Bohužel mi špatně vyšla krev na Downův syndrom, tak jsme byli objednaní za 14 dní na konzultaci k paní doktorce.

Miminko se nám ve 14 tt neukázalo. Na kontrole v 18tt podle mé gynekoložky to byla 90% holčička :-) Všem jsem ihned psala, že to vypadá na holčičku. Začla jsem se těšit a vše po první dcerce jsem začla prát a třídit. Nějak jsem to neřešila, ale přítel byl zklamaný, že neumí počít chlapečka. Skříň byla naplněná růžovou barvičkou a já se chodila kochat.

Ve 20tt mě čekal další UTZ v Brně.
Přišla jsem na řadu s tím, že miminko je zádíčkama dopředu že budu muset na chodbu a chvilku chodit, aby se otočilo. Ještě než jsem odcházela se pan doktor ptal, zda víme pohlaví. Řekla jsem mu, že podle mé paní gynekoložky by to měla být na 90% holčička.

Začal se smát a jeho větu slyším ještě dnes: "Pokud tohle je holčička, měla by paní doktorka odevzdat atestaci. " Hned mě poslal na chodbu chodit. Přítel si sedl na židli a já se furt na něj koukala, jak se připitoměle uculuje. Mu to bylo jasné ihned, ale já tomu moc nevěřila. Pak už jsem se začla umívat i já a začlo mi to docházet. Po půl hodině mě doktor zavolal zpět a miminko se krásně natočilo, mohl vše dovyšetřit. Vše bylo v naprostém pořádku, čekáme zdravé miminko - to byla ta nejkrásnější věta, co jsem slyšela, ale ještě jsem nadhodila, zda by se mohl ještě jednou podívat na to pohlaví. Neváhal a ihned mi na bříšku hledal ONO místečko. Trvalo to asi 5 sekund a bylo vše naprosto JASNÉ... čekali jsme krásného zdravého chlapečka. Takže po příjezdu domů jsem se se vším růžovým rozloučila a začla prodávat. ;-)
danulka5775  10. únor 2015

Moje intuice nezklamala :-)

Těhotenství jsem zjistila, když jsem byla v 5tt. Od prvního dne jsem prostě pořád myslela na chlapečka.
Každému, kdo se mě ptal, co to bude, jsem říkala, že si myslím, že chlapeček. Pohlaví jsme zjistili až ve 22tt. A samozřejmě byl tam chlapeček. Chlapečka jsem si přála :-)
peicul  9. únor 2015

Stydlín

Od začátku jsme chtěli vědět, jestli čekáme holčičku nebo chlapečka.

Manžel si přál kluka, protože holčičku už z předchozího vztahu má a já si přála holčičku (vždycky jsem chtěla první holku a pak kluka). Já manželovi celou dobu říkala, že to bude určitě holka, ale on o tom nechtěl ani slyšet. Naše dítko bylo ale tajnůstkář, na žádném UTZ se nám neukázalo, pořád nohy u sebe. Až na druhém velkém UTZ ve 32. týdnu, kdy zase nebylo skoro nic vidět, to doktor tipoval na holku. Jenže manžel frflal, že on to tam teda nevidí a když se doktor zeptal, co mi říkala moje gynekoložka, tak když jsem mu řekla, že doteď se prcek neukázal, tak ještě chvíli pohledal (já teda nechápala, co ještě hledá, když prcek měl pořád nohy u sebe) a najednou řekl, tak je to 100% holka, protože vidíte tohleto? To je děloha.

A bylo jasno, já mám svou vytouženou první holčičku (manžel je z ní samozřejmě taky nadšený) a příště už budeme oba s manželem doufat, že to bude ten chlapeček.
ewulka88  9. únor 2015

Překvapení u porodu

S manželem jsme si strašně přáli holčičku, když nám řekli, že to jsou dvojčata, tak aspoň jednu holčičku. Ve 12 tt na 1. screeningu nám dr. řekl, že jedno je asi chlapeček a to druhé se schovává, to by mohla být holčička, ty jsou prý stydlivé. Mé srdce plesalo.

Na dalším UTZ už to opravdu holčička a chlapeček byl, další UTZ už to byl chlapeček a asi holčička, další UTZ holčička a chlapeček a od 32. tt. jsem musela ležet v nemocnici a tam už pohlaví nezjišťovali protože už byli moc namačkaní.

Ve 37.tt mě museli převést do Brna, kde mi doktorka řekla, že je tam chlapeček (tam, kde celou dobu byla holčička) a asi holčička, to už nás trochu zvyklalo. No a co myslíte? U porodu vylezli 2 kluci. :-) My samozřejmě napsáno jen jméno pro kluka a holku, takže po porodu vypisovat znovu papíry a teprve na sále manžel rozhodl o druhém jméně z našeho výběru.

Každopádně kluci jsou naši miláčci a nevyměnili bychom je za nic na světě, i když vytoužené holčičky se už nedočkáme. :-)
1 člověk považuje za užitečné
epplle  23. led 2015

Intuice nezklamala :)

To, že jsem těhotná, jsem zjistila v 5.tt a od samého začátku jsem cítila, že naše první miminko bude holčička. V mém pocitu mě následně utvrzovaly i ,,babské rad '' zaznívající z blízkého okolí. Nyní jsem ve 13 tt a dle posledního ultrazvuku to s největší pravděpodobností na holčičku skutečně vypadá. :)
katyxq  11. led 2015

Trefila jsem se zas?

Poprvé jsem si myslela, že čekáme holčičku, jméno jsem vybrala snadno, klučičí musel vybrat manžel. A byla to holčička.

Teď mám pocity stejné, jen pohlaví opačně. Tak uvidíme. ;-)
manteca73  11. led 2015

Rozhodlo se to u piva

Před pár lety jsem zašla s kamarádkou na "jedno" a ta mi tam z nudy vytočila prstýnkem nad dlaní jaké budu mít děti: HOLKA, KLUK, HOLKA, KLUK - samože prý nemusím mít všechny 4, ale taky můžu. :-D

Když jsem na testu objevila dvě čárky hlavou mi jako první problesklo: BUDEME MÍT HOLKU. :-) Každopádně jsme se rozhodli s přítelem, že se necháme překvapit. Ale teda řeknu vám, že naše okolí to neslo šíleně. To bylo pořád řečí proč to nechceme vědět a že to beztak víme atd atd.

Noo, já teda opravdu tak nějak podvědomě tušila, že to bude holčička a okolí podle toho jak jsem vypadala tipovalo kluka. :-)

Nakonec jsme si s přítelem řekli, že si to necháme říct, ale že to ututláme až do konce. A tak jsme se v březnu vydala na pravidelnou kontrolu a paní doktorku poprosila o napsání pohlaví na lístek. Přítel se vrátil z práce, sedli jsme si do obyváku a společně lístek otevřeli. No, paní doktorka nám docela zavařila, protože na lístek nakreslila znak pro pohlaví :-D a my v tu chvíli ani jeden netušili, které to zrovna je. :-D Kamarád Google nám naštěstí pomohl a my od té chvíle věděli, že opravdu čekáme HOLKU. 8-) (ale ostatní se to opravdu dozvěděli až po porodu ;-) )
klarkakrejcova  9. led 2015

Překvapení až do konce :)

Od začátku těhotenství jsem byla rozhodnutá nenechat si říct, co čekáme. Vždyť to bylo jedno, hlavně že se mrňouskovi dařilo dobře.

Manžel tvrdil, že "dělal" holku, moje rodina tipovala taky holku, manželova rodina kluka (muž je ze tří kluků, takže tchýně tvrdila, že u nich se holky neumí a "bohužel" měla pravdu :-D ). A tipy okolí byly tak 50:50.

Docela mě bavilo sledovat dedukce okolí, jako že mám velké břicho, to bude holka, zezadu je vidět pas, takže to bude kluk, ze začátku jsem vypadala jako puberťák, takže to bude určitě holka, pak mi to slušelo, takže to bude kluk. A pak přišel náš den a když se naše miminko narodilo, tak jsem jen sledovala, jestli není na sále moc velký šrumec (a nebyl, takže jsem se uklidnila, že je miminko v pořádku). Až porodní asistentka se začala smát a říká: "Vždyť oni nevědí, co se jim narodilo." :-D

Pak jsme se dozvěděli, že je to krásný zdravý kluk. x-) Měla jsem sice v první chvíli strach, že tatínek nebude kluka chtít, když trval na holčičce, ale syna bezmezně miluje. x-)
ljonas  9. led 2015

Určitě překvapení

My s manželem jsme se domluvili, že si nenecháme pohlaví miminka říct, chtěli jsme mít krásné překvapení na porodním sále, úplně jsem si to představovala jak budeme rodit a doktor nám řekne je to kluk, nebo je to holčička a my budeme breče štěstím. Každý ultrazvuk jsem varovala doktora, ať si dá pozor, že to opravdu myslím vážně. ;-) Osud tomu chtěl jinak, já jsem rodila akutním císařským řezem a pohlaví se tedy dozvěděl jako první manžel a já až na pokoji při probírání z narkózy. :-( Dost jsem to oplakala.

Při nakupování nám to nedělalo žádné problémy, kupovali jsme neutrální věcičky.

Při dalším těhotenství bych pohlaví ráda znala, také proto, abychom sourozence mohli hezky připravit na konkrétní jméno a lépe potom dojde k přijetí sourozence.
terunka88  9. led 2015

Je to kluk

Než jsem otěhotněla, přála jsem si holčičku.

Když se zadařilo, najednou mi to bylo úplně jedno, proto jsem si trochu podvědomě myslela, že to bude kluk. Nicméně mi okolí spíš tipovalo holčičku a to včetně manžela, proto jsem se zase nechala zviklat. :-)

Když nám pan doktor na kontrole ve 20. týdnu řekl, že to nejspíš vypadá na chlapečka, byla jsem trochu zaskočená, ale za chvilku jsem se začala na toho našeho kloučka těšit. Na dalších ultrazvucích nám pan doktor pohlaví potvrdil.

Na porodním sále se žádné překvapení nekonalo - narodil se nám kluk Matouš a za žádnou holčičku bych ho nevyměnila! :-)
2 lidé považují za užitečné
rituska88  8. led 2015

Tatínek překvapení nechtěl

Když jsem otěhotněla, bylo mi úplně jedno, jestli to bude holčička nebo chlapeček, vůbec jsem to neřešila a spíš jsem se chtěla nechat překvapit. Protože se mi v těhotenství zhoršila pleť, padaly mi vlasy a vůbec celkově jsem vypadala dost hrozně (i když jsem se cítila báječně), všichni mi tipovali holčičku.

Ve 20.týdnu na kontrole se nás doktor zeptal, jestli chceme vědět, co to je. Já nechtěla, ale přítel mě přemluvil. Doktor se zadíval na ultrazvuk a řekl, že je to kluk. Já říkám: ,,No jo, ale tatínek chtěl spíš holčičku." Doktor na nás mrknul a říká: ,,Co jste si udělali, to máte ;-)" Chlapečka nám pak potvrdili snad ještě 3x, takže do porodnice jsme si šli už s jistotou pro Pepíčka. :-)
Jestli budeme mít ještě někdy miminko, tak tentokrát se už nechci nechat přemluvit a chtěla bych mít překvapení na porodním sále. :-)
sariky  5. led 2015

Páreček

Už před těhotenstvím jsem si říkala, že s pohlavím miminka nebudeme dělat tajnosti. Na prvním NT screeningu ve 13.tt nám doktor řekl, že to bude kluk a holka (dvojčata).

Ptala jsem se, jestli se to ještě nemůže změnit a dr mě pobaveně ujistil, že v případě kluka se určitě nespletl a ukázal nám důkaz. Manžel byl strašně pyšný, že bude mít syna a že to jde tak neomylně poznat. :-)

Páreček se opravdu narodil, takže ultrazvuk nelhal.
partyzanka91  12. pro 2014

My se nechali překvapit

Já byla už od začátku těhu rozhodnutá, že si pohlaví miminka říct nedáme, abych měla o to silnější zážitek z porodu. K tomu rozhodnutí mě inspirovala i jedna známá, která si u obou holčiček pohlaví říct nedala a říkala, že to fakt stojí za to.

Celé mé těhu všichni předpokládali, že to bude kluk. Na druhém screeningu byl se mnou manžel a doktorka říkala, že už vidí co to bude, ale já na ní ať to neříká. Manžel se mi pak přiznal, že on by to rád věděl, ale nechává to na mě. Měla jsem za to, že když manžel pořád o mimísku mluvil jako o klukovi, že si ho moc přeje.

Když jsem byla asi ve 26. týdnu, tak jsem se vprostřed noci vzbudila a zjistila jsem, že si hladím břicho a myslím na svou holčičku! Nevím co se stalo, ale prostě jsem najednou věděla, že tam je děvče. Byl to takový ten stav, kdy člověk není úplně bdělý a vyplouvají na povrch věci z jeho nevědomí. Nevím, zda je to možné, ale zřejmě můj organismus věděl, že čeká holčičku a dal mi to vědět. Ovšem ráno už byl ten pocit pryč a já na něj příliš nedala. Přičítala jsem to snu. Musím říct, že pár nocí nato jsem ten stav zažila znovu a opět jsem mu po ránu nepřidávala velkou váhu.

Pak nastal ten dlouho očekávaný den - příchod našeho štěstí na svět. Bohužel musel skončit plánovanou sekcí a i přes mnou zvolenou epidurální anestezii jsem stratila vědomí a probrala se až když byla malá pryč. Když mi oznámili, že mám holčičku, byla jsem strašně šťastná, měla jsem co vstřebávat. Zvykat si na pocit, že jsem mámou dcerky. Kdybych to věděla dopředu, tak by celý porod byl bez veškerého emotivního zážitku. Nejkrásnější bylo samozřejmě první setkání (po 4 hodinách). A ještě jedna věc mi došla, ta intuice, že čekám holčičku byla tehdy víc než jen zdání a proto příště už na podobný pocit stoprocentě dám.

V budoucnu plánujeme ještě jedno miminko a tam už si pohlaví říct dáme. Ráda bych si vyzkoušela i tu druhou variantu, jaké je vědět kdo se v bříšku ukrývá.
polaks  8. pro 2014

Prekvapko

3 najkrajšie prekvapenia v živote. Počas tehotenstva prejde žena rôznymi vyšetreniami a UTZ, kde by sa mala dozvedieť všetko o zdraví miminka a to bolo jediné, čo ma vždy zaujímalo. Mať zdravé miminko je tá najväčšia radosť. Oblečko som vždy kupovala len na prvé tri mesiace a vždy neutrálne. Ptom som už dokupovala podľa pohlavia.

Prvú som mala dcérku. Nikdy nezabudnem na pani, ktorá mi pár dní pred pôrodm povedala: Jednu hlavu mám a dám si ju aj sťať za to,že budeš mať chlapca,tak Ti to pristane. Brucho máš špicaté, to bude chlapec! No a nebol!

Počas každého tehotenstva sa ma Dr. niekoľkokrát pýtal, či chcem vedieť pohlavie, že je to vždy tak krásne vidno, koľko mamičiek by neviem čo dalo, aby to mohli zistiť. No, ja som nechcela. Chcela som sa nechať prekvapiť. Manžel ma síce lámal, chcel to vedieť, ale makoniec som ho presvedčila, že bude krajšie nechať sa prekvapiť.

No a aj napriek všetkým špeciálnym UTZ to aj tak nie je stopercentné: Bratrancovej priateľke od začiatku vraveli, že bude mať chlapca. Tak nakúpila všetko pre chlapca. Až do konca jej tvrdili, že to bude chlapec, tak mali aj meno len pre chlapca. No, a keď sa po sekcii prebrala z narkózy, tak jej povedali, že má krásne dievčatko.
1 člověk považuje za užitečné
nikollita  4. pro 2014

Nečekaně zase chlapeček

Když jsem čekala svého prvního syna, seděly na mě absolutně všechny babské rady ohledně pohlaví miminka. Ale já cítila holčičku a nakupovala růžové. :-D

Teď čekám druhého chlapečka a od začátku podle babských rad to vypadalo na holku a nic na kluka, ale já jsem se cítila na chlapečka, i když všichni tipovali holčičku.
krabice1983  2. pro 2014

Pohlaví miminka

Absolutně nechápu, prostě mi to neleze do hlavy, jak někdo může psát "ale já jsem chtěla holčičku" nebo "manžel holku/kluka nechce". Já tohle nepochopím.

Při velké ultrazvuku jsme si nechali říct pohlaví, ale jedno miminko se pořád otáčelo, schovávalo, takže do nějakého 22tt jsme pořádně nevěděli zda "to" bude holka nebo kluk. Ale není to jedno, vážně, kdybych měla pět holek nebo pět kluků, mě by to bylo fuk. Hlavně, že jsou miminka zdravá a vyvíjí se jak mají, to je nejdůležitější. ;-)

Jinak druhé pohlaví u druhého miminka mi pořádně nesdělili ani v tom 22 tt, pořád to bylo nejistý, pořád říkali, že není pořádně vidět pindík. A přitom ho má tak velkýho. :-D :-D Žádná holka se nekonala. x-)
1 člověk považuje za užitečné
dannyblakely  11. lis 2014

Tajemství až do konce

Já pohlaví miminka vědět chtěla, manžel nikoliv. Říkal, že by to byla škoda, přijít o to překvapení u porodu. A já, byť jsem byla zvědavá a taky mi to komplikovalo nákupy oblečení pro miminka, jsem jeho přání respektovala.

Musím říct, že nakonec jsem manželovi nesmírně vděčná, že to chtěl takto, protože to překvapení u porodu, když mi sám manžel řekl, že se nám narodila holčička, to bylo úžasné. To, že to člověk do poslední chvíle neví, v tom je taky to kouzlo a ne, že pomalu od začátku víte, že se vám narodí "František". ;-)
1 člověk považuje za užitečné
petit_grisu  11. lis 2014

Tušení, že je to kluk

Ještě než jsem otěhotněla, moc jsem si přála holčičku. Po otěhotnění manžel tvrdil, že je to holka, protože prý ví, co "vyrobil". :-D Díky častému opakování, že to bude holčička, jsem tomu téměř uvěřila, i když jsem stále měla tušení, že pod srdcem nosím chlapečka. A taky že to chlapeček byl. V 11. týdnu nám to pak doktor řekl poprvé, a pak už se pohlaví jen potvrzovalo. x-)
1 člověk považuje za užitečné
holkavbotech  9. lis 2014

Překvápko

Původně jsem chtěla pohlaví vědět, ale manžel mě přesvědčil, ať se necháme pžekvapit, a tak se také stalo.

Pocity jsem měla během těhotenství různé, babských rad jsem si vyslechla nepočítaně a většina z nich se netrefila. Překvápko stálo za to, rozhodně se u dalšího chceme nechat taky překvapit.
1 člověk považuje za užitečné
pulenka  9. lis 2014

Měla jsem tucha už od začátku

Tak tedy, první těhotenství, na testu krásná dálnice a já nevěřila, že jsem opravdu těhotná. x-)
A proto jsem běžela do lékárny koupit si další testy, které samo sebou opět byli pozitivní. Když jsem si tak šla cestou do té lékárny, tak mi běhlo hlavou, že jestli jsem tedy opravdu těhotná, tak to bude kluk. Moje přesvědčení bylo natolik velký, že jsem koukala pouze po modrých věcech.

Ve 22 tt jsem byla hospitalizovaná v nemocnici pro krvácení a při kontrolním UZ jsem se pana primáře ptala "co že to má mezi nožičkama?". Pan primář se mnou žertoval, zda to chci opravdu vědět, načež já sem mu odpověděla, že se potřebuji jen ujistit, zda mě moje intuice neklame. ;-) A nezklamala. Měl ho tam.
No a 11.3.2009 se nám narodil Lukáš.

Roky běžely a my jsme si řekli, že jsi pořídíme druhátko. :-) V srpnu jsem si nechala vyndat tělísko s tím, že začneme na dovolený. No co více si přát, moře, pláž, klídek, pohoda, na zadělávání jako dělaný. A světe div se, zadařilo se hned napoprvé, s čím jsem tedy nepočítala. :-)

Radost byla a dárek k narozeninám pro drahého byl taky vymyšlen. Těhotenství už od začátku je jiné, než to první. A já musím říci, že vůbec nemám tušení, co že se nám to tentokrát narodí. Tak, jak sem při první těhu věděla, tak ted nevím. Přáli bychom si holčičku, ale raději počítám s klukem, to abych nebyla zklamaná. Raději budu mile překvapená. Tak ať to bude kluk či holka, milovat a opatrovat to budu stejně. ;-)
2 lidé považují za užitečné
dandellaii  8. lis 2014

Jak nevěřící Tomáš

Od začátku jsem měla pocit, že to bude kluk, a asi jsem si to tak nějak vsugerovala.

Jaké pak bylo pro mě překvapení, že pan doktor pronesl "vypadá to asi na holku". Dlouho jsem tomu nechtěla věřit, pořád jsem se spoléhala na to "asi". Jenže, když to samé pronesla ještě jiná doktorka u screeningu, pomalu mi začalo docházet, že Tadeášek nebude.

Tsss a já si byla TAK jistá. :-D Nicméně jsem nebyla pořád přesvědčená a tak jsem raději kupovala věci v neutrálních barvách (abych jako pak nebyla zaskočená), a teď toho kolikrát lituji (černý kočárek, atd.).

A když pak vykoukla na svět, tak jsem se stejně ještě zeptala, zda je to opravdu ONA. :-)
1 člověk považuje za užitečné
styna87  8. lis 2014

Intuice mě zklamala

Ani nevím proč, ale vždycky jsem si přála mít první holčičku a potom chlapečka. Takový ten "páreček". Ale když se miminko nedařilo, začala jsem si říkat, že je vlastně úplně jedno, jestli miminko bude holčička nebo chlapeček, hlavně když bude zdravé.

V době našeho snažení se v rodině mého manžela narodily 3 roky po sobě 3 holčičky a povím vám, když se všechny 3 sejdou, je to pěkný babinec. Tak jsem si říkala, že kdybychom měli kloučka, tak by je mohl pošťuchovat a zlobit. :-)

Možná jsem si to i vsugerovala, ale když jsem v červnu zjistila, že jsem těhotná, byla jsem 100% přesvědčená o tom, že je to chlapeček. A přesvědčovala jsem o tom i své okolí, vč. manžela. Jediný, kdo tvrdil, že je tam holčička, byly manželova babička a sestra. K břichu jsem mluvila jako k chlapečkovi, ale později jsem si začla uvědomovat, že to miminko mě v břiše vnímá a že pokud je tam přeci jen holčička, mohla by z toho mít nějaký blok.

Někdy kolem 16 tt jsme šli s manželem na pravidelnou prohlídku. Ta měla být tentokrát bez UTZ. Nevím, jak to chodí v ČR, ale tady v Německu jsou pojišťovnou propláceny pouze 3 screeningy za celou dobu těhotenství (pokud se samozřejmě něco neděje a není k nim důvod). Ale podařilo se mi manžela přemluvit. V duchu jsem si říkala, že si to dám jako dárek k svátku, co kdyby se miminko ukázalo a my tak konečně věděli, koho nosím v bříšku.
Lehla jsem si na křeslo, doktorka na mě natočila monitor a začla "šmejdit". Prý se děti většinou špatně natáčí. Už jsem to vzdávala a v tom obraz na monitoru stopla a celá šťastná říká: "Tak a mám tě." :-) Ptala se, jestli poznáme, co to je. Tak já říkám, že chlapeček? No a vyvedla nás z omylu, že ne, že je to holčička.

Byli jsme z toho s manželem oba hrozně překvapení, protože i já jsem ho tak nějak nahlodala, že tam je kluk a on se začal těšit jak si budou kupovat klučičí lego a budou pouštět vrtulníky. Ale rychle nás to oba přešlo a neuvěřitelně se na naši holčičku těšíme. I manžel nám říká "moje holky" a z malé je poprděný už teď, a to se ještě nenarodila. V lednu tak přibude 4. do party. A až budou holky v pubertě, bude to mazec. :-)

A já? Na další miminko se už teď moc těším. A po pravdě, bude mi úplně jedno, jestli to bude holčička nebo chlapeček. Vždyť mít páreček... o tom přeci ten život není. :-)
3 lidé považují za užitečné
rzymani  8. lis 2014

Chlapeček Karolínka

V prvním těhotenství jsme si pohlaví říct nechali. Okolí tipovalo holčičku, která tam skutečně byla. Dědeček, tatínek, vlastně všichni se vznášeli blahem.

Druhé těhotenství mi oznámila má prvorozená dcera. S vážným tříletým výrazem mi oznámila, že mám v bříšku miminko a bratříček bude v pátek. Skutečně byla jsem těhotná byla. Zhruba od půlky těhotenství dcera odpovídala na otázku, co mám v bříšku, že holčičku. Všichni tipovali kluka, že je to tutovka. Mě ale nešlo oslovovat bříško vybraným chlapeckým jménem. Chlapečka tipovali všichni, i cizí lidé, co mě viděli prvně v životě. My jsme pohlaví nevěděli. Tedy chtěla jsem, ale dlouho nechtělo ukázat, co má mezi nožkama, tak jsme se s mužem rozhodli, že to vlastně ani vědět nechceme a budeme mít při porodu překvapení. Čímž jsme týrali dědečka, který si moc přál další vnučku a všichni ho přesvědčovali, že to bude kluk.

Jaké překvapení nás čekalo při porodu, když jsme už tak nějak čekali toho chlapečka, když se ozvala věta: "Je to HOLČIČKA!" S manželem jsme se začali opravdu smát, neb má matka má lehce čarodějnické sklony a nikdy se v předpovědi pohlaví nespletla. Když jsme oznamovali radostnou novinu rodině, tak si děda myslel, že si z něj střílíme, jen abychom ho potrápili, že je to kluk a my mu servírujeme holčičku, a babička zase, abychom ji vyhodili z rovnováhy, že se spletla.

