Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  partyzanka91
  7. bře 2020    Čtené 195x

  Test přípravků Seventh Generation

  Již potřetí se na mě usmálo štěstí a já byla vybrána do koníkovského testování. Tentokrát se testovaly čisticí přípravky Seventh generation, což mě obzvlášť potěšilo a to nejen proto že ulízení je u nás na denním pořádku, ale hlavně proto že mi zkoušení nových produktů tuto nudnou rutinní činnost na pár dní příjemně oživilo. Testovací balíček obsahoval celkem 4 produkty: prací gel, přípravek na mytí nádobí, odstrańovač vodního kamene do koupelny a čistící přípravek na WC. Všechny produkty vám postupně přestavím.

  Líbilo se nám, jako pokaždé, už samotné rozdělávání balíčku. Moje skoro šestiletá dcerka je zvědavka a jak příjde balíček (ať je to cokoli) má z toho skoro druhé Vánoce. Mě zase velice potěšil vzhled balíčku, kolekce byla zabalená krásně do bledězeleného a ladila k sobě. Bledězelaná barva zároveň připomíná přírodu a jelikož prodkuty Seventh generation jsou navrženy tak aby přírodě neškodily, desing tentokrát neklame. A teď už tedy k jednotlivým produktům.

  Připravek na nádobí Seventh generation

  Tento přípravek jsem vyzkoušela jako první, nádobí se mi totiž kupí ve dřezu neuvěřitelnou rychlostí. Z přípravdu jsem byla nadšená, zjistila jsem že skvěle odstraňuje mastnotu (je v tom lepší než Jar), jako by byl křížený s pískem na nádobí. Navíc ho stačilo dát na houbičku jen kapičku a umyl celý dřez. Už to že ho bude tak malá spotřeba přírodě dost pomůže. A osobně mě veli potěšila jeho vůně. Ke klasické vůni citronu, bylo totiž přidáno ještě aroma zázvoru a tato kombinace je prostě skvělá. Dá se říct že se s přípravkem Seventh generation stala z mytí nádobí docela příjemná činnost..

  Prací gel Seventh generation

  Praní přišlo na řadu hned po nádobí a opět jsem byla velice příjemně překvapena. Dala jsem do pračku extrémně flekaté oblečení a po vyprání byly všechny flíčky pryč (jedno z těch flekatých triček jsem vyfotila před a po vyprání. Toto porovnání můžete vidět na zdi v krátké zprávě). Navíc když jsem k prádlu přivoněla cítila jsem z něho příjemnou vůni máty (tedy alespoň mě to připadalo jako máta). Také mi příjde že barvy oblečení jsou po vyprání v tomto přípravdu ohodně jasněší. Je tu však jedna věc kterou bych u tohoto výrobku zlepšila a to odměrka na gel. Nejsou na ní vidět vyznačené mililitry. Až na tuto drobnost je však moje spokojenost maximální.

  Sprej na vodní kámen Seventh generation

  Tady jsem ocenila hlavně skutečnost že narozdíl od Domesthosu, který obvykle na čištění koupelny používám mě sprej Seventh generation neštípal v očích ani v nose. Ačkoli mě poslední ulízení s Domesthosem nejspíš vyhnalo z krku bacily (škrábalo mě totiž v krku ale jak jsem se nakláněla nad vanou byly výpary s Domsthosu tak pronikavé že když jsem vylezla z koupelny bylo škrábání pryč), uřednsotňuji přípravek který nedráždí, protože svrbící nos a slzící oči přece jen nejsou nic příjemného. Na krk příště raději léčivý čaj. Účinnost spreje Seventh generation je pak stejná jako u Domesthosu, oba skvěle odstraňují zašedlá místa na vaně.

  Přípravek na úklid WC Seventh generation

  Opět se jedná o přípravek který nedráždí oči ani nos, účinnost bych tady ocenila trošku silnější, ale je pravda že některé zažloutlé skvrny na prkénku, neodstraní ani jiné čistící přípravky. Takže i s přípravkem na WC jsem nakonec spokojena.

  Celkový dojem z testování je skvělý. Zjistila jsem, že na to abychom dosáhli perfektní čistoty nepotřebujeme žádné chemické driáky, ale že je to možno i se scela přírodními složkami. Produkty Seventh generation bych určitě doporučila, protože jsou účinné, nedraždí a šetří přírodu i peněženku, vzhledem k tomu že stačí užít jen malé množství k maximálnímu efektu. Uvítala bych kdyby se produkty z této řady běžně objevovaly v obchodech a každý si je tak mohl jednoduše zakoupit. Jsem ráda že jsem se mohla testu zúčastnit a zjistit tak jak můžu se svýma dětma co nejlépe jít ruku v ruce s přírodou a přitom zachovat skvělou čistotu v bytě.

  #recenze a #test_seventhgeneration

  #test_seventhgeneration Prací gel také boduje. Skvěle odstraňuje skvrny a oblečení pak hezký voní po bylinkach. Já tam cítím mátu

  (2 fotky)

  #test_seventhgeneration přípravek na nádobí vyzkoušen a spokojenost. Skvěle odmašťuje, sklo je po něm pěkně lesklé, stačí ho jen kapka na houbičku a změně cely dřez. Navíc krásně voní a mě se líbí hlavně vůně zázvoru která je v kombinaci s citronem fakt skvělá

  partyzanka91
  Zpráva byla změněna    24. únor 2020    

  #test_seventhgeneration Dnes dorazil balíček a můžeme začít testovat. Sada vypadá moc hezky a nazelenalá barva produktů se skvěle hodí k produktům jež jsou šetrné k přírodě

  (2 fotky)
  partyzanka91
  Zpráva byla změněna    11. srp 2019    

  Naše nová členka rodiny, křečice Terezka (tedy to že je holka jsme si jen vybrali poznat se to prý nedá, ale většinou dávají lidé křečkům klučičí jména tak proč dle přání dcerky nedát automaticky holčičí). Už jí tedy máme přes měsíc ale nějak dosud nebyl čas sdílet. Jo a taky už máme za s sebou jeden asi půldenní útěk naštěstí s úspěšným odchytem😅

  partyzanka91
  9. lis 2018    Čtené 307x

  Jak jsme testovali Marťánky Futura

  Uplynula jen krátká doba od testování krému Baza a už jsme byli vybráni do dalšího. Tentokrát se týká Marťánků Futura. Jelikož dětem na podzim pořizuji různé vitamínové doplňky - Vibovit, Rakytníček, jiné Marťánky, velice mě potěšila skutečnost, že můžeme být testery této novinky.

  Jak tomu u nás bývá, radost udělalo už samotné rozbalování.

  A také bublinkatá ochranná fólie 😀

  Balení obsahovalo 2 druhy Marťánků Futura. Prvním byl sirup pro děti od 1-3 let. Jelikož Péťovi je 2,5 roku, měl právě on tu čest sirup vyzkoušet. Na čtyřletou Míšu čekaly v balíčku růžové cucací tabletky pro děti od 3-6 let. S testováním jsme začali prakticky ihned. Obou dětem jejich vitamíny moc chutnaly.

  Já olízla lžičku od sirupu a řekla bych, že chutí dost připomíná ovocné pyré, jen tedy není tolik hutný. Při prvním ochutnání byl Péťa trošku nejistý, ale když zjistil, jak chutná, vypadal spokojeně. Za chvilku si zvykl, že ho má dostávat pravidelně, a tak mi sám chodil připomínat, že je čas na jeho denní příděl. "Bumbat sirupek."

  Míša byla se svými cucavými tabletkami také spokojená. Já jejich chuť posoudit nemohu, ale podle dceři odhaduji, že jsou pro děti dost chutné. Ani Míša se nezapomínala o vitamíny sama hlásit.

  Nicméně, po pár dnech u nás nastal menší problém s tím, že děti si začaly závidět své vitamíny. Péťa chtěl cucavou tabletu jako velký chlapák a Míša zase toužila po sirupku. Nakonec jsem to vyřešila tak, že Péťa jeden den dostal cucat tabletku (sice jí vycucal, ale příliš nadšen z ní nebyl) a došlo mu, že sirupek mu lahodí víc. Od té doby už Míše tabletky nezáviděl. Co se týče Míšiny touhy po sirupku, tam to bylo horší. Ukázalo se, že i jí moc chutná, a proto jsem pár dní podávala oběma jen sirupek, dokud nedošel. Pak Míša pokračovala tabletkami a Péťa Rakytníčkem, který jsme měli načatý ještě před testováním Marťánků.

  Nyní už máme všechny vitamíny dobrané. Jelikož hned na začátku testování dostala Míša neštovice a následně je od ní pochytil Péťa, strávili jsme celou dobu testování převážně v domácím prosředí bez chození ven a do kolektivu. Nicméně, od uplynulého týdne zas jedeme normální režim a ani jedno z dětí nemá kašel ani rýmičku. Je možné, že k tomu přispěly i Marťánci.

  Rozhodně tedy dávám marťánkům pozitivní hodnocení, protože chuť a zřejmě i účinnost plní svoje. A jestli jsem našla taky nějaký minus? Spíš jen takový návrh - myslím, že by bylo lepší cucavé tablety vyrábět například ve tvaru marťánků (jako je tomu u původních Marťánků). Nejen proto, že je to pro děti pak zajímavější, ale hlavně se tak více odliší od běžných léčiv.

  Na závěr bych tedy chtěla poděkovat za možnost Marťánky vyzkoušet, a taky popřát mnoho spkojených zákazníků a úspěchů do budoucna.

  #test_martanci denně dává svým dětem marťánky a ty jim moc chutnají. Kolikrát jsou to právě ony co mi připomenou, že je čas na vitamín. Máme zde však menší zádrhel, jelikož mám obě věkové kategorie, mám též i dva typy marťánků (2,5 letý Péťa má sirup od 1-3 let a 4,5 letá Míša cucavé tablty od 3-6 let). Děti si navzájem své "mlsky" závidějí. Občas dám Míše olíznout ze lžičky sirupu a Péťovi jsem jednu místo sirupu dala cucat tabletku. Obojí se jim bojím dávat jelikož si nejsem jistá zda by to s některým z vitamínů už nebylo přehnané a to taky ůže nadělat neplechu.

  #test_martanci tak už víc jak týden testování je za námi. Oběma dětem vitamny chutnají - starší dcerce Míše (4,5 roku) dávám cucavé tabletky mladšímu Péťovi (2,5 roku) zase sirupek. Nejraději by kaaždé s dětí mělo i to druhé. Míše dávám alespoň olíznut lžičku po sirupu. Situace je u nás trošku stížená protože Míša od čtvrtka marodí s neštovicemi. Takže nemůžeme chodit nikam ven a všechnu energii si děti vybíjí v bytě. Mladší Péta ještě neštovičky nedostal tak snad je nechytí teď ko konci jinak se nám domácí vězení ještě prodlouží.

  ahoj, malé dneska ráno vyrašily neštovice. Na jednu stranu jsem ráda že už to bude mít za sebou na druhou je to pro mě jako pro samoživitelku dost komlplikace. Nedostanu se do obchodu a ni na úřad kvůli příspěvkům na bydlení. JEstli je dostane i malý Péťa uvidíme zatím žádné pupeny nemá. Mažu je pudrem nemám koupat a asi po 5 dnech dát koupel v heřmánku. JEn jsem se pana doktora zapomněla zeptat jak často mazat tím pudrem. Jak často jste mazali vy co máte zkušenost? Jinak Míša má těch pupenů opravdu hodně, sice drobné ale má posetá skoro celá záda, boky a nožičky, něco málo na rukou bříšku a u pusinky. Asi bude obtížné vysledovat jestli už vymizel i ten poslední (pak prý přetane být infekční).

  #test_martanci den testování číslo dvě a spousta nových událostí o které se ráda podělím. Péťa i přes včerejší úspěch dnes odmítal sirupek a mermomocí chtěl cucací tabletku na níž si pochutnávala jeho ségra. Nakonec jsem mu vyhověla ve 2,5 letech mu to snad neuškodí. Tabletku vycucal v pohodě a zdá se že mu chutnala. Uvidím co zvolí zítra zatím u nás tablety vedou. Míša by tedy ráda i sirupek ale už je na něj moc stará. Míša je od včera nemocná, začalo to ranním kašlem, tudíž nešla do školky a odpoledne dokonce dostala teplotu která stoupala. Srazili jsme paralenem. Také si stěžovala že jí "nechutná pusinka" špatně se jí jedlo - nejspíš zahlenění. Dnes ráno je na tom lépe ale spíš než imunitu budeme na marťáncích sledovat jak s nimi probíhá kurýrování.

  Tak dnes došlo na ochutnávání a u obou dětí úspěch. Cucavá tabletka Míše chutnala ještě skvěle spolupracovala při dokumentaci tak máme supr foto. Péťovi sirupek také chutnal a celou lžičku s úsměvem spolknul. Je hustý, voní jako ovocné pyré a taky i tak chutná (olízla jsem drobet lžičku po Péťovi) - foto bohužel nemám, třeba se podaří ještě během testování zachytit i ochutnávku sirupu, žiju s dětmi sama takže fotit zkusí 4,5 letá Míša #test_martanci

  (2 fotky)
  partyzanka91
  Zpráva byla změněna    8. říj 2018    

  Mladší Péťa už tolik nadšený z fotografování se s lahvičkou sirupu nadšený nebyl. Ale uvidíme jak uspěje zítřejší první ochutnávka toa je to hlavní #test_martanci

  partyzanka91
  Zpráva byla změněna    8. říj 2018    

  Marťánci Futura už jsou doma a jako obvykle radost udělalo i vybalování. Mimo marťánků také bublinková ochranná folie #test_martanci

  (4 fotky)
  partyzanka91
  3. říj 2018    Čtené 259x

  Naše testování Baza plus krému

  Uplynulo pár týdnů a máme za sebou naše první testování od modrého koníka. V první řadě bych chtěla poděkovat týmu MK za to že nás do průzkumu vybrali. Moc mě potěšil že jsem mohla novinku vyzkoušet.

  Radost udělalo už samotné doručení zásilky. Často dostáváme poštou online nákupy nebo dárky od vzdálenějších babiček a proto mé malé děti poštovní služby již velice dobře znají a pokaždé se těší co nám příjde pěkného.

  Protože krém Baza plus má spoustu různých využití (na opruzeniny, vyrážku, oděrky, škrábance, suchou a šupinatou kůži atd...), mohli jsme začít s testování prakticky ihned.Každý z nás má totiž na těle nějaký ten neduh, se kterým by si Baza plus krém mohl poradit.

  Prvním "pokusným králíkem" se stala čtyřletá holčička Míša s jejími červenými osypky
  kolem pusinky. Jejich přesný původ neznám. Soustředějí se hlavně okolo úst a někdy zčervenají opravdu hodně. Odborníci kterých jsem se dotazovala tvrdí že takové osypky mívají děti používající dudlík což je vzhledem k tomu že Míša ve svém věku vůbec nic necumlá nepravděpodobné.

  Přidávám foto pupínků. Omluvte prosím kvalitu fota, nemám doma příliš kvalitní fotoaparát. Snad je z fotky alespoň trošku poznat o jaký typ vyrážky se jedná. Ve chvíli kdy jsem jí poprvé potřela Baza krémem byla ve svém horším stadiu. Mírná zlepšení se objevilo už do večera (cca 4 hodiny od namazání), ráno pak vyrážka praktciky nebyla vidět. Nicméně bylo nutné jí mazat stále znovu a to i po zlepšení, jelikož při přerušení mazání se znovu objevuje. Každopádně na tyto osypky je přípravek Baza velmi účinný.

  Dále jsem krém vyzkoušela na svou šupinatou kůži u kloubů na kotnících. Kůže je tam suchá mírně hnědá a hrubá. I tam jsem zaznamenala patrné zlepšení. Na jedné noze dříve na druhé déle

  Ani dvouapůlletý chlapeček Péťa nezůstal pozadu a mstičku jsem nanesla na jeho už asi měsíc starý škrábanec na hýždi, který se nehojil. Po namazání škrábanec od dost vyblednul nicméně zcela ještě nevymizel, asi ještě musíme mazat a čekat.

  Zatím náš poslední test proběhl u Míši, když se jí na zadečku objevily pupínky podobné potničkám. I u nich došlo při namazání krémem Baza výrazného zlepšení. 

  S krémem jsem tedy spokojena a určitě bych ho doporučila. Na závěr bych chtěla ještě přehledně shrnout pár plusů a také upozornit i na jeden mínus kterého jsem si u krému všimla:

  + účinnost

  + rychlé působení

  + dobře se vstřebává do kůže

  + mnohostranné využití

  - jako jediný mínus bych viděla uzávěr.

  Krém vytejká z otvoru i když už tubu nestlačuji a otvor na který se nasazuje víčko je tak ublemzaný a špatně se zašroubovává. Dala bych přednost tomu kdyby se krém vyráběl v kelímku či pixličce.

  Ještě jednou děkujeme za možost krém vyzkoušet.

  #test_bazapluskrem Míše dnes vyrašili na zadečku jakési pupínky, nejspíš potničky (nejspíš i dítě bez plenek může mít tyto probémy - 4,5 letá Míša je bez plenek už od dvou let 🙂). Naštěstí máme krém Baza stále přiřuce tak uvidíme jak si s nimi poradí

  #test_bazapluskrem dnes již celý týden testování za námi. Mé suché šupiny na nohách jsou o hodně lepší a Péťův škrábanec na híždi, který se předtím tak dlouho hojil je téměř pryč. Míšiny osypky okolo pusinky a nosánku se po namázaní zmírní ale pokud vynechám opět vyskočí takže je potřeba opakovat i po zlepšení. Zatím jsme velmi spokojeni

  #test_bazapluskrem tak máme za sebou pár dní testování. Jako první jsem vyzkoušela na Michalčiny osypky kolem pusy a musím říct že do druhého dne dost prořídly. U sebe jsem zkusila takové suché šupiny na kloubech na lýtkách tam zatím vidím zlepšení na jedné. A nakonec Péťovi jsem namazala asi měsíc starý škrábanec neznámého původu, který se stále ne a ne hojit. A tady jsem byla překvapená asi nejvíc jelikož téměř přes noc se o dost zlepšil

  Dnes dorazila mastička Baza plus k testování. A jelikož děcka rádi rozbalují přijaté zásilky ani tentokrát nezklamaly. Míše už jsem s ním namazala osypky kolem pusinky tak jsem zvědavá

  (3 fotky)

  Tak super budu mít své první testování od koníka 🙂 a to krém Baza. Už se těším až vyzkoušíme. Pravda že jsem byla vylosována už jednou v minulosti a to na kapesníčiy Zewa jenže jsem bohužel pozdě přečetla zprávu tudíž neměly v čas adresu a testování postoupili dalšímu. Tak tentokrát už to vyšlo a odepsala jsem obrátkou a již brzy můžeme očekávat balíček 🙂

  dětské pohádky mě občas dostanou. Zrovna běžela na déčku pohádka kde se jedna z postav jmenuje Pako. A pak slyším tu hlášku "Bez legrace, chci být zase normální Pako" 😀 😀 Nevím zda si to při překladu uvědomili jak to jméno zní u nás

  Náš dlouhý malý Péťa když mu byl zhruba měsíc, teď mu jsou dva roky a už skoro dorůstá svojí 4letou sestřičku

  Je normální aby vám čtyřleté dítě malovalo na čtvrtku průběh císařského řezu? Tedy z kresby bych to neposlala ale slyšela jsem u toho ty její komentáře. - Tady je paní z bříškem, rozřízneme jí bříško, vyndáme miminko a položíme ho tady - vše znázorňovala štětcem a výsledek byly teda jen barevné kruhy a šmouhy. Ale kam na to chodí to tedy nevím 😀

  Tak dneska už má dva roky 🙂. A takové mimi to tehdy bylo 😀

  (2 fotky)

  taky jsem obdržela pár vzorečků, už je to dýl ale přidávám až teď . Krémy docela dobré ale se šamponem jsem moc spokojená nebyla, vůbec nepěnil

  maminky nevíte 37,1 je u dítěte teplota? Měřeno bezdotykovým teploměrem na čele

  ahoj můžu poprosit o radu. Nevíte jestli existuje nějaká dárkové balení (kosmetika, tričko, hrnek, knížka vtípků - cokoli jen ne sladké měl by to být dárek pro ajťáka a cukrovkáře) s IT tématikou. Děkuji já nemůžu nalézt

  maminky pejskařky myslíte že bych mohla poprosit o radu? Míša půjde ve čtvrtek se školkou do psího útulku donést pejskům nějaké papání. Chtěla bych po Míše poslat nějakou konzervu či granule (píšou trvanlivou konzervu). Jenže já v životě neměla pejska vůbec se v tom jejich krmení nevyznám ani jsem ho nikdy nekupovala. Nevíte prosím vás co je tak pro pejsky nejlepší, na čem si pochutnaj a co naopak vůbec nekupovat? Díky

  Pobavilo a řekla bych že to sedí 😀 sdílím

  Fáze rodičovství 😂😂😂😂

  1. Fáze – nadšení
  Bezprostředně po porodu. Dítě je na světě. Nový život, který jste stvořili. Paráda. Konečně má ten život nějaký smysl. Jak je to malé miminko roztomilé a jak něžně plakušká.
  2. Fáze – vystřízlivění
  Ten malý tvor pořád řve. Nic jiného neumí. Jenom řvát. Nenechá vás dělat nic jiného, než kolem něho běhat, chovat ho, krmit, přebalovat a snažit se ho uspat.
  3. Fáze – já to nedám
  Je jenom pár týdnů po porodu a vy jste na pokraji sil. Doma je stále zmatek a dítě jenom řve. Vyhlídky nejsou příznivé. Potřebujete dovolenou. Pak si ale vzpomenete, že už vlastně na dovolené jste. Na mateřské dovolené. Smůla.
  4. Fáze – já chci spát
  Již několik měsíců jste nespali. Tedy alespoň si to myslíte. Ztrácíte kontakt s realitou, takže si nemůžete být jistí ničím. Máte vůbec dítě? Tato fáze prostupuje následně všemi dalšími (i předchozími) fázemi.
  5. Fáze – partner je sobecký debil a chce se mi spát
  První partnerská krize. Nic neprověří vztah, jako mimino. Máte pocit, že celý den makáte kolem dítěte, zatímco partner si válí šunky v práci. Když přijde, ohlásí, že je unavený a má toho za celý den dost. Proto očekává večeři, sex a hlavně klid, neboť on dřel v práci a rodič na mateřské se celý den flákal. Tato fáze dělá často z matek vdovy, neboť tvrdit někomu, který celý den nespí, kmitá kolem dítěte, vytírá poblitou podlahu, vaří, pere, žehlí, dohlíží, aby dítě žilo a sem tam si z rozmaru na chvilku pobrečí zavřený za záchodě, že se fláká, to chce dost odvahy.
  6. Fáze – Lépe už bylo a chce se mi spát
  Ačkoliv vám to může připadat nemožné, je to pořád ještě horší. Měli jste za to, že nejhorší máte za sebou, když tu dítěti začaly růst zoubky. Jak může někdo takhle řvát?
  7. Fáze – Partner je pořád debil, ale už menší a chce se mi spát
  Po konstantních hysterických záchvatech partner již pochopil, že není radno si s vámi zahrávat a když jste na něho v polospánku v noci naběhli s kusem střepu, že ho podříznete jako podsvinče, protože vám oznámil, že na víkend jede na ryby, takže to tu musíte zvládnout sami, usoudil, že to asi není zas taková pohoda. Když přijde z práce, tak dítě na chvilku pohlídá, abyste se mohli zamknout v koupelně a tam se na chvilku zhroutit.
  8. Fáze – je mi to jedno. Chce se mi spát
  Nastává fáze apatie. Dítě se už pohybuje po bytě, takže začíná být nebezpečné sobě a okolí. Jediná vaše starost je, aby dítě přežilo do příchodu partnera z práce. Nic víc vás už netrápí.
  9. Fáze – Nuda, stereotyp a chce se mi spát
  Mateřská dovolená je jeden velký vopruz. Každý den to samý. Proto je třeba začít například vyšívat dečky nebo sbírat známky. Dečky vám sice dítě ztratí a známky sežere, ale alespoň zabijete čas.
  10. Fáze – školka na obzoru a chce se mi spát
  Konečně vidíte to světýlko na konci tunelu. Ještě chvíli a dítě půjde do školky.
  11. Fáze – školka, teď se už konečně vyspím.
  Konečně jste do dokázali. Gratuluju.
  12. Fáze – pozitivní těhotenský test. Jak to? Už teď se mi chce spát
  No nic. Stane se. Ještě že máte natrénováno. Můžete se pomaličku chystat do startovacích bloků, jelikož za pár měsíců vás čeká další kolo mateřské dovolené a s ním znovu všechny fáze

  Zítra má už 17 měsíců. Za měsíc rok a půl a já doufám že už konečně začne do té doby chodit. Připadá mi že snad bude lízt nadosmrti. Sice umí po 4 metat pěkně rychle, že za ním musím utíkat, občas si sám stoupne, udělá krůček dopředu a nebo máchá ručičkama a pak dopadne na všechny 4, ale o samostatné chůzi se tu ještě nedá mluvit. Zace teda umí víc slovíček než Míša v jeho věku (ta běhala od 11 měsíců). kOnkrétně houpy, ham, tiktak, auta, hají, ták, haf, bů, tytý (kykiriký), tití (čičí - když vidí kočičku). Občas řekne něco co zní jako čepice, baterka a tak. A je to typickej kluk, miluje auťáky, vláčky, kostičky a ráda něco do něčeho strká (motnuje). Jo když se někde válí ségřina panenka ani si jí nevšimne /Míša si zase odmlaička hraje s panenkama a minkamama, krmí je, vozí v kočárku, nosí zachumlané v dečce a teď má ráda také různé dřevěné skládačky, hlavovlamy a puzzlíky a už hrajeme i pexeso - a to přitom ty děti nidko neučil aby si hráli s hračkama pdole svého pohlaví, dělají to sami od sebe, zajímavé). Pak ještě rád muchlá plyšové hafíky. Jen ta chůze aby byla, z toho už začínám bejt nervozní.

  tahle říkanka se prý objevila v knížce Špity špity bábo :o z roku 1967