• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
lucisuska
3. srp 2017
Když úplně nesdílíte názor Vaší ošetřující lékařky (mám několik známých, které mají stejnou diagnózu a jsou léčeny jinak), konzultujete to i s jiným lékařem? Mě se to stalo včera. Už dlouhou dobu mám občas problém se shodnout s mojí diabetoložkou ohledně těhotenské cukrovky. Včera jsem to chtěla konzultovat s jinou diabetoložkou v našem městě. Volala jsem tam, abych se případně objednala a sestra mi řekla, že tento postup se jí zdá velice divný, že přece svému lékaři musím věřit atd. Nakonec mě k doktorce přepojila a vyřešily jsme to během dvou minut, ale ty řeči sestry... Já jsem si myslela, že je to běžné. Vy to tak neděláte?
Zobraz celou zprávu
lucisuska
31. črc 2017
Budeme mít myčku a ještě jsme ji nikdy neměli...:slight_smile: Co je potřeba koupit do myčky - tablety a ještě něco? A doporučíte konkrétní prostředky, se kterými jste spokojené? Děkuji :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
lucisuska
28. črc 2017
Máte někdo zkušenost s placentou vpředu hodně nízko (téměr v porodních cestách), která se do 27.tt vůbec nevytáhla? Vytáhne se ještě? Před cca dvěma třemi měsíci mi říkala doktorka, že mám být v klidu, že se určitě vytáhne. Dnes mi řekla, že si to pohlídá a podle toho, jak to bude vypadat, se to bude řešit. Kdyby se nevytáhla, tak se dělá císař?
Zobraz celou zprávu
lucisuska
27. črc 2017
Máte někdo zkušenosti s chlapečkem (2 a půl roku), který téměř nemluví (v porovnání s dětmi svého věku). Tento týden chodíme každý den ven s nějakou kamarádkou, kterou jsme třeba měsíc neviděli a jejich děti v oblasti řeči dělají obrovské pokroky. Musím říct, že se snažím přijít na to, co děláme špatně, abychom to nějak zlepšili i u nás. Jejich děti mluví v jednoduchých a srozumitelných větách - samozřejmě občas popletou slovosled nebo skloňování, ale to je určitě normální. Kubík ovládá tipuju tak 50 slov, ale strašně tu výslovnost komolí (např. maminka = ňaňaňa, děda = tyto, auto=aty, taťka je tkatka apod.) Problém je možná v tom, že on nedokáže vyslovit téměř žádnou souhlásku tak, jak má. No a vůbec nespojuje slova do vět (neřekne třeba máma papá apod.). Kamarádka má holčičku o rok mladší a ta u nás třeba říká "máma ťap ťap pá". Tohle malý vůbec neříká. Já jsem čekala, že se to třeba zlomí a jednoho dne se malý rozkecá z ničeho nic, ale ta naděje mě fakt začíná opouštět, když nezná ty souhlásky. On tu pasivní slovní zásobu má (např. prohlížíme knížky asi 100x denně, na obrázku je letadlo a já schválně řeknu, že je to loď a on řekne NE, tak řeknu, že je to drak a zase řekne NE, pak řeknu letadlo a on řekne JO), ale z nějakého důvodu není schopný ji vyslovit. Ani slova se moc nesnaží opakovat.
Potom jsme na hřišti a já slyším děti zpívat Holka modrooká (to zpívám tak 20x denně) nebo jak mluví a je mi to strašně líto... Asi se s tím budu muset smířit a čekat, že?
Zobraz celou zprávu
lucisuska
26. črc 2017
Od kdy si, dokážou vaše děti hrát chvíli samy? Náš Kubík (téměř dva a půl roku) ke všemu potřebuje asistenta (myšleno v uvozovkách) - mě nebo manžela. Já, když potřebuju chvilku něco udělat, tak ho mám pořád u nohy a chce si číst a já nevím, co ještě. Přitom se mu věnuju hodně, ale musím někdy třeba umýt nádobí, uvařit, uklidit apod. Tak mu ukážu hračky, se kterýma si může hrát, ale to ho vůbec nebaví.
Já si říkám, jak to zvládneme od listopadu, kdy se narodí miminko. Když jsem kojila Kubíka, tak to trvalo třeba půl hodiny a co bude dělat on, když se neustále dožaduje mé pozornosti? Já mu nechci pouštět několirát denně na půl hodiny krtka, Peppu apod...:slight_smile:
On tu neustálou asistenci někoho vyžaduje neustále. U jídla - sám sní tři lžičky a pak ho musí nakrmit maminka nebo tatínek, jinak sám nejí, je to tak i u jogurtu, chleba atd.
To samé je třeba když mu řeknu, aby si vyslekl slipy, když se mu chce čůrat. On zůstane stát a řekne, že to má udělat maminka, jinak by se snad počůral. Večer, když usíná, tak ho musí maminka držet za ruku (to mu trvá i dýl než hodinu). Když si staví kostky, musí stavět maminka, on chce jen bourat, když chce mít postavenou vláčkodráhu, musí stavět jen maminka, když si chce malovat nebo modelovat z plastelíny, musí to dělat jen maminka. Samozřejmě i tatínek, záleží, kdo je po ruce. Když si chce prohlížet knížky, tak u toho zase musí být jeden z nás, který mu říká, co na těch obrázcích je. Už jsme mu to řekli nejmíň milionkrát, knížky u nás jedou od rána do večera a žádný pokus o opakování. Už si kolikrát říkám, že přece nemá důvod se učit mluvit (říká jen pár slov a nespojuje věty), když všechno za něj odkecám já s manželem...
Dá se to nějak řešit nebo se to změní? Jak je to nebo bylo u vás? :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
lucisuska
25. črc 2017
Holky a ještě dvě otázky, které se týkají kuchyně. Nechaly byste si plyn nebo byste ho vyměnily za indukci? Co je lepší? A je praktický béžový granitový dřez na údržbu nebo si raději dát nerez?
Zobraz celou zprávu
lucisuska
25. črc 2017
Holky, potřebuju poradit... Řešíme pořád tu kuchyň. Budu mít (chci mít) pračku se sušičkou v kuchyni na sobě a vedle bude skříň s mikrovlnkou. Dnes říkal elektrikář manželovi, že vždycky bude moct fungovat jen jeden spotřebič, kdyby jich jelo víc, vyhazovalo by to jističe a třeba by shořely dráty. Druhá varianta je dál pračku (s horním plněním) do koupelny, kde ale bude zasahovat trošku do cesty, navíc běhat s prádlem pořád do kuchyně... Moc se mi to nelíbí.
Teď jsem zvyklá, že jeden den v týdnu od rána do večera peru a suším (vyperu pračku, dám do sušky, než se vysuší, je vypraná další pračka atd.), třeba je to 6 - 7praček, ale dělám to v jeden den. Zatím jsme tři, tak to tak stačí. Vypadá to, že bych teď musela prát třeba 1 - 2 pračky denně. Dá se na to zvyknout? Jak perete vy? Každý den třeba 1 - 2 pračky nebo taky perete a sušíte celý den.
Zobraz celou zprávu
lucisuska
21. črc 2017
Akutní dotaz.... máte někdo zkušenosti s lékem Metformin na těhotenskou cukrovku nebo je lepší (kvůli miminku) rovnou inzulin? Mám strach...:frowning2:
Zobraz celou zprávu
lucisuska
14. črc 2017
Nějaké rady jak uspat dítě 2 roky a 4 měsíce? Tento týden je to opravdu mazec. Usíná večer v 11 a vstává max. v 6 hodin. Přes den spí hodinu po obědě. Hned jak se vzbudí, tak dáme sváču a jdeme tak na 2-3 hoďky ven - do parku, kde běhá, aby se unavil. Jak dojdeme domů, tak povečeříme, okoupeme a jdeme si v 8 hodin lehnout. Přečtu pohádku, chvíli se mazlíme a pak "jdeme spinkat", to je tak 20.30. Já tam ležím s ním a držím za ruku. Ve 21.30 mě to už přestane bavit, tak jdu něco dělat. On neprotestuje, ale každých pět minut jde za mnou a vždycky se začne strašně smát, když přijde...:slight_smile: Tak si jdeme lehnout zpátky a tak je to až do 22.30 než dojde manžel z práce. Chodíme všichni spát v 11 hodin, aby vůbec malý usnul, takže nějaký manželský život apod. nám nefunguje... Je tohle normální? :slight_smile: Dá se to nějak změnit? :slight_smile: Na ranní vstávání mezi 5. a 6. hodinou jsem zvyklá, ale večer bych si třeba ráda něco přečetla nebo se chviličku věnovala sama sobě, odpočinula. Jsem v 6.měsíci těhotenství a úplně se teda děsím, co mě za ty 4 měsíce čeká. Vypadá to, že to bude stejné, jen se ještě přidá buzení několikrát za noc na kojení...:frowning2:
Zobraz celou zprávu
lucisuska
9. črc 2017
Bojí se vaše děti něčeho? Náš Kubík (2 roky a 4 měsíce) se poslední dobou začal strašně bát. Začalo to v zoo, kde křičel, když viděl žirafu za sklem, potom sloni, nosorožec, nakonec se bál i malé opičky a tučňáka. Teď už pokročil... začal se bát domácích zvířat, na která se pravidelně chodíme dívat od narození do ohrady do parku - husy, kačeny, kozy. Včera jsme byli u babičky a chtěl se jít podívat na králíčky. Když jsme přišli ke králíkárně, tak spustil hysterák. Jediné, čeho se nebál, byly slepice. Špatnou zkušenost nemá - jen jednou nebo dvakrát na něj skočil pes (nějaká srnečka nebo čivava) od ženské z vedlejšího paneláku. Od té doby má hrůzu ze psů. Já si nadávám, že jsem té ženské nic neřekla, bohužel už to zpátky nevezmu....:frowning2:
Je na tom někdo podobně? Změní se to? :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
lucisuska
9. črc 2017
Holky, máte kuchyň v lesku nebo v matu? (výhody x nevýhody) A spotřebiče máte bílé nebo nerez? Mě se strašně líbí bílé, ale ten výběr je blbý, no...:frowning2: A máte výhody s bílým dřezem? Je snadno udržovatelný?
Zobraz celou zprávu
lucisuska
5. črc 2017
Tak už to začíná... chudinka, co bude mít dva kluky...:grinning: To je to fakt tak strašný? Já na tom zatím hledám samé výhody...:slight_smile: Chápu, že v dospělosti je super, když má k sobě maminka dceru, ale teď v dětství je to podle mě jedno a přijde mi to praktičtější - oblečení, společný pokojíček...
Zobraz celou zprávu
lucisuska
4. črc 2017
Protože u druhého dítka budu navazovat z jednoho rodičáku na druhý (bohužel mi skončila smlouva během RD), tak začínám přemýšlet nad tím, jak si nastavit rodičák. Chtěla bych od začátku brát stejnou částku, ne třeba vybrat většinu a pak si ho jít ještě na rok prodloužit a brát 1000 Kč měsíčně.
Do práce musím jako nová učitelka nastoupit od září, to mi vezmou i malého do školky - musel by od začátku na celý den. Teď jen přemýšlím, jestli si ho dát do jeho 2 let a 10 měsíců nebo 3 let a 10 měsíců. Termín porodu mám na začátku listopadu...
Upřímně si neumím představit dávat Kubíka teď od září na celý den do školky, bude mu 2,5 roku v září. Vím, že celý den by nedal, dopoledne možná ano, ale taky nevím. Přestože se snažím opravdu hodně, tak je na nás fixovaný, moc nemluví, nemá moc rád děti - bojí se jich apod. Proto cítím, že mu ten rok doma ještě hodně prospěje a jsem ráda, že to tak dopadlo. Uvidíme, jaké bude druhé dítě. Někdo říká, že jsou kluci pomalejší, ale určitě to neplatí pro všechny... Máte zkušenosti?
Zobraz celou zprávu
lucisuska
4. črc 2017
Máte někdo sérii knih Jaro, Léto, Podzim, Zima a Noc? Jste s nimi spokojené?
Zobraz celou zprávu
lucisuska
29. čer 2017
Chtěla bych poprosit o vaše zkušenosti. Podle PM mám termín 2.11. a podle 1. screeningu 11.11. Doktorka říkala, že budeme počítat termín podle screeningu. Dnes na velkém utz ve 21. týdnu (jsem už ale ve 23. týdnu podle velikosti) mi řekla doktorka, že podle utz miminko odpovídá na termín 31.10. :slight_smile:
Máte zkušenost? Myslíte, že to zase budou brát podle PM? Jde mi o to, že mám těhotenskou cukrovku už od začátku (hladiny cukru v normě, vše v pořádku), a nerada bych kvůli té cukrovce třeba 14 dní zbytečně přenášela...
Zobraz celou zprávu
lucisuska
28. čer 2017
Je tady někdo účetní nebo rozumí práci na OSVČ? Jsem momentálně na RD a učila jsem na OSVČ angličtinu. Předevčírem jsem šla nahlásit na Živnostenský úřad přerušení činnosti OSVČ na 10 let, protože už nikdo nechodí - maturanti odmaturovali, lidi už mají "prázdniny" a po prázdninách už ani obnovovat činnost nechci, protože budeme mít druhé dítě. Kdyžtak časem...
Jde mi o to, že jsem činnost oficiálně ukončila 26.6., ale od začátku května jsem už neučila (paní to napsala do toho formuláře) - to jsem ale dopředu nevěděla, psali mi třeba ráno v den výuky. Děcka se odhlašovaly, já jsem potom měla státnice, takže jsem měla jiné starosti atd. Měla jsem to oznámit dřív (někde jsem četla, že od osmi pracovních dnů???) nebo to stačí až teď? Na socku i pojišťovnu jsem už psala, musím jít i na finančák nebo to je v pohodě?
Logicky mi vychází, že je to správně tak, jak jsem to udělala, protože přece nemůžu vědět předem, jestli budu mít práci, ale přeci jen bych chtěla mít jistotu.
Zobraz celou zprávu
lucisuska
23. čer 2017
Můžete mi prosím napsat profily nějakých maminek, kde jsou alba s různými aktivitami a knížkami pro děti na inspiraci? Někdy tu nějaké narazím, ale bohuže jsem si je neuložila...:frowning2: Děkuji moc :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
lucisuska
13. čer 2017
Jak poznám zánět žil v noze? Už asi tři nebo čtyři dny cítím v pravém lýtku takové šimrání, motýlky, jakoby proudění krve. Nohu nateklou nemám, nemám ji na dotek teplou ani mne nebolí třeba při došlápnutí. Mám křečáky, beru ráno 2x Detralex a používám stahovací punčochy. Byla jsem včera u neuroložky včera kvůli zádům, ptala jsem se jí na to a řekla mi, že to může být k těm křečákům. Máte takové zkušenosti? Manžel mi už říká, že jsem hypochondr a je podle něj zbytečné jet do nemocnice na utz žil.
Zobraz celou zprávu
lucisuska
9. čer 2017
Holky, vy které čekáte nebo už máte druhé, případně další miminko... Jak to máte/měly jste s těšením se na miminko? Mě to asi pořád nějak nedochází. Na to, že jsem skoro v půlce, tak to jde pořád mimo mě. U malého jsem tím žila. Touto dobou jsem už řešila kočárek, výbavičku, vybírala apod. Teď mi přijde, že mám úplně jiné starosti a radosti - Kubíka, státnice, práci a na to miminko nemám vůbec čas myslet. Přitom mě to trápí, bojím se, aby to nebylo stejné i po porodu....:frowning2: Máte/Měly jste to taky tak? Změnilo se to? A po porodu bylo všechno tak, jak u prvního? :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
lucisuska
Zpráva byla změněna 6. čer 2017
Kubík (2 a čtvrt roku) nesnáší koupání ve vaně i sprše a úplně nejhorší je pro něj mytí hlavy (max. 1x týdně). Už jsme to zredukovali na koupel 2x - 3x týdně v tomto počasí, když třeba přijdeme z hřiště a je od písku, jinak myjeme žínkou. Nepomáhají už ani vodolepky, hračky, zpívání ve vaně, rozptylování... Dnes chudák tak strašně plakal a třepal se po mytí hlavy, že když jsme ho vytáhli, měl všude po těle červenou vyrážku...:frowning2: Přemýšlím, jak to udělat, aby se přestal bát. Myslím, že ten jeho strach začal minulý rok na dovolené, kde byla jen sprcha (on byl do té doby jen zvyklý na vanu, ale koupal se rád a každý den). Od té doby je to koupání často s pláčem, ale někdy je to v pohodě. Když myjeme vlasy, je to opravdu hrůza.
Přemýšlím, jak to vyřešit. Máte zkušenosti? Myslíte, že by pomohla dětská vanička a třeba koupat na zemi v pokojíčku? My s manželem se s ním bohužel koupat nemůžeme, protože máme malou vanu.
Zobraz celou zprávu
lucisuska
30. kvě 2017
Máte někdo zkušenosti s křečákama v těhotenství (17.týden)? Poslední dobou mě strašně bolí. Zatím mám jen stahovací punčochy (v těch vedrech je to fakt paráda) a přemýšlím, jestli už začít brát Detralex. Doktorka mi řekla, že se v těhotenství může a mám ho brát ve velkých horkách.
Zobraz celou zprávu
lucisuska
28. kvě 2017
Máte zatemňovací závěsy z IKEA? Jste spokojené? Je v zatemněno (nemyslím úplná tma) i během dne? Uvažuju o nich, protože máme stříbrné žaluzie a ložnici na východ. Malý nám teď vstává max. v 5 a usíná ve 21.30. V zimě spal třeba od 19.30 nebo 20.00 do 6.30. Takže pokud by to pomohlo, půjdeme do toho.
Nemáte náhodou fotku ložnice za denního světla se zatemněnými závěsy? Moc děkuji. :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
lucisuska
26. kvě 2017
Holky, chtěla bych vás poprosit o rady. Vypadá to, že nakonec budeme zřejmě ještě do porodu rekonstruovat kuchyň a já jsem úplně bezradná...:slight_smile:
1. Máme podlahu - bílou vroubkovanou dlažbu (dali si ji sem předchozí majitelé). Měnily byste i podlahu nebo vám přijde dlažba praktická? Já tu podlahu naprosto nesnáším - aby byla dokonale vytřená, musím lézt po čtyřech, abych se pořádně dostala mezi ty vroubky a je studená. Manžel mě ale z výměny té dlažby odrazuje. Jemu přijde praktická když se něco rozbije, rozlije apod. a taky by to bylo mnohem víc pracnější.
2. Jakou máte značku spotřebičů a jakou energetickou třídu? Jde mi o sporák, troubu a myčku. Je třeba u myčky rozdíl, jestli je A+ nebo A++?
3. Na čem vaříte - plyn, elektřina nebo indukce? Já se nejvíc přikláním asi k plynu, protože jsem na něj už zvyklá.
4. Myslíte, že kuchyň na nákresu je ok nebo byste něco změnily? :slight_smile: Jediná změna oproti obrázku. Jak je ta vysoká skříň vpravo, tak dole bude místo šuplíků pračka a nad ní sušička. Jinam se nám bohužel nevejdou.
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
lucisuska
25. kvě 2017
Holky, máte některá nebo vaše děti ekzém? Mě se teď v těhotenství udělala na ruce tato vyrážka (viz.fotka). Mám ji na ruce už asi měsíc. Svědí většinou jen večer, někdy ani to ne. Naštěstí se nikam nerozlézá. Nikdy jsem na nic takového netrpěla.
Doktorka mi na to napsala kortikoidy, což se mi v těhotenství nechce moc používat. Mám tu mast doma, ale beru ji jako opravdu poslední možnost. Nemáte ještě nějakou radu, co by na to mohlo pomoct?
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
lucisuska
22. kvě 2017
Už jsem se tady ptala minulý týden, zkusím to znovu. Kubík (2 a čtvrt roku) nechce vůbec pít. Zkoušeli jsme různé hrníčky (máme jich doma asi 5), potom různé petky od pitíček (Jupík, Kubík), brčko, maminčinu nebo tatínkovu "velkou" sklenku, panáky, minulý týden si šel do obchodu sám vybrat hrníček s krtečkem... Taky to nepomohlo. Nechce vodu, sirup, džus, mléko a kakao nesnáší. Minulý týden ještě jedl polévky na oběd i na večeři, teď sní tak tři lžičky a víc nechce. Tím, že nepije, tak samozřejmě ani moc nečůrá...
Nechce ani moc jíst, rostou mu stoličky, ale pít přece musí. Hlavně, když jsme třeba celé odpoledne venku na sluníčku a on se vůbec nechce napít, mám strach, aby nebyl třeba dehydratovaný.
Různé motivace na něj zatím nefungují, on z toho nemá vůbec rozum...:frowning2:
Poraďte prosím.
Zobraz celou zprávu
lucisuska
19. kvě 2017
Přestože mi dělá docela problém být na sebe za něco pyšná a pochválit se, musím uznat, že někdy mi případá, že #jsem_supermama, ikdyž bych možná měla napsat supermanka :grinning:. Momentálně se snažím co nejlépe plnit svou mateřskou roli, proplouvat druhým těhotenstvím, učit se na státnice, které mě čekají za měsíc a ještě částečně pracovat...:slight_smile:
Než se mi narodil Kubíček, neuměla jsem si vůbec představit, jak moc se mi změní život. Teď jsou mu přes dva roky a musím říct, že si tu svou maminkovskou roli užívám každým dnem víc a víc. Samozřejmě jsou chvíle, kdy si ráda na chvíli odpočinu, ale úplně vypnout nedokážu a stejně se na to své zlatíčko moc těším. :slight_smile: Zřejmě se to ještě znásobí až se nám na podzim narodí druhé miminko. :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
lucisuska
18. kvě 2017
Jsem v 16. týdnu a mám už od začátku těhotenskou cukrovku. Takže jsem od začátku zhubla 6 kg...:slight_smile: Mě to při mé váze opravdu nevadí, ale chtěla bych se zeptat těch, které tu těhotenskou cukrovku měly taky, jestli pořád jen hubly nebo i přibíraly, když jedly pořád stejně a hlídaly ty "nebezpečné" potraviny...:slight_smile: Já jsem po zkušenostech z předchozího těhotenství čekala, že moc nepřiberu, ale teda nečekala jsem, že budu pořád hubnout... Všude se píše o tom, že v těhotenství se hubnout nemá, ale nevím, jestli to neplatí pro maminky třeba s váhou 60 kg. Já to opravdu nemůžu moc ovlivnit.
Zobraz celou zprávu
lucisuska
13. kvě 2017
Jak zaridit, aby maly pil? Ma pres dva roky a za den posledni dobou vypije sotva pul litru. Zkousim ruzna puticka, lahve, sklenicky. Ruzne druhy napoju a davam na.obed i veceri polevku. Presto za den pocura dve plenky :frowning2: Nejaka rada? :slight_smile:
Zobraz celou zprávu