U dalších těhotenství si pohlaví říct už nenecháme záměrně od začátku. To překvapení na tom bylo kouzelné :-)
3 lidé považují za užitečné
cabadajovimah  8. lis 2014

Překvapení jsme nechtěli

Už od první chvíle s pozitivním testem v ruce jsem věděla, že chci vědět, kdo se ve mě schovává. Manžel na potkání říkal, že "je mu to jedno pokud je to kluk :D" Na screeningu ve 13. týdnu nám náš chlapeček jasně mužně ukázal, že je muž a od té chvíle jsme bříšku říkali Sebastiene :) a každou maličkost jsme vybírali pro pojmenovaného milovaného chlapečka.

Podotýkám, že jsme se nechali ujistit ještě dvakrát. Přece jen modrá ve výbavě začala převládat.
lenulab  8. lis 2014

Tušila jsem 2 holky

V 1. těhotenství jsme si nenechali pohlaví říct, a já od začátku věděla, že je to holka. :-) Tipovali mi ale kluka.
A ve 2. těhotenství jsem to taky tušila od začátku a ve 20. tt se to potvrdilo. :-)
pajenka  8. lis 2014

Nechali jsme se překvapit

Pohlaví dítěte jsme si říct nenechali, i když okolí nás neustále přesvědčovalo, že to přece nemůžeme vydržet a chceme to vědět :-)

Od začátku jsem tušila, že to bude holčička a intuice mě nezklamala. Do poslední chvíle tam sice malý červík, že to přece jen bude kluk, hlodal, ale nedala jsem se a dokonce jsem nakoupila i pár růžových věcí. Na všech kontrolách jsem radši dopředu říkala, že to vědět nechceme, protože dnešní trend je spíše opačný, vědět pohlaví dítěte co nejdříve. I v porodnici byly PA překvapené, že pohlaví nevíme.

Pokud budu ještě někdy těhotná, tak se zase necháme překvapit, je to krásný zážitek.
1 člověk považuje za užitečné
celaskon87  8. lis 2014

Jako mašinka?

Snad ještě předtím, než jsem otěhotněla, jsme měli vymyšlené jméno pro chlapečka. Jméno časté, pěkné, české a přesto mezinárodně uznávané, po prvním českém prezidentovi, oblíbené napříč generacemi, neurážlivé, hodící se k našemu příjmení - to vše u nás hrálo roli a my jsme vybrali Tomáška.

Pro holčičku jsme jméno vymýšleli daleko hůře. Ale je to kluk. Sice je stále v břiše, i když jej čekáme každým dnem, každopádně bude to Tomáš. Akorát (možná na úkor všech hormonů) mě trochu mrzí, když už poněkolikáté slyším, jak kamarádky - maminky svým dětem říkají: "Vidíš, bude to Tomáš, tak jako se jmenuje ta mašinka"...
lucielo  7. lis 2014

Kluk? Cože?

Od začátku mi každej říkal, že to bude jasná holčička. A holčičku jsme si strašně přáli a měli vymyšlený jméno jen pro holku. Pár týdnů před tím, než jsme se to měli dozvědět, mi ale máti řekla: "Nene, to nebude holčička, to je jasnej kluk," a já ji prosila ať mlčí, ale sama jsem to tušila. A přišel ten den, kdy jsme se to měli na UTZ dozvědět. Bylo mi blbě, nevěděla jsem, zda to chci opravdu vědět, a najednou nám řekli "bude to KLUK"! Chvíle ticha, mlčeli jsme oba a Dr. se sestřičkou nechápali... No jo, zní to zle, ale jsem moc ráda, že mám toho mojeho chlapečka zdravého, krásného a prostě nejlepšího (ale to máme každá). Miluji ho nejvíc na světě a nikdy nepřestanu. :) Holčička se snad povede příště, a když ne, tak se svět nezboří! :-)
mayarengie  7. lis 2014

Byla jsem si naprosto jistá

Od vysazení antikoncepce jsem měla cyklus jako na houpačce, proto jsem si začala měřit teplotu, abych věděla, jestli to naše snažení není nakonec "zbytečné" a jestli u mě probíhá ovulace, což jsem ještě doplnila ovulačními testy. Při jednom brouzdání po internetu jsem narazila na metodu početí podle pana Jonáše. Po vyplnění všech údajů na mě vykoukl ideální den pro početí 2.4. v 16 hodin a jako bonus i to, že miminko bude holčička, bylo to za pár dní, tak proč to nezkusit, že. Dále jsem však spoléhala na měření a testy a čekala ovulaci později, než bylo určeno uvedenou metodou.

Ooo já bláhová, 1.4. mi graf i test ukázaly ovulaci, dílo jsme s manželem dokonali a druhý den ještě pojistili a já od té chvíle věřila, že se to povedlo a že miminko bude holčička. Tohle přesvědčení mi potvrdili také lékaři, kteří se na pohlaví nezávislé na sobě shodli. Pan Jonáš měl pravdu, i v pohlaví, i když v tomhle případě by nám zmýlení ani trochu nevadilo, na pohlaví přeci vůbec nezáleží :-)
2 lidé považují za užitečné
lilithka  7. lis 2014

Překvápko

První mimčo jsme si nechali říct a řekli to i okolí. Byla to moje vytoužená holčička.
Druhé jsme si nechali říct jen my dva s manžem a pro ostatní překvápko. Zas to klaplo, byl to klučina hlavně k tátově radosti. :-) Tak máme páreček.
Třetí jsme si říct nenechali a nenecháme. Těším se na to překvapení. Tuším holčičku, hlavně podle těhu chutí, ty u mě byly rozdílné v předchozích těhu. A taky si holčičku moc přeju. Opravdu se těším, že si zažiju to překvápko, ale zároven se trochu bojím, abych nebyla "zklamaná", když to bude chlapeček. Samozřejmně prvotní je zdraví. Ale znáte to, vždycky si něco přejete víc. Tak uvidíme.
herminka  7. lis 2014

Tušení se splnilo částečně

Při prvním těhotenství jsme se rozhodli nechat se překvapit. Zpočátku jsem byla přesvědčena o tom, že to bude kluk, byla jsem si tím téměř jistá a připadalo mi zvláštní, že by to nakonec byla holka (čímž ale neříkám, že bych holku měla méně ráda, pohlaví mi bylo úplně jedno). Ale potom mi začal každý říkat, že si myslí, že čekám holku, a jak se říká, stokrát opakovaná lež se stává pravdou, a já jsem začala být přesvědčená o holce. Chlapec byl tedy na sále trochu překvapením :-)

Druhé těhotenství, dvojčata a tedy tři možnosti :-) Tentokrát jsme byli moc zvědaví a nemohli jsme se dočkat velkého ultrazvuku ve 22. týdnu. Moje tušení na dvě holčičky se splnilo jen zčásti - máme dcerku a syna.
nikolapomahacova  7. lis 2014

Podle bab kluk, ejhle je to holčička !

Když jsem zjistila, že jsem těhotná, už jsem hledala všemožné, co mohu čekat. Všechno ukazovalo na chlapečka a o to větší překvápko bylo na velkém ultrazvuku, kde mi paní doktorka řekla, že čekám holčičku.

Chvíli zklamání, ale pak neskutečně velká radost. Budu dělat copánky, vybírat šatičky na školní představení, bude nevěsta. Jsem za to ráda, ale příště už chci chlapečka, snad :-D Jo a to, že čekám holčičku, mi řekla hned mamka, prý to na mě poznala :-)
petula1981  7. lis 2014

Dva kluci

Při prvním těhotenství jsme si nechali pohlaví miminka prozradit. Už ve 12.týdnu mi doktorka říkala, že to vypadá na chlapečka a UTZ ve 20. týdnu to potvrdil a narodil se nám chlapeček.

Při druhém těhotenství jsme se s manželem dohodli, že se necháme překvapit. Při každém UTZ vyšetření jsem doktorům oznamovala, že pohlaví nechceme znát a při UTZ snímání inkriminovaných částí jsem zavírala oči. Protože už jsme doma měli jednoho kluka, tak nám každý tvrdil, že tohle bude holčička. Já ale nikomu nevěřila a tvrdila jsem, že to bude chlapeček. Skoro všichni z okolí se nám divili, že si nenecháme pohlaví prozradit. Ale my jsme vydrželi a při porodu jsme se s manželem radovali z druhého chlapečka :-).

Takže máme doma dva kluky, ale už v porodnici mi sestřičky na šestinedělí pár hodin po porodu říkaly, že do třetice to bude určitě holčička :-D
mykolaapsi  7. lis 2014

2 x chalepček

Při prvním těhotenství jsem si více přála chlapečka, a taky, že jsem ho od první chvíle tušila, takže při UTZ v 16.tt, kdy nám ho potvrdili, jsem nebyla ani překvapená :-)

Nyní, při druhém těhotenství, jsem spíše tušila holčičku a taky jsem si jí možná o trochu více i přála. I průběh těhotenství byl úplně odlišný. Ale už na screeningu ve 12tt nám dr. naznačil chlapečka a pindík mu neupadl ani v 16.tt :-) Takže na podruhé mě intuice totálně zklamala :-)
1 člověk považuje za užitečné
jasana3  7. lis 2014

Pohlaví miminka

U prvního dítěte jsem to chtěla vědět a nebudu lhát, ale ve vnitřku duše jsem toužila po holčičce. když mi ve 20. týdnu doktor potvrdil kluka a že o něm skoro není pochyb, byla jsem šťastná, že je zdravý, ale zároveň - no nemůžu říci zklamaná, ale potřebovala jsem se prostě vnitřně přeprogramovat na kluka. Má ženská intuice mě v tomhle trochu nechala vykoupat. Jak jsem zjistila dvě čárky, cítila jsem zevnitř jasného kluka. Ale kolem screeningu ve 13. týdnu jsem zase cítila jasnou holku, prostě najednou jsem jí viděla, cítila, byla jsem přesvědčená. Nu a do porodu jsem sice počítala s klukem, ale taková ta jiskřička "naděje", že se třeba doktor spletl, tam byla. Ale nespletl, je to kluk jak buk a dělá nám samou radost. :-)

Ovšem jestli bude druhé, snila bych jako moje máma o párečku. A už teď jsem stoprocentně rozhodnutá, že u druhého dítěte bych si pohlaví dopředu říct nenechala, že chci to překvapení, až na porodním sále. Když by to byl kluk, výbavičku už by měl po bráchovi a pokud by to byla holka, vše se dá vždy dokoupit. :-)
barton  7. lis 2014

Zklamání ze sebe sama...

Vždycky jsem si moc přála chlapečka. :-)

Jakmile se mi objevily //, doufala jsem, že to bude ten můj vysněný kluk. Jenže přišlo období, kdy jsem si připadala opravdu ošklivá, nateklá atd atd. Takže hned myšlenka, že to bude holka. :-D

Ale v sobě jsem pořád cítila to přesvědčení, že tam ten kluk prostě je, že to tak musí být. Ale chtěla jsem překvapení. Vydržela jsem až do 7. měsíce. Na UTZ se mnou šla mamka a ta do mě pořád šila, ať si to necháme říct, že je to stejně holka. V tu chvili jsem zklamala samu sebe a řekla: dobře, ať tedy řeknou, že kdyby to byla holka, ať se s tím srovnám (přitom je jasné, že bych ji milovala stejně) a Dr. řekla, že je to na 110% kluk. Ležela jsem, koukala, až se Dr. zarazila, že nevidí nadšení. Začala jsem strašně plakat, že jsem hloupá, že jsem tu intuici měla a že jsem se zklamala. :-( Nechtěla jsem, aby to ostatní věděli, užívala jsem si do té doby nakupování neutral věciček, a teď abych si dávala pozor na to, co kupuju...

Porod byl super, byla jsem šťastná, ale věřím, že bych byla víc, kdybych už dva měsíce nevěděla, že tam ten můj klouček je. Takže vím na 1 000 000%, že když se poštěstí další, nenechám si to říct. To těšení na to, copak to asi bude, je k nezaplacení. :-) Dle mého...
miriamkad  7. lis 2014

Bylo to jasný :)

Vždycky jsem si přála holčičku!! Těšila se až ji budu plést copánky a oblékat krásné šatičky. Ale hned ve 12 tt na prvním velkém ultrazvuku v Brně mi řekly, čekáte chlapečka!!! A to na 100 %.

S kamarádkou, která mě tam šla podpořit, jsme se na sebe jen smutně podívaly. Ale hned po tom mi došlo no co - je to fuk. Hlavně, že je miminko - tedy můj chlapeček, úplně zdravý! Další UTZ to jen potvrzovaly a z pracovního názvu Vincent se narodil krásný Vojtíšek.
kacajak  7. lis 2014

Chlapák

Vždy jsem si jako prvního přála chlapečka (holčičkou bych samozřejmě také nepohrdla, hlavně že je mimčo zdravé), už ve 14tt nám dr na screeningu naznačila na asi 60% že by tam ten klučík mohl být. Tetelila jsem se štěstím, ale stále nechávala rezervu, kdyby náhodou :-).

Ve 21tt jsme jeli s manželem na druhý screening, oba jsme byli plní očekávání, zda se chlapák potvrdí nebo ne. Když dr našel pohlaví, okamžitě jsme oba poznali, která bije. Byl tam :-D. Štěstí, které jsem v tu chvíli viděla v manželových očích se nedá popsat, neměl slova. :-)
ikyki  6. lis 2014

Holčička

Ještě než jsem vůbec otěhotněla, přála jsem si holčičku a po otěhotnění jsem podvědomě věděla co nám řeknou. Nepřipouštěla jsem možnost, že to bude kluk, po screeningu ve 12tt jsem byla zklamaná, že jsme nevěděli, co čekáme. Ovšem ve 20tt už bylo jasno, šla jsem s pocitem, že ať už holka nebo kluk hlavně ať je v pořádku.

Ohromnou radost po oznámení, že to opravdu bude holka ale nepopírám.
pampeliska1  6. lis 2014

Pohlaví miminka

V prvním (resp.druhém) těhotenství jsme si pohlaví říct nechali. Hořela jsem nedočkavostí, strašně si přála holčičku a opravdu to holčička byla x-)

V dalším těhotenství jsme si chtěli s manželem nechat překvapení až do porodu. Já jsem se cítila na holčičku (i když některé dny jsem si přikláněla ke klukovi :)) ), manžel netušil a okolí mě přesvědčovalo o klukovi. Když se narodila holčička, já jsem byla šťastná (přála jsem si 2 holčičky), tak manžel byl trochu přepadlý. Ne, že by si přál více kluka, ale nějak to nemohl pochopit, jaktože je to holka, když "všichni říkali, že je to jasný kluk" :-D

Pokud bude ještě nějaké další těhotenství, tak si pohlaví necháme říct předem. Po obou zkušenostech převažují spíše benefity varianty znát pohlaví :))

Jinak v obou těhotenstvích jsem se cítila naprosto stejně - žádné nevolnosti, nezřízená chuť na sladké, odpor k masu. Takže na mě by ty "babské moudra" i seděly ;-)
andelkaprdelka  6. lis 2014

Náš malý Dino

Těhotenství byl pro mě šok!! Podle dr. jsem v podstatě neplodná aaa hle. V podstatě na to první přišel muž a říká mi: " ty lásko, ty jsi v tom". Tak jem si klepala na čelo, že asi těžko.

No, nedalo mi to - test, řev. Vběhla jsem do ložnice a na spícího muže ;-) :-D řvu " láskooo, jsou tam dvě čárky, jsou táám, koukéééj". On na mě koukal a s klidným hlasem pronese: "já to říkal".

A pak to začalo. Nevědomost, obavy...to všechno. A já si tak říkala, co bych si přála. Od začátku jsem tak nějak tušila, že to bude kluk, i když jsem v tu princeznu tajně doufala.
Všechno probíhalo standartně, jen bylo miminko hoodně nízko, takže rizikový a ležet, ležet, ležet. Velmi zábavné ;-) :-D

Miminku už jsme začali říka dino - podle pidi dečky s dinosurem, kterou jsme dostali od babičky. Každé vyšetření se nám miminko úspěšně schovávalo, až do velkého ultrazvuku v Gennetu, paní doktorka kontrolovala, koukala aaa po chvíli pronesla: "tak jo....je tam, čekáte zdravého chlapečka". Muž tam začal samou radostí skákat jak gumídek ;-) Já byla maličko zklamaná, ale jen chviličku, hlavní pro mě bylo zdravé miminko, ale já to opravdu tušila od začátku, že to bude klučík x-)
5 lidí považuje za užitečné
pavlinka21  6. lis 2014

Z Michálka byla nakonec Nicolka

Od začátku svého vytouženého těhotenství jsem vnitřně cítila, že čekám děvčátko.

Každý mi říkal, budeš mít kluka, vypadáš nádherně to je jasný kluk, ale já stále věděla, že to bude děvče. Po prvním Utz, kde mi bylo řečeno pohlaví dětátka, mi byl potvrzen chlapeček, ale já stejně věděla, že ne. Druhý utz a stále chlapec. Pak jsme podstoupila Amniocentézu pro podezření na Downův syndrom. V té chvíli jsem byla ale tak vystresovaná, že jsem na nějaké pohlaví miminka vůbec nemyslela.

