Snažíme se

Přišel ten čas, kdy ses rozhodla stát se mámou? Potom si na té správné stránce! V naší sekci Snažíme se najde odpovědi na své dotazy každá nastávající maminka. Jak funguje menstruační cyklus, kdy si udělat těhotenský test, jak je to s diagnostikou neplodnosti a co dělat, je-li snaha o otěhotnění opakovaně neúspěšná? Pojď si přečíst víc!
nemůžu otěhotnět

Výsledek těhotenského testu umí mnohdy pořádně zklamat.

Chci otěhotnět

Plánuješ otěhotnět v blízké nebo daleké budoucnosti a chceš své tělo na tento úkol co nejlépe připravit? Potom směle otevři článek, který tě zajímá…


Podařilo se otěhotnět?

První příznaky těhotenství lze snadno zaměnit za projevy premenstruačního symptomu – nafouklé bříško, únava, problémy s trávením, citlivá prsa… Pojď si spolu s Modrým koníkem přečíst, jak můžeš začátek těhotenství vnímat a kdy je vhodné udělat si těhotenský test.


Když se nedaří otěhotnět

Bohužel ani dlouhodobé snažení někdy nevede k požadovanému výsledku. Pojem neplodnost se stále více dostává do našeho povědomí a vyslechne si ho stále více párů. Jak se neplodnost diagnostikuje a co dělat, když si tento pojem vyslechneš v ordinaci lékaře?

Neplodnost

Asistovaná reprodukce


Vše o antikoncepci

Dnes mají ženy i muži k dispozici obrovské množství antikoncepčních prostředků. Čím jsou jednotlivé druhy antikoncepce specifické a kdy antikoncepci vysadit, pokud začínáš uvažovat o mateřství?


Video: Pokud chce žena otěhotnět, ovulace je nezbytná.

Rozhovor s odborníkem: MUDr. Štěpán Machač

V rozhovoru s gynekologem MUDr. Štěpánem Machačem:
00:19 Co je to ovulace?
00:46 Co ovulaci předchází?
01:30 Dochází u ženy k ovulaci vždy?
01:54 Kdy má žena ovulaci?
02:33 Cítí žena ovulaci?
03:42 Jaký význam má ovulace?
04:50 Jak často žena ovuluje?
05:12 Je třeba absenci ovulace řešit s lékařem?
06:36 Jak se léčí problémy s ovulací?
08:05 Kdy je nutné navštívit lékaře?


Více užitečných informací na Modrém koníku

 • Tématické skupiny
  • Přidej se do některé z našich tématických skupin a spoj se s ostatními uživatelkami, které mají něco společného – záliby, přibližně stejný termín porodu, stejně staré děti nebo problémy, které se nečekaně objevily.
  • Tématické skupiny
 • Odborné poradny
  • Máš otázku, na kterou neumíš najít srozumitelnou a jasnou odpověď? Zeptej se některého z našich odborníků v Poradnách. Jsou zdarma a nabízejí možnost anonymity.
 • Diskuze
  • Založ vlastní diskuzi nebo se zapoj do už existujícího fóra, kde můžeš sdílet zkušenosti a tipy s jinými uživatelkami.
  • Všechny diskuze

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce