Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Těhotenský test

Použití těhotenského testu je nejlepší a zároveň také nejspolehlivější metodou, jejíž pomocí může žena zjistit, zda je těhotná. Těhotenský test je možné použít doma (či kdekoliv jinde na vhodném místě) a jeho použití je velice snadné. Většina těhotenských testů je finančně dostupná a koupíte je na “každém rohu”.

Video: "Pozitivní těhotenský test u muže poukazuje na vážný zdravotní problém..."

Rozhovor s odborníkem: Anna Horváthová

 • 00:00 Úvod.
 • 00:12 Co je to těhotenský test?
 • 00:23 Kolik stojí těhotenský test?
 • 00:42 Kdy si ženy zvyknou dělat těhotenský test?
 • 01:01 Kdy se má po správnosti dělat těhotenský test?
 • 01:33 Kdy je těhotenský test pozitivní?
 • 02:28 Kdy je těhotenský test negativní?
 • 02:52 Může být žena tehotená, pokud měla negativní těhotenský test?
 • 03:13 Co znamená tzv. duch (slabá druhá čárka) na těhotenském testu?
 • 03:39 Těhotenský test a menstruace.
 • 04:29 Jaké druhy těhotenských testů existují?
 • 05:07 Po jaké značce těhotenských testů ženy nejčastěji sahají?
 • 05:41 Shrnutí a rady na závěr.

YouTube Modrý koník

Nevynechejte další zajímavé video rozhovory na YouTube kanálu Modrého koníka.


🎞️ Negativní těhotenský test nemusí znamenat, že nejste těhotná
🎞️ PETUSH: „První test jsem měla negativní."
🎞️ Bourala jsem do nábytku, tak jsem si udělala test


Kde koupit těhotenský test?

Těhotenské testy zakoupíte v každé lékárně (můžete je zakoupit samozřejmě bez předpisu) a téměř v každé drogerii. Jejich nabídka je velmi široká a máte možnost vybrat si z nejrůznějších značek (např. těhotenský test Pepino, těhotenský test Intimed, Rossmann těhotenský test, těhotenský test DM, Clearblue, Sluníčko, Lady Max, těhotenský test dr max, Livsane těhotenský test, Mamatest,...). Širokou nabídkou těhotenských testů disponují i internetové eshopy s lékárnickým a drogistickým zbožím. Tuto možnost můžete ocenit především, pokud bydlíte v menším městě a nechcete, aby kdokoliv věděl o tom, že těhotenský test kupujete.

Kolik stojí těhotenský test?

Těhotenské testy se dají pořídit za cenu kolem 20 Kč/kus. Nejvíce si připlatíte za digitální těhotenský test, který se prodává za cenu kolem 200 Kč. Testy se prodávají buď jednotlivě, nebo v balení po více kusech.

Na jakém principu těhotenský test funguje?

Součástí každého těhotenského testu je diagnostický proužek, který funguje na principu měření hodnoty hormonu hCG. Hormon hCG1 (používaná zkratka pro odborný termín human choriogonadotropin) se totiž v ženském těle začíná tvořit v momentě, kdy se oplodněné vajíčko uhnízdí v děloze3. Tento hormon je přítomný v krvi a moči těhotné ženy, čehož využívají právě těhotenské testy na domácí použití. Při použití konkrétního těhotenského testu je nezbytné držet se přesných pokynů v návodu. Testy různých značek se mohou ve svém použití lehce lišit. Může se stát, že při nedodržení testovacích postupů a pokynů by mohl být výsledek ovlivněn, a tím snížena i spolehlivost těhotenského testu. Těhotenský test je potřeba zpravidla po určitou dobu ponořit do moči (ideálně té ranní, kde je hodnota hormonu hCG nejvyšší), poté jej položit na suché místo a počkat určenou dobu na vyhodnocení výsledku. Výsledkem testování je pak buď pozitivní těhotenský test, nebo negativní těhotenský test.

Tabulka obsahu hormonu hCG v moči během těhotenství

Počet dní od oplodnění vajíčkaHladina těhotenského hormonu hCG (mlU/ml)
7 5-50 (v průměru 14)
145-50 (v průměru 21)
215-50 (v průměru 42)
2810-425
3519-7 340
421 080-56 500
7-8 týdnů7 650-229 000
9-12 týdnů25 700-288 000
13-16 týdnů13 300-254 000
7-24 týdnů4 060-165 400
25-40 týdnů3 640-117 000

Citlivost těhotenského testu

Při koupi těhotenského testu by měla být rozhodujícím kritériem jeho citlivost. Citlivost těhotenského testu totiž určuje, kdy těhotenský test pozná těhotenství. Jak můžeme v tabulce výše vidět, hladina hCG s postupujícím těhotenstvím stoupá, takže minimálně zpočátku je tedy dobré využít nejcitlivější těhotenský test (test s nejvyšší citlivostí) - pro nedočkavé ženy bývá doporučeno zakoupit si test s citlivostí 10 (např. Mamatest 10 mlU/ml). Tyto testy s vysokou citlivostí slibují spolehlivý výsledek do týdne od oplodnění vajíčka - tedy již několik dní před termínem očekávané menstruace.

Spolehlivost těhotenského testu

Ptáte se, jakou vykazuje těhotenský test spolehlivost? Těhotenské testy jsou považovány za spolehlivé, nicméně je potřebné dodržet pokyny, které se vždy dočtete v přiloženém návodu. A jak už jsme zmiňovali výše, pokyny pro provedení těhotenského testu se mohou u různých značek lišit, proto je dobré návod vždy přečíst.

Domácí těhotenské testy prováděné z moči mohou být ovlivněny např. užíváním léků či některými nemocemi (např. nádor jater), a tak i žena, která ve skutečnosti těhotná není, může mít pozitivní těhotenský test. V takových případech se jedná o falešně pozitivní těhotenský test.

Falešně pozitivní test může být způsoben:

přítomností bílkovin a krve v moči
užíváním některých léků, zejména pak antiepileptik, léků na spaní, sedativ nebo léků proti Parkinsonově chorobě
trofoblastickými chorobami - trofoblast je část placenty9, která naléhá na děložní sliznici

Ještě spolehlivější výsledek než těhotenské testy prováděné z moči přinesou těhotenské testy prováděné z krve. V tomto případě už ale musíte navštívit lékaře, který provede odběr vzorku.

Dokáže poznat těhotenský test mimoděložní těhotenství?

Pokud vám při testování vyjde pozitivní těhotenský test, znamená to, že jste s největší pravděpodobností těhotná. Těhotenský test už však nedokáže poznat, zda se vajíčko uhnízdilo tam, kde má - tedy v děloze. Je proto vhodné objednat se pro potvrzení těhotenství ke svému gynekologovi, který při UTZ vyšetření zkontroluje, zda se nejedná o mimoděložní těhotenství22. To je pro těhotnou ženu životu nebezpečné. Pokud by vás na počátku těhotenství bolelo břicho, určitě navštivte neprodleně lékaře, který vyloučí, zda se nejedná o mimoděložní těhotenství.

Dokáže poznat těhotenský test mimoděložní těhotenství?

Digitální těhotenský test

Některé zdroje uvádí, že až 1 ze 4 žen výsledek tradičního těhotenského testu přečte nesprávně. Digitální těhotenský test možnost chyby v interpretaci výsledku v podstatě vylučuje. Kromě informace o tom, zda je žena těhotná, přináší totiž také informaci o tom, kolik týdnů již případné těhotenství24 trvá.

Interpretace výsledků těhotenského testu:

Pozitivní těhotenský test

Pozitivní těhotenský test je pro mnoho žen metou a snad každá žena, která se snaží otěhotnět, chce ty pověstné dvě čárky na těhotenském testu vidět co nejdříve. Pokud ukazuje těhotenský test dvě čárky, značí to těhotenství - tedy pozitivní výsledek. Pokud je těhotenský test pozitivní, je dobré jej cca po 2 dnech zopakovat - testovací čárka by měla sílit. Pro kontrolní testování je potřeba používat vždy stejnou značku a stejnou citlivost těhotenského testu. Pokud tedy při prvním testování použijete Mamatest 10, měly byste i při kontrolním testování opět zvolit Mamatest 10.

Duch na těhotenském testu

Při testování se může objevit jev zvaný jako “duch” na těhotenském testu. Termínem “duch na testu” bývá označována slabá čárka na těhotenském testu (na testu se může duch objevit i po limitu zobrazení výsledku). Duch na testu sice nelze považovat za prokazatelně pozitivní výsledek (takto se totiž může projevit vada výrobku), dle zkušeností uživatelek ale velice často signalizuje, že se jedná o rané těhotenství17, které je běžnými těhotenskými testy špatně zachytitelné. Pokud se tedy na testu objeví duch, je dobré těhotenský test po dvou dnech zopakovat - pokud se jedná o těhotenství, měla by být testovací čárka silnější.

Negativní těhotenský test

Negativní těhotenský test signalizuje viditelnost pouze jedné čárky (ta je označována jako kontrolní). Negativní test však nemusí vždy znamenat to, že žena není těhotná (může se jednat o falešně negativní těhotenský test). Pokud se žena domnívá, že je těhotná a těhotenský test přesto říká opak, může to znamenat, že hodnota hCG je v okamžiku testování ještě nízká a těhotenský test jej tak nezachytí. Hladina hCG však roste velice rychle, proto je dobré testování po několika dnech zopakovat.
Jsou známy i případy, kdy se u některých žen objevila opožděná menstruace, negativní test a přesto těhotná byla. Takže i pokud vás trápí vynechání menstruace, máte negativní test, tak ještě nemusíte ztrácet naději.

Falešně negativní těhotenský test

Pokud vyjde těhotenský test negativně a žena je přesto těhotná, bývá to zpravidla způsobeno některou z těchto příčin:

 • těhotenský test byl proveden příliš brzy
 • užíváním léků jako jsou antihistaminika nebo diuretika
 • přílišným zředěním moči (před provedením těhotenského testu se nedoporučuje pít příliš mnoho tekutin)

Pozitivní těhotenský test

Kdy si udělat těhotenský test?

Mnoho žen, které touží po miminku, si dělá těhotenský test v den očekávané menstruace. Ty nedočkavější si dokonce dělají těhotenský test před menstruací. V řádcích výše bylo již upozorněno na to, že negativní těhotenský test může být falešně negativní - k tomu dochází velmi často právě v případech, kdy se k testování přistupuje moc brzy. Vyrobci těhotenských testů sice slibují u testů s vysokou citlivostí možnost testovat již několik dní před očekávanou menstruací, ale… Jaká je tedy správná odpověď na otázky: “Kdy si udělat těhotenský test?” a “Kdy nejdříve udělat těhotenský test?”.
To, za jak dlouho ukáže test těhotenství, hodně ovlivňuje citlivost těhotenského testu. Avšak ii u těch nejcitlivějších testů je dobré počkat až na vynechání menstruace, protože se může stát, že i pokud k oplodnění došlo, vajíčko se nemusí udržet a může odejít s menstruací. Slabá čárka na těhotenském testu před menstruací tedy opravdu neznamená, že budete za 9 měsíců maminkou.

Těhotenský test před menstruací

Dle výrobců těhotenských testů je možné testování provádět již před očekávanou menstruací. Zkušenosti uživatelek jsou různé - některým těhotenský test ukázal spolehlivě těhotenství již před očekávanou menstruací, zatímco jiným (přestože opravdu byly těhotné) jej test nepotvrdil ani krátce po vynechané menstruaci. Zde velmi záleží na citlivosti těhotenského testu a na množství hormonu hCG v moči testované ženy. Obecně však platí pravidlo, že čím později po ovulaci je test prováděn, tím spolehlivěji ukáže výsledek.

Ženy občas dokonce provádějí těhotenský test při menstruaci. Menstruace obecně znamená, že k těhotenství nedošlo, jsou však známy i případy, kdy ženy krvácely i v těhotenství. Těhotenský test však málokdy vyjde při menstruaci pozitivně. Pokud žena opravdu menstruuje jako obvykle, o těhotenství se s největší pravděpodobností nejedná. Provádět těhotenský test během menstruace je tedy zbytečné.

Jak poznat těhotenství bez testu?

Použití těhotenského testu rozhodně není jedinou možností, jak poznat, že jste těhotná. Jak tedy poznat těhotenství bez testu? Poměrně jednoduše, stačí naslouchat svému tělu a vnímat jej. Mnohé těhotenské příznaky105 se totiž objevují již pár dní po oplodnění vajíčka spermií. Počáteční příznaky těhotenství často bývají:

 • nevolnosti8 (a rozhodně ne jen ty ranní),
 • intenzivnější čich,
 • zvýšená únava a spavost,
 • citlivá prsa a tmavnoucí bradavky,
 • časté nutkání na močení,
 • nadýmání,
 • nezvyklé chutě, bolesti hlavy5,...).

Zde je však nutno dodat, že některé z těchto příznaků těhotenství mohou být i znakem blížící se menstruace.

Nejlepší těhotenský test

Při pročítání nejrůznějších diskuzí na internetu si můžete všimnout častých dotazů na nejlepší těhotenský test. Zde je určitě na místě říci, že objektivně nelze vybrat jednu značku a říct, že se jedná o ten nejlepší těhotenský test. Je dobré volit nejvyšší citlivost těhotenského testu (například Mamatest 10 mlU/ml) a postupovat přesně dle pokynů uvedených v návodu. Pokud toto dodržíte a netestujete velmi brzy (provádět těhotenský test týden před menstruací nemá smysl), dá se výsledek takto provedeného těhotenského testu považovat za spolehlivý. Pro potvrzení výsledku je dobré testování po několika dnech zopakovat - a to v případě, kdy máte pozitivní těhotenský test, ale i v případě, kdy máte negativní těhotenský test a pochybnosti o správnosti jeho výsledku.

Text po odborné stránce zkontrolovala:
Anna Horváthová
atestovaný farmaceutický laborant

Použité zdroje

 1. http://tehotensky-test.com/
 2. hhttps://web.archive.org/web/20181108120553/http://tehotensky-test.ful.cz/
 3. https://web.archive.org/web/20190101031853/https://www.tehotensketesty.cz/#utm_source=tehotenske-...
 4. https://web.archive.org/web/20131222205856/http://www.orift.com/cs/tehotensky-test-falesna-poziti...
 5. http://www.testydoma.cz/content/7-tehotenstvi
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s těhotenským testem

Máš zkušenost s těhotenským testem?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
kubicek1211  4. říj 2020

Tětotenský test

Ahoj holky,
mám takový dotaz, snažíme se o miminko! Dne 29.9. 2020, jsem si dělala test, tam se mi ukázala slabá čárka. Další den jsem si ho dělala znova, to byl den 30.9. 2020, a to samé jako u prvního datumu. Další den jsem si dělala další test, to bylo datum 2.10., a to samé - slabá čárka. 2.11. jsem začala špinit, ale nic strašného... Nic mě nebolí, jen prsa, a hlavně bradavky.
Dnes jsem si dělala těhotenský test - 4.10. a už ta čárka byla více vidět, ale ne úplně, byla o něco silnější než u těch třech, co jsem si dělala, ale stále šm.. špíním 🙉 .
Máte někdo zkušenosti, prosím...? A hloupé odpovědi si prosím nechte. 🙏
0 poděkování
silviemiminkas  8. čer 2020

Dobrý den, můžete mi někdo prosím moc poradit? 28. jsem měla dostat menstruaci, místo toho jen malá skvrna světle růžová krev. Je to už devět dní, dělala jsem si test a furt negativní. Prsa mě bolí moc z boku, nevím, miminko bych moc chtěla. Pokud máte zkušenosti a můžete mi poradit, budu moc ráda. Včera jsme se s přítelem milovali a po sexu hrozná bolest, jako kdyby z pánve. Dneska bolest prsou a podobná menstruaci. Děkuji všem za pomoc.
0 poděkování
mari1990  13. zář 2017

K neuvěření

Byla jsem si téměř 100% jistá, že přijde MS. V úterý, 11 DPO, jsem si ze zvědavosti udělala TT z ranní moči - negativní. Ve středu jsem začala špinit, do toho mě hrozně bolely prsa - jako před každou menstruací. Takže opět zklamání - menstruace asi dorazila.

Ve čtvrtek večer jsem už téměř nešpinila, prsa hrozná bolest, tak už mi to nesedělo.

A v pátek ráno, v den očekávané menstruace jsem si říkala, že to zkusím. A na Mamatestu dvě // :) !!

Přísahala bych, že tu menstruaci dostanu! Špinila jsem asi do soboty, pak se to ustálilo. ;)
1 poděkování
lstuchlova  21. črc 2017

Hned první měsíc

Test jsem si dělala 2 dny před očekávanou menstruací a byly tam! Dvě čárky. Vysadila jsem antikoncepci a hned jsem byla těhotná.
1 poděkování
elekthra  6. kvě 2016

Nemohla jsem tomu uvěřit

Když jsem otěhotněla podruhé, nemohla jsem tomu věřit, že by se miminko zadařilo tak rychle. (sotva jsme o tom začali mluvit a už jsem v tom? :-D).

Vyzkoušela jsem asi 5 různých tipů testů a nejlepší (a bohužel jeden z nejdražších) byl pro mě Těhotenský test Clearblue s digitálním indikátorem početí :-) až po jeho použití jsme se tomu rozhodla věřit (na ostatních testech duch).
2 poděkování
iveta93  14. bře 2016

Test po zpoždění.

Mám celkově nepravidelnou MS. Vlastně spíš chodí když se to hodí ji a ne když jí čekám. Proto jsem u týdne zpoždění neměla žádné podezření. Nicméně se projevily (poprvé v životě) ranní nevolnosti. Šla jsem si tedy udělat těhotenský test. Byl to jen "duch". Slabá čárka, u které jsem si ani nebyla jistá jestli ji vlastně vidím. Asi po 4 dnech jsem test zopakovala. Už byl pořádně pozitivní.

Takže pokud máte nepravidelnou MS může Vám test vyjít pozitivně později než v prvních dnech zpoždění. :-)
1 poděkování
dora13  2. bře 2016

12 DPO -- v obou případech testem Pepino

O prvního synka jsme se snažili víc než půl roku a už jsem z toho byla trochu nešťastná, tak jsem plánovala, že testovat budu nejdřív v den zmeškané menstruace. Samozřejmě jsem to nevydržela a testovala testem značky Pepino už 12 DPO a byl tam okem viditelný duch.
U druhého jsem týmž testem testovala dokonce už 11 DPO (měla jsem pocit, že jsem prostě těhotná :) ) a byl na něm uplně mikroduch, kterého jsem viděla jen já (manžel řekl, že jsem blázen :) ), ale další den, tedy 12 DPO jsem opět měla zřetelně viditelného ducha.
Testy Pepino rozhodně doporučuju, nikdy mě nezklamaly -- když jsem byla těhotná, ukázaly mi dvě čárky, když ne, byly sněhobílé.
1 poděkování
bimmka  6. led 2016

Mamates nikdy nezklamal

První těhotenství jsem si nepřipouštěla, až do doby, než mě manžel donutil koupit těhotenský test. Týden zpoždění mi v době státnic nevadil. Ihned po namočení se objevila "dálnice" jako hrom, takže o falešných pozitivech a negativech nemohla být řeč.

Druhé těhotenství jsem tušila již v den vynechání MS, nebylo potřeba ani testovat. Ale pro klid duše jsem jela pro test. A i když jsem byla teprve ve 4TT, ukázala se nepopiratelná čárka, která jen sílila.
0 poděkování
ade12lka  1. lis 2015

Těhotenská snažení a testování

Svého prvního syna jsem neplánovala, test jsem dělala až skoro dva týdny po vynechání menstruace, měla jsem dost dlouhé a nepravidelné cykly. Byl to Mamatest, těhotenství se potvrdilo.

Uplynulo dost let a až s druhým manželem jsme začli plánovat, nechávala jsem to spíš náhodě, dlouho nic, pak opět Mamatest po asi pěti dnech vynechání menstruace, pozitivní a opět potvrzení těhotenství, byla jsem asi v 5t. Když jsem však šla na kontrolu po 8tt, tak srdíčko bohužel nebilo. Docela mě to vzalo.

A teprve po dalších 2 letech, opět po týdnu vynechané menstruace, jsem si udělala Mamatest na potvrzení těhotenství. Tentokrát jsem dobu mlčela, dnes mám skoro 4 letého lumpíka k tomu 15ti letému. A od roka a půl věku mého druhého syna nic neberu. Uvidíme co Mamatest. Ale mě vždy seděl hned na poprvé ikdyž byla čárka slabší. x-) ;-)
0 poděkování
julca12  20. říj 2015

Julča

Po svatbě jsme se s manželem domluvili, že budeme plánovat miminko. Cyklus jsem měla pravidelný, 28 dní. Zrovna ve svatební den jsem vysadila prášky. Když jsem měla dostat menstruaci, tak jsem pořád přemýšlela, jestli se nám to povedlo a nebo ne a pak jsem si říkala, že když ne teď tak to třeba půjde jindy.

2 dny po očekávaní menstruace jsem si udělala těhotenský test a byl negativní, za 2 dny mi to nedalo a udělala jsem si ho znovu a byla tam slaboulinká druhá čárečka. Nevěřila jsem tomu. Koupila jsem si v lékárně digitální cleanblue a ten vyšel pozitivní 2-3 týdny těhotenství a narodila se nám krásná holčička.

Teď plánujeme s manželem druhé miminko, ale mám už 6 dní spoždění a test je pořád negativní, tak nevím co se děje. Zkusím test za pár dní a uvdíme. :-)
0 poděkování
maruska116  13. říj 2015

Test Dr. MAX

Těhotenský test jsem si dělala dva dny po termínu očekávané menstruace.
Použila jsem test z lékárny Dr. Max a naprostá spokojenost. Spolehlivý, levný, srovnatelný s Mamatestem. :-)
3 poděkování
kaculkak  7. říj 2015

Tušení

Když jsem si dělala poprvé těhotenský test, měla jsem silné tušení ať si ho udělám. Nevěděla jsem proč, ale měla jsem silné nutkání ho udělat. Tak jsem si ho udělala (sice večer, oproti doporučení dělat ho ráno) a šla do sprchy a mezitím na to zapomněla. Po chvíli jsem si šla vyčistit zuby a na pračce objevila dvě čárky na testu! Projelo mnou hřejivé teplo a krásný pocit štěstí z vytouženého miminka. Takže další den ráno jsem u lékaře řekla, že jsem asi těhotná, takže mi nemůžou předepsat antibiotika na angínu co chtěli, ale jen ty co můžou těhotné.

Bohužel sláva a pocit štěstí nevydržel moc dlouho. V 11tt jsme o miminko přišli samovolným potratem. :(

Ale naštěstí si k nám zase štěstí našlo cestu a tři měsíce na to jsem otěhotněla znovu a na to jsem přišla až v osmém týdnu a to náhodně, když mě vyhecovala mamka, ať si udělám test, že to už všichni prostě tuší, že jsem těhotná, jen já tomu nevěřila. A ANO, byla jsem šťastná, že jsem objevila znovu dvě čárky! ;)

Tentokrát dopadlo všechno dobře a máme doma malou Terezku. :)
0 poděkování
hellalright  26. srp 2015

První duch

Asi si to myslí hodně žen a možná se pletou, stejně jako já, ale celkem bezpečně poznám, kdy mám ovulaci. MS nemám úplně pravidelně na den, nicméně v den ovulace mě bolí v podbřišku a silněji či slaběji píchá na jedné straně břicha, podle toho, ze kterého vaječníku se vajíčko uvolňuje. Ode dne ovulace jsem 12. den objevila (na testu Pepino (asi 39 Kč) dušíka (zkoušíme 1. měsíc) a ani jsem tomu nemohla věřit, veškeré testy, které jsem si dělala dříve při podezření, byly vždycky sněhobílé, nikdy se mi neukázal falešný duch. Duch se objevil i dnes, 13. den, na testu stejné značky. Zítra vyzkouším ten od Dr. Maxe, dost se tady doporučuje.

Je důležité to brát s klidem, člověk je samozřejmě zvědavý, jak se to bude vyvíjet dál, taky si udělám další test, ale je potřeba počítat se vším.

Hodně žen tu píše, že nalezené duchy hned ukazovaly partnerovi. Pokud není v plánu nějaká dovolená nebo něco podobného, co by případné těhotenství mohlo pozměnit nebo by bylo důležité o něm vědět a podle toho se chovat, já osobně bych s tím počkala, až to bude jistější, po vynechání MS nebo až zesílí testovací čárka. Často si s těmi všelijakými výsledky a čárkami samy nevíme rady, tak co potom ten chlap... :-)
1 poděkování
vlajka1  7. srp 2015

Pozitivní v den očekávané MS

Test jsem si dělala na popud manžela, který mi zarytě tvrdil, že jsem určitě těhotná. A byla! :-)

Testovala jsem obden necelý týden, protože už pak čárky nabíhaly hned a byly to přímo dálnice. :-)

Z testů se mi nejvíce osvědčil Dr.Max, naopak mám špatnou zkušenost s digitálním Clear Blue, který bývá poruchový. Za takovou cenu bych spíše očekávala kvalitu.
1 poděkování
nikolapomahacova  4. srp 2015

Dvě čárky během tří sekund :-)

Protože jsem vůbec neměla v plánu otěhotnět, vyhnuly se mi klasické testovací fáze, kde hledáte ''duchy''.

V lékárně jsem si zakoupila GS mamatest, stáli tuším okolo 50,- kč .

Ráno jsem si přečetla znovu návod (už dříve jsem musela testovat, ale vždy byly negativní), připravila nádobku a telefon, abych hlídala čas. Po vykonání jsem dala proužek na 10 sekund do nádobky a vytáhla. Prý se má počkat nějakou chvilku a ejhle! během tří sekund byly dvě čárky. Druhý den mi bylo těhotenství potvrzeno. :-)
1 poděkování
barborelka  3. srp 2015

Společně s manželem

Plánovala jsem si, jak jednou manžela překvapím romantickým oznámení s botičkami apod. :-D

Vše vzalo za své a testovali jsme společně. x-) Byl to neskutečný pocit, když jsem čekala až se on jako první podívá a poví mi verdikt. x-)

// jo je to tam a já si už jen pamatuji slzy štěstí a jak mu visím okolo krku a křičím a brečím, a to všechno dohromady!

Tenhle zážitek si budu pamatovat do konce života x-)
6 poděkování
nigrinka  3. srp 2015

Testovací mánie ? Ne děkuji

Když jsem v listopadu vysadila prášky naivně jsem si myslela, že už v prosinci objevím pod stromečkem 2 čárky. Jaké bylo mé překvapení, když tam nebyly? Jedním slovem zklamání. :-| Říkala jsem si, že to snad ani není možné, abych zrovna JÁ, zdravá mladice, neotěhotněla a začala se duševně trápit. Každý měsíc jsem den před plánovaným začátkem MS poctivě čůrala na test a doufala. Po 4 neúspěšných měsících jsem si řekla: "A dost! Kašlu na to, tentokrát testovat nebudu a počkám, jestli příjde." Zrovna jsme se stěhovali a já nějak zapomněla na to, že bych to měla dostat. Po 4 dnech meškání jsem si udělala test, ale v podvědomí jsem to už tušila (kovová pachuť v ústech, píchání v podbřišku. No a byly tááááám !!!! 2 čárky štěstí. Jako první to věděla maminka cca 2 min. od testování. :-D
1 poděkování
mennii  6. črc 2015

Můj jediný pozitivní test

Testovala jsem vždy 1. v měsíci, protože jsem cvičila kvůli otěhotnění hormonální jógu (při těhotenství se nesmí cvičit) a nemenstruovala, takže jsem se neměla podle čeho řídit.
Výsledek 1.9. byl úplně negativní, o pár dní později mi začalo být hodně špatně. Nakonec jsem ráno 18.9. intuitivně šla udělat test znovu a ihned se objevily dvě velmi silné čárky. Ten den jsem šla k doktorce na utz a ta mi těhotenství potvrdila - byla jsem v 7. týdnu. :-)
0 poděkování
gracinka7  6. črc 2015

Střevní chřipka

Měla jsem dost velké problémy s cyklem, takže když i po desetidenním zpoždění byl test bílý, byla jsem si jistá, že tenhle měsíc zase nic. Pár dní na to jsem měla střevní chřipku a vzhledem k tomu, že se mi chtělo zvracet, což mě trápilo naposledy asi v sedmi letech, jsem si udělala test jen tak pro jistotu. Nemohla jsem tomu uvěřit, když se tam objevily //. Měla jsem tu nejhezčí střevní chřipku na světě! :)
0 poděkování
nemcovapetulka  10. dub 2015

Obyčejný test

Po vynechání menstruace jsem testovala levným testem z lékárny (v řádu 50 kč za dva testy) takové ty obyč čůrací papírky. Test vyšel pozitivně 5 dní po vynechání. :) Zkoušela jsem pak i dražší test a ten nic neukázal. Takže za mě to, co je levné nemusí být špatné. :)
2 poděkování
favofrenki  9. dub 2015

Testovací maniak

Vzhledem k dlouhým a nepravidelným cyklům nedokážu říct, kolikátý DPO byl test pozitivní.
U prvního syna jsem testovala odpoledne 39DC a testovací čárka vyběhla dřív než kontrolní a byla hodně tmavá, původně tam byla dvě miminka.
U druhého syna jsem lovila duchy 😄 Testovala jsem každý den a čárka sílila.
Třetí těhotenství jsem měla OVU potvrzenou od dr. a test jsem ze srandy dělala 10 nebo 11 DPO.
V mezičase díky tomu, že neberu HA, jsem kolikrát testovala a objevila několik falešných duchů. Dokonce Mamatest 10 udělal ducha po ponoření do vody. :-D
1 poděkování
rosaleen  7. dub 2015

Testování při zpoždění i testovací mánie

Myslím že jsem příklad obou přístupů k testování. A každý má něco do sebe. :-)

Když jsme se snažili o první mimi, nechávali jsme tomu víceméně volný průběh. Nějaké těhotenské testy jsem doma měla koupené, ale absolutně jsem neřešila značku, citlivost nebo cenu, prostě jsem došla do lékárny a koupila, co zrovna měli. :-) Menstruace každý měsíc přišla jak měla. A pak jednou nepřišla, tak jsem ráno první den zpoždění udělala test. Jeden. Byly tam //. Potom už jsem žádné další testy nedělala, proč taky, a počkala na potvrzení těhotenství doktorem. Nečekala jsem, že by se něco mohlo pokazit, ani jsem nezkoumala, zda čárka sílí, a nechápala maminky, co to dělaly. Byla jsem v klidu. Takhle by to mělo být. ALE...

Pak nastala situace, kdy jsme se rozhodli pro druhé dítě, a najednou jsem měla pocit, že mi dochází čas. :-) Nejenom, že jsem řešila ovulační testy, ale těhotenské jsem měla nakoupené ve velkém množství, hlavně mamatesty, které jsou citlivější. Pak jsem se ale dočetla, že falešně dělají duchy, tak jsem sháněla jiné, ovšem stejně citlivé, a testovala zásadně několik dnů před MS - co kdyby tam byl duch. :-) Zažila jsem několik zklamání z neúspěchu a vyhodila spoustu peněz... Ale nevadilo mi to, a pokud někdo chce takhle šílet, je to jeho věc. Nakonec ta radost ze dvou // je stejná, ať testujete jednou nebo dvacetkrát. :-)
1 poděkování
mavega  7. dub 2015

Těhotenský test a ovulace

Já přidám svou zkušenost s těhotenskými testy. Jednou se mi stalo, že mi během ovulace vyšel těhotenský test "lehce" pozitivní (byl tam duch). Konkrétně to byl MAMA test 10. Takže pokud se vám to někdy stane, tak se nezděste, i při ovulaci hodnoty hCG trochu stoupnou a mohou těhotenský test zkreslit.
1 poděkování
klarina_f  7. dub 2015

Testování před MS

U obou dětí jsem v začátku snažení nedočkavě testovala skoro kdykoliv. Po pár negativních testech jsem to vždy vzdala a třeba dva měsíce to nechávala tak. V obou případech jsem si řekla, že to v říjnu (oba počati v říjnu) zkusím a opět nedočkavě testováno před MS. Testy ukázaly duchy. Opravdu skoro neviditelné duchy, ale vždy začaly sílit a bylo to jasné. :)

Zkoušela jsem obyčejné testy jako je Mamatest, Apotheke Gravitest a možná ještě něco, ale na dva zmíněné si opravdu nemůžu stěžovat.
0 poděkování
junkka  27. bře 2015

Mamatesty

Všichni říkají, že mamatesty jsou v poslední době nespolehlivé, že dělají falešné duchy. Ale za mě tedy ne. Testovala jsem cca půl roku a nikdy ani náznak ducha, ale ten poslední měsíc v lednu se objevil minidušík a dokonce až asi po 10-ti minutách, tedy dost po limitu a opravdu jsem těhotná byla. Takže já doporučuji. :-)

Jinak neviditelného ducha jsem měla na testu až cca 32 DC, tedy 3 až 4 dny vynechání a pěknou druhou čárku až kolem 40 DC. :-)
0 poděkování
forda  25. bře 2015

Krásné // na testu

Otěhotněla jsem po IVF, test jsem si měla dělat 12. den po ET. Celou dobu jsme vydržela netestovat a byla jsem i docela v klidu. 12. den po ET jsem hned ráno šla počůrat test a s klepajícíma rukama na něj hleděla. :-)

Po cca 1 minutě na mě vykoukly krásné //.
0 poděkování
lenjii  9. bře 2015

Opravdu šok

Dva roky jsme jeli podle antikoncepce "plodné - neplodné" dny. Dva roky to vycházelo a těhotná jsem nebyla.

Před otěhotněním jsem měla pár měsíců vždy zpoždění. Testy jsem používala vždy GS Mamavit. Byly vždy negativní. Až na osudný den v červnu roku 2013, kdy jsem si dělala test pátý den zpoždění, a na něm dvě syté čárky! Chodila jsem po bytě jako tělo bez duše, manžel v Praze, já mu ho vyfotila a jeho reakce byla: "Co to znamená? :-D" Tehdy jsem plakala a nevěděla jsem, co budeme dělat. Teď jsme moc šťastní. :-)
1 poděkování
veroniquecz  9. bře 2015

Mánie :-)

Když jsme se začali pokoušet o miminko, tak jsem si zažila testovací mánii i pár dní před očekávanou MS. Po určité době jsem to přestala hrotit a čárka na mě vykoukla v den očekávané MS. Ze značek jednoznačně doporučuji růžový Benu test, naopak na mě "nepůsobí" Dr. Max, a to ani ovulační ani těhotenský.
0 poděkování
leniczka23  9. bře 2015

Zpoždění

Nejsem typ, co by netrpělivě čekal kadý měsíc jestli MS přijde nebo ne. Nechávala jsem tomu absolutně volný průběh a ničím se nestresovala.

Nenapadlo by mně testovat dřív než v den meškané MS, nerada honím duchy a myslím si, že to ani nemá cenu.

A pak to přišlo, prsa mě bolela, podbřišek pnul, řikala jsem si, že je to téměř jasný, že ta červená mrška prostě musí přijít, ale ona nepřišla a ségra nadšeně běžela pro test. A ona tam byla, jasná a zřetelná a dnes mi ta zřetelná čárka běhá po bytě a dělá neskutečný bordel. :-D
2 poděkování
rituska88  25. únor 2015

Moje ne-zkušenost :-)

Ano, mám dítě, přesto jsem si nikdy nedělala těhotenský test. :-) Vůbec jsem totiž neměla tušení, že bych mohla být v jiném stavu, proto jsem si šla na gynekologii pro ,,vyvolávačku" a tam mi doktor oznámil, že jsem těhotná. :-)

Ani potom mě nenapadlo udělat si test, abych měla aspoň nějakou památku, což je mi trošku líto.

S těhotenským testem zatím tedy nemám vůbec žádnou zkušenost, protože ani nikdy předtím nebo potom jsem neměla důvod si ho dělat. Ale doufám, že to ještě napravím a jednou se taky budu moct chlubit fotkama pozitivního testu. :-)
0 poděkování
maminkazdenicka  15. únor 2015

Moje mánie ;-)

Zkoušela jsem den před MS a byl tam dušík, kterému jsem moc nevěřila. Druhý den jsem si koupila digitální, a tam to bylo jasné. Myslím si, že pro klid duše je určitě lepší testovat až po datu MS. Ale snažilka je vždycky tak netrpělivá, že to málokdy dodrží. ;-)

Jinak, testy jsem kupovala v Dr. Max a digitální Clearblue. Naprostá spokojenost.
0 poděkování
betka20  15. únor 2015

Překvapení :)

První syn se nám podařil na první pokus, proto jsem tak nějak počítala, že druhé mimi bude taky tak - a co se nestalo, opravdu to klaplo. :-D
Dělala jsem test 4 dny před plánovanou MS a čárka tam byla. Takže radost veliká. :)
0 poděkování
kacik87  14. únor 2015

Déle než tři minuty

Vím, že by se to asi nemělo, ale zvědavost je prostě mrcha. Testovala jsem od 24DC. Prvního dušíka jsem našla až po deseti minutách. Pro mě to byl jasný důkaz toho, že se "něco" děje. Minimálně jsem věděla, že je čas vynechat ráno kafe. :-)
0 poděkování
gabka.sun  13. únor 2015

Lovení duchů

Vzhledem k tomu, že jsem byla nemocná a měla dostat další ATB, testovala jsme už 4 dny před MS. Duch byl hodně slabý, ale byl. Od té doby byla testovací mánie max od den a čárka sílila. :-D Byla jsme maximálně spokojená u všech těhotenství s Mama testy.
0 poděkování
janina24  12. únor 2015

Testovat až po vynechání ms se vyplácí :-)

Už když jsme se před třemi lety snažili o miminko, jsem nechtěla být zklamaná, a proto jsem vyčkávala až do prvního dne po vynechání menstruace. A opravdu se vyplatilo nedělat test dříve, protože se objevil duch, který pak krásně zesílil v pořádnou čáru.

A za mě doporučuji obyčejné Lady Max test 2v1. Nikdy mě nezklamaly a výsledek byl vždy jasný a pravdivý. :-)
0 poděkování
oktarina  11. únor 2015

Hlavně nenápadně...

Testovala jsem těhotenství testama stejné značky, v den očekávané MS (podruhé) a nic. Ale test jsem nevyhodila - utíkala jsem do školy. Šoupla jsem ho do skřínky, aby nestrašil v koupelně, a za tři dny, kdy jsem se cítila intenzivně těhotně, testovala zase. Byly tam // a vzpomněla jsem si na první test. Pod dobrým osvětlením bych z něj toho ducha vykoumala, já ale od začátku tvrdila, že teď jsem těhotná, takže pro mne to bylo spíš takové potvrzení. :-)
0 poděkování
opravdova_luzy  11. únor 2015

Oba testy pozitivní

Já jsem si těhotenský test udělala hned v den očekávané menstruace, protože jsem víceméně čekala, že by nám to mohlo vyjít. :-)

Pamatuji si, že jsem byla v práci, a MS jsem vždy dostala v pondělí dopoledne, nejpozději v poledne. Byl už podvečer, a já byla nervózní čím dál tím víc. Jelikož jsem si nemohla odskočit z práce, a do dalšího dne bych to čekání nevydržela, tak jsem do lékárny pro těhotenský test poslala mou kolegyni. Donesla mi Lady MAX test 2v1. Během chviličky se na testech objevil duch, který postupně sílil. Měla jsem neskutečnou radost, ale test jsem si dělala poprvé, a tak jsem tu mou kolegyni poslala do lékárny ještě jednou pro jinou značku testu, aby to "bylo jisté" :D. To mi donesla GS Mamatest. Opět pozitivní.

Takže sama za sebe můžu oba testy doporučit. :)
0 poděkování
misovemiselka  10. únor 2015

Mama test

Tak já také pridám zkušenost s GSmama test. Všude na netu jsem se dočetla, že dělá falešné duchy. Já jej zkusila týden po MS a byla jen jedna čárka, žádný naznak druhé. Když jsem měla pocit, že jsem těhotná, zkusila jsem zase GSmama test, a ejhle - on tam dušík, takže za mě spolehlivé. :)
0 poděkování
lena_1  6. led 2015

Testovací mánie :-)

Otěhotněla jsem po IVF a testovat jsem měla za 14 dní. Můj první test jsem si udělala už šestý den a objevil se duch. Poté jsem každý den dělala test a ke konci ob dva dny. Líbilo se mi, jak čárka sílí. :-) .

Test jsem si kupovala Mamatest s citlivostí 10, tenkrát na ně byla samá chvála, ale teď bohužel prý dělají falešné duchy. :-(.
0 poděkování
snajluska  8. lis 2014

Testovací mánie u druhého těhotenství

Při prvním těhotenství jsem vůbec kvůli operací ovárií netušila, který jsem den cyklu. Udělala jsem si test, byl sněhobílý, ten druhý dělaný za 14 dní už měl dálnici zcela jasnou. Takže nebylo potřeba dlašího testování.

U druhého početí jsem přesně věděla, kdy byla ovulace, takže jsem jen počkala 10 dní a test udělala. Byla tam sice slabá čárka, ale na různých fórech jsem vyčetla, že některé značky a druhy bývají falešně pozitivní. Nakoupila jsem tedy všechny možné značky testů a testovalala každý den. Když byly na všech 2 čárky celý týden, bylo jasno. :-)
Né všechny testy jsou falešně pozitivní. ;-)
0 poděkování
pavlinka21  8. lis 2014

:-)

Těhotenství jsme s manželem plánovali od listopadu 2011.

Když jsme v červnu zaznamenala, že mám už skoro 10 dní zpoždění, nevěnovala jsme tomu moc pozornost, jelikož jsme měli 14 dní před svatbou a připisovala jsem to nervozitě a stresu. Ale holky v práci na mě tlačily, ať si jeden těhu test udělám, ať vím, jestli múžu na rozlučcce pít nebo ne. Když jsme seděla v práci na wc a čekala, co se bude po počúrání testu dít, běželo mi hlavou spousta myšlenek, ale v té chvíli, co jsme spatřila na testu druhou čárku, která se ukázala snad za 3 vteřiny po počůrání, jsme měla v hlavě narosto prázdno. Jen jsme tupě zírala na pozitivní test a brečela radostí. Vyběhla jsme ven za kolegyňkou na druhé oddělení a ječela na celé Áro "Je to táám, je to táám" - no, řvaly jsme všechny.

Domluvila jsme se jít dřív domů, manžel mě vyzvedl a já vydržela celou cestu domů mlčet. Ale jen co jsme otevřeli dveře od bytu jsem to na něj vychrlila a ukazovala mu test :-) No a víte co mi řekl??? Prý už bylo na čase :-))))
0 poděkování
framboise  8. lis 2014

Test den předem odpoledne

Těhotenský test jsem si udělala den před očekávanou menstruací a ještě k tomu odpoledne. :-) Prostě měla jsem ten pocit, že je něco "jinak" a bylo to tak. :-) Test byl pozitivní. Bylo to na manželův svátek a oba jsme tomu nemohli uvěřit, a přitom jsme věděli, že je to tak skutečné! Potom jsem si ještě v dalších dnech udělala dva testy, které jsem měla doma, ale testovací mánii jsem nepodlehla.

Ale vím, že to, kdy se na těhotenském testu ukáže, že je pozitivní, záleží na hladině hCG. A ta je, tak jako my všechny, individuální. Proto nepanikařte, když vám test neukáže dvě čárky takto brzy. ;-)
0 poděkování
lucielo  7. lis 2014

Nečekané naše vytoužené :)

Tak jsem se rozhodla po roce snažení na všechno se vykašlat, přestat to řešit, začít si znovu uživat a nemyslet na to, jak bych chtěla miminečko.
Ani jsem nevěděla, že bych to měla dostat, dokud se mě máti nezeptala jestli už jsem dostala ms a já ji v klidu řekla, že je ještě čas, jenže mi to po pár dnech nedalo a koukla jsem na kalendář. Mrcha furt nikde a i u mé nepravidelné ms už to bylo divné, tak jsem se teda odhodlala udělat test. No, počůranej papírek jsem nechala ležet v koupelně a šla si v klidu pro mobil, abych si měřila čas. Jak jsem se vrátila, tak vidím ducha, a okamžitě jsem běžela za přítelem, abych mu to ukázala. Čárka byla vidět čím dál víc, tak na to chvilku mlčky koukáme a po chvilce se mě přítel zeptal "A to jsi tam jako nikdy neměla?" :-D
0 poděkování
zanuli  7. lis 2014

Ten lepší jsem si nechala, až jsem měla pocit -ano

Těhotenských testů je mnoho a různých typů. Můžeš si vybrat jak dle ceny, počtu kusů v balení, tak i co se týče přesnosti určení, zda jsi těhotná nebo ne. Od pásků, na které se močí nebo se ponořují do (nejlépe) ranní moče v kelímku, nebo již vylepšené moderní elektronické řízené těhotenské testy, které vám dokonce ukáží i předpokládanou délku v týdnech, jak dlouho "jste v tom". :-)

Když jsme s přítelem nechali volnost příchodu miminka k nám, neponechala jsem nic náhodě a pro jistotu jsem si koupila pár těhotenských testů dostupných na trhu (v lékárně samozřejmě), od těch levnějších až po ten digitální. Zatímco za obyčejný zaplatíte kolem 30 Kč, za ten digitální jsem tehdy dala snad přes 200 Kč. Přesnou cenu neuvádím, protože v každé lékárně se ceny liší.

V průběhu roku se stávalo, že se mi občas opozdila menstruace, a tak jsem si vždy "naordinovala" alespoň 1 těhotenský test. Bohužel, k mé nelibosti byl vždy negativní. Po třech takových negativních testech jsem si řekla, že je zbytečné se takto nervovat a stresovat, a dala jsem všemu doopravdy volný průběh.

Kdo si počká, ten se dočká, a tak i my se dočkali. Ano, bylo léto a já jsem měla ten zvláštní pocit a navíc i menstruace nebyla taková, jaká u mne bývala dřív. Řekla jsem si, ještě počkám 14 dní a zkusím dát šanci tomu digitálnímu testu - a bylo to tam: zcela jasně a zřetelně mi Clearblue DIGITAL ukazoval na displeji + a k tomu číslice 3-4. Nemohla jsem tomu uvěřit, a tak jsem se objednala k lékaři, a ten mi potvrdil, že doopravdy čekáme naše první miminko.
0 poděkování
kacajak  7. lis 2014

Něco mi chybí

Těhotenský test jsem si dělala až více než 14 dní od předpokládané MS, nějak mi vůbec nedošlo, že mi něco chybí. Nová práce, úplně jiné starosti :-) Pak jsem udělala test a na něm dvě zářivé dálnice, bylo to pro nás obrovské překvapení. Těch testů jsem udělala asi 15 protože jsem tomu nemohla vůbec uvěřit :-).
0 poděkování
miskadovci  6. lis 2014

Netestovat zbytečně brzo :-)

Ke konci cyklu, kdy jsme se začali s manželem snažit o miminko, se mi šíleně začala motat hlava, ale opravdu hodně, vždy večer. Nevydržela jsem tedy čekat až do očekávané ms a testovala už pár dní před, samozřejmě s negativním výsledkem. Až v den očekávané ms jsem objevila po více než 15 minutách slabého ducha a vypravila se do lékárny pro digitální test, který už ukázal pozitivní výsledek. Do první kontroly u gynekologa jsem testovala ještě několikrát a čárky postupně sílily a objevovaly se rychleji.

Ze všech vyzkoušených testů se mi nejlepší zdál ten od Dr. Maxe a digitální ClearBlue.
0 poděkování
ebetka  6. lis 2014

Testovací mánie se mi úspěšně vyhýbá

Nikdy jsem nepropadla té čůrací mánii, kdy holky čůrají každé ráno na test a poměřují sílu čárek. Testy jsem vždy dělala až tak tři dny po očekávané menstruaci a vždycky mi stačilo použít jen jeden :-).. Buď se dvě čárky objevily hned a šla jsem pak na potvrzení těhotenství k doktorovi na ultrazvuk nebo se neobjevily a já dál čekala na menstruaci.
6 poděkování
hohe  5. lis 2014

Moje dvě //

U prvního těhotenství jsem si dělala test 5 dní před MS, bylo mi nějak divně, pořád jsem byla unavená a spala jsem. Jaké bylo překvapení z dvou //, málem jsem spadla do mísy od záchodu. :-D

U druhého těhotenství jsem to tak nějak tušila, ale test jsem si udělala až v den, kdy měla MS přijít a dvě // tam byly.
0 poděkování
danny38  5. lis 2014

Zkušenost s testem

Jelikož jsem podstupovala umělé oplodnění, musela jsem se zásobit těhotenskými testy. Bylo mi doporučeno testovat až tak 14 dní po transferu. To bych ovšem nevydržela čekat a testovala jsem už šestý den, kde se objevil slaboučký duch. Testovala jsem někdy hned druhý den a nebo obden a duch sílil, až z něj byla pořádně tlustá a výrazná čárka. :-) Sice ještě nebylo vyhráno, ale věděla jsem, že je to na dobré cestě. Používala jsem pouze Mamatest citlivost 10. Na krev jsem šla asi za 3 týdny od transferu a HCG bylo velmi vysoké, měla jsem přes 10 000 mlU/ml. :-D

Rozhodně bych doporučila testovat raději později, protože není dobré se stresovat zbytečně brzy. Někdy se prostě na testu duch objeví později, tak je vhodnější vydržet. :-)
0 poděkování
apacheee  5. lis 2014

Dá se testovat i brzy

Když jsem získala pocit, že jsem těhotná, nevydržela jsem čekat s testováním - bylo mi jedno, že do předpokládané MS zbývají ještě tři dny a je večer. Prostě jsem to zkusila - do 10 minut nebyl výsledek žádný, ale nechala jsem test ještě ležet na parapetu. O půl hodinky později už byl vidět slabounký duch a já se vydala googlit :)

Vyčetla jsem, že by to mohlo znamenat opravdu těhotenství a já s velkým napětím čekala na ráno. Čárky postupně sílily a objevovaly se rychleji. No a dnes už spinkají v postýlce :)

Za sebe velice doporučuji testy od Dr. Maxe - jsou spolehlivé a za supe peníze:)
1 poděkování
marie_anna  4. lis 2014

Ošemetnost sledování intenzity čárek

V souvislosti s těhotenskými testy chci upozornit na nesmyslnost hodnocení prosperity těhotenství za základě intenzity druhé čárky.

V druhém těhotenství jsem propadla tomuto šílenství a téměř denně jsem si dělala testy, přičemž testy pozdější měly náhle světlejší čárky než ty předchozí. Ovšem těhotenství bylo naprosto v pořádku a ta intenzita nevypovídala o ničem, snad jen o množství barvy, kterou byl papírek napuštěn.

Co se týče značek, používala jsem Dr. Max, Mamatest a další, v kvalitě žádný rozdíl nevidím. :-)
2 poděkování
qintus  4. lis 2014

Nespěchejte :-)

Těhotenské testy jsou jedna z možností pro brzkou detekci těhotenství, ale nebuďte hrr jako já a příliš na test asi nespěchejte.

Na doporučení okolí jsem nakoupila Mamatesty a nějaké no name z lékárny a netrpělivě testovala v době před příchodem plánované MS, testy byly samozřejmě jasně negativní, což byla i má nálada po takovém testování :-(

Vyplatilo se, ale počkat a již v den plánované MS se objevil "duch" a 2 dny po plánované MS, úplná červená dálnice.

Každopádně Mamatest můžu doporučit a za mně teda chvíli strpení než začnete testovat :-)
0 poděkování
p_ch  3. lis 2014

Počkat se vyplatí

Jako asi každá nedočkavá "snažilka" jsem si před prvním těhotenstvím dělala test skoro pořád. Nečekala jsem nikdy až zmešká MS. Bohužel, vyhozené peníze. Opravdu se vyplatí počkat aspoň jeden den po očekávané menstruaci. Jinak to opravdu nemá cenu... nakonec se // objeví ;)
0 poděkování
leenulka89  3. lis 2014

Očekávané překvapení

Těhotenské testy jsem si dělala ob měsíc cca 8 měsíců před otěhotněním, protože už jsem byla bez HA a tenkrát ještě přítel si "dával pozor". Onen osudný test jsem si udělala jen tak z hecu v den, kdy mi měla přijít MS. Říkala jsem si: "MS mívám pravidelnou, nemá to cenu, ona dnes určitě přijde..." Ale tak strašně jsem si přála objevit ty vytoužené //, že jsem si ten test stejně hned ráno udělala.

Položila jsem ho na komodu a šla jsem pokračovat v ranní hygieně. Myslela jsem si, že za 5 minut jak půjdu kolem, vezmu negativní test a poletí do koše. A ejhle, ony na mě vykoukly // :-N V tu chvíli jsem tomu vůbec nevěřila, volala jsem mamce, jestli je možné, že mám v den očekávané MS pozitivní test, ale mamka, věčný pesimista, mi říká, že asi ne, že neví, ale ať se předčasně neraduju.

Nicméně jsem neváhala a okamžitě jela na odběr HCG do nemocnice (pracuji tam) a výsledek byl myslím 374 jednotek HCG :-) Když mi kolegyně volala výsledek, měla jsem neskutečnou radost a tekly mi slzy. Dnes už má ten náš "pozitivní test" 20 měsíců :-)
0 poděkování
lilithka  3. lis 2014

Mé zkušenosti jsou dobré

Před plánovaným prvním mimčem jsem pečlivě pročetla diskuze na MK, která značka testu je nejspolehlivější. Vyšlo mi z toho že Mamatest. Takže jsem nakoupila v akci a mohlo se začít :-D

U mě test nikdy neselhal. Když jsem nebyla těhu, byl sněhobílý. Když jsem byla těhu, duch se ukázal už 10 DPO.

A ještě jen malý poznatek, někde jsem četla, že i ovulační test je pozitivní, pokud jsem těhotná. Já to zkoušela teď u třetího, protože jsem doma jeden našla a u mě se to teda nepotvrdilo. Byla jsem asi 10tt a test sněhobílý.
0 poděkování
tb88  3. lis 2014

Příbalový leták

Když jsem si dělala svůj první těhotenský test v životě, tak moc jsem nevěřila tomu, že budu těhotná, že jsem počkala asi 30 vteřin, než naběhne / čárka a test zahodila. Asi po týdnu jsem si test dělala znovu a když jsem přesně dodržela předepsaný postup, objevily se čárky //. Ty byly samozřejmě i na předchozím testu, který jsem zahodila.

Takže všem doporučuji, aby přesně dodržovaly postup napsaný v příbalovém letáku. Nemusí být potom v nevědomosti tak dlouho, jako jsem byla já... :-D
0 poděkování