Takže to bylo ve 24 tt a až do 32 tt jsme žila v domnění, že je to tedy Michalek. Pokojíček i oblečení jsme tedy zařídili do modra. O to větší překvapení nás s manželem čekalo, když jsme šli na kontrolu, kde mi pan doktor sdělil, že mi zapomněl předat papíry z vyšetření Amniocentézy a ptal se, zda víme, co čekáme. No jasně, prý chlapce. No a on Hmm, no víte paní a pane Ž., podle plodové vody je tam 100% potvrzen ženský hormon. Pak už jsme slyšela jen BLA BLA BLA.

Srdce mi bušilo radostí. Tak já vážně čekám svoji malou holčíčku. Koukla jsme na muže, ten stál celej jako opařenej a pitomě se culil. Tak nakonec mám tu svojí vysněnou kočičku.

Holky nikdy nevěřte UTZ, věřte svému vnitřnímu hlasu, mě celou dobu říkal, že je to holčička...:-) ;-) ;-) ;-) ;-)
hhanca  6. lis 2014

Pohlaví našeho miminka

Hned, když jsme se dozvěděli, že čekáme miminko, mi manžel říkal, že to bude holka, že ví, co dělal! Věřila jsem mu, ale tak nějak vnitřně jsem cítila kluka.

Na UTZ v 12tt jsme se na pohlaví neptali a Dr. ani nic nenaznačila, tak jsme si to nechávali ještě jako překvapení. Ve 20tt mi můj gynekolog řekl, že to bude holka. Přišla jsem domů a hlásila manželovi, že je dobrej, že ví co dělal. Za 3 dny jsme jeli na velký UTZ do porodnice, a tam nám paní Dr. řekla, že to je jasný kluk, že je to 100%, že to jde naprosto krásně vidět.

No...byli jsme oba dost zaskočení :) Chvíli nám trvalo, než jsme to vstřebali, ale pak jsme se mooooc těšili!!! Vždyť po 4 vnučkách, to bude pro babi a dědu vnuk, kterého si děda moc přál. Mě bylo pohlaví "jedno", ale když už Dr. něco řekl, tak jsem se na to "naladila", takže příště to asi necháme jako překvapení! Pohlaví jsme nikomu v rodině neřekli, ani jméno, všechno se dozvěděli, až se prďola narodil. A bylo to určitě dobré rozhodnutí! To překvapení je pak super!

Každý si může něco přát, ale po narození je to fakt jedno! Hlavně aby bylo miminko zdravé! Milovat budete holčičku i chlapečka x-)
1 člověk považuje za užitečné
ebetka  6. lis 2014

Překvapení

Pohlaví miminka jsme si říct nenechali a chtěli jsme se nechat překvapit :-)

Všichni mi říkali, že to bude určitě holčička (podle babských povídaček ohledně tvaru bříška, těhotenských chutí, pleti,..), ale já už od počůrání těhotenského testu měla tušení, že je to kluk. A mateřská intuice mě nezklamala a když mi porodní asistentka ukázala čerstvě vytažený miminko s šulínkem, tak jsem nebyla ani moc překvapená :-) A myslím, že tím, že jsme si to nenechali říct,jsem se ušetřila vět typu "holčička by byla lepší" nebo "tak holčičku si uděláte příště". Takhle byli všichni poprdění z nového malinkého miminka a bylo úplně jedno, jestli je to holčička nebo chlapeček, protože to bylo hlavně zdravý a naše :-)
2 lidé považují za užitečné
dora13  5. lis 2014

Chlapeček

Přiznám se, že ještě než jsem otěhotněla, tak jsem toužila víc po holčičce, ne že bych kluka vnímala jako tragédii, ale těšila jsem se na kupování šatiček a holčičkovského oblečení. Nicméně poté, co jsem otěhotněla, jsem intuitivně tušila, že to bude kluk, takže když nám na prvotrimestrálních screeningu pan doktor ukázal pindíka, nebyla jsem překvapená. Začala jsem se na kluka těšit a po pár týdnech jsem se přistihla, jak vyprávím, že jsem kluka vždycky chtěla :-)

Teď bych svého úžasného chlapečka nevyměnila za nic na světě a přiznám se, že je mi srdečně jedno, jakého pohlaví bude jednou naše druhé dítko - obojí je určitě super.
aninkas1  5. lis 2014

Mateřská intuice nezklamala :-)

Jména jsme vybírali taková, aby byly zajímavá, jedinečná a hodila se k našemu příjmení. Syn i dcera svá jména mají rádi a i když se lidé občas pozastavují a neví přesně, jak se ta jména česky píší, tak to stálo za to a již si ani nedokážu představit, že by se mé děti jmenovaly jinak.
1 člověk považuje za užitečné
apacheee  5. lis 2014

Chci holčičku a tuším, že je to kluk

Moc jsem si přála holčičku, ale už od prvních chvilek jsem tušila kluka.

Podle většiny babských rad by to i sedělo. Na 1. screeningu však doktor tvrdil, že to bude holka. Byla jsem nejistá a moc jsem se těšila na UTZ ve 20. týdnu, kdy se to dozvíme s jistotou. Nakonec se ukázalo, že to bude kluk a potvrdil nám to i další doktor. Tak mohly začít přípravy v barvách. Na kluka jsem se přeorientovala velice rychle a teď už nechápu, jak jsem mohla vůbec chtít holčičku :)

Při dalším těhotenství bych ráda zkusila vydržet až do porodu a pohlaví si nechat jako překvapení, protože jsem zjistila, že je opravdu jedno, jestli je to holka nebo kluk, důležité je zdraví. Vím, že to zní jako klišé, ale je to tak:)
1 člověk považuje za užitečné
danny38  4. lis 2014

Holka, kluk, holka

Když jsem čekala své první dítě, byla jsem hodně mladá a celkem vystrašená, protože jsem nevěděla co mě čeká, už si ani přesně nepamatuji, kdy jsem se ptala na pohlaví, doktorka řekla, že to bude holčička a taky byla.

Při druhém těhotenství, už jsem věděla do čeho jdu a protože jsem hrozně zvědavá už od přírody, musela jsem zase za každou cenu vědět pohlaví :-N Tím, že jsem musela podstoupit amniocentézu, měla jsem stoprocentní jasno, byl to kluk.

A při třetím těhotenství to proběhlo stejně jako při druhém. Opět odběr plodové vody a jednoznačný výsledek holčička :-)

Mně vyšlo tedy vždy to, co doktoři řekli, ale viděla jsem už několik případů, kdy se spletli, takže pokud není pohlaví určeno přímo z plodové vody, není jisté, že se narodí třeba holčička, kterou gynekolog určil podle ultrazvuku :-)
pazibarb  3. lis 2014

Z kluka byla holka

Přibližně ve 12tt jsem byla na prvním větším ultrazvuku (placený screening) a pan doktor se nás zeptal, zda chceme vědět pohlaví. Nepatříme k těm, co by byli schopní trpělivě čekat na věci, které mohou mít hned, tak jsme chtěli. Řekl nám kluka. Pod stromeček na Vánoce jsem pak dostala několik prvních oblečků... Manžel nicméně všude rozhlašoval, že to kluk neni, že snad ví co dělal!!! 8-) a doktor prý viděl špatně! :-D

V únoru jsme šli na utz ve 20tt a stejný doktor se nás ptal znovu. Smáli jsme se, že už nám kluka slíbil, ale doktor najednou otočil a že prý holka. Manžel byl nadšenej, já taky, ale k tomu přišla nedůvěra. Později jsem absolvovala jednu akutní kontrolu v porodnici cca ve 26.tt (strašně jsem se rozčílila v práci a ztvrdlo mi břicho), kde paní doktorka zvolila medikaci uklidnění maminky vlídným pokecem a také mi na utz ukazovala kávové zrno. V poradně měl můj tehdejší gynekolog opravdu "slepý" utz a nezmohl se na víc než "nic klučičího tam nevidím" ale spokojila jsem se s tím. Když 3 různí doktoří říkájí holčičku, tak už se tomu dá zase věřit.

Když naše dítě přišlo na svět, manžel prohlásil "Ono je mi TO fakt podobný!" a já zaúpěla "Jaký TO?!!! Máme teda holčičku?!" Všichni přítomní se začali chechtat a pak už mi jí dali do náručí. Máme vytouženou Elišku.
3 lidé považují za užitečné
oktarina  3. lis 2014

Holčička a chlapeček

Nevěřící Tomáš. Takto bych se mohla jmenovat... Moje intuice mě totiž v obou případech nechala na holičkách. :-)
Poprvé těhotná a dle babských rad na určení pohlaví jsem "jasně cítila" že to prostě musí být kluk... Chutě na maso, škvarky, párky... Dnes bych to do pusy nevzala, ale celé těhotenství jsem slintala, už když jsem viděla v letáku akci na šunku ;-) a ve 22 tt nám potvrdili děvče. Prvni pocity? Jak to? Přece nosím kluka... A jak jsem vstřebala, že to bude holčička, začalo růžovo-fialové nákupní šílenství. :-)
Druhé těhotenství a moje pocity? Prostě to bude holčička... Cítím to... I babske rady by vycházely... Chutě na sladké, zeleninu, jogurty... A pak na druhém screeningu... Čekáte chlapečka. Rup to tam. Moje pocity? Jak to, že chlapečka? Nosím holčičku... Jakmile jsem vsákla, že má intuice si opět dělá co chce, začala jsem prodávat růžové a nakupovat modré. ;-)
V obou případech jsem dopředu chtěla vědět jakého pohlaví bude miminko. Ráda jej oslovuju jménem, ne jen univerzální přezdívkou. A u obou těhotenství si miminka počkala, než se nám ukázala. :-)
jajinka27  3. lis 2014

Velké překvapení

Když jsem byla poprvé těhotná, měla jsem něco jako šestý smysl. Byla jsem si jistá že čekám kluka :)

Jaké překvapení , když mi na UTZ kolem 18tt doktor řekl, že je to holčička :) Měla jsem radost, holku jsem si moc přála :) ,ale podvědomí mi tak nějak říkalo, že budu radši kupovat věci v neutrál barvě, i když mi kolem 25tt byla opět potvrzená holčička. :) Moje mamka mě podezřívala, že vím, že čekáme kluka, protože i kočárek měl tmavě modrou barvu. Ale ještě před porodem mi opět utz potvrdil holku.

Přišel den D a já šla na vyvolání, po týdnu jsem skončila na sále na akutním císaři. Ještě na chodbě mě vzbudili a říkají, maminko máte zdravého a krásného syna. :) Cožeee? jak syna? Brečela jsem jak želva, že to není holka. Když jsme rozeslali sms, tak každá odpověď byla stylem cožeee? Ve finále jsem za syna moc ráda ;-)
2 lidé považují za užitečné
vanule  28. bře 2014

Od začátku až do konce překvapení...

Věděla jsem, že až budu jednou (snad i podruhé) těhotná, nechci vědět pohlaví. Příjde mi to daleko "dobrodružnější". To lámání si hlavy co to asi bude.

Když jsem byla na "velkém" ultrazvuku i s manželem, doktor se prvně zeptal, jestli chceme vědět co to bude a my jednohlasným "NEE" jsem ho odzbrojili :-) tak nám řekl, že když to nechceme vědět, tak nám "to" prý jen na chviličku ukáže :-) Jak řekl, tak učinil a v ten moment jsme přemýšleli ještě víc. Jak jsme se později s manželem bavili, viděli jsme tam chvilku "kávove zrno" a na druhý pohled i něco klučičího :-D - a teď babo raď. Doktor nasadil profesionální tvář a nepřeřekl se, za což jsem moc ráda.

Když mi na sále po provedeném akutním císařském řezu řekli, že máme krásnou zdravou holčičku, byla jsem štěstím bez sebe (později i manžel, bohužel se mnou nemohl být na sále). Ten moment překvapení byl prostě nepopsatelně úžasný a já osobně bych ho nevyměnila za nic na světě.

Rok přede mnou byla těhotná má švagrová a jelikož si nechali říct pohlaví a měla plánovanou sekci a i jméno dopředu řekli, tak my už jen čekali na váhu a míru a to mi přišlo takové "ošizené" těšení ;-)
2 lidé považují za užitečné
miwu  26. bře 2014

Necháme to na štěstí

V aktuálním 35.tt stále nevím, zda nás svojí přítomností poctí holčička, či chlapeček - avšak od začátku těhotenství mám pocit, že to bude slečna. Překvapení má něco do sebe, v dnešní době není problém nakoupit výbavu neutrálně, tedy jsem natěšena a připravena na "cokoli" :-)
3 lidé považují za užitečné
monaluca  6. bře 2014

Holka a kluk

V prvním těhotenství jsem si přála holčičku a taky jsem cítila, že to holka bude. Sice každej říkal holka bere krásu atd., ale mě naopak říkali, že jsem nějaká hezčí :-)

Při mém prvním ultrazvuku mi doktor pohlaví nechtěl říct, tak jsem si musela počkat až do 5.měsíce. Dělala jsem si to s tím prstýnkem a řetízkem a to mi taky vycházelo na holčinu. Pak mi konečně potvrdili, že čekáme holčičku.

Teď jsem po druhý těhotná a znovu jsem si přála holčičku, ale cítím že je to chlapeček. Na ultrazvuku mi doktorka řekla, že se zkusí podívat, ale malej se tam mrskal, pak měl moc nohy u sebe, tak řekla, že to neurčí přesně, ale vypadá to na chlapce. Pak jsem byla na ultrazvuku srdíčka miminka, byl tam takovej hodnej doktor, tak jsem se ho optala, že když už bude zkoumat srdce, jestli by se nepodíval co to bude a ten mi řekl no tam je pinďour, to už holka nebude.

Jsem ráda, že tam ten chlapeček je, aspoň budu mít páreček :D Hlavně ať jsou děti zdravý a štastný ;-)
hankaah  14. led 2014

Snad holčička :-)

Od začátku jsem si byla jistá, že to bude kluk. Já přece nemůžu mít holčičku. Bylo mi hodně zle a všichni mi tvrdili, jak mi to sluší. Na ultrazvuku se dlouho něchtělo ukázat, ale ve 22.tt mi moje přesvědčení o klukovi vyvrátili :-) A ve 30.tt jsem poznala i já, že to bude princezna.

Bříško mám kulaté, sladkého se nemůžu docpat a stejně tak pomerančů. Tatínek nepřibral ani deko a všechny grafy a výpočty na netu přepodvídají taky holku. Tak snad se nebude konat na porodním sále velké překvapení :-))
leenulka89  3. led 2014

Holka jak lusk :)

Od začátku jsem cítila, že čekám holčičku. Přítel, rodiče i známí byli přesvědčeni o opaku, hlavně proto, že se řídili pro mě nesmyslnými babskými radami. Nevolno mi nebývalo, nezvracela jsem, jedla jsem spíše slané (sladké si ke mě našlo cestu až kolem 20.tt :-D ), bříško mi šlo dopředu, zezadu na mě nebylo vidět, že jsem těhotná.

K mé radosti nám již na 1. UTZ ve 13.tt řekli, že to vypadá na 60% na holčičku. Počkala jsem na kontrolu u mé dr., ta mi v 17.tt pohlaví potvrdila a já začala zběsile nakupovat růžové oblečky :-) Ve 20.tt holčička opět potvrzena a tak to zůstalo až do porodu. Jen ta moje pleť, ta vypadá pořád jako v pubertě. Ta to odnesla nejvíc :-D :-N
aandyy  2. led 2014

Třikrát naprosto stejné

Když jsem otěhotněla poprvé, zdál se mi z počátku sen, že rodím holčičku. Po probuzení jsem věděla, že to holka prostě bude. Na UTZ po 20.tt nám ji potvrdili a taky se narodila Adrianka. Sice mi všichni říkali, že to bude kluk, neb jsem prý zkrásněla :-)

V druhém těhu jsem opět rodila holčinu, ale pan doktor nám ve 12.tt řekl, že to bude kluk. Klesla mi brada, ale nějak mi to pořád nesedělo. V 18.tt nám na genetice řekli, že se pan doktor spletl a bude to holka. Můj pocit opět nezklamal :-) A opět mi všichni kolem říkali, jak jsem hezčí, že to ten kluk bude.

Na začátku třetího těhotenství jsem holčičku nejen porodila, ale i kojila. Byl to nejsilnější sen ze všech třech snů. Na UTZ jsme si pohlaví nenechali říct. A proč taky, já si byla jistá :-D Opět jsem byla hezčí a tentokrát se mi břicho tolik neroztáhlo do stran, ale šlo mi dopředu. Takže pro všechny kolem jasný signál, že to bude kluk :-) Když ze mě Vanilka vyklouzla, tak slyším asistentku: ,,Mátě holčičku!" Jsem si říkala, co bychom asi tak měli mít :-D

Takže u mě intuice nezklamala ani jednou :-)
7 lidí považuje za užitečné
hankamen  30. pro 2013

Holčička nebo kluk

Při prvním nevydařeném těhotenství, které trvalo pouhých 9tt jsem byla skálopevně přesvědčená, že to bude chlapeček. U současného těhotenství jsem si zase na 100 % myslela, že nosím holčičku.

Dlouhou dobu nebylo na žádném UTZ nic vidět. Nehledě na to, že jsem docela dlouho žádný nepodstoupila. Ve 20.tt jsem musela kvůli rodinné dispozici manžela na testy genetických vad - což pro nás znamenalo jít na magnetickou resonanci do Motola. Ptala jsem se hned po vyšetření, zda bylo vidět pohlaví, ale prý sebou malé tak házelo, že nebylo nic vidět. Takže zase nic. Poté následoval velký UTZ u Apolináře u doktora, který je prý největší kapacitou na ultrazvuky. Ten mi jen tak při vyšetření, který bylo moc prima sdělil : "tak pohlaví je jasné, ne?" :-) odpověděla jsem mu, že mě tedy ne :-) já tam opravdu nic neviděla. JE TO KLUK :-)

Můj sen o holčičce se rozplynul a doma jsme začali intenzivněji vybírat jména a nakupovat oblečení pro toho našeho chlapečka. Za nějaký čas mi pak poslal náš genetik zprávu z Motola z resonance, kde mi ve zprávě potvrdili chlapečka. Ještě při jednom z posledních UTZ nám doktor chlapečka potvrdil, ale to už jsem na UTZ kulky viděla sama :-)

Je sice pravda, že PRÝ zezadu na mě není nic vidět - bříško mi jde hodně dopředu :-) Je ploché a pleť mám od počátku těhotenství jako nikdy dříve :-)

Teď jen doufám, že si za pár dnů, které nás dělí od narození našeho prvorozeného, přivezeme domů opravdu Kubíčka a ne Aničku :-)
markysek2  30. pro 2013

Silný pocit

Už od pozitivního testu jsem měla velmi silný pocit, že to bude kluk, sice mé okolí mělo opačný názor, ale můj pocit byl silnější. Dokonce jsem sama sebe přesvědčovala ve snu, který byl o holčičce a chlapečkovi jak si hrají, a taky své okolí, že ta holčička Kateřina (shodou okolností se tak jmenuje moje neteř, aniž bych tenkrát tušila, že švagrová bude těhotná) není moje, že mě se přece narodil kluk.

O pohlaví na UTZ se začalo mluvit až ve 30.tt, na velkém UTZ mi moje Mudra hlásila, že už to ví, ale já to vědět nechtěla. Shodou okolností, spíš nepříznivých, jsem absolvovala ještě jeden UTZ a to kvůli hospitalizaci pro vysoký krevní tlak a reakce lékaře byla stejná. Stejně jsem pokušení odolala. Nakonec jsem se od svých "spolutrpících" na rizikovce dozvěděla, že z UTZ je jistý pouze chlapeček...a byl to kluk. Narodil se 40+3 :)
1 člověk považuje za užitečné
websteny  30. pro 2013

Holka nebo kluk?

Když jsem otěhotněla, jako každá nastávající mamina jsem chtěla vědět, jestli čekáme holčičku nebo kluka, a tak jsem zkoušela různé babské rady( prstýnek, stáří krve atd.). V práci mi každý říkal, že to je kluk, že mám hezkou pleť a bříško do špičky, tak nějak jsem si toho kluka vsugerovala a jaké pak bylo překvapení, když se nám na ultrazvuku ukázala holčička :-)
1 člověk považuje za užitečné
petrajavor  30. pro 2013

První pocit

Že čekáme miminko nám řekli v Podolí. Tehdy mě poprvé napadlo, že to bude kluk. Já si ale přála holčičku. Tenhle první jsem zahnala a celé okolí přesvědčovala, že to bude 100% holčička. Dalších 15tt trvalo než se má naděje rozplynula.

Na OSCARu v 19.tt se při vyšetření paní doktorka zeptala, zda chceme vědět pohlaví. UTZ měla daný přesně na pohlaví miminka. Jelikož na MK najdete spoustu fotek z ultrazvuku, věděla jsem, co vidím. Se srdcem v krku jsem odpověděla ano. Manžel mi žmoulal ruku a když doktorka řekla "KLUK" myslela jsem, že manžel proskočí stropem až do 1.patra. Vyskočil ze židle a div jim tam nezačal tančit. Malinko zklamaná, ale hrozně šťastná za zdravé miminko jsem i s manželem odcházela na nákup prvních oblečků.

41+1tt se nám narodil chlapeček. ;-)
3 lidé považují za užitečné
andrejka_86  30. pro 2013

Je to kluk!

Pohlaví miminka jsme se dozvěděli na ultrazuvku ve 20. týdnu těhotenství. Poprvé šel se mnou na kontrolu i tatínek a měl jediný cíl, dozvědět se pohlaví miminka. Paní doktorka všechno zkontrolovala, zda se miminko vyvíjí jak má a pak se zeptala, zda chceme vědět pohlaví. Manžel vykřikl ano, že to muselo být slyšet až na chodbě a když řekla, že to bude KLUK, tak se manžel ještě snad 3x zeptal, zda se opravdu nespletla a pak se rozbrečel.

Doktorka říkala, že když to nebude kluk, že se máme stavit, když se nám narodí holčička a že odevzdá diplom :-D Po dalších 20 týdnech se nám narodil kluk jako buk a diplom se vracet nemusel ;-)
1 člověk považuje za užitečné
jitnik  30. pro 2013

Spolehlivý 1.trimestrální UTZ ve 13. tt

Jelikož je moje zdraví od dob puberty neustále nalomené, v péči lékařů jsem často a plně jim důvěřuji. Na tom se odrazila i víra v jejich správné určení pohlaví mých dětí.

U prvorozené Haničky se při prvotrimestrálním screeningovém UTZ ve 13. tt pan doktor Matura ve fakultní nemocnici v Ostravě - Porubě trefil se slovy, že holčička je krásná po mamince a chytrá po tatínkovi :-). A tentokrát, ve stejné fázi těhotenství a při stejném vyšetření, nám byl prorokován prý naprosto jasný chlapeček. Potvrdil mi ho posléze několikrát i můj gynekolog během poraden a naposledy i paní doktorka opět ve fakultce. Tedy věříme, že se to do půlky února, kdy máme termín, už nezmění:-)

Tabulky (čínské, podle Plzáka a podobně) spíše nevycházely, takže za ty bych ruku do ohně rozhodně nedala:-) A u testu se sodou jsem se taky dost nasmála. Nakonec mi vyšel na kluka (zašumělo to), ale byl to tedy chemický experiment se vším všudy:-)

Můj postup: Načůrat do skleničky, do jiné nasypat sodu, zalít stejným množstvím moči a zamíchat.
Poprvé jsem nezamíchala a soda zůstala na dně usazená a bez reakce. Při druhém pokusu jsem zkusila skleničkou se sodou a močí zhoupnout dokola, aby se hladina roztočila a složky se spojily. A pak to teda šumělo:-)

Můj závěr je ale takový, že absolutní jistotu mají rodiče stejně až v momentě, kdy miminko vykoukne na svět :-D Pokud chceme něčemu věřit už před porodem, věřme dobrým UTZ a šikovným doktorům. Babičkám vzdávám hold, ale jejich houpání prstýnky a podobné praktiky mi nikdy nevyšly a ženám v mé rodině taky ne :-)
1 člověk považuje za užitečné
radus2011  30. pro 2013

Pohlaví miminka

Prvně mi řekli pohlaví miminka na 1. UTZ kolem 13.tt, řekli mi, že to vypadá na chlapečka.

Na druhém UTZ ve 21.tt mi řekli, že to vypadá spíše na holčičku. Ale dle okolí to určitě bude chlapeček, protože jsem měla pleť krásně čistou, tvar břicha odpovídal chlapečkovi. Na UTZ ve 31.tt mi potvrdili holčičku. I okolí začalo říkat, že to asi bude holčička, pleť jsem měla jako v 16-ti. Mastné vlasy, opuchlá, no prostě kočka :-D

A holčičky přeci berou mamince krásu. Ok super čekáme holčičku. Nalítla jsem do obchodu a utratila poslední prachy (cca 2000) za růžové věci. Ve 34.tt jsem byla na UTZ ledvin a tam se dr. podívala i na miminko a povídá, vypadá to na chlapečka. Jsem myslela, že to tam rozkopu. Ukazovala mi kousek pohlaví a nedokázala s určitostí říct, zda jsou to co vidíme varlátka nebo ne, protože na pipinku jí to přišlo velké. Já myslela, že se zblázním a další UTZ už mi dělat neměli. Takže k porodu jsem šla vlastně napnutá jako kšandy. Ale byla jsem rozhodnutá dát to růžové i synovi. Alespoň do kočárku, kde by to nebylo vidět.

Nakonec se nám naštěstí narodila holčička, a tak vím, že 100% jistotu pohlaví uvidíme opravdu až po porodu.
4 lidé považují za užitečné

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce