Plete se někdy gynekolog při odhadu pohlaví miminka?

ivavos
29. kvě 2018

Ahoj holky.
Jsem podruhé těhotná a od začátku se cítím jinak než u prvního těhotenství.
Jsem strašně unavená, zvracela jsem skoro až do teď do 20tt, zhoršila se mi pleť...
Od začátku mám pocit že čekám holčičku ale bylo mi teď doktorkou řečeno že je to druhý chlapeček.
Stalo se někomu že se gynekolog spletl v odhadu pohlaví?

natysnovec
29. kvě 2018

Ano😀nam rekli chlapecka a nakonec je s toho Verunka😁😂

kac_kac
29. kvě 2018

stát se může. všichni jsme jen lidi, i doktoři.
Ale zase sama jsem si zažila dvě absolutně odlišná těhotenství, a výsledek jsou dva kluci. dokonce jsem u jednoho fakt byla přesvědčená že je to holka, docela dlouho jsem se pak vyrovnávala s tím že vysněná holčička má pindíka.

liska01
29. kvě 2018

Jsem podruhé těhotná. Těhotenství úplně jiné než s dcerou. Zle mi bylo celý první trimestr, vlasy hrozné, pleť příšerná narozdíl od prvního těhotenství, s dcerou jsem byla nerudná, teď jsem veselá. Doktoři hlásí opět děvče. Splést se můžou, coby ne, ale myslím, že těhotenské projevy nemají mnoho společného s pohlavím miminka. Kamarádky s dětmi stejného pohlaví měly těhotenství taky odlišné a doktoři se nespletli...

badyr
29. kvě 2018

@ivavos ano, i u nás se doktor spletl. Tvrdil, že budeme mít holčičku a ejhle 30.tyden a kluk 😉...kluk se také narodil. V těhotenství se mi velmi zlepšila pleť, vlasy, cítila jsem se skvěle, podle "babských pověr" mi vycházel kluk 😉

dora13
29. kvě 2018

Splest se samozrejme muzou, jsou to taky jenom lidi, ze jo. Ale jine tehotenstvi nic neznamena, mela jsem dve odlisna tehotenstvi a dva kluky. A “vnitrni pocit” uz vubec ne, ten je predevsim to, co si prejes, takze pokud si holcicku prejes, tak sis vnitrni pocit proste vsugerovala. Taky jsem to zazila😅

fazolkave
29. kvě 2018

Ja osobne uz od pocatku cítila, ze bude kluk i presto, ze jsem si moc přála holčičku. Kazdou prohlidku rikali kluk, pak cca 4 tydny pred porodem jina doktorka, ze mozna holka, ale neni si jista. Ja se toho pak chytla s nebyla si vubec jista, pri dalsi kontrole - kluk... po porodu - kluk jako buk 😊 👶🏻

uzjetotak
29. kvě 2018

Otehotnela jsem v dubnu a do zari zila v tom, ze cekam kluka. Pak jsem sla k jine dr.na velky UTZ a ta mi rekla holcicku. A mam ji 🙂

lajochova84
29. kvě 2018

Jiné projevy těhotenství s tím fakt nic společného nemají. Máme ve skupině 100 aktivních členek a spletli se jen u jedné. A u jedné řekli asi ve třicátým týdnů druhé pohlaví. Takže statisticky cca 1,5% , že se spletou.

lajochova84
29. kvě 2018

Jo a já vždycky chtěla kluka a když jsem otěhotněla, věděla jsem, že je to holka. Pleť hrozná, vlasy, vyrážka, chutě žádný, jen unavená první trimestr. Ale vypadala jsem prostě ošklivě. Ale od prvních odhadů to byl kluk. A je!

eithelwing
29. kvě 2018

Vždycky se říká, že holčička bere krásu. Proto mi kolegyně svorně tvrdily, že určitě čekám chlapečka. Měla jsem pohodové těhotenství, plet se mi zlepšila, prostě vše ok. Byla jsem v psychické pohodě, paráda. 🙂
Doktor tvrdil holčičku.

A byla to holčička. :D

Hodně záleží, jak na tom ultrazvuku dobře vidí. Naše malá se hodně vrtěla a jasné to bylo až téměř na konci, kdy se konečně pořádně ukázala. 🙂

katynka1
29. kvě 2018

Mám kamarádku a te řekli 4x holčičku no a na sále vykouknul Toník. Prý se chlapečci poznají lépe a dříve podle jaterních skvrn. Já měla tušení, ze bude na 99% zase holcicka a koupila si růžové golfky no a jak se v nich Adamkovi dobře jezdí 😂

jirina58
29. kvě 2018

Doktor se splest muze a kazde tehotenstvi je jine, i kdyz se narodi stejne pohlavi. Podle jinych projevu v dalsim tehotenstvi se neda odhadnout, co se narodi.

emamaira
30. kvě 2018

Kamaradce celou dobu rikali, ze holka a az pri porodu se ukalo, ze je to kluk 🙂 nemel sestouple jedno varle, tak to asi nebylo tolik poznat.

hanka_333
30. kvě 2018
babanci
30. kvě 2018

Plete. U nás se před 14 lety spletl. Řekl dceři, že bude mít kluka - dokonce 3 x a máme, dnes už, velkou slečnu. 🙂

babanci
30. kvě 2018

V každém těhotenství jsem byla hnusná jako noc, oteklá, flekatá, vnitřní pocit hlásil velmi intenzivně - holka a pokaždé to tak bylo. Celkem 3 x. Moje dcery, dvě už jsou matkami, taky přesně tak a zase holčičky.

yerry
30. kvě 2018

@ivavos znám holku která až do konce čekala holčičku. Vybavička byla celá v růžová, doslova... No narodil se jim kluk.... postupně odkoupili modre věci a růžové schovali. Když čekali druhé řekli že je to holka a na sále to byl zase kluk....
Já jsem se u druhého dítěte cítila taky jinak. Zvrácela jsem snad až do 20tt, méně jsem přibrala, krvacela jsem, a měla jsem hnusné vlasy, u první to bylo naopak.... No ale byla to zase holka, i když jsem si tajně přála klučinu. Nakonec jsem ráda že je to holka....

verusakusak
30. kvě 2018

ano, me pred 5-ti lety rekli, že to bude holcicka a je to Honzik-kluk jako buk

elwe
30. kvě 2018

@yerry toho se děsím, třikrát mi řekli holku, posledně mi doktorka ukazovala, jak to jde hezky vidět, ale kdyby přeci jen vykoukl kluk, tak holt bude muset chodit v růžové, neutrální věci mám asi 3

lmartinkova85
30. kvě 2018

Splést se muže příště muže říct holka.... ale neznamená ze mas jiné tehu ze to bude jiné pohlaví...každé tehu jiné ;) mám dva kluky a u každého jsem to měla jinak.

hanih
30. kvě 2018

Tak nám bylo teď při druhém těhotenství jednou řečeno, že to bude kluk, pak holčička, pak zas kluk a nakonec zas holčička. Narodila se holčička 🙂
Jinak já měla každé těhotenství jiné a máme dvě holčičky, takže rozdílné příznaky nemusí znamenat různá pohlaví.

maminkafe
30. kvě 2018

3 deti,vsechny tehotenstvi stejne,tvar bricha spicaty a mame 2kluky a 1holku.Jinak ma dr.na velkem utz rikala,ze to vypada na holku,ale ze je to tak na 70%,ze v tom tydnu (20tt) to nerada jeste urcuje,ze se muzou opravdu splest.Pak kolem 22tydne vysetreni u jine dr.a tam mi ji potvrdila,mela i lepsi utz.

yerry
30. kvě 2018

@elwe no hold jistota bude až na sále 🤣🤣🤣🤔

bayt
30. kvě 2018

@dora13 to neni uplne pravda, je prokazany ze pohlavi muze zena vycitit (byly na to delany vyzkumy)...neni to samozrejme tutovka, ale ja to fakt vedela skoro od zacatku

codal
30. kvě 2018

Splest se mohou,kamarádce řekli kluka a na porodním sále vykoukla holčička.Kazdopadne já mám úplně jiné těhotenství než s první dcerou a má to být zas holčička,takže nevolnosti a chutě nejsou vůbec směrodatné.. při první dceři jsem od začátku tušila holčičku,teď intuice mlčela a všichni mi říkali chlapecka... Uvidíme na sále;)..

dora13
30. kvě 2018

@bayt jj a vysly tak na 50 procent, co?😀😀 takovy vyzkum by me fakt zajimal, nemas odkaz? Osobne tomu fakt neverim, proste kdyz to vyjde, tak zenska rika, ze to byla intuice a kdyz ne, tak se o tom taktne mlci. S padesatiprocentni sanci na uspech je relativne snadne se trefit — ja prvniho chlapecka taky uhodla, u druheho jsem byla uplne stoprocentne presvedcena o holcicce (bo intuice prece, ne asi) a tesne vedle, no😅
Ale chapu, ze kazdy veri necemu jinemu a tim, ze je to neprokazatelne, tak se o tom da dohadovat donekonecna🙂

bayt
30. kvě 2018

@dora13 Nene, asi 60-70 % (třeba: http://www.victorshamas.com/intuition-study.html tady 70 %, více u VŠ žen). Já si to schválně hledala, protože manžel se mi hrozně smál, když jsem mu říkala, že mám tušení, jaké to bude pohlaví 😃

pavlinakm
30. kvě 2018

Tak ja na intuici neverim, zatim me vzdy zklamala. U prvního těhotenství jsrm byla prrsvedcena ze je to kluk.. pak mi rrkli ze holka a ja byla v soku. Narodila se holka. Ted jsem opet těhotná a od zacatku jsem citila ze zo bude holcicka, dokonce mi to podle prvniho uzv potvrdili i kdyz ne stoprocentně. Jake bylo pozdeji prekvapeni kdyz narostl pindik. Takze podle poslednich uzv kde uz to je opravdu videt crkam kluka. Ja opet zklamana, nějak neumím cist v sobě.. Takže stoprocentní je jen porod.

dora13
30. kvě 2018

@bayt jak rikam, kazdy verime necemu jinemu, priznam se, ze 60 procent pro me opravdu neni presvedcivy vysledek, proste stara skepticka a empiricka :D Ale dekuju za odkaz 🙂

bayt
31. kvě 2018

@dora13 někde i 70 %....no pořád je to statisticky víc, než aby to byla náhoda 🙂 právě 🙂

já si nemyslím, že v tom jsou nějaký zázraky hele :D podle mě prostě je možný, že citlivější ženská rozpozná trochu jiný hormony, který se uvolňujou v závislosti na pohlaví mimča nebo tak

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru