Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
partyzanka91
17. zář 2018
Dnes dorazila mastička Baza plus k testování. A jelikož děcka rádi rozbalují přijaté zásilky ani tentokrát nezklamaly. Míše už jsem s ním namazala osypky kolem pusinky tak jsem zvědavá
Zobraz celou zprávu
partyzanka91
10. zář 2018
Tak super budu mít své první testování od koníka :slight_smile: a to krém Baza. Už se těším až vyzkoušíme. Pravda že jsem byla vylosována už jednou v minulosti a to na kapesníčiy Zewa jenže jsem bohužel pozdě přečetla zprávu tudíž neměly v čas adresu a testování postoupili dalšímu. Tak tentokrát už to vyšlo a odepsala jsem obrátkou a již brzy můžeme očekávat balíček :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
partyzanka91
14. črc 2018
Ahoj maminy, měla bych takovej netradiční dotaz tak snad se mi dostane odpovědi jelikož mi to furt vrtá hlavou. Koukala jsem se včera na kriminálku a tam zavraždili matku od malého dítěte. Při pitvě pak zjistili že neměla porušenou panenskou blánu (byla oplodněná IVF cizím embryem a rodila císařem). A zde je právě ten háček. Myslela jsem si že při IVF se embryo dostane do dělohy přes poševní vchod, takže ty lékařské nástroje kterými se embryo vpravuje stejně musí panenskou blánu porušit. Vím že je to jenom televize a tudíž tam můžou být nesmysle, ale stejně bych se ráda zeptala vás co jste tuto formu oplodnění podstoupili zda je toto vzkutku možné. Děkuji. P.S. jinak díl nebyl pro slabé povahy jelikož matku zastřelili přímo před zraky toho malého kloučka děs :frowning2:
Zobraz celou zprávu
partyzanka91
29. čer 2018
Dětské pohádky mě občas dostanou. Zrovna běžela na déčku pohádka kde se jedna z postav jmenuje Pako. A pak slyším tu hlášku "Bez legrace, chci být zase normální Pako" :grinning: :grinning: Nevím zda si to při překladu uvědomili jak to jméno zní u nás
Zobraz celou zprávu
partyzanka91
3. čer 2018
Náš dlouhý malý Péťa když mu byl zhruba měsíc, teď mu jsou dva roky a už skoro dorůstá svojí 4letou sestřičku
Zobraz celou zprávu
partyzanka91
10. kvě 2018
Je normální aby vám čtyřleté dítě malovalo na čtvrtku průběh císařského řezu? Tedy z kresby bych to neposlala ale slyšela jsem u toho ty její komentáře. - Tady je paní z bříškem, rozřízneme jí bříško, vyndáme miminko a položíme ho tady - vše znázorňovala štětcem a výsledek byly teda jen barevné kruhy a šmouhy. Ale kam na to chodí to tedy nevím :grinning:
Zobraz celou zprávu
partyzanka91
28. dub 2018
Tak dneska už má dva roky :slight_smile:. A takové mimi to tehdy bylo :grinning:
Zobraz celou zprávu
partyzanka91
26. bře 2018
Taky jsem obdržela pár vzorečků, už je to dýl ale přidávám až teď . Krémy docela dobré ale se šamponem jsem moc spokojená nebyla, vůbec nepěnil
Zobraz celou zprávu
partyzanka91
4. únor 2018
Maminky nevíte 37,1 je u dítěte teplota? Měřeno bezdotykovým teploměrem na čele
Zobraz celou zprávu
partyzanka91
15. pro 2017
Ahoj můžu poprosit o radu. Nevíte jestli existuje nějaká dárkové balení (kosmetika, tričko, hrnek, knížka vtípků - cokoli jen ne sladké měl by to být dárek pro ajťáka a cukrovkáře) s IT tématikou. Děkuji já nemůžu nalézt
Zobraz celou zprávu
partyzanka91
5. pro 2017
Maminky pejskařky myslíte že bych mohla poprosit o radu? Míša půjde ve čtvrtek se školkou do psího útulku donést pejskům nějaké papání. Chtěla bych po Míše poslat nějakou konzervu či granule (píšou trvanlivou konzervu). Jenže já v životě neměla pejska vůbec se v tom jejich krmení nevyznám ani jsem ho nikdy nekupovala. Nevíte prosím vás co je tak pro pejsky nejlepší, na čem si pochutnaj a co naopak vůbec nekupovat? Díky
Zobraz celou zprávu
partyzanka91
5. pro 2017
#mikulas_s_riofresh Já jsem objednala na ty své dva raubíře čerty k nám domů. Dorazí někdy po páté hodině kdy začíná shromáždění na náměstí, společně s Ježíškovou poštou. Poté jezdí Mikuláš s čerty a anděli na nazdobeném traktoru a navštěvuje domácnosti. Děti budou mít v balíčkách sladkosti Velké kindervajíčko, nějaké čokoládičky, sušenky, omalovánky a každý taky jednu tu bramboru aby viděli že ani na jejich občasné zlobení Mikuláš nezapomíná.
Zobraz celou zprávu
partyzanka91
4. pro 2017
Ahoj maminky nejde mi vložit soutěžní příspvěvek u kosmetiky Onclé nevíte čím to může být?
Zobraz celou zprávu
partyzanka91
9. lis 2017
Supr právě mi domů dorazila jedna kniha která je také zobrazena v současné šifře. Už se moc těším na přečtení a snad se nebudu moc bát
Zobraz celou zprávu
partyzanka91
24. říj 2017
Pobavilo a řekla bych že to sedí :grinning: sdílím

Fáze rodičovství :joy::joy::joy::joy:

1. Fáze – nadšení
Bezprostředně po porodu. Dítě je na světě. Nový život, který jste stvořili. Paráda. Konečně má ten život nějaký smysl. Jak je to malé miminko roztomilé a jak něžně plakušká.
2. Fáze – vystřízlivění
Ten malý tvor pořád řve. Nic jiného neumí. Jenom řvát. Nenechá vás dělat nic jiného, než kolem něho běhat, chovat ho, krmit, přebalovat a snažit se ho uspat.
3. Fáze – já to nedám
Je jenom pár týdnů po porodu a vy jste na pokraji sil. Doma je stále zmatek a dítě jenom řve. Vyhlídky nejsou příznivé. Potřebujete dovolenou. Pak si ale vzpomenete, že už vlastně na dovolené jste. Na mateřské dovolené. Smůla.
4. Fáze – já chci spát
Již několik měsíců jste nespali. Tedy alespoň si to myslíte. Ztrácíte kontakt s realitou, takže si nemůžete být jistí ničím. Máte vůbec dítě? Tato fáze prostupuje následně všemi dalšími (i předchozími) fázemi.
5. Fáze – partner je sobecký debil a chce se mi spát
První partnerská krize. Nic neprověří vztah, jako mimino. Máte pocit, že celý den makáte kolem dítěte, zatímco partner si válí šunky v práci. Když přijde, ohlásí, že je unavený a má toho za celý den dost. Proto očekává večeři, sex a hlavně klid, neboť on dřel v práci a rodič na mateřské se celý den flákal. Tato fáze dělá často z matek vdovy, neboť tvrdit někomu, který celý den nespí, kmitá kolem dítěte, vytírá poblitou podlahu, vaří, pere, žehlí, dohlíží, aby dítě žilo a sem tam si z rozmaru na chvilku pobrečí zavřený za záchodě, že se fláká, to chce dost odvahy.
6. Fáze – Lépe už bylo a chce se mi spát
Ačkoliv vám to může připadat nemožné, je to pořád ještě horší. Měli jste za to, že nejhorší máte za sebou, když tu dítěti začaly růst zoubky. Jak může někdo takhle řvát?
7. Fáze – Partner je pořád debil, ale už menší a chce se mi spát
Po konstantních hysterických záchvatech partner již pochopil, že není radno si s vámi zahrávat a když jste na něho v polospánku v noci naběhli s kusem střepu, že ho podříznete jako podsvinče, protože vám oznámil, že na víkend jede na ryby, takže to tu musíte zvládnout sami, usoudil, že to asi není zas taková pohoda. Když přijde z práce, tak dítě na chvilku pohlídá, abyste se mohli zamknout v koupelně a tam se na chvilku zhroutit.
8. Fáze – je mi to jedno. Chce se mi spát
Nastává fáze apatie. Dítě se už pohybuje po bytě, takže začíná být nebezpečné sobě a okolí. Jediná vaše starost je, aby dítě přežilo do příchodu partnera z práce. Nic víc vás už netrápí.
9. Fáze – Nuda, stereotyp a chce se mi spát
Mateřská dovolená je jeden velký vopruz. Každý den to samý. Proto je třeba začít například vyšívat dečky nebo sbírat známky. Dečky vám sice dítě ztratí a známky sežere, ale alespoň zabijete čas.
10. Fáze – školka na obzoru a chce se mi spát
Konečně vidíte to světýlko na konci tunelu. Ještě chvíli a dítě půjde do školky.
11. Fáze – školka, teď se už konečně vyspím.
Konečně jste do dokázali. Gratuluju.
12. Fáze – pozitivní těhotenský test. Jak to? Už teď se mi chce spát
No nic. Stane se. Ještě že máte natrénováno. Můžete se pomaličku chystat do startovacích bloků, jelikož za pár měsíců vás čeká další kolo mateřské dovolené a s ním znovu všechny fáze
Zobraz celou zprávu
partyzanka91
27. zář 2017
Zítra má už 17 měsíců. Za měsíc rok a půl a já doufám že už konečně začne do té doby chodit. Připadá mi že snad bude lízt nadosmrti. Sice umí po 4 metat pěkně rychle, že za ním musím utíkat, občas si sám stoupne, udělá krůček dopředu a nebo máchá ručičkama a pak dopadne na všechny 4, ale o samostatné chůzi se tu ještě nedá mluvit. Zace teda umí víc slovíček než Míša v jeho věku (ta běhala od 11 měsíců). kOnkrétně houpy, ham, tiktak, auta, hají, ták, haf, bů, tytý (kykiriký), tití (čičí - když vidí kočičku). Občas řekne něco co zní jako čepice, baterka a tak. A je to typickej kluk, miluje auťáky, vláčky, kostičky a ráda něco do něčeho strká (motnuje). Jo když se někde válí ségřina panenka ani si jí nevšimne /Míša si zase odmlaička hraje s panenkama a minkamama, krmí je, vozí v kočárku, nosí zachumlané v dečce a teď má ráda také různé dřevěné skládačky, hlavovlamy a puzzlíky a už hrajeme i pexeso - a to přitom ty děti nidko neučil aby si hráli s hračkama pdole svého pohlaví, dělají to sami od sebe, zajímavé). Pak ještě rád muchlá plyšové hafíky. Jen ta chůze aby byla, z toho už začínám bejt nervozní.
Zobraz celou zprávu
partyzanka91
13. zář 2017
Tahle říkanka se prý objevila v knížce Špity špity bábo :o z roku 1967
Zobraz celou zprávu
partyzanka91
4. zář 2017
Mišulka dnes poprvé ve školce
Zobraz celou zprávu
partyzanka91
22. črc 2017 Čtené 167x

Renata

Začíná se příběh o manažerce Renatě,

co pracovní cestičkou kráčela po zlatě.

Téměř od mlada se jí práce dařila,

nyní si v 35 letech velmi blažila.

Jedno ráno vzbudila se a ne zrovna v pohodě,

žaludek se jí svíral jak měla by ho na vodě.

Sladké nikdy nemusela.

A teď. Tak hrozně by puding chtěla!

Co děje se to pochopila Renča brzičko,

tělo její vzkazuje jí – „gratuluji, matičko.“

Což nemohla si větší pozor dát,

Ne, to ne. To nepřeje si. To nemohlo se stát.

Možná že by v budoucnu chtěla,

ale teď jí práce radost dělá.

Na dveře klepe povýšení,

vhodná doba ještě není.

Telefonem objedná se,

na zákrok v co nejkratším čase.

Svému Karlovi neřekne nic,

ať není těch starostí ještě víc.

Lednový den, velmi krátký,

zaplakal by nad dvojčátky.

Tak jako končí se písnička,

dotloukla dvě malá srdíčka.

Zánět následoval po operaci,

Renča se do špitálu vrací.

Lékaři velmi se snažili,

dělohu však nezachránili.

Když se to Renata dověděla,

pravda jí moc zabolela.

Divné je když teďkon ví,

že navždy bude bez dětí.

Lecos se najednou změnilo,

Renatu netěší co dřív jí bavilo.

Tam někde uvnitř má prázdnotu,

v duši teď cítí jen žal a samotu.

Prochází se po chodníku,

všude slyší plno křiku.

Adam a Kryštof na hřišti skotačí

a vzápětí se u maminek nasvačí.

Renatě do očí slzy žene.

V paneláku okno otevřené,

z nějž line se křik miminka.

Jí vyplula napovrch zlá vzpomínka.

Smutně kouká do kočárku,

v němž Lucie veze Klárku.

Renči sousedka už čeká třetí,

všude dětí jako smetí.

Jaké štěstí jenom mohla mít,

teď už je pozdě to všechno zpátky vzít.

Za svojí blbost teď musí zaplatit,

neví jak měla by s tím pocitem dále žít.

Její dva kluci andílci z nebe jí mávají,

ač o tom neví na její kroky pozor dávají.

Renata zrovna jde domů oči v pláči

a doma usedá ke svému počítači.

Když Karel přišel domů z práce,

letmo stočil pohled k počítačové obrazovce.

Tu na zem ho posadilo jak sopečná erupce,

co na monitoru psáno bylo - podmínky adopce.

Daniela

Začíná se příběh o studentce Daniele,

která studiem proplouvala skvěle.

Třídní premiantka, úspěch jí těší

jen s láskou je to trochu složitější.

Její spolužačky už dávno kluky mají,

ona zatím o tom svém jen ve svých snech bájí.

Moc by si přála zakusit tajemství lásky,

však žádný není na obzoru a to jí dělá vrásky.

Spolužačky vytáhli jí jednou večer ven,

že na dýze pobaví se, ať má pestrý den.

Daniela ráda byla že si jednou užije,

nemusí furt ležet v knížkách, aspoň něco zažije.

Daniela trošku pila,

opatrnost polevila.

Sympaťák jí oslovil,

další vínko jí nalil.

Potom na parket jí vzal

tam líbali se a co bylo dál?

Daniela se rozohnila

a v opojení se odhalila.

Potom partner do auta s ní šel,

snadno se domohl toho co chtěl.

A tak Danča zažila své poprvé,

bez napětí, bez bolesti, bez krve.

Ráno se marně rozpomínala,

nevěda kdy usnula a jak se doma vzala.

Celý den kocovinu měla

na včerejšek víc už nemyslela.

Pár týdnů co voda uplynulo,

vše zas stejné jak dřív bylo.

Jednou na tělocviku však,

náhle se zatměl Danče zrak.

To ztrátu vědomí Daniela měla

za chvíli už sanitkou do špitálu jela.

V nemocnici se probudila,

kapačku v ruce ucítila.

Doktor za ní přijel a řekl jí prve,

co zjistilo se z odběrů krve.

Byl to pro ni šok - Daniela prý,

je dle krevních testů gravidní.

Je v desátém týdnu – sono potvrdilo,

zrnko paniky se Danče v hlavě usadilo.

To zrnko se rozrůstalo. Jak to jenom vyřeší

být těhotná v tomto věku, málokterou potěší.

Teď jí čeká peklo o tom pochyb není,

rodiče jsou s jejím stavem od doktora seznámení.

Přicházejí za ní do nemocnice,

máma slzy v očích, tátovi se křičet chce.

Debaty se vedli, každý tvrdil sví

v jednom se pak shodli – Dáda dítě donosí.

Zatraťte nás za to, ať vyřknou soudky žalobci,

zodpovědné ale těžké, bude dát ho k adopci.

Několikrát to promysleli,

vždy ke stejnému konci spěli.

Otec je neznámý, rodiče vytížení,

matka školu před sebou, jiné východisko není.

Však hodně párů je co nemůžou mít děti,

teď k některému z nich štěstíčko doletí.

Pro Danielu nebude lehké miminka se vzdát,

když pod jejím srdcem bude to malé vyrůstat.

Není si jistá zda to vůbec zvládne,

zda jí mateřský cit zcela neovládne.

Teď však musí hlavně silná být,

aby nový život mohla miminku zajistit.

Dál do školy chodila,

dál se pilně učila.

Rostoucí bříško hladila.

S miminkem se bavila.

Někdy s ním tiše rozprávěla,

a dlouhou dobu plakávala.

Promiň že to musí být,

chci ti lepší budoucnost připravit.

Málo kdo z nás dovede si představit,

co odvahy a sil to musí vzít.

Co všechno zažívá maminka,

jež ví že se vzdá svého miminka.

Den D se blížil a Danielu děsil.

Bála se porodu a hlavně svých sil.

To miminko nesmí ani vidět,

i když se za to bude nenávidět.

Ihned po porodu byla holčička odnesena,

mimo doslech matky pak až ošetřena.

V zavinovačce spokojeně si spinkala,

zatím jí zdravotní sestra chovala.

Matka podepsala všechny papíry,

do kojeňáku půjde jenom na chvíli.

Neobyčejný telefon

Co pro nás znamená zvonění telefonu?

Jeden z mnoha zvuků v každodenním shonu.

Tak jako zapnem pračku, rychlovarnou konvici

zvedneme automaticky mobil zvonicí.

Lidé volají si ze všech stran,

signál jde po pevnině i přes oceán.

Volají si spolu mladí i staří,

někdo přitom řídí, někdo zase vaří.

Obyčejná věc je dnes telefon,

prostě jen moderního světa tón.

Čas od času ovšem nějaké zvonění,

v životní událost někomu se změní.

To stalo se i paní Renatě,

prostě zvedla mobil. A na drátě....

Ozve se milý ženský hlas,

dvouměsíční holčičku máme pro vás.“

Ten hovor zůstane navždy už v paměti,

zřejmá věc mění se v událost vzápětí.

Renatě vyhrkly slzy do očí,

pocit má že se s ní celý svět zatočí.

Holčičku maličkou záhy drží v náručí,

se směsící pocitů hledí jí do očí.

Tak tohle děvčátko má prý být naše,

v mozku jí vzniká z emocí kaše.

Zatím nic necítí ač krásná zdá se,

snad láska mateřská příjde až časem.

Než budou jí mít doma, pár dalších návštěv čeká

zda si ji oblíbí či ne, toho se nyní Renča leká.

S Karlem za holčičkou chodila

chovala jí a v kočárku vozila.

Vždycky než za ní na návštěvu šla,

vybírala dáreček a ten pak přinesla.

Zuzanka – takové jí dala jméno,

už pro ni není cizí mimčo jenom.

Je ráda že si oblíbila holčičku co zakrátko,

vezou si už s Karlem domů, je to jejich děťátko.

Už jsou všichni pohromadě, v postýlce a v teplíčku.

Renča spí a v ruce svírá malinkatou pěstičku.

Zuzanku to velmi blaží, kdo pozorně se podívá,

spatří jak se malá dívka lehoulince usmívá.

Čti celý článek
partyzanka91
27. čer 2017 Čtené 512x

Nevím jestli mě po přečtení tohoto článku odsoudíte nebo ne. Rozhodla jsem se napsat 

o tom, co jsem několik let pečlivě tajila a co jsem už trochu rozlouskla v mém kouskovaném příběhu. A rozhodla jsem se to napsat hlavně proto, že třeba mezi vámi 

tisíci je tu jedna co má podobný problém jako já, co se bojí jako tenkrát já, co bude vděčná za tento článek a za naději, za což bych byla tenkrát vděčná já. Může si to jen přečíst  nadále zůstat anonymní jak bych to tenkrát já udělala. Jenže můj problém byl neobvyklý, styděla jsem se o tom vůbec psát a když jsem to zkusila anonymně, dostalo se mi jen soudů místo odpovědí. Jestli přece jen čirou náhodou tu je někdo na mém tehdejším místě tak nejen pro něho je tento článek. 

Přestože jsem byla od mala trošku zvláštní, nikdy by mě nenanadlo, že i moje sexuální zkušenosti, budou tak neobvyklé. Možná díky aspergerovu syndromu 

jsem měla zájem o kluky o dost později než moje spolužačky. Tedy až na střední škole. Jenže tenkrát zase žádný nebyl na obzoru (on tedy nebyl ani předtím, 

jenže tehdy jsem to neřešila). 

Můj první skutečný vzah - Martin. Byli jsme spolu pouhé čtyři měsíce, ale se vším všudy, tedy i s postelí. Alespoň jsem si myslela že z toho něco bude. Sexuální hrátky, ale bez 

styku jako takového. Vždy jsem byla napjatá jak sruna a strašně rozechvělá jaké to 

poprvé bude. Preservativ byl nachystaný a sotva se Martin pokusil o akt, náhle mu 

padnul. Pak mi přiznal že s tím má problém, ale nechce se mu jít k doktorovi. Takže 

kromě orálního sexu a podobných věciček neproběhlo to opravdové. Protože jsme spolu byli jenom čtyři měsíce, nevím jak by to bývalo pokračovalo dál. Takhle už nemělo smyslřešit coby kdyby. Každopádně jsem byla stále pannou.

Krátce po ukončení tohoto vztahu jsem začala chodit s Tomášem, mým budoucím a nyníuž bývalým manželem a otcem mých dětí. Můj vůbec první styk jako takový proběhl v 

kutlochu topičů na jedné policejní budově. Na dřevěném rozvrzaném stolku v de facto - dílně. Romantické to moc nebylo a příjemné taky ne, cítila jsem hlavně bolest a tlak na 

konečník (měla jsem pocit že se mi chce na záchod). Takový ten slastný pocit, který si 

občas dokážu navodit sama, pouhým masírováním klitorisu rukou se nedostavil. Krátce po styku jsem ucítila dole lehké lupnutí, nejspíš povolila ta blána, udivilo mě že 

až po styku a nikoli při něm. Každopádně v 19ti letech to už je pěkná ostuda. 

Doufala jsem že se požitek při sexu postupně zlepší a že toto byl jen začátek. Ale pokaždé to bylo stejné, pouze bolest, tlak a vnímání toho co všechno mě při tom bolí nebo je 

nepříjemné (špatně ohnutá noha, váha partnerova těla - on byl dost váhově objemný 

proti mě). Samozřejmě to na mě musel vycítit, vadilo mu že při styku nijak nevzdychám (bodejť jo spíš jsem měla chuť hlesnout bolestí a to jsem držela mezi zuby). Říkal mi jak ho strašně vzrušuje když u toho ty ženský ječej, nejlíp prý když to je jako by jím trhali 

stoličky to je ono. A proto jsem to při jednom ze styků zkusila předstírat. Měla jsem zato že většina těchto žen, svou extázi pouze předstírá. Obzvlášť pak ty v pornu. 

Nezavzdychejte jim tam za ty prachy co. A tak i já jsem zkusila předstírat, jenže nejsem moc dobrá herečka a tak to Tom poznal. Znechutilo mu to ten styk tak že hned přestal a nikdy příště už ho nechtěl mít. Prý už to prostě nejde. Což o to, mě by tento ne moc 

příjemný zážitek ani nechyběl, ale chtěla jsem jednou mít děti a navíc pro mě bylo dost 

ponižující že to nezvládám. Proto mě napadlo,už kvůli svému sebevědomí, objednat nás do sexuální poradny, třeba mi poradí jak si to mám víc užít a jak by to pak mohlo bavit 

nás oba. Ale Tom tam odmítl se mnou jít, prý to se mnou prostě nejde a ani sexuolog 

nám nepomůže, jeto ve mě to že jsem frigidní. Slíbil mi ale že až se budeme pokoušet o miminko tak do toho budeme bušit.

A nastala doba že jsme (hlavně já) už chtěli začít se snažením o miminko. Jenže k mému zklamání manžel prohodil ať prominu, ale že to prostě nejde. Nabízela jsem znovu že to zkusíme přes sexuologa ale prý že prostě nemůže. Větišnaz vás by se možná na tomto

místě rozešla či rozvedla, já však měla Toma ráda a taky jsem za něj byla vděčná. Věděla 

jsem, že nikoho jiného si nenajdu a já chtěla rodinu. Začala jsem tedy plakat, že nechci

 být bezdětná a žeto přeci není možný aby to sexuálně vůbec nešlo a nedalo se s tím nic 

dělat. Manžel mě poučil že existuje umělé oplodnění. No já jsem koukala jak blázen, sice jsem o tom někde někdy něco zběžně četla, ale spíš bych měla za to že to je jen něco ve 

výzkumu a že to určitě není určeno běžným lidem, jako jsme my. Netušila jsem jak málo o tom vím a jak moc jsem se pletla. Najeli jsme na internet a zadali umělé oplodnění. 

Vyskočilo tam několik odkazů. Já si přečetla hlavně o tom jak zákrok probíhá a kolik to 

stojí. Dozvěděla jsem se že pojišťovna hradí 3 cykly a zbytek že se musí platit. Ty 3 cykly si musíme doplatit něco okolo 3 000 za léky, ale to by se dalo zvládnut. to bych byla 

ochotná obětovat. Nicméně pokud se to třikrát nepovede, tak další pokus si hradí pacienti sami a výjde to okolo 60 000 Kč. To už by pro nás bylo finančně nedosažitelné. Je to

scifi, je to neuvěřitelné, ale je to asi jediná šance jak se mohu stát matkou. Cesta na kterou manžel přistoupí. Pouhé tři pokusy nic víc.

Manžel nás první objednal do Motola. Ale schůzka byla na den kdy musím do práce. Prosila jsem ho o jiný den, abych nemusela v práci hlásit kam jdu Měli tam jen ranní

terminy. Zkusili jsme tedy jiný CAR, tentokrát u Apolináře. Napsala jsem tam e-mail 

jaký máme problém a jestli je možno ho takto řešit. Pan primář CARu nám napsal že 

určitě, ale že je potřeba vyšetřit jestli tam nebude ještě jiný problém. Objednali jsme se tedy a termín byl opět na ráno. Nedá se nic dělat, vezmu si na ten den v práci dovolenou. Čekací lhůta byla dost dlouhá, a to skoro dva měsíce.

Nastal den D. Musím přiznat že jsem v noci skoro nespala. Celá rozechvělá jsem i s manželem jela tramvají, pak autobusem, až jsem stanuly před onou budovou 

(budouvou která se mi nadále tolik zapíše do života). Možná má takové pocity každý kdo poprvé vstoupí k Apolináři. Já byla zprvu trošku zděšena. Budova vypadala tak ponuře, zastarale a opuštěně. Při příchodu dovnitř se nic nezměnilo. rozlehlá tmavá síň s dřevěnou vrátnici, která vypadala jako kasa, kde se prodává vstupné na prohlídku kláštera.  Žádné světlé nemocniční zdi a lesknucí se podlaha, žádná prosklená kartotéka. Jen tahle tmavá místnost s ponurými dveřmi na konci, tou vrátnicí, automtem a dveřmi s nápisem kantýna. Prošli jsme těmi tmavými dveřmi a tam byla chodba už o něco víc připomínajíci nemocnici. Šipka CAR ukazovala vlevo. Skrz okna bylo vidět do klášterní zahrádky, poměrně klidné (úplně si představíte procházející jeptišky). Potom se před námi objevily dveře u nichž bylo napsáno monitory, pod tím číselník a ve-dle seděly na lavičkách maminky s ohromnými bříšky. Záviděla jsem jim, ty už to mají za pár a jdou ještě na ultrazvukové vyšetření (neměla jsem tehdy ještě páru co je to 

monitor neboli KTG a tak jsem pokládala monitory za ultrazvuky). Já toho celkově o 

těhotenství a ani porodu příliš nevěděla, jen to něco málo z rodinné výchovy ze školy. 

Nás se však týkaly až vedlejš dveře, kde na lavičkách sedělo několik párů držících se za 

ruce.  Další lidé kteří jsou teprve na své cestě za miminkem tak jako my dva. 

Čti celý článek
partyzanka91
27. čer 2017
Jak to tak čtu a občas tu některá píšete o záblescích demence, co nás občas potkávají tak já měla jeden neskutečný. Luštím křížovku a tam je v legendě: Stát na západě Afriky. No a já přemejšlela když někod stojí na západě Afriky jak se tomu může říkát. Že jde o zemi mě napadlo až po delší chvíli. :grinning: :grinning:.
V době kdy jsem kojila si nejvíc pamatuji toto: Nedošlo mi při otázce kdy jste byla operována? že datum mého císaře je shodné s narozeninami mé dcery. Pak jsem si nemohla vybavit jak to vypadá u nás doma (furt mi lezl do mysli obývák v bytě kde jsem vyrůstala jako dítě s rodiči) a pak jsem si nemohla vzpomenout na slovo ponožky - pořád jen fusekle atd.. No ale o jsem kojila to by se to dalo snad ještě omluvit. Teď už nekojím tak nevím na co to svádět :grinning:
Zobraz celou zprávu
partyzanka91
23. čer 2017
Tak jsem si udělala radost a příští týden mi příjde celé sága Divergence, všechny 4 knihy (sice bazarové abych zas moc neutrácela, ale nemají filmový obal a za to jsem ráda, jsou v těch klasických deskách se znaky frakcí). viděla jsem už filmy, jednička se mi docela líbila ale ten zbytek sem málem ani nedokoukala. Samé bezduché střílení a rvačka takže jsem u toho skoro umírala nudou. Knihy jsou prý mnohem lepší a film s nimi nemá moc společného tak pevně doufám že mě nezklamou. Možná právě proto jsem si je zakoupila že z filmu se nic vykoukat nedá a mě zajímá jak to dopadne.
Zobraz celou zprávu
partyzanka91
16. čer 2017
Dnes jsem potřebovala zpracovat staré rohlíky a vymyslela super večeři
Zobraz celou zprávu
partyzanka91
14. čer 2017
Občas si nad některými filmy či seriály pěkně pobrečím. Momentálně si z ulož.to náhodně stahuji epizody detektivního seriálu USA - Odložené případy (na který se nestíhám dívat v telce). Jako poslední jsem teď viděla epizodu Pokoj, kde se dává sbohem. Věřím že žádná z vás se neobejdete bez kapesníku při jejím sledování, ať už máte děti či ne.
P.S. jsem srašně vděčná na to že žiji ve století kdy je vlastní štěstí důležitější než to co si myslí sousedi
Zobraz celou zprávu
partyzanka91
Zpráva byla změněna 28. kvě 2017
To je televize!
Zobraz celou zprávu
partyzanka91
22. kvě 2017
Neuvěřitelné. Zdá se mi to jako včera co se narodila, celá takové ublemzaná a ubrečená a od září už z ní bude školkačka. Všechno nejlepší ke třetím narozeninám zlatíčko. Oslavili jsme je pěkně
Zobraz celou zprávu
partyzanka91
15. kvě 2017
Opravdu je každé dítě jiné - první koláž - Míša v 8 měsících hezky sedí, o chvíli později stojí, pak už sedí bez opory a leze po kolenou a na své 1. narozeniny přichází držíc se za ruku ke svému dortu (1. tři krůčky bez podpory se jí povedly udělat v 11ti měsících, od 13 začala chodit už nadobro).
A Péťa? (2. koláž) - ten je ve 12 měsících rád že se šikmo posadí a občas si zapéřuje na kolínkách, ještě však po nich neleze - plazí se po zemi furt jak voják. Ještě se sám napostavil a to ani u nábytku. Cvičíme vojtovku a od té doby začal dělat trošku pokroky (častěji pérovat na kolenou a šel do toho šikmého sedu).
Zobraz celou zprávu
partyzanka91
5. kvě 2017
Maminko, děkuji ti za ty hračky k narozeninám, nejsou špatné. Proč si mi ale raději nekoupila pokojovou kytičku? Převracet květináč, rochňat se v hlíně a trhat lístečky je prostě žůžo a ještě je to levnější jak ty vymoženost od Fisher price :grinning:
Zobraz celou zprávu
partyzanka91
26. bře 2017
Naše Míša na karnevale. Letos jsem se byli spíš oťukávat tak maska jen jednoduchá. Chvíli trvalo než se tam rozkoukala, ale potom se docela vyřádila. Poskakovala, dělala s ostatními vláček a dokonce se usadila i na pódiu (už skoro odstrojená). Nakonec se jí ani nechtělo domů
Zobraz celou zprávu
partyzanka91
19. bře 2017
Tvoříme, prostě a jednoduše 32 fotek
Strana
z 2
Předchozí Strana
z 2
Další