Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
pajinka85
2. črc 2018 Čtené 51x

Byla jsem vybrána mezi několik šťastlivců, co mohli otestovat výrobky německé značky Klarstein. S velkým očekáváním jsem vyhlížela balík, neměla jsem tušení, co zrovna  na otestování zbylo na mě. 

Přišel Stolní gril se skleněným víkem a radost měli všichni. :slight_smile: Hned první večer se do testování zapojil manžel a připravil k večeři hamburgry z mletého hovězího masa. Byla to mňamka. 

Po večeři zbyl samozřejmě úklid kuchyně na mě a v tomto případě velmi chválím výrobce tohoto grilu. Gril se dá rozebrat, grilovací plochu lze omýt pod vodou , jen jsem dávala pozor, aby nenateklo do oblasti, kde se připojuje kabel. Sklo lze také oddělat a jednoduše umýt a odkapávací miska jen volně stojí pod grilem.  Jen jsem nezjistila, zda by se sklo nebo odkapávací miska mohla být umyta v myčce.  Grilovací plocha má nepřilnavý povrch a lze opravdu lehce vyčistit. 

Grilovací část má rozdělenou na dvě rozdílné poloviny, jedna strana je hladká a je ideální na zeleninu, houby a plody moře, aby se udržela šťáva z grilování. Druhá strana má drážky a umožňuje odtékat přebytečnému tuku odkapat do odkapávací mísy. Na drážkách se nám zdá grilování pomalejší, tak jsme častěji grilovali na hladké části-to víte, hladoví chlapi.

U nás většinou griluje manžel, takže toto byl pro mě nejlepší možný elektrický pomocník.:slight_smile: Manžel se toho chopil i při přípravě hermelínu, ale chystala jsem to já. Našla jsem si zajímavý recept na grilovaný hermelín s brusinkovou omáčkou. 

Hermelín jsme nechali na grilu 7 minut pod přiklopeným sklem a sníženou teplotou na termostatu. A byl uvnitř ideálně rozteklý. 

Pochutnali jsme si opravdu moc a bylo to velmi jednoduché. 

Ve stejnou dobu jsme grilovali steaky z lososa, abychom se najedli všichni. Nakrmit 3 menší chlapíky a jednoho velkého chlapa dá zabrat. :slight_smile: (ale tentokrát to bylo jen 2 +1)

Marinovaný losos v sojové omáčce.  Recept je z kuchařky Deník Dity P. 2.  Podle mé zkušenosti se na rýžkaté části grilu griluje pomaleji a tak jsem lososa grilovala na té ploché. Hotový byl za cca 15 minut. Zůstal šťavnatý a výborný. 

Jeden ze synů miluje i tu kůži, tu já do pusy nedám, ale hlásil, že takhle dobrá nikdy nebyla. :D 

Z grilu jsme nadšení. Máme zkušenosti s kontaktním grilem jiné značky a je také super, jen čištení teda nemají vůbec dobře vyřešené a to je v mnohem vyšší cenové kategorii, ale tento udělá službu úplně stejnou a úklid mnohem jednodušší. 

#test_klarstein 

#recenze

Čti celý článek
pajinka85
12. únor 2017 Čtené 1193x

Jsem maminka třech dětiček. Miluji je všechny, možná ne úplně stejně, možná každého jinak, ale přesto nejvíce, jak to jde. Každý je jiný a přece nejdokonalejší. Jsou to moje princátka, ale taky opičky a prasátka. Jsou to zlatíčka, ale i neposluchové. Nikdy bych je nedala, ale někdy bych utekla já.

Ano, přestože jsou moje všechno, tak někdy mám chuť bouchnout, mám touhu být ten největší sobec, zalézt s čokoládou a knížkou, zamknout se a neřešit bumbání, hamání, jogurtíky a ze záchodu -hotovóóóó. 

Nemuset vše opakovat dokola a dokola a dokola, kdy stejně Kuba chce odejít do školy v těch největších mrazech jen spoře oděn,  hlavně ale že s mobilem v ruce. Tašku nechal už v kuchyni, aby v chodbě asi nepřekážela. 

Tobíka probírá z jeho světa jen můj křik, jinak probrat jsem se ho zatím nenaučila.

Možná by ještě teď stál před zrcadlem, v obličeji děsivý výraz, ruce dopředu a z úst by mu jeho řečí vycházelo: "Jsem zombík" (Kubo děkuji, že svého do nedávná roztomiloučkého bratra učíš o takových divných monstrech.) 

Taky za ty roky mé námahy a vysvětlování, kam patří špinavé prádlo, bych ráda přestávala nacházet ponožky  v legu a trenky v pastelkách.

A prý bude hůř. 

Ač mi čas od času pijí krev a čas od času bych chtěla jedináčka, nepřestávám mít pocit, že ještě někdo chybí. Ať už chybí Eliášek a nebo Isabelka, neustále mám pocit, že na nás ještě někdo čeká. Někdo, kdo bude zase spát u nás v posteli a zkopávat mě pryč, někdo, kdo mě nenechá spát, jít do kina, kdy se mi zachce a bude zase házet ponožky do lega, drobky pod stůl a probrečí noci. 

Někdo, koho budu s nadšením očekávat na testu jako druhou čárku, na UTZ ho uvidím jako fazolku a 9 měsíců si užívat tu nepopsatelnou blízkost a těšit se na naše první shledání. 

Neumím si představit, že už bych necítila tu nejsilnější vlnu lásky okamžitě po porodu, kdy se vám chce brečet a nevíte zda, protože to tak bolelo a nebo jsou to jen slzy štěstí. Kdy necítíte a nevnímáte nic jiného než to dokonale opatlané, špinavé a šeredné stvoření, které se vám okamžitě v ryje do srdce a máte pocit, že je to to nejkrásnější, co jste kdy viděla.

Chtěla bych to celé ještě zažít, chtěla bych prožít každou minutu naplno, chtěla bych se těšit z toho, že v tom legu je zase o jednu ponožku navíc a chtěla bych dojít k naplnění a k pocitu, že už na nás nikdo nečeká a že už jsme opravdu KOMPLETNÍ.

#mk_blog_academy #blogujeme #materstvi

Čti celý článek
pajinka85
1. únor 2017 Čtené 5862x

Jsem pohádkový maniak, miluji pohádky a pouštím si je často jen tak jako kulisu při úklidu. Vybrala jsem náhodně 30 hlášek z pohádek českých i cizích. Kdo má čas a chuť, zkuste jestli také znáte. :slight_smile: 

Odměním srdíčky. Mám jich hodně a nemůžu je přeci škudlit. :hearts:

1. To mi nalaď mokrý dudy.

2. Čau. Jak ti kvete pšenka?

 3. A proč ti tolik vadí, že je tvůj tatínek králík? Já mám za otce netopýra!

4. Už tam budem?

5. Chopte se mne, pochopové!

6. Degraduju tě na králíka!

7. Říkám, že vidím. Mrknu a vidím.

8. Tak ona neumřela, matička moje drahá. Prodal ji do otroctví, tatíček můj drahý.

9. Já tě střelou srazil a tys mi pírkem život zkazil!

10. Strejda nemůže, von teďka dělá melouny!

11. Tak dělej, ty vozembouchu jeden!

12. Hoř světýlko, plápolej, tupou sílu udolej.

13. Jenomže ty sis bral maminku, kdežto mě vnucuješ samý cizí holky.

14. Mám takovej pocit, že on věděl, že do těch kaktusů zahučíš.

15. Do smrti tě nechci vidět, ty zmetku pekelnej!

16. Zavaž mi střevíček!

17. Postůj, panáčku, brousím si na tebe kosu!

18. Juj, krutibrko!

19. Hej, osobo, počkej! Jak to, že tady nespíš?

20. Královské dělení.

21. Tati, mě to s Jaronýmem nebaví, drží meč jako husopaska proutek.

22. Nerad Vás budím, madam...

23. Ánička, kozí nožička.

24. Neber svoje jméno do úst nadarmo!

25. Jo, jo, to se mi ulevilo.

26. Tak kdo mi měl připomenout, co mi měl připomenout ten uzel na kapesníku?

27. Aničko! Omeleta dneska nebude, ale nebuď smutná! Já... uvařím vejce na hniličku.

28. Snad se nechceš utopit? ..   To nejde, já umím plavat.

29. Byl to rok, kdy nespadla ani kapka deště. Vítr byl silný a košík velmi lehký. Celé dny mne unášel. Hladové malé kotě bez mléka, matky a možnosti si odskočit.

30.Vidím, i když spím.

#zabava

Čti celý článek
pajinka85
31. led 2017 Čtené 3365x

Já a moje babička milujeme obě hodně horkou plnou vanu a knihy. Vzájemně si je půjčujeme a nebo se jimi obdarováváme. Mezi knihami, které mi půjčila, byla jednou kniha Bezpečný přístav. Pamatuji si, že jsem ji četla venku na lehátku s Tobiáškem v břiše.

Pokaždé když dočtu knihu, tak se mi pár dní stýská po hlavních hrdinech. Nad touto knížkou jsem přemýšlela  déle a nikdy ji nenechala splynout s ostatními příběhy v jedno velké kolo plné zamotaných osudů všech postav, o kterých jsem kdy četla. 

Po nějaké době jsem zcela náhodou pustila televizi a přepla na jiný program, než běžně koukáme. Zaujala mě scéna, která mi byla tak moc povědomá z této knihy. Ano, příběh zfilmovali.

Nechala jsem si film stáhnout, abych ho viděla hezky celý a od začátku. Právě ten den, jsem si našla film, který si pouštím , když nechci mít doma jen ticho (to se mi, ale stává málo kdy ) a nebo když mám chuť se jen tak dívat.

 Vše začíná útěkem milé krásné  Katie před šileným manželem do bezpečí jednoho malinkého městečka.

Ukazuje ženám, které jsou týrané, že mají šanci na lepší zítřky a pomáhá jim najít potřebnou sílu se zvednout, jít a poznat ten svůj bezpečný přístav.  

Potká muže, kterého život také příliš nešetřil. A začíná romantická část příběhu. Miluji filmy, ve kterých z hlavních hrdinů promlouvají emoce, tak silně , až se přistihnu, že se i já červenám a culím u sebe doma před televizí.  

Krásní herci, milá holčička, nešťastný chlapec a jedna tajemná Jo. 

V poslední třetině se z filmu stává thriller, u kterého jsem na poprvé nervózně poposedávala po sedačce. 

Konec mě vždy rozpláče. Vždy když se vžiji do té tajemné Jo, cítím její bolest ale  i naději. 

Je mnoho lépe hodnocených a mnoho hodnotnějších filmů, ale i tak, mě oslovil právě tento. Zapsal se mi v hlavě a i v srdci. Ukázal mi situace, ve kterých bych být nechtěla, ale taky mi ukázal, že i kdybych byla, tak se zvednu a půjdu dál. Někde na každého čeká bezpečný přístav a milující osoba. Svůj život máme ve svých rukou a je na nás, jak s ním naložíme, když nás někdo nebo něco srazí na kolena.

Film doporučuji pro ty méně náročné, na filmové databázi má pouze 65%. :wink: 

#mk_blog_academy #blohujeme #recenze #film #zabava

Čti celý článek
pajinka85
9. pro 2016 Čtené 107x

Na Modrém Koníkovi se pohybuji už od roku 2007, to už je let. Za poslední dobu se tu událo spoustu změn,z těch významnějších třeba ambasadorky známých značek a dále pak oblíbené testování. 

Do prvních testováních jsem se nepřihlašovala, vyčkávala jsem, až mě něco opravdu zaujme. A stalo se. Výrobků od firmy Tescoma máme doma celou řadu. Mohla bych to vše vyjmenovat, ale to by byl celý článek jen o tom. :grinning: Dostali jsme od tchýně celou základní výbavu do nového domu. (talíře, skleničky, hrnečky, dózy, ...) a postupně jsem si dokoupila další pomocníky sama.  

Takže po přečtení výzvy na přihlášení bylo jasno....jdu do toho!!!!! :slight_smile: Byla jsem vcelku v šoku, když přišel email, že jsem byla vybraná. Balíček dorazil rychle, Tobiášek se chopil rozbalovaní, to on miluje. Je mu jedno co v balíčku najde, vždy má z toho hroznou radost. :slight_smile: 

Testovat jsme měli  produkt Cukrářská zdobicí tužka DELÍCIA.

Rozhodla jsem se pro perníčky. Při hledání vykrajovátek na nás vyskočila sada vykrajovátek Safari také od Tescomy, které si vybral Tobík, když jsem šla pro formičky na malé koláče. Tak konečně na ně došlo a Tobiášek z toho měl velkou radost. Šli jsme proti proudu chaloupek a vánočních motivů -ikdyž i na ně došlo. :slight_smile: Vykrajovali a pekli jsme spolu. To nám šlo výborně. 

(pozn. použili jsme i vykrajovací razítka od Tescomy)

Recept na perníčky zde :

60 dkg hladké mouky

25 dkg moučkového cukru 

3 vejce

1 kypřící prášek do perníku

1 lžíce perníkového koření 

6 lžic medu 

20 dkg másla

2 lžíce kakaa

-po upečení potřít potřít vajíčkem

A pak jsme zdobili. 

Zdobící tužkou nám to šlo krásně. Ikdyž nejsem extra výtvarník,tak jsem něco na perníčky vykouzlila a kluci z toho byli nadšení. :slight_smile: Ale nejvíce nám pomohla moje sestra Iveta @isinecka . Udělali jsme celou Safari. 

Pozitiva: 

+ Dobře se drží.  

+ Nemusí se silou mačkat.

+ Nikde to neteče.

+ Má výměnné hroty.

+ Zdobit tím jde i dětem.

+ Snadno  se vymývá.

+ Praktický stojánek. 

Negativa:

- Jediné co se nám moc nedařilo, bylo dostat do toho náplň. Ale nakonec jsme na to přišli a příště už to bude určitě mnohem lepší. 

Perníčky po nafocení zmizely jak pára nad hrncem. Budeme muset brzy péct další a tentokrát tedy už určitě vánoční.

Testování produktu

Vykrajovátka na linecké DELÍCIA, tradiční, 6 ks

U těchto vykrajovátek nás zaujala na první pohled praktická krabička. Už je nikdy nebudu muset hledat mezi ostatní hromadou vykrajovátek, vždy budou hned po ruce.  (Teda pokud je nebude mít někdo půjčené, jako zrovna teď)

Tobiášek nejraději vykrajoval stromeček. Vykrajovátka jsou skvělá. Vyříznou střed pokaždé stejně, nemusíme nic měřit , kontrolovat a hledat to správné místo. Šlo to s nimi mnohem rychleji. Na nás jsou nezvykle malinké,ale nakonec se nám drobné cukrovíčko moc líbilo. Akorát jsme první plech malinko připekli :( No jo no, jsem zvykla na pořádné kusy. :D Další plechy jsme si pohlídali. Než jsem stihla namazat marmeládou a slepit, tak polovina lineckého zmizela. Ale něco jsem zachránila, naplnila a pak si s chutí k nim sedla. 

Pozitiva: 

+ Praktické balení.

+ Malá vykrajovátka, skvěle padnou dětem doruky.

+ Jednoduché vyříznutí středu. 

Negativa: 

- Tak asi žádná, maximálně ten jejich minimalistický rozměr, i když to nebude nevýhoda, spíš jen nezvyk. 

Děkujeme za možnost testovaní, děkujeme za důvěru, kterou jste nám zde vložili do našich rukou.

Přejeme krásný advent, příjemné pečení a žádný stres. (o tom bych vám mohla dlouze vyprávět) :hearts::hearts::hearts::hearts::hearts:

#test_tescoma

Čti celý článek