Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  dora13
  8. lis 2018    Čtené 538x

  Zuzka + Canon Selphy = VŠL!

  Už odmala jsem posedlá uchováváním vzpomínek: ve skautu jsem vždycky měla na starosti kroniku, mnoho let jsem si vedla deník, dodnes si schovávám všemožné ústřižky, vstupenky, letáčky a jiné upomínkové předměty. K tomu zcela samozřejmě v dnešní době patří fotky. Co mám děti, fotím opravdu hodně. Děti rostou strašně rychle, takže se snažím jejich dětství zpomalovat alespoň tímto způsobem. Někdy v době, kdy měl můj starší synek pár měsíců, jsem objevila scrapbook a project life. Pro neznalé: jedná se o způsob zaznamenávání rodinných vzpomínek ve formě fotoalb, kdy fotky prokládáte nejrůznějšími texty, popiskami, vzpomínkami atd.

  V současné době vedu již čtvrté album a troufám si říct, že je to momentálně jeden z mých hlavních koníčků, který mě již stál poměrně hodně času i peněz.

  Koníková testování mě již nějakou dobu nechávají poměrně chladnou, ale když se objevilo testování tiskáren fotek, naprosto jsem se nadchla. O tiskárně Selphy jsem už hodně slyšela, několik mých kamarádek ji má a já si ji už několik let přála pod stromeček. Zatím vždy musela ustoupit něčemu "důležitějšímu", a proto jsem se rozhodla, že ji prostě vyhraju v testování. Napsala jsem komentář, proč zrovna já bych měla vyhrát a od té chvíle sebevědomě rozhlašovala, že za pár dní vyhraju tiskárnu, protože si ji prostě strašně moc přeju a hlavně ji strašně moc potřebuju. A jak se říká, když si něco přejete, celý vesmír se spojí, aby to uskutečnil, a já opravdu jednoho krásného dne obdržela e-mail, že jsem byla vybrána na testování tiskárny. Radost neskutečná a ještě znásobená tím, jak se všichni mí blízcí divili a já jen opakovala "jsem vám říkala, že jsem na to stvořená, že to bylo jasný" 🙂

  Takže, Koníku a Canone, díky moc za tuto příležitost a po tomto dlouhém a emotivním úvodu nyní přistoupím k samotnému testování 🙂

  Poštou jsem v malém balíčku obdržela vysněnou Canon Selphy. Věděla bych si rady i se Zoemini, ale Selphy byl prostě můj sen, takže radost největší 🙂

  Začínáme se zprovozněním tiskárny

  Selphy je sama o sobě poměrně intuitivní, spoustou základních funkcí uživatele provede a na složitější procesy je potom k dispozici podrobný obrázkový návod ve dvaceti jazycích včetně češtiny. Mohu  potvrdit, že s jeho pomocí tiskárnu bez větších obtíží zprovozní i ten největší technický antitalent.

  Druhým krokem je potom nainstalovat aplikaci Canon Selphy do mobilu a propojit s tiskárnou.

  Přiznám se, že nad tím jsem se trochu zapotila, ale právě s pomocí návodu jsem to nakonec během pár minut zvládla. Tiskárna je v provozu a připravena tisknout! Tisknout lze i z flashky, počítače či jakéhokoliv nosiče. Já mám všechny fotky v mobilu (iPhone7), proto jsem tiskla z něho. Přiznám se, že technická specifika nejsou úplně moje nejsilnější stránka, takže pokud to někoho zajímá, doporučuji navštívit stránky https://www.canon.cz/printers/selphy-cp1300/.

  A nyní k samotnému tisku...

  Tiskárna svítí a vrní, zásobník s papíry zacvaknutý, aplikace do mobilu stažená, stěrače stírají, nejvyšší čas vytisknout první fotku!

  Aplikace je jednoduchá, intuitivní, není v ní nic, co by uživatele s běžnou počítačovou gramotností zarazilo. Prostě vyberete fotky, zvolíte šířku okrajů (od žádných až po poměrně široké), orientaci fotky a můžete tisknout.

  Co všechno Selphy umí?

  V první řadě samozřejmě klasický tisk fotografií o formátu 10x15 cm. Selphy umožňuje na jedno vybrání vytisknout až dvacet fotografií. Ale vzhledem k tomu, že zásobník na papíry je designován na 18 papírů, technicky je možno vytisknout na jeden zátah 18 fotek. Tisk je poměrně rychlý, barvy se na fotopapír tisknou na etapy - nejdřív žlutá, potom modrá, následuje červená a nakonec bílá, což mé děti velmi bavilo a s nadšením vždy kvitovaly, když na výklopném displeji zablikal symbol pro další barvu 🙂

  Druhou možností jsou potom nejrůznější koláže. 

  Za prvé je to pravidelná koláž, viz fotka vlevo dole. Lze zvolit koláž ze dvou, čtyř nebo osmi fotografií. 

  Dále potom koláž náhodná:

  Zde máte na výběr, jestli chcete udělat koláž z osmi či dvaceti fotek. Je to úplně jednoduché. Prostě zvolíte počet fotografií, označíte fotky, které do koláže chcete použít, zvolíte rozložení, orientaci fotky, pozadí (černé či bílé), okraje a abrakadabra - za několik vteřin je koláž na světě! Tato funkce je pro mě, jakožto pro "scrapařku", která nad tvorbou koláží do alba strávila neskutečný množství času a nervů snad ve všech dostupných aplikacích, naprosté požehnání a obrovská časová úspora. Není třeba fotky ořezávat, centrovat, pracně skládat - Selphy to udělá za vás.

  Další možností je tvorba průkazové fotografie. Zvolíte portrét a Selphy vám ho vytiskne na jednu fotografii osmkrát, ve velikosti fotky na průkazku, aniž by bylo třeba manuálně vytvářet koláž osmi fotografií. Já se chystám takto vytištěné fotky použít na jmenovky na vánoční dárky, aby mohly rozdávat děti. 

  Posledními dvěma možnostmi jsou potom koláž ve formátu filmového pásu (takový ten, co vám vyleze z automatu, jistě znáte z amerických filmů) a pravidelná koláž fotografií různých velikostí. Vždy je možno zvolit orientaci fotky, rozprostření, okraje a barvu pozadí.

  Milým detailem je, že rub každého fotopapíru je předtištěn jako pohlednice. My rozposílali fotky babičkám a slavilo to obrovský úspěch.

  Nyní pár slov k tomu, co všechny zajímá jistě nejvíce: cena a kvalita.

  Co do kvality, nebojím se říct, že Selphy předčí samoobslužné rychlotiskárny v drogeriích (za mě osobně jsou například fotky z DM strašně přesvícené, barvy jsou hodně do oranžova). Selphy má barvy decentnější a více odpovídající realitě. Cenově je to potom srovnatelné, jedna fotka vytištěná na Selphy vyjde na cca 7 Kč (papír a barvy), což zhruba odpovídá i cenám v rychlotiskárnách.

  Komu bych ji doporučila?

  Selphy není supervýkonná mašina, na které si naráz vytisknete tisíce fotek za poslední tři roky života vašeho dítěte. S ohledem na to, že zásobník pojme pouze 18 fotopapírů, by to bylo zbytečně pracné, zdlouhavé a v neposlední řadě i drahé. Selphy je úžasný pomocník pro nadšence, kteří se rádi ve fotkách hrabou, baví je vytváření fotoalb scrapbookového stylu, hodně používají koláže a potřebují tisknout průběžně. Je velmi kompaktní, snadno stěhovatelná, lze ji přibalit s sebou třeba i na dovolenou a vytvářet rodinné fotoalbum rovnou na místě. Ano, uznávám, že to už trochu zavání diagnózou, ale mě to prostě baví 🙂. Musím říct, že já osobně jsem se do ní naprosto zamilovala a ze srdce ji mohu doporučit všem life-projekťačkám a scrapařkám a celkově fotografickým nadšencům - garantuji, že se z ní stane vaše velká pomocnice 🙂

  #test_canon2 #recenze #zkusenosti_canonselphy

  dora13
  20. lis 2016    Čtené 170x

  Jak jsme testovali tyčinky Nutrimama

  Mám dvě děti s pětadvacetiměsíčním rozdílem, což je samozřejmě krásné a naplňující, ale v praxi to mimo jiné znamená, že přes den povětšinou kmitám jako křeček v kole přebalování, kojení, vaření, uklízení, uspávání, rozvíjení staršího a občas se mi stává, že si ve tři hodiny odpoledne uvědomím, že mám ukrutný hlad, protože jsem od rána ještě nic nejedla. Snadné řešení "půjdu a vezmu si první věc, co najdu v ledničce" mi poněkud komplikuje podezření na alergii na bílkovinu kravského mléka a vejce u plně kojeného mladšího synka, kvůli které dodržuji dietu, při níž jsem ze stravy vyloučila mléko a vše, co jej obsahuje, hovězí maso, soju, vejce a kuřecí maso. Doma svačím povětšinou ovoce a zeleninu, ale občas jsme při odchodu v takovém presu, že si nestíhám nic připravit -- a v takové situaci je cereální tyčinka ideální rychlá svačinka. 

  Balíček obsahoval dvě balení Nutrimama Profutura cereálních tyčinek -- jeden byl s tyčinkami s brusinkami a malinami a druhý s čokoládou. Oba splňují nároky mé přísné diety (obsahují sojový lecitin, ale ten synovi nevadí).

  Chutově u mě rozhodně vedou brusinkovo-malinové -- jsou mírně kyselé, chuť malin je výraznější než brusinek. Čokoládové nemají tak výraznou chuť, přišly mi trochu mdlé. Oba typy tyčinek jsou dost sladké, což je pro mě, celoživotního závisláka na cukru, dobrá zpráva, alespoň na chvíli zaženou chuť na sladké 🙂

  Celkově hodnotím tyčinky pozitivně, jsou chutné, vláčné a současně křupavé, je to ideální rychlá svačinka. Oceňuji také, že nejsou v jogurtovém obalu, jako spousta tyčinek, takže jsou vhodné i pro kojící matky alergických dětí. Jako negativum vnímám cenu, která je relativně vysoká (130 Kč za 5 tyčinek), ale zjistila jsem, že v DM je ve slevové knížce kupon na slevu i na tento výrobek -- doporučuji 🙂

  dora13
  25. srp 2016    Čtené 110x

  Naše tři týdny se Sebamedem

  Přiznám se, že za dva roky, co starší syn používal pleny, jsem si oblíbence mezi krémy na opruzeniny nenašla -- měla jsem asi tři značky, které nám oběma celkem vyhovovaly a kupovala jsem tu, která zrovna byla v akci. Sebamed jsem za celou tu dobu nevyzkoušela ani jednou -- ne z přesvědčení, spíše proto, že pravděpodobně nebyl součástí vzorků, které jsem dostala v porodnici, takže jsem se k němu nedostala. 

  I proto jsem se přihlásila do testování a byla ráda, když jsem byla vybrána, abych krém tři týdny testovala. Testování probíhalo s následujícími figuranty: Honzík (2 roky) a Alan (3 týdny):

  Ani jeden z kluků nepatří do rizikové opruzeninové skupiny. Honzík je už několik měsíců bez plen a Alánek většinu dne v látkových plenách, ani u jednoho nepoužíváme vlhčené ubrousky. Nicméně, dalo by se říct, že jako na zavolanou se Honzík zrovna v době testování značně oprudil, takže mohl být do testovací skupiny zařazen také 🙂

  Po třech týdnech testování mohu vyzdvihnout následující pozitiva krému: 

  1. Krásně voní -- se zcela čistým svědomím mohu prohlásit, že ze všech krémů na opruzeniny, které jsem kdy používala, Sebamed rozhodně voní nejpříjemněji -- je to velmi jemná pudrová vůně.

  2. Má výbornou konzistenci -- díky obsahu pudru (zde drobná výtka, na tubě ani na stránkách Sebapharmy se mi nepodařilo dohledat přesné složení krému) je krém poměrně suchý, výborně se nanáší, stačí pouze tenká vrstva, takže i 100 ml tuba dlouho vydrží.

  3. Je (vodě)odolný -- viz fotka, důkaz místo slibů 🙂 Krém výborně drží, nesmývá se. Tato vlastnost může být trochu nevýhodná pro maminky s dlouhými nehty, krém za nimi logicky ulpívá.

  4. Tuba má příjemnou velikost a tvar -- oceňuji malé a kompaktní balení, krém se vejde i do toaletní taštičky menšího formátu.

  5. ...a co je nejdůležitější: je účinný. Alan do testu vstupoval s neopruzeným zadečkem a navzdory týdnu na chalupě, kde jsme používali jednorázovky, a teplému počasí, to tak po celou dobu zůstalo. Honzík test začínal opruzený, po několika dnech používání (mazali jsme vlastně jen večer, kdy jsme mu dávali plenku na spaní) vyrážka zmizela.

  Celkove hodnotim krem jako velmi povedeny a jsem rada, ze se ke me, diky testovani, dostal, urcite ho budu pouzivat dal a mohu jen doporucit😊

  #mikulas_zdrave_s_riofresh S cerstvym ovocem (s vyjimkou hroznu a bananu) u Honzika bohuzel moc nepochodim, takze od Mikulase dostane mrazem susene jahody a broskve od Mixit 😊

  V poslednich par tydnech se stalo par veci, ktere otrasly mou duverou v internetovy svet, a tak jsem se rozhodla vice vybirat, co budu postovat verejne a co jen pro pro pratele. Tak pokud se mnou chcete kamaradit a neprisla vam ode me dnes zadost, klidne zadejte😊

  Po sto letech jsem si namalovala pusu cervenou rtenkou. Honzik na me chvili nevericne koukal, pak se rozesmal a odesel z mistnosti, aby se za minutu vratil s balickem vlhcenych ubrousku. Diky, Honzi, chapu, vracim se k labelu😃

  Nejenze je mila, krasna, vtipna a chytra, ale navic sdili mou zvracenou lasku k talentovym soutezim a selfie sticku (coz nelze rict o nasich chlapcich😃) Koniku, za @blondie007 fakt dik! ♥️

  Jak jsem bez neho mohla zit skoro 29 let?

  Fotit se s matkou je prej trapny😃#sedmnactimesicnipubertak

  Betonova dzungle.

  Priznam se, ze nemam rada rizeni. Ridicak jsem si udelala az ve 28 z donuceni, nejsem vyjizdena a bojim se. Pred par mesici jsem se ale rozhodla to prekonat a zacala jezdit. Dnes moje velke poprve, na ktere jsem hrda: trasa Hodonin -- Brno, s Honzikem a Debrou, jinak uplne sama. Ono to pujde!

  Nase Secret garden😊

  Dalsi pockej az pokoreno. Furt mi vsichni rikali, at jsem rada, ze Honzik nechodi, ze pak nastane to prave peklo a nejak je to spis porad lepsi a lepsi😃 Btw, jaky dalsi pockej az (se bude otacet, plazit, lozit, chodit) na me zkusene matky-pesimistky vytahnou ted?

  Kdyz to tady tak ctu, tak si rikam, ze pokud jsou nasimi starostmi opravdu tvrdy piskoty a lidlovy kombinezy, jsme stastny narod.

  Prechodne bydliste: piskoviste😃

  V kozim vybehu dostal sileny hysterak, mezi lemury byl jako doma, ale nejvic se mu libila morcata😄 Nas budouci veterinar😃

  (2 fotky)

  V kolika letech zacnou deti delat takove to, ze rano potichu vstanou, jdou do obyvaku, koukaji na pohadky a nechaji rodice spat? (Misto aby je tahaly za vlasy, lozily po nich, vrestely jim do ucha, strkaly prsty do nosu a podobne kratochvile?)

  #svetovytydennoseni
  Jeste jako tehotna jsem se nechystala nijak zvlast nosit. Poridili jsme sice manducu, ale spise jen jako doplnek na obcasny vylet a venceni psa, nic vic. Pak se ale narodil pan uplakanek kontaktni neodlozitelny a ja zjistila, ze noseni je to jedine, co mi zbyva, pokud se chci nasnidat nebo si vycistit zuby. Zaplatpanbuh za to! Kdybych mela pohodove spave dite, nikdy bych nezjistila, jak nadherny pocit je nosit spokojene spici miminko, cuchat mu k hlavicce a uzivat si tu nadhernou uzasnou blizkost. Casem jsem si poridila satek, pak druhy, treti -- je to zavislost😊 Ted ma me miminko sestnact mesicu a uz nosime malo, 11 kg uz se mi hodne pronese a sam Honzik preferuje kocarek, kde ma vetsi volnost pohybu a musim rict, ze mi to chybi -- tak aspon projizdim bazary a nosici weby a vybiram nosici arzenal pro hypoteticke druhe miminko😊

  Mame 80 litru mostu a skoro zadne kapacity na uskladneni. Ukol tedy zni jasne, musime ho vypit. Honzik chape vaznost situace a maka, co se da😄

  Muj maly kavarensky povalec♥️ Doufam, ze takhle se mnou bude chtit do kavaren chodit i za dvacet let😊

  @blondie007 @petruska_rs @lauramyn @melme @nyc09 @apachee @tynka23 @zuzmenda @mummy88
  Dekuju za hezkeho konika i mimo me domovske cervnovky💙

  Honzik se nam vydava do sveta♥️

  Honzik miluje boty, porad mi je nosi a chce, abych mu je obouvala. Kdyz je ma na noze, zalibne krouti nohou a prohlizi si je. Muze to byt tim, ze jsem v tehotenstvi porad dokola koukala na Sex ve meste?😃

  Fiha tralala davno zapomenuta, ted miluje Victoria's Secret angels😄 Vkus mu tedy uprit nelze😃

  Ja toho Honzika furt vnimam jako svoje male miminko, ale kdyz tak koukam na fotky, tak on uz je proste chlapecek😳

  Dnes mi rika pani v saline: "Vy mate ale krasneho chlapecka. To bude jednou ozdoba zenskych loznic." Jako, tesi me, ze se Honzicek libi i jinym lidem nez me, ale nektere lichotky jsou trochu divne😄

  Miluju podzim♥️ Nejprijemnejsi pocasi, nejkrasnejsi priroda a nejhezci moda (i ta detska)😊

  Moje dnesni poprve -- muj prvni bezecky zavod😊 Casem ani umistenim bych nikoho neohromila, ale jsem hrda, ze jsem prekonala lenost, strach a pohodlnost a sla do toho😊

  Uspano👍💪😄

  Bozanci😊