Příznaky těhotenství

Když se mluví o příznacích těhotenství, každého zákonitě napadnou zpožděná menstruace a nevolnosti. Ale ne nadarmo se říká, že se vyplatí poslouchat své tělo, protože signálů je mnohem víc. Zjisti na následujících řádcích, jaké to jsou a kdy se objevují.

Příznaky těhotenství

Těhotenství má celou řadu příznaků.

Kdy se objeví první příznaky těhotenství?

Nástup prvních těhotenských příznaků je nesmírně individuální (ostatně stejně jako jejich intenzita). Mnoho žen je navíc nepostřehne hned, ale připíše jim význam až s odstupem času – v momentě, kdy těhotenství prokáže pozitivní test nebo ho potvrdí gynekolog.

První specifické symptomy lze někdy zpozorovat ještě, než se zpozdí menstruace2. Za nejčastější příznaky těhotenství totiž může hormon hCG, jehož hladina začíná stoupat poté, co oplodněné vajíčko doputuje k děloze a uhnízdí se v její výstelce. Tento proces přitom nastane přibližně 4 až 5 dní po oplodnění vajíčka spermií.

Nejvíce však ženy první změny vnímají od 5. či 6. týdne, tedy až poté, co se nedostaví menstruace.

hCG

Díky němu ti vyjde pozitivní těhotenský test a také může způsobovat těhotenské nevolnosti. Řeč je o hCG – „těhotenském hormonu“, jehož hladina by měla být zvýšená pouze v případě, kdy žena čeká miminko. Pojď se s námi podívat, jakou má hCG funkci a proč při testování hraje hlavní roli.


Je v pořádku, když nepociťuješ žádné příznaky?

Mnohé budoucí maminky, které mají to štěstí, že jim například není nevolno, se paradoxně obávají, zda je vše v pořádku. Ve skutečnosti však nejde o nic, co by jim mělo dělat starosti. Pokud ti tedy lékař potvrdil těhotenství21 a ty nevnímáš ani jeden ze zmíněných příznaků, případně jen pár z nich, není to znamení, že by se s tebou nebo s miminkem něco dělo. Každá žena nemusí první trimestr prozvracet a neustále padat únavou, nebo do sebe házet podivné kombinace jídel.

Projít si celým těhotenstvím bez příznaků však není možné. V pokročilejším stádiu pocítíš pohyby děťátka, viditelně ti vyroste bříško i prsa, změní se ti těžiště těla, s čímž se pojí více či méně intenzivní bolesti páteře a pánve, atd.


Jaké jsou těhotenské příznaky?

Těhotenských příznaků je poměrně hodně, některé patří mezi opravdu časté, jiné zase pocítí jen velmi malé procento nastávajících maminek.

Obvyklými projevy těhotenství jsou:

 • citlivá prsa,
 • únava,
 • špinění nebo slabé krvácení,
 • vynechání menstruace,
 • vysoká bazální teplota,
 • nevolnosti,
 • zvýšená vnímavost pachů a změny chutí,
 • časté močení,
 • trávicí potíže,
 • náladovost a přecitlivělost,
 • výtok,
 • bolesti hlavy,
 • oslabená imunita.

Některé nastávající maminky u sebe pozorují také akné, vyrážku, zimnici, motání hlavy, mastné vlasy nebo nespavost.


Tip: Očekáváte miminko? Stáhněte si ZDARMA náš ebook. Modrý koník pro vás připravil ucelený návod, kde se dozvíte vše, co potřebujete vědět při přípravě na krásný zážitek mateřství. Co vás čeká a nemine, se dozvíte v bezplatném ebooku Připravujeme se na miminko.


První příznaky těhotenství

Citlivá prsa

Jedním z prvních těhotenských příznaků bývají citlivá až bolavá prsa. V některých případech ženy také pociťují svědění bradavek, které mohou i výrazně ztmavnout. To vše je způsobeno rostoucí hladinou těhotenských hormonů v těle. Tento těhotenský příznak se objevuje opravdu velmi brzy, třeba už týden či dva po oplodnění.

Únava

V těle po oplodnění vajíčka dochází k velkým změnám – mimo jiného k nárůstu hormonu progesteronu, který způsobuje pocity únavy a mnohdy až vyčerpání. Únava zpravidla ustupuje s příchodem 2. trimestru. U velkého procenta žen se pak znovu objevuje v závěru těhotenství, kdy je ale způsobena především rostoucí hmotností15 a nepohodlím při spánku.

Špinění nebo slabé krvácení

V době, kdy se uhnizďuje oplodněné vajíčko, může dojít ke krvácení, které bývá velmi slabé a trvá zpravidla 1 až 2 dny. Toto krvácení se objevuje 10. až 12. den po početí, což je zhruba 2 až 4 dny před očekávanou menstruací. Tento těhotenský příznak u sebe zpozoruje spíše malé procento žen, z nichž některé ho zamění za menstruaci.

Vynechání menstruace

Jestli máš pravidelnou menstruaci2 a neprocházíš těžkým obdobím plným stresu, tak je vynechání menstruace poměrně jasným signálem, že bys mohla být těhotná21. Pro první testování je nejlepší sáhnout po těhotenském testu s nejvyšší citlivostí, který podle informace od výrobců zaznamená těhotenství již první den po vynechané menstruaci. Pokud je výsledek negativní a menstruace v dalších dnech stále nedorazí, zkus si udělat další těhotenský test.

Vysoká bazální teplota

Patříš-li k ženám, které sledují svou bazální teplotu3, můžeš těhotenství postřehnout i podle ní. Když zůstává zvýšená (neklesá) 18 a více dní v řadě, jsi s největší pravděpodobností těhotná.


Pozdější příznaky těhotenství

Nevolnosti

Ve spojení s těhotenskými nevolnostmi se obvykle používá slovní spojení „ranní nevolnosti”. Velkou spoustu těhotných žen však tato dvě slova dokážou naštvat. Označení ranní nevolnosti15 je totiž velmi zavádějící, jelikož mnohé nastávající maminky ony zmiňované nevolnosti trápí po celý den.

U většiny žen se těhotenské nevolnosti začínají objevovat už zhruba měsíc po oplodnění vajíčka, jsou ale zaznamenány i případy, kdy k nim dochází ještě dříve. K jejich zmírnění pak zpravidla dochází s příchodem 2. trimestru17, přičemž obvykle zcela zmizí. Nicméně je dobré vědět, že tomu tak být nemusí, protože některé budoucí maminky tyto obtíže trápí až do porodu.

Ranní nevolnost v těhotenství

Nevolnosti jsou nejdiskutovanějším těhotenským příznakem, kterého se zároveň nastávající maminky obvykle nejvíce obávají. Proč těhotenské nevolnosti vznikají, jak je zmírnit a jsou nebezpečné? I tyto informace, kromě řady dalších, se dozvíš v našem článku.

Zvýšená vnímavost pachů a změny chutí

Přecitlivělost na vůně může způsobit, že ti začne zapáchat oblíbené jídlo nebo dokonce zcela neutrální potravina bez výrazného aroma.

Mezi časté „problematické“ pachy patří aroma uvařeného či syrového masa, káva a také kosmetické přípravky. Je tedy dost možné, že si v prvních měsících těhotenství nedáš kuřecí vývar a budeš muset změnit svůj sprchový gel.


Dobré vědět: Mnohé ženy si v začátku těhotenství také stěžují na skutečnost, že jim vadí vůně jejich partnera (ať už jde o jeho parfém, deodorant, nebo přirozenou vůni), což oběma dokáže značně zkomplikovat soužití.


Naopak některé vůně a pachy tě mohou doslova přitahovat. Vzpomínky žen na jejich těhotenství jsou proto někdy až komické – například nemohly přestat čichat k novinám nebo je lákalo aroma benzínu 🙂 Naštěstí se poblázněné čichové receptory postupně stabilizují a s největší pravděpodobností tě ve druhém trimestru vůně a pachy přestanou iritovat nebo lákat.

Také se hodí zmínit, že tě v těhotenství mohou překvapit tvé chutě. Pověstné bláznivé chutě však ve skutečnosti nemusí vypadat tak, že sníš kyselé okurky se šlehačkou, byť i to se samozřejmě může stát. Obvykle ale dostaneš chuť například na potraviny, které jsi předtím moc nemusela, a naopak – na svá oblíbená jídla najednou nebudeš mít chuť.

Příznaky těhotenství

Těhotné ženy citlivěji vnímají různé pachy

Časté močení

Některé ženy musí častěji na toaletu třeba už kolem 6. týdne, jiné zase až po 10. týdnu. Na začátku těhotenství za něj může rostoucí děloha, která tlačí na močový měchýř, čímž snižuje jeho kapacitu . Svou roli zde ovšem sehraje také nafouklé bříško, případně střeva, jejichž činnost je zpomalená a zadržuje se v nich natrávená potrava. Tvé tělo tedy hlásí naplnění močového měchýře mnohem dřív než před těhotenstvím, protože je utlačován z každé strany a nedokáže se tolik rozpínat.

V případě, že se k nutkání na močení přidá i pálení, bolest v podbřišku, zvýšená teplota nebo krev v moči, na nic nečekej a vyhledej lékaře. Infekce močových cest může být v těhotenství nebezpečná nejen pro tebe, ale především pro miminko.

Trávicí potíže

Hormon progesteron má kromě únavy na svědomí i zpomalení činnosti střev. Můžeš proto trpět plynatostí, pocitem nafouknutého břicha, zácpou3, nebo naopak průjmem1.

Dalším z trávicích problémů je pálení žáhy19.

Pálení žáhy

Pálení žáhy trápí každého desátého člověka a každou druhou těhotnou ženu. Dochází k němu při návratu žaludečních šťáv zpět do jícnu, tzv. reflux, kdy kyselé šťávy dráždí sliznici jícnu a dochází k nepříjemnému pálení. Pyróza, jak se také pálení žáhy říká, bývá doprovázena zápachem z úst a bolestmi žaludku.

Náladovost a přecitlivělost

Je způsobena hormonální nerovnováhou a velkými změnami v těle, které se při otěhotnění dějí. Pokud jsi běžně spíše drsňačka a najednou tě rozbrečí reklama na toaletní papír, rozhodně zbystři 😀

Výtok

Dalším častým příznakem, který zaznamená opravdu hodně těhotných žen, je výtok z pochvy – hustší, zabarvený do bíla a bez zápachu. Důvodem jeho vzniku je zvýšená tvorba děložního hlenu. Tento jev je zcela normální a není potřeba ho nijak léčit.


Pozor: V případě, že výtok zapáchá, je v něm krev nebo ho doprovází svědění a pálení, může jít o kvasinkovou5 nebo bakteriální infekci, a proto navštiv svého gynekologa.


Bolesti hlavy

Na začátku těhotenství tě může bolet hlava, a to kvůli rostoucímu objemu krve. Postupně bolesti hlavy ustoupí a tělo si zvykne na zvýšenou hladinu hormonů.

Oslabená imunita

Pocit, jako by na tebe něco lezlo, může být také příznakem raného těhotenství. Všechny změny, které nyní ve tvém těle probíhají, mají na svědomí oslabení imunitního systému.

V začátcích těhotenství tě může potrápit:

 • Rýma a ucpaný nos – kromě slabší imunity zde roli hrají i změny na sliznici nosu, které jsou podmíněné hormony.
 • Chřipka nebo jiné virové onemocnění - i když jsi celá léta nebyla nemocná, v prvních týdnech těhotenství tě může překvapit virus, se kterým oslabený imunitní systém nebyl schopný zabojovat.
 • Infekce močových cest – některé ženy jsou na ni náchylné neustále, jiné překvapí v raném stádiu těhotenství, kdy navíc může být pořádně nebezpečná pro vyvíjející se plod. Pokud se snažíš otěhotnět, rozhodně zánět močových cest řeš ihned, jakmile se objeví první příznaky, a nesnaž se ho léčit jen bylinkovými čaji či babskými radami.

Prokázání těhotenství pozitivním těhotenským testem

Pozitivní těhotenský test56 je jakýmsi prvním neoficiálním „potvrzením“ o tom, že se ve tvém těle začíná vyvíjet nový život. Pokud už několik měsíců nedočkavě čekáš, až tento moment nastane, určitě s těhotenským testem nespěchej a raději počkej, až se ti pár dní zpozdí menstruace. Ne každý těhotenský test je dostatečně citlivý na to, aby odhalil těhotenství již v prvních dnech, a proto by tě negativní výsledek mohl zbytečně zklamat.

Jak vlastně domácí těhotenské testy fungují?

Všechny typy (tyčinkový, digitální atd.) zachycují hladinu hormonu hCG. Pokud je zvýšená nad průměrné hodnoty, vyjde ti pozitivní výsledek.

Často se ve spojitosti s těhotenským testem mluví o tzv. duchu, tedy slaboulinké druhé čárce, která může být hodně zavádějící. Důležité je odečítat výsledek testu včas, tedy v časovém rozmezí, které je uvedeno na obalu každého testu. Slabší druhá čárka se totiž může na testu objevit až po několika hodinách, ale v takovém případě není identifikátorem těhotenství. Jiným případem je, pokud se slabá druhá čárka vyskytne na testu v časovém okně, kdy máš výsledek odečítat. Tehdy test zopakuj i druhý den a s největší pravděpodobností bude druhá čárka o něco viditelnější.


Dobré vědět: Pokud se ti zdá, že pociťuješ první těhotenské příznaky a test ti doma vyšel negativní, zopakuj ho po dvou dnech.


Kdy jít ke gynekologovi?

Každý gynekolog své pacientky na první kontrolu v těhotenství objednává v jiném čase. Jsou lékaři, kteří ti dají termín téměř okamžitě, jiní zase nechtějí, aby budoucí maminky, které přijdou příliš brzy, odešly z ambulance zklamané, protože na ultrazvuku zatím není kromě gestačního váčku nic vidět, a tak na první kontrolu objednávají o něco později. Tak či onak, do ambulance gynekologa zavolej, jakmile uvidíš na testu dvě čárky.

Do 10. týdne těhotenství bys měla mít těhotenství potvrzené od lékaře, který zároveň zkontroluje, zda je vše v pořádku.


Video: Kdy se objevují první příznaky těhotenství?

Rozhovor s odborníkem: Porodní asistentka Hanka Kolmanová

Co ve videu zaznělo:


Tip: Očekáváte miminko? Stáhněte si ZDARMA náš ebook. Modrý koník pro vás připravil ucelený návod, kde se dozvíte vše, co potřebujete vědět při přípravě na krásný zážitek mateřství. Co vás čeká a nemine, se dozvíte v bezplatném ebooku Připravujeme se na miminko.


Mohlo by tě také zajímat

Těhotenský test

Výsledek pozitivního testu tě může potěšit, překvapit, ale také pořádně zklamat či dokonce zaplavit úlevou. Ať už se snažíš o miminko, nebo se případného těhotenství obáváš, pojď si přečíst, jak těhotenské testy vlastně fungují, kdy by sis ho měla udělat a kdy může být falešně negativní či pozitivní.

Růst bříška v těhotenství

Nastávající maminky obvykle na začátku těhotenství pozorují, kdy se jim začne zakulacovat bříško. Prozradíme ti, v jakém týdnu k tomu zhruba dojde, co všechno tento proces ovlivňuje a jak bříško poroste v průběhu měsíců tzv. jiného stavu.

Týdny těhotenství

Každý týden těhotenství s sebou nese něco nového. Některé události sice nejsou navenek vidět, ale rozhodně probíhají. Aby také ne, vždyť během 40 týdnů se ze shluku buněk stane miminko. Podívej se, co tě v jednotlivých týdnech čeká a na co bys neměla zapomenout. Stačí kliknout na týden, který tě zajímá.


Jak ti pomůže Modrý koník?

Nejen o tom, jaké těhotenské příznaky na sobě pozorují ostatní uživatelky, ale i o mnohých dalších tématech si můžeš povídat na Modrém koníku.

 • Přidej se do tematické skupiny
  • Zapoj se do tematických skupin, kde se s uživatelkami poradíš, nasdílíte si vzájemně informace, nebo si klidně jen číst, co o svých zkušenostech píšou.
  • Tematické skupiny
 • Zeptej se odborníka
  • Polož zdarma a případně také anonymně otázku v Poradnách.

Text po odborné stránce zkontrolovala:
Hana Kolmanová
porodní asistentka
por.as.hanka@gmail.com

Hodnocení a zkušenosti s příznaky těhotenství

Máš zkušenost s příznaky těhotenství?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
alilisi  10. bře 2017

U mě v podstatě ,,nic´´

Pamatuji si, že tenkrát měla ms přijít v sobotu, ale to jen tak ,,orientačně´´, stalo se, že někdy přišla o pár dní později. Celý týden před ms jsem ale měla poprvé v životě vag. mykózu. Do toho mě ve čtvrtek a pátek ráno probudila hrozná bolest v podbřišku, až jsem si říkala, že jestli to přes víkend nepřestane, půjdu raději na prohlídku na gyndu. Snažila jsem se dodržovat zásady co jsem si přečetla na internetu, abych se mykózy rychle zbavila. Dočetla jsem se taky, že může souviset s těhotenstvím, což jsem si vůbec nepřipouštěla. Bradavky pobolívaly, ale přisuzovala jsem to přicházející menstruaci. V sobotu mrcha nepřišla a já si v pondělí, než jsem šla do práce, zkusila udělat těhotenský test, pár vteřin a objevily se dvě čárky, jedna slabší, ale byly tam! :)

Žádné jiné příznaky kromě mykózy a bolesti bradavek jsem neměla. Jíst jsem mohla co jsem chtěla, protože nevolnosti v plné polní se dostavily až ve 12tt. :-D
1 člověk považuje za užitečné
keksikova1  4. bře 2017

Příznaky jsou stejné jako u PMS

Sledování příznaků před potvrzením těhotenství je podle mě nesmysl. Polovina může patřit k přicházející menstruaci a druhá polovina je v hlavě. Já myslela až do 6-7.tt, že těhotná být nemůžu, lékaři mi to taky "potvrdili", takže jsem si myslela, že je mi špatně, protože jsem víc, než půl roku neměla menstruaci. TT mě teda ani nenapadlo dělat a těhotenství jsem objevila vlastně náhodně. Takže jediný příznak, kterýmu bych stopro věřila, je lékař, pozitivní TT a s opatrností i vynechání cyklu.

No a s pokračováním prvního trimestru se to samozřejmě rozjelo, nevolnosti, častý běhání na wc, zvracení, averze k jídlu a zároveň pořád hlad, bolesti hlavy. Pořád ale lepší, než konec III. trimestru, aspoň pro mě teda. :slight_smile:
2 lidé považují za užitečné
pajuska252  9. pro 2016

Mé příznaky těhotenství

U obou těhotenství jsem přesně poznala, kdy se to stalo, dole se "něco" dělo, nějaké horko, jemné brnění nebo nevím jak to popsat a taky mě bezprostředně strašně brzy začal bolet podbříšek jak před ms, sice se všude píše, že maminka příznaky mít ještě nemůže, já je pokaždé měla, taky jsem velmi brzy začala lítat víc čurat a u prvního těhu jsem měla extrémně citlivá prsa a bradavky a teď u druhého si připadám "krásná v obličeji", což normálně zažívám tak 1-2 dny v měsíci.

U obou těhotenství jsem taky měla pocit, že se to povedlo, ale rozumem jsem se krotila, co když si to namlouvám, no nenamlouvala jsem si to.
4 lidé považují za užitečné
mummy88  8. zář 2016

Promarněný čas hledáním příznaků

Přijde mi vtipné, jak jsem tři roky měsíc co měsíc trávila týden před ms hledáním a vymýšlením příznaků těhotenství a pak jsem mnoho z nich ani neměla. Byla jsem na ivf, takže to asi není úplně relevantní, ale žádné křeče v podbřišku, prsa jsem teda cítila, ale nic extra výjimečného, co by jindy nebylo, žádný speciální hlen, nebo super tušení, nevolnosti, čůrání... pozitivně jsem myslela a věřila, že to vyjde, ale nějak JINAK jsem se necítila. Těhotenství jsem zjistila 12. den z testu. A to jsem samozřejmě mnohokrát předtím měla "zaručené" příznaky...

Takže podle mě ztráta času řešit to předem. Psychika je mocná, nejlepší je počkat si na test, i když se to lehko říká, ale hůře dělá. :-)
2 lidé považují za užitečné
jittuli  6. zář 2016

Zvláštní pocit

Těhotenství jsem poznala téměř okamžitě - cca týden před MS jsem v břiše měla zvláštní pocit. Nedá se nijak blíž specifikovat, je to zkrátka takové nezaměnitelné permanentní "divně", které nejde s ničím splést. :-) Když se mi pak tušení potvrdilo na testu, tak jsem si jen říkala "jak proboha někdo může tvrdit, že nepoznal, že je v tom! :-D". Bohužel krátce na to z ničeho nic pocit zmizel, jako když utne - z minuty na minutu - a taky zmizely čárky z testu - takže zamlklé těhotenství v 6tt.

Nicméně na podruhé už vše vyšlo a teď jsem ve 35. týdnu. :) Na začátku byl zase ten zvláštní pocit, který se cca po 8. týdnu změnil na odpolední nevolnost - nemusela jsem nosit hodinky - úderem 15:00 se mi udělalo špatně jako z jízdy autem a toto trvalo až do večera.
silvinka1234  20. kvě 2016

Intuice, prsa a hlad

Já jsem druhý den po "akci" ihned cítila, že jsem těhotná. Dokonce jsem tušila, jakého pohlaví bude miminko. Přikládám to ženské intuici, protože po měsíci jsem měla opravdu pozitivní test.

První opravdové příznaky byly hlavně bolavá prsa a vlčí hlad. Na začátku těhotenství jsem jedla větši porce než můj muž. 😀
fazolkave  6. kvě 2016

Pláč

Den otěhotnění nejsem schopna určit, nicméně den před Štědrým dnem jsme byli s přítelem nakupovat na vánoční svátky a já viděla u obchoďáku jak zrovna klepli kapříka. Strašně jsem se rozbrečela a nebyla jsem k uklidnění a chtěla jsem jít do stánku vykoupit všechny kapry a pustit je do vody. Tam si poprvé přítel ze mě dělal srandu, jestli nejsem těhotná. Při zpožděné menstruací se přítelův vtípek potvrdil a pak už to šlo "z kopce" co se týče příznaků po celé první tři měsíce.

Bylo mi špatně snad 24h denně, chodila jsem jen do práce a spát, citlivé prsa, všechno mi smrdělo, kávu jsem cítila už na hony daleko a nemohla ji vystát, každé přítelovo sprchování jsem okomentovala slovy: "to jsi na sebe vypatlal snad celou drogerku, ne? Musíš si toho dávat tolik?" - samozřejmě používal standardní množství jako obvykle. :-D Všechno a všichni mi vadili, já sama byla náladová a k nevydržení, zpětně obdivuji trpělivost mého partnera. :-) S koncem třetího měsíce tyto projevy jako mávnutím proutku opadly a je mi fajn... jen ta únava.
1 člověk považuje za užitečné
marticep  5. kvě 2016

Nezaměnitelný příznak těhotenství - ňadra dmoucí

Prsa! Prostě prsa! Krásný, plný, bujarý, plný života. A dost citlivý na dotek. (Proč to muselo zmizet? :-N :-D)

Poznala bych to podle nich hned.
2 lidé považují za užitečné
blecha94  5. kvě 2016

Psycho-somatická záležitost

Moje těhotenské příznaky byly zcela psycho-somatického rázu. Dva měsíce jsem si vesele běhala po světě gravidní, aniž bych to tušila a jediným příznakem byla chybějící menstruace, což jsem přisuzovala vlivu Postinoru.

Když mi pak sestra na gynekologii (kam jsem šla, že jsem asi nemocná) doporučila těhotenský test (díkybohu za ni, možná bych o sedm měsíců později byla na Nově jako blbka, co nepoznala, že je v tom :D) a zjevily se mi dvě čárky, všechno krásné se obrátilo a já měla od rána do večera křeče, prakticky jsem neexistovala bez hlavy v kýblu, nesnášela jsem jakokoukoliv vůni či smrad, neudržela jsem jídlo, neudržela jsem pití a zmítala mnou migréna.

Asi po měsíci tohoto detoxikačního programu se tělo konečně umoudřilo a servírovalo mi už jen takový ty klasický těhotenský neduhy, jako pocit prasklý pánve a podobně. :-D
micaella23  4. kvě 2016

No, ten život umí překvapit

Budu vypadat divně, ale žádné nevolnosti jsem neměla, žádná únava (15h směny no problem), žádné náladovosti, žádné chutě, akné, žádný hlad - jedla jsem vždycky strašně moc, ale furt 50 kg. MS jako hodinky a do 3. měsíce, když jsem si dělala test, byl vždy negativní, ale asi bylo brzo. Tak jsem už ztratila naději a řekla jsem si, že na testy prdíme a počkáme až to přijde samo, že to poznám.

Jdu na kontrolu, že MS už pár dní nepřišla včas, aby se doktor mrknul a zjistím, že tam mám mimčo a jsem ve 4. měsíci - takovou dobu, pohyby přišly až v 5. měsíci, zvětšení prsou až v 5. - 6. měsíci a přibrala jsem do té doby 3 kg, břicho vykouklo až v 6. měsíci a 3kg jsem fakt nehrotila jako náznak těhu.

Pracovala jsem s lidmi, nikdo si ničeho také nevšiml. O porodu ani nemluvím, přijedu, že mám nějaké divné bolesti, ale že to taková hrůza není, jen jsem se bála o dítě a na koze mi PA řekne, že už mám půlku porodu za sebou a letíme na sál.

To dítě byl asi nějaký dar z nebes, že všechno bylo tak hladký, sama to vůbec nechápu. U druhého si ty pocity vyberu dvojnásob! :))
vashti  3. kvě 2016

Zhoršení pleti

Možná to někomu bude připadat směšné, ale svoje těhotenství poznám na pleti.

Při prvním těhotenství se mi pleť zhoršila hodně. Své druhé i třetí těhotenství jsem poznala velmi brzo, pleť se mi oproti normálu zase zhoršila - na testu se pak ukázal duch. Doktor na utz kromě zvýšené sliznice nic neviděl, ale z krve se těhotenství vždy potvrdilo.
1 člověk považuje za užitečné
25jajinka  3. kvě 2016

Poprvé

Vynechání menstruace jako první příznak, když bylo 2 dny zpoždění, vyšla mi na testu slaboulinká čárka, ještě ten den jsem šla za Dr. Píchl mě do prstu a z krve dělal jakýsi rychlo test HCG, platila jsem 200,-. Za 5 min vyšly taky dvě čárky a bylo to. Na sonu samozřejmě nic nebylo takže za 14 dní znovu a už to tam bylo.

Jako do 6. týdne mě trápila jen malá bolest v podbřišku. Teď mám návaly jak po kalbě, kde se moc míchá, takže velice ráda bych chtěla poznat autora, který to nazval ranní nevolnost, protože to byl určitě chlap :D . Ale náladu mi to nekazí a snažím se být aktivní dál.
modejkun  3. kvě 2016

Pozorování změn

Nečekala jsem, že by první pokus byl hned úspěšný, ale samozřejmě se člověk začne víc pozorovat - co kdyby, že? Nevolnosti nebyly vůbec žádné, chutě se nezměnily. Vzhledem k tomu, že jsem vyloženě zkoumala, jestli je něco jinak, zaznamenala jsem bolestivá prsa. Jednou se mi stalo, že se mi v přetopené místnosti zamotala hlava, ale to bych ani jako příznak nebrala. Na testech byl náznak asi 14 DPO. Následně nepřišla MS a bylo vymalováno. :)
1 člověk považuje za užitečné
andreaandrejka  2. kvě 2016

Příznaky těhotenství

U mě příznak těhotenství, o kterém jsem věděla, byla zpožděná MS a takový pocit, že by to možná mohlo vyjít. Test jsem nedělala, nechtěla jsem být zklamaná. Šla jsem ke své Dr. , která udělala UZ a jelikož ještě nebylo vidět vůbec nic, píchla mi vyvolávačku a řekla, ať se nebojím, že i kdybych těhotná byla, injekce plodu neublíží, naopak ho podpoří. No a dala mi 10 dní na čekání, jestli MS přijde nebo ne. Ovšem můj pocit přetrvával a hned druhý den jsem to nevydržela a koupila digitální test. Těhotenství potvrdil! :-)

Zpětně jsem si uvědomila, že pár dní před očekávanou MS jsem měla narůžovělý hlen, jasně, bylo to zahnizdování ;-) Jen já to přičítala k přicházející MS. O pár dní později už mi Dr. těhotenství potvrdila, o týden později potvrdila srdíčko a nyní si užívám 14tt. :-)
2 lidé považují za užitečné
sunnurse  6. bře 2016

První příznaky

Úplně prvním příznakem u mě byla skoro nesnesitelná bolest prsou a akné jako v patnácti. :-)

Během 1. trimestru mi byla neustále zima, prsa bolely pořád, nevolnosti jen mírné, ale bez zvracení. Ale nejhorší byla nespavost. Půl noci jsem koukala do stropu.

Teď ve druhém trimestru je mi dobře, jen mě hodně často pálí žáha a často se v noci budím. A co přijde dál se uvidí. :-)
1 člověk považuje za užitečné
gopina  3. bře 2016

Skoro žádné

Akorát mě bolely trochu víc prsa a zvětšily se. Jinak za celou dobu co jsem těhotná ani nevím, že jsem v tom. Kdyby mi nerostlo bříško, a malé se už nevrtělo, trochu bych pochybovala :) .
1 člověk považuje za užitečné
aqeris  1. bře 2016

Příznaky mých těhotenství

U prvního to začalo nenápadně bolestmi břicha, jako před menstruací, ale sem tam s takovým píchnutím. A pak mě začaly opravdu šíleně bolet celá prsa. Taky jsem se potýkala s migrénou a celodenními nevolnostmi.

Takové méně obvyklé příznaky byly změny chutí (bílý jogurt chutnal jako špenát), přecitlivělost na hlasité zvuky (začala jsem mluvit tišeji a vážně moc mi vadily děti) a nebyla jsem schopná déle jak dvě minuty stát, motala se mi hlava.

Teď čekám druhé. :-) Asi to bude znít hrozně, ale prvním příznakem byl hysterický záchvat. Seděla jsem na zemi v kuchyni a nahlas brečela/řvala, protože syn nesnědl celou přesnídávku! :-D A najednou mi došlo, že jsem těhotná :-) , přestala jsem brečet a šla si udělat test.

V tomto těhotenství mě opět bolí podbřišek, a to víc než u prvního. Otěhotněla jsem půl roku po porodu a pro dělohu je to docela makačka. ;-) Vůbec mě nebolí prsa, asi proto, že jsou "mimo provoz" jen dva měsíce. Ale mám opravdu velikou anémii, podvýživu a nízký tlak.

Omdlévám několikrát denně, motá se mi hlava prakticky neustále. Oblíbené zvracení mne taky postihlo. A sem tam nějaká ta bolest hlavy.

Opět jsem přecitlivělá na hluk a jako čerstvou novinku mám zimnice. Všechny počáteční nepříjemnosti už odeznívají. :-D

Maminky, nebuďte překvapené, když na testu nic nebude. U obou těhu jsem věděla, že jsem těhotná dřív, než byla hladina hormonů tak vysoká, aby ji ukázal domácí test. ;-)
1 člověk považuje za užitečné
evaamy  3. únor 2016

Prsa

Jako první byla bolest prsou, jako bych si na nich při spánku nějak špatně ležela. A přišlo mi, že jsou větší. Pak se mi nedostavila menstruace a pak se objevila přecitlivělost na pachy, nechutenství, potřeba dýchat čerstvý vzduch.

Naštěstí to trvalo jen první trimestr, pak už začaly různé fyzické nepříjemnosti typu bolest hlavy, hemoroidy, svědění kůže, občasná nespavost.
1 člověk považuje za užitečné
mavega  1. únor 2016

Pocit jako před ms

Že jsem těhotná jsem vůbec netušila. Jediné, co mi bylo divné, bylo to, že se mně udělalo hrozně špatně, když jsem se pořezala při přípravě občerstvení na Silvestra. Normálně mi z krve zle nebývá, ale teď se mně úplně zvedl žaludek a málem jsem omdlela. Potom jsem se ještě cítila hodně "divně", protože mně pořád bolelo břicho, jako kdybych měla dostat menstruaci, ale pořád se nic nedělo. Jinak jsem žádné příznaky neměla. Nechutenství a únava se přidaly až tak po 6tt.
kariii  15. led 2016

Příznaky těhotenství

Můj první signál byla citlivá prsa, to jsem před mentruací nikdy neměla. Dále jsem byla strašně podrážděná, s přítelem jsme spolu 2 dny nemluvili. Pak mi přestalo chutnat kafe a byla jsem strašně unavená.

Pak vynechaná mentruace. Jelikož jsem zrovna měla cystu na vaječníku, přisuzovala jsem to tomu, ale nakonec jsem si 2 dny po vynechání udělala test a najednou šok, 2 čárky! :-)
kolmenka  10. led 2016

Planý poplach

Těhotenské příznaky jsem měla snad každý měsíc, kdy jsme se o miminko pokoušeli. A vždy skoro hned. Ovšem, když jsem byla opravdu těhotná, neměla jsem ani jeden. A to až do 8. měsíce, kdy mě poprvé začala pálit žáha. To byl ale první a zároveň i poslední příznak těhotenství. Pak leda ještě tak to, že jsem už v 9tt nezapla své kalhoty.
iviska  5. lis 2015

3 x a pokaždé jinak

Že je něco jinak jsem tušila 3 dny před očekávanou menstruací. Prsa bolela tak nějak jinak než obvykle, na jazyku jsem měla stále pachuť železa, byla jsem více unavená. Tak jsem sebrala odvahu, v lékárně koupila testy a odpoledne, po návratu z práce, to zkusila. No a byla tam, krásná a silná.

Po druhé jsem to začala tušit opět při bolesti prsou. A po třetí jsem ani netušila. Nic mi nebylo, žádná bolest, pachuť železa, únava, jen jsem nezaregistrovala ovulaci, která byla po porodu hodně bolestivá. Takže jsem zkusila test, odešla a zapomněla na něj. Po hodině jsem si vzpomněla a šla mrknout. A opět dálnice! 8-) :-D
soptik101  4. lis 2015

Pláč u komedie

Když jsem se poprvé v životě rozbrečela u knížky, docela vtipné, tak mi to bylo jasné ;-)
zzuzinda  4. lis 2015

Moje těhotenství

Naše obě děti jsou plánované, já jsem porodní asistentka, takže jsem se pozorovala každý měsíc.

Adámek na sebe nechal čekat 9 měsíců a Bára 6. U Adámka jsem se už v práci domlouvala, že po Novém roce provedeme nějaká vyšetření, když se miminko nechystá (pracovala jsem v IVF centru). A pak na podzim jsem jednou přišla do práce, čekaly tam na nás hrnky s kávou (která z nás přišla první, ta dělala pro ostatní kávu) a já přišla na sesternu s tím, co to tam tak příšerně smrdí. Pak jsem si vzala kafe a zvedl se mi žaludek a v tu chvíli jsem si řekla, že to není jen tak a mazala jsem si pro test a byly tam krásné dvě čárky. Mimochodem se nám Adam zadařil po parádním vinobraní, kde jsme se s kamarádkou a její rodinkou všichni připili burčákem. ;-)

Když jsme se chystali na druhé dítko, tak už jsem čekala, že to bude trvat. A jeden studený podzimní den jsme šli procházkou po Václaváku a já dostala příšernou chuť na klobásu, úplně neovladatelnou. Tak jsem si jí dala a když jsem jí kus snědla, tak se mi zvednul žaludek takovým způsobem, že jsem se musela zastavit a rozdýchávat to. A druhý den ráno už na mě pokukovaly dvě nesmělé čárky na testu. :-)

Oba testy jsem si dělala 3 dny před očekávanou menstruací. A mrňata mi dávala zabrat celé těhotenství - s Adišem jsem nenáviděla vůni smažené cibulky (vařila jsem s kolíčkem na nose) a zbožňovala jsem zavináče a hlavně závitky od "číňanů". U Báry mi smrdělo všechno, nechutnalo nic a pořád mi bylo zle. A když se mi udělalo líp, tak jsem byla nastydlá nebo jsem začala krvácet. Dávala mi slečnika zabrat. Ale stálo to za to.
1 člověk považuje za užitečné
tynka23  4. lis 2015

Neměla jsem ani tušení

Pokud jde o ty prvotní příznaky, měla jsem vždy za to, že těhotenství na sobě určitě hned poznám. Ale neměla jsem vůbec tušení. Jen si zpětně vzpomínám, že jsem byla na firemním večírku a jelikož jsem moc neměla chuť popíjet, kolegyně na mě uhodiy, jestli to už vyšlo. A tento nevinný dotaz mi vehnal slzy do očí. Takže možná tím prvotním příznakem byla přecitlivělost. Fyzické příznaky jsem zkraje žádné nezaznamenala.
kac97  6. říj 2015

Mé příznaky

To, že jsem těhotná, jsem vlastně zjistila až u Dr. Ale když si to vezmu zpětně, tak jsem měla zvýšenou teplotu, často jsem si chtěla zarelaxovat v horké vaně, břicho mě bolelo jako před MS, prsa se napínala, no a samozřejmě vynechání MS (to jsem ale tenkrát tolik nevnímala, protože jsem to měla nepravidelné).
2 lidé považují za užitečné
kacita16  22. zář 2015

První příznaky :-)

Moje příznaky byly takového typu, jako bych měla dostat menses. :-D Bolela mě prsa, břicho a byla jsem více unavená. Ale únavu jsem dávala za příčinu přepracování, protože jsem zdravotní sestra a dělám 12-ky a od 2. týdne v červenci jsem neměla dovču, takže to byla jedna služba za druhou.

Teprve až mi vynechaly měsíčky 4 dny, tak jsem si teprve dělala těhotenský test spíš jen pro jistotu, kdybych náhodou musela v práci na RTG. Překvápko i pro mě, byl pozitivní. :-D Zatím mi kromě bolesti v prsech nic není a jím na co mám chuť. :-) Samozřejmě s rozumem. Nechci být jak kulička. ;-)
darkness  6. zář 2015

Ospalá plačka!

Nepovažuju se za velkou drsňačku, ale jen tak něco mě nerozhodí. Běžně nepláču, když se na mě paní u pokladny neusměje...., takže když jsem na sobě vypozorovala prudkou změnu nálady a přecitlivělost, bylo mi jasné, že můj stav je "jiný". Prsa (bradavky) jsem měla tak citlivá na dotek, že mi vadil i kontakt s podprsenkou, s tričkem. Měla jsem 100 chutí vystříhat na všech svršcích kruhy a prostě chodit "naostro". :-D

Nevolnosti žádné, nezvracela jsem ani jednou, zato zásoba papírových kapesníčků musela být nekonečná! Slzela jsem nad štěnátkama u našich, slzela jsem u reklam, slzela jsem v hračkářství i při výběru výbavičky. Slzela jsem při odchodu z práce a slzela jsem si i doma ve vaně - jen tak. :-N

A když jsem neslzela, tak jsem spala. Klidně i 18 hodin denně. :-N

Jiný stav, je prostě jiný stav a hotovo. :-)
vlajka1  7. srp 2015

Ze střevní chřipky se vyklubalo těhotenství

Několik dní mě trápila střevní viróza, takže jsem divné tlaky v břiše přisuzovala tomu. Po pozitivním testu asi v 7.týdnu mě začalo dráždit čištění zubů na zvracení. Zvracela jsem pouze jednou. Jinak je mé těhotenství "bezpříznakové" a moc si ho užívám. :-)
1 člověk považuje za užitečné
sarriku  14. črc 2015

Moje příznaky těhotenství

Hrozně se mi motala hlava. Stačilo si stoupnout ze dřepu a už jsem měla závrať. Pak obrovské návaly horka a z toho plynoucí pocení. Potila jsem se jako čuník. :-D Taky jsem byla hodně unavená a jaksi jsem neměla příznaky PMS (krom bolavých prsou).

Žádná pupínkatá pleť nebo náladovost, ale furt jsem si myslela, že to dostanu, protože mě bolelo břicho a měla jsem takové píchání v podbřišku. Pak jsem dokonce i začala špinit, ale druhý den to přestalo.

Změřila jsem bazální teplotu a byla vysoká, plus menstruace nepřicházela, takže to bylo jasné. Zkusila jsem test a na něm dálnice. :)
1 člověk považuje za užitečné
baffiny  8. črc 2015

Mé první příznaky

Při prvním těhotenství jsem měla nejdřív jen bolení prsou a časem se dostavila nechuť k jídlu, každé jídlo chutnalo úplně jinak než jsem byla zvyklá a většinou mi z toho bylo jen zle, vážně traumatizující. Stále se mi chtělo spát, prospala jsem dny a noci a stále jsem byla šíleně unavená.

Teď u druhého jsem věděla, že jsem těhotná už skoro 3 dny před menstruací. Najednou mi začalo každé jídlo chutnat úplně jinak, a to mi bylo podezřelé, i kafe, které miluju, mi najednou chutnalo jako kakao. Smrdí mi maso, meloun mi chutná jako by byl shnilý.

Takže u mě kraluje a kralovalo vždy nechutenství, pachy a nevolnost. Ať žije první trimestr! :-D
3 lidé považují za užitečné
lucysek  7. črc 2015

Že bych měla být těhotná?Tak to mě vůbec nenapadlo

V září, v den svých narozenin, jsem se s mužem rozhodla už nezačínat nové plato HA. Už ze zkušeností jsem věděla, že budu mít nepravidelnou MS, jednou jsem ji dokonce po vysazení nedostala půl roku. Po celou dobu byl sex nechráněný a nijak nebyla snaha o mimčo, nechal se tomu volný průběh.

První měsíc po vysazení se MS nedostavila, tak jak jsem čekala a nijak to neřešila a řekla si, že to budu řešit s Dr. až po delší době. Pak konec října - přelom listopadu a doba, kdy měla přijít další MS podle cyklu. A nějaký náznak tu byl, bolesti v podbřišku, takové bolesti, které já měla normálně při MS, takže jsem se připravila na to, že teď bude asi hodně silná a bolestivá a do toho šílená bolest prsou, ale jak už jsem dávno četla, že to může být způsobeno i vysazením HA, tak jsem tomu nevěnovala pozornost. :-)

Už měsíce před tím jsem byla objednána na běžnou kontrolu na konci listopadu, takže si pak o tom všem přece promluvím s Dr. Bolest trvala třetí den a MS stále nikde, určitě je něco v nepořádku, bála jsem se a hned volala Dr., že mě musí přeobjednat ještě dříve. Sestřička se ptala jaký mám problém a kdy byla poslední MS a pak mi položila otázku, zda jsem si dělala test.

Ještě ten večer jsem testovala a sotva se proužek namočil už na mě koukala silná dálnice na testu! :-) Dnes už vím, že mám ovulaci i bez MS a doufám, že druhé těhotenství už poznám. :-D
1 člověk považuje za užitečné
terezet  7. črc 2015

Nechuť jíst maso

Že něco "není normální" mě napadlo, když jsem nemohla vidět ani cítit maso - syrové ani vařené a vůbec ne nějaké klasicky pečené s cibulí atd. Normálně maso jím. Každé jídlo jsem zajídala alespoň jedním pomerančem, když jsem doma neměla ovoce, panikařila jsem, co jako budu jíst. :-D Talíř plný krupice byl taky dlouho můj neoblíbenější oběd.

Jiné příznaky, které mi ale nesignalizovaly přímo těhotenství, ale přikládala jsem je jiným věcem, byly: totální únava a potřeba spát i 12 hodin denně, neuvěřitelná fyzická až vyčerpávající bolest prsou (trvala celkem tak 6 týdnů od otěhotnění), zvláštní sny, ale to už je o pocitu každé ženy. ;-)
1 člověk považuje za užitečné
alunka001  7. črc 2015

Příznaky

Druhé těhotenství bylo neplánované a příznaky se objevily ještě dříve než měla přijít MS.
Měla jsem 3 dny do MS, když jsem byla na návštěvě u sestry a dala si jako vždy kávu. Cestou domů se mi v autě udělalo špatně a musela jsem zastavit a vydýchat se na vzduchu. Za dva dny jsem byla u sestry opět a stejně jako minule si dala kávů, měla novou, tak jsem si říkala super, nebude mi po ní špatně jako minule. Jak jsem se spletla ,bylo mi cestou domů ještě hůř a zvracela.

Nedalo mi to a koupila si v nejbližším městě těhotenský test, který si ten den udělala a byl negativní, zopakovala jsem ho následující den ráno (den MS) a byl negativní. Tak jsem si říkala super, asi mi ta káva prostě nesedla. Druhý den jsem si dala kávu k snídani doma a opět mi bylo zle, jak psovi. To přeci není normální a tak si skočila do města pro test, který byl pozitivní. V duchu se mě zmocnil pocit beznaděje a zároveň velké lásky :-) a další příznaky na sebe nenechaly dlouho čekat, přišlo nechutenství se zvracením, migrény a šílená únava. Vše ustalo až v 16. týdnu.
2 lidé považují za užitečné
misao  5. čer 2015

Co mě opravdu donutilo udělat si test

Když jsme plánovali dcerku, na nějaké sledování příznaků jsem ani nevzpomněla... Jen jsem měla asi dvoudenní zpoždění menstruace, udělala si tedy test a ukázala se druhá čárka. A bylo...

Za pár let, při plánování druhého potomka, jsem měla několik příznaků... Špinění asi týden po ovulaci (to jsem ale přisuzovala trošku rozházenému cyklu a blížící se MS), cítila jsem napětí v prsou (to jsem svedla na blížící se MS taky, nechtěla jsem věřit...) Ale co mě opravdu donutilo udělat si test, byl jednou ráno po probuzení tlak dělohy na močový měchýř (spím na břiše). Byla jsem pouhých 12 dní po ovulaci, do očekávané MS zbývaly 4 dny. Říkala jsem si, že mi asi straší ve věži, že prostě těhotná být nemůžu. Ovšem zvědavost mi nedala... Na těhotenském testu se ukázala slaboučká druhá čárka, co obden sílila. Za 2 týdny mi bylo potvrzeno těhotenství lékařem.
Naše radost však neměla dlouhého trvání, vše skončilo 9+1tt zamlklým těhotenstvím a revizí.
rosaleen  1. čer 2015

Všechny příznaky x žádné

První těhotenství bylo plánované, ale tak nějak volně. Snažili jsme se tak nějak v půlce cyklu a menstruace přicházela tak nějak jak měla, nijak jsem to neřešila. Pak jednou jsem měla tři dny zpoždění, tak mě napadlo udělat si test a hned //. Měla jsem radost, ale nějak neřešila, jaké bych měla mít příznaky, nic mi nebylo, trochu mě bolelo břicho, ale jinak nic...

Když jsme se rozhodli pro druhé dítě, začala jsem příznaky studovat, abych co nejdříve věděla, že se zadařilo. Každý měsíc jsem měla snad všechny... bolest břicha, pnutí prsou, návaly, pálení žáhy, nevolnosti, únava. Menstruace pokaždé přišla. :-)

Pak jsem jeden měsíc žádné příznaky neměla a už si říkala, že zase nic, a ono to vyšlo. Nakonec se objevily mírné nevolnosti, protože čekáme dvojčátka.
Takže kdo se moc pozoruje, má všechny příznaky, co si kde přečte, ale opravdu je má jen někdo a jen některé...
ginnevra  8. kvě 2015

Prý zánět ledvin, to jo! :-D

Prvním příznakem asi bylo, že je „něco jinak". Bylo mi divně, špatně jsem spala, neměla jsem chuť na věci, které jsem měla normálně ráda. Jako zdravotní sestru mě napadla spousta věcí, co by to mohlo být, ale těhotenství bylo až tou poslední. Ve chvíli, kdy mě ještě dost začala bolet záda, sváděla jsem tyto příznaky na zánět ledvin, který jsem už prodělala. Jenže! Odběry byly v pořádku. Všechny. Zbýval tedy jediný a tím bylo stanovení hodnoty hCG. A bylo to! :-D
nemcovapetulka  10. dub 2015

Na Štědrý den

Začalo to tím, že mi na Štědrý den absolutně nechutnal bramborový salát a ze štědrovečerního menu jsem nesnědla skoro nic. V tu chvíli mě to napadlo. Když už bylo vše potvrzené a jisté, pak teprve začali šílené nevolnosti, bolest prsou a podobné neduhy. :)
favofrenki  9. dub 2015

Pozitivní test, pálení žáhy...

Všechna má těhotenství odhalil těhotenský test. Ale u prvního těhotenství mě ještě před pozitivním testem strašně pálila žáha, každý pátek po práci jsem padla do postele a spala a řezalo mě v podbřišku jako při zánětu močáku.
Ostatní příznaky se objevily cca v 6. týdnu, a to celodení nevolnosti, únava, časté močení.
lenik.n  8. dub 2015

Velká únava

Moje první příznaky jsem si s těhotenstvím spojila až po zjištění, že jsem těhotná. Nikdy jsem se z žádného ovoce neosypala, i když jsem snědla velké množství. Ale tehdy se mi na ruce udělala kopřivka po snědení talíře jahod. Moje máma mi pak prozradila, že se v těhotenství taky osypávala z ovoce. Dalším příznakem bylo, že mi začala velmi nepříjemně vonět máta i eukalypt. A hlavně jsem začala být často a hodně unavená. V práci se mi po obědě zavíraly oči a bylo velmi obtížné se soustředit, v tramvaji i v autě (neřídím :-) ) jsem usínala a nešlo tomu zabránit. Poslední kapkou bylo, když mě začal bolet pupík. Měla jsem pocit, že mi za něj někdo tahá zevnitř. To už byla poslední kapka a udělala jsem si test. Chvíli na to se přidala lehká nevolnost v autě. Ale zvracením ani nechutenstvím jsem naštěstí netrpěla.
klarina_f  7. dub 2015

Moje dvě těhotenství

Obě těhotenství mi s lehkým předstihem řekl těhotenský test, potom vynechání MS a potvrzení u Dr.

U prvního těhotenství jsem měla nevolnosti - žaludek na vodě, pocit na zvracení. Chuť na mléčné, vadila mi domácí šunka a jakákoliv ryba. Nevyhla se mi ani příšerná únava a v začátku noční můry a bolesti břicha, průjem. Něco začalo kolem 8. tt a skončilo úderem 3. měsíce těhotenství, jiné se se mnou vleklo až do porodu.

U druhého těhotenství jsem měla nevolnosti už od nějakého 5. - 6. tt. Nemohla jsem cítit domácí žitný kvas a na pěkně dlouhou dobu se pečení ujal manžel, protože mi bylo opravdu špatně. Klasický žaludek na vodě, pocit na zvracení.

U žádného těhotenství jsem neobjímala záchodovou mísu a za to jsem opravdu ráda. :)
hanncca  7. dub 2015

Příznaky mých dvou těhotenství

U obou těhotenství jsem to měla vlastně totožné. Naštěstí se mi vyhly nevolnosti a zvracení. Občas mne pálila žáha, byla jsem unavená, ale krom tohoto mi nebylo nic. Jen jsem hodně jedla a hodně tloustla... a to všude... :-D
Jinak samozřejmě vynechaná MS, pozitivní test značil obě tehotenství, která obě byla plánovaná.
V prvním těhu jsem si mohla dovolit ten luxus a spát kdykoliv se mi chtělo, ale u druhého ne, když jsem jedno dítě měla doma.
aarriel  7. dub 2015

Moje příznaky :-)

Můj první náznak těhotenství byl, že mi začaly smrdět jogurty. :-) Každý den jsem si dávala ke snídani jogurt a rohlík a už když jsem ho otevřela, tak strašně smrděl krávou. :-D Dala jsem ho očuchat všem ženským v práci a ty na mě koukaly, jak kdybych se zbláznila. Tak jsem si říkala, co to jako je. Večer jsem si dělala svačinu a máslo zase smrdělo krávou. Druhý den jsem nemohla cítit kafe a začaly mě neuvěřitelně bolet prsa. Nikdy jsem na bolest prsou netrpěla. No a v tu dobu mi došlo, že asi budu těhotná, udělala jsem si test a byly tam 2 čárky. :-)
dexin  13. bře 2015

3 těhotenství, 3 různé příznaky

Nehledě na to, jaké jsem měla příznaky těhotenství, vždy jsem věděla, že jsem těhotná ještě před zpožděním menstruace. S dvojčaty mi dokonce ani test napoprvé nevyšel.

V prvním i druhém těhotenství jsem měla bolesti v podbříšku, které jsem ale necítila pořád. Popravdě v druhém těhotenství jsem si šla dělat test po tom, co jsem měla neskutečnou chuť na klasickou olejovou topinku v 11 večer, a když jsem ji snědla, řekla jsem si, že tahle prasečinka by se dala ospravedlnit jen dalším těhotenstvím. :-D Vyšlo to. V těhotenství s dvojčaty jsem měla silné bolesti v podbříšku až dlouho po testování, ale ještě před zpožděním se mi velmi zesílil mateřský pud.
hubertka  12. bře 2015

Všichni mě pěkně štvali a chtěla jsem jen maso :-)

Ráda bych přidala svou zkušenost s prvními příznaky těhotenství.

Těhotenství jsme nějak extra neplánovali. Na gynekologii jsem sice byla několikrát před otěhotněním "pečená, vařená", ale ze zcela jiných důvodů. Lékař mi pokaždé řekl, že pokud bych chtěla miminko, zrovna by to šlo. No, což o to, já i chtěla, ale jak to taktně sdělit manželovi? Byla jsem pár měsíců v nové práci, koupili jsme si dům, hypotéka veliká.
Ale najednou jsme na to vlítli, ani nevím, proč jsme si "nedáváli" pozor, možná už manžel nemohl vydržet ta moje sdělení o tom, jak lékař pořád říká, jak by to šlo. I když mám pocit, že i sám chtěl, jinak by do toho nikdy nešel.

První takovou známkou, že jsem asi těhotná, bylo pochopitelně nedostavení menstruace. Ale pořád jsem si říkala, že jsem nervní z práce - měly jsme toho fakt moc, takže jsem sice každou návštěvu toalety sledovala, jestli náhodou MS nepřichází, ale vůbec se nic nedělo.

Konečně jsme měli dovolenou a odjeli na MoR do Vizovic. Teda, jak mě tam všichni a všechno štvalo! Byla jsem neskutečně spavá, ještě že jsme měli pěkný hotel, pivo mi vůůůbec nechutnalo, připadlo mi odporné, muzika byla šíleně nahlas, a ti lidé... pořád jsem kontrolovala prádlo, očekávala MS každým dnem, test jsem si nechtěla kupovat, bylo to podle mě moc brzo.

Taky jsem byla neskutečně žravá, pořád jsem se cpala nějakým masem, sladkým - ale jen na hotelu. Kdo byl někdy na podobné akci, tak jistě ví, že je to tam rok od roku dražší, a mně se nechtělo utrácet. Říkala jsem si, co když ty peníze budu potřebovat na jiné věci :-). I jsem cítila, že bych neměla tolik "kafovat" a přehánět to s černým čajem. O tvrdém alkoholu ani nemluvím, vždy jsem ho nějak podstrčila manželovi :-N.

Po příjezdu domů zas kolotoč - brzy ráno do práce - pozdě z práce - dojíždění, a mě už to začalo silně vadit. Navíc jsem každé ráno štykla, a pokud jsem se hned nenajedla, bylo mi zle. MS pořád nikde. Odjeli jsme na chalupu na Chodsko, kde dělají skvělé chodské koláče. Já se na ně tak těšila, ale když jsem si ho měla dát, otáčel se mi žaludek a chtěla jsem snídat maso. To samé se dělo u rodičů. Máma poznala téměř hned, že jsem v jiném stavu - ač jsem u lékaře ještě nebyla, rozhodilo jí (a mě vlastně taky), že jsem si místo obvyklé sladké snídaně dala paštiku.

Cca po 5 týdnech od vynechání MS jsem se odhodlala a zavolala k lékaři. A ten, ještě snad více nadšen než já, mi mé domněnky o těhotenství potvrdil :-).
Poté jsem byla velmi spavá, začátkem 7. týdne se nevešla do pracovních kalhot a všichni mi pořád koukali na poprsí :-) .

Škytám skoro každé ráno i nyní (v podstatě to tak bylo celé těhotenství),a to mám asi 12 dní do TP a zase se opakují masitá rána :-D .
adenka84  12. bře 2015

Děsná zimnice

Jako první příznak byla děsná zimnice, a to každý den. Poprvé jsem netušila, co to je. Podruhé už jsem moc dobře věděla, že pod mým srdíčkem vzniká nový život.
1 člověk považuje za užitečné
keeshka  11. bře 2015

Sladké mi přestalo úplně chutnat

Byla jsem po IVF, takže buď to vyšlo nebo ne, a já se snažila nevsugerovávat si případný úspěch. Ale najednou mě začaly bolet prsa, což jsem i před dlouhodobou hormonální léčbu neznala, a když mi vyloženě ze dne na den přestalo chutnat sladké, které jsem do té doby milovala, začala jsem mít naději. Následně jsem ale začala mít bolesti jako u PMS a tak jsem si říkala, že MS co nejdříve příjde :-). No nepřišla, test byl pozitivní a to nechutenství a vyloženě odpor na sladké a vůbec k jídlu trvalo až do cca 18. týdne.
senoritapetra  11. bře 2015

Kromě únavy mi nebylo vůůůbec nic!

Otěhotněla jsem koncem dubna 2014, kdy jsem to vůůůůbec nečekala. :-) Dovolená v práci zamluvená, lokalita u moře zhruba vybraná, teď už se jen definitivně rozhodnout. (Samozřejmě jsme nikam neletěli, s mými nevolnostmi jsem později byla ráda, že se doplazím na WC a zpět.) Mezitím jsem klasicky čekala na svou periodu, jediné čemu jsem se divila, bylo to, že nemám typický PMS jako vždy (žádná bolavá prsa, nálada na prd, nafouklá jsem taky nebyla, tak jsem si řekla - no nic, tak to zas dostanu později asi). Byla jsem jen unavenější, na kamarádčině oslavě mi nějak nejelo víno, další dny mi to v břiše všelijak střílelo, chytala jsem křeče a nadávala, že už nepiju a mám pocit, že budu mít asi nějakou hnusnou střevní chřipku. Vůbec jsem to nepřičítala těhotenství.

Že jsem těhotná, mě napadlo, až když únava nepřecházela a všechno mi začalo "jinak" vonět, včetně mé oblíbené česnekové polévky v restauraci, která mi ten den absolutně nechutnala, to bylo cca dva dny přes MS, únava byla stále horší a horší a cítila jsem se prostě jinak, byl to zvláštní pocit, asi jako bych se vznášela, nevím, jak to popsat. :-)

To byl tak zhruba důvod, proč jsem si řekla, že si udělám test. :-) No a bylo to tam! :-) Jelikož jsem tomu pořád nevěřila, pro jistotu jsem si udělala i digitální test, u toho jsem měla jistotu, že mi nebude házet "dušíky" a v den MS už jsem měla regulérní dálnici. Ty další typické příznaky začaly asi až v 7. týdnu - celodenní nevolnosti (nechápu, kdo tomu říká ranní, bylo mi blbě celý den), nechuť a hlad zároveň, nevěděla jsem, co bych roupama snědla a zároveň jsem byla pořád opřená o záchodovou mísu), ještě větší únava, mírné napětí v prsou, tupější bolesti v podbřišku jako na MS (bála jsem se, že to dostanu, ale prý je to normální), bolesti zad, hlavně tedy v bedrech, dále nízký tlak, točilo se mi v hlavě a klasika - chodila jsem milionkrát denně čůrat. :-) To je asi tak vše :-) Jsem zvědavá, až budu čekat druhé miminko, jestli to poznám a jestli budu mít stejné "příznaky". :-)
1 člověk považuje za užitečné
taniik  11. bře 2015

Zvracení

Vše začalo zvracením, tři dny v kuse, stačil pohled na jídlo a bylo mi zle. Vynechaná MS, a vše bylo jasné. Při prvním těhotenství jsem prozvracela celý první trimestr. Druhé těhotenství bylo odhaleno stejně, tentokrát jsem zvracela jen necelých 5 týdnů.
renyb  10. bře 2015

Moje příznaky / nepříznaky

Jsem dlouho nevěděla, že nějaké mimčo vůbec bude. :) Nic jsem na sobě nepozorovala, ms jsem měla první měsíc normální, druhý už "jen" 2 dny, ale nějak jsem tomu nevěnovala pozornost. Až mě pak děsně začaly bolet prsa, udělala jsem si test, vyšly //, udělala jsem další a zase //... Tak už to bylo jasný, kromě bolesti na prsou jsem na sobě nic nepozorovala.
dendeesek  10. bře 2015

Manžel na to přišel

Já jsem byla podrážděná až běda. K tomu pnutí na prsou a bolest v podbříšku. A v sobotu mi manžel řekl, lásko ty jsi tak krásná. Tak nějak jinak. No a v pondělí potvrzené těhotenství. Po noční jsem měla bolesti v podbříšku, že jsem brečela, tak jsem volala na gynekologii, že mi určitě praskla cysta. No a naše cysta už bude mít 9 měsíců. :-D
1 člověk považuje za užitečné
lenjii  9. bře 2015

Hrozné těhotenství

Příznaky byly jasné: větší prsa, chuť na vše možné, nevolnost. Nevolnosti se mi ovšem stupňovaly a i u porodu jsem zvracela. Nepřeji nikomu nikdy. Nic nepomáhalo, jen trochu tlumilo.
betka20  9. bře 2015

Moje příznaky

U obou dvou kluků jsem to věděla prostě hned. :-D Nevím, jak je to možné, ale měla jsem vždy takové tušení, že to vyšlo (u obou napoprvé), a tak byl test jen potvrzením mého přesvědčení.

Jinak jsem pořád lítala na malou a bylo mi špatně z pachů i z auta. Manžel poznal druhé těhu, když jsme jeli z dovolené z letiště domů autem a mě v něm bylo špatně Říká: "No tak je to jasný, zase nám to klaplo hned :-D." A měl pravdu.

Citlivá prsa apod., nic takového nebylo, to vše až později.
Nevolnosti u obou stejné. U druhého možná trošku více a delší.
U prvního odpor k masu a u obou šílená chuť na sladké a mléko. :)
miru001  9. bře 2015

Mé příznaky

U prvního těhotenství nafouklé bříško, popichování v podbřišku, únava. Nějak 2 dny před očekávanou ms mě bolely bradavky a po zmáčknutí pár kapek mleziva. Jo a normálně mě bolelo břicho v den očekávané MS, ale u těhu už asi 5 dní předem.
U druhého těhotenství prsa nic, jen bříško pobolívalo a zase popíchávaly vaječníky. U obou těhu 10 dní po ovulaci dušíci na testu. ;-)
liska06  11. únor 2015

Automobil je našeptávač

Tak u obou mých těhotenství byl první příznak automobil. Jízda v autě mi i na předním sedadle dělala zle a neustále jsem musela mít otevřené okénko, aby na mě šel čerstvý vzduch. To bylo vždy pár dní před očekávanou MS.

U prvního těhotenství mi ještě slabá menstruace přišla, avšak netrvala dlouho. Nevolnosti jsem měla takové, že mě vždy po najezení přešli. Takže jsem chodila celé těhotenství v noci do ledničky. Ze začátku do 13 tt kvůli nevolnostem, a pak až do konce kvůli hladu.

Prsa? Spíše bradavky, vadily mi krajkové podprsenky a běda, když mi na ně někdo sáhl, ať to byl manžel, který byl ze mne nervózní, nebo hrubý ručník po sprše.

Časté močení bylo od začátku až do konce nepříjemné, hlavně když jsme jeli do města. Museli jsme jezdit hlavně do obchodů s toaletou.
krabice1983  11. únor 2015

Příznak těhotenství-pálení žáhy

Jelikož jsme podstoupili s manželem IVF a věděla jsem, že v těle mám embrya a nějak jsem si nepřipouštěla, že by se alespoň jedno neujmulo, tak jsem prostě věděla, že jsem těhotná.

Den před tím, kdy jsem si měla udělat těhotenský test, jsme byli s manželem na večeři. Tak šíleně mě začala pálet žáha (na toto jsem nikdy před tím netrpěla), a říkala jsem si, že je to určitě první příznak těhotenství, a ano - druhý den jsem měla dálnici na těhotenským testu. K tomu se přidaly ranní až skoro celodenní nevolnosti, kdy jsem nemohla nic jíst, jen zázvorovou limonádu (díky tomu jsem zhubla a ve 24 tt jsem vážila 58 kg - zato teď). :-D

Pálení žáhy mě jen tak nepustilo a trvalo snad až do konce těhotenství. Nechutenství trvalo celé dlouhé tři měsíce.
Nevím, zda pálení žáhy ihned po té večeři byl příznak těhotenství, nebo intuice, ale máme dvojčátka. :-)
opravdova_luzy  11. únor 2015

Mé těhotenské příznaky

Pokud se to tak dá brát, tak mým prvním těhotenským příznakem bylo zpoždění (vlastně NEDOSTAVENÍ) MENSTRUACE. Těhotenství jsem v podstatě čekala, a tak jsem se už tak trochu pozorovala :-D.

Hned na začátku těhotenství mě přepadala velká ÚNAVA. Já, sova, která po nocích byla schopná uklízet, vařit, prát, zkrátka fungovat jako ve dne, a dokonce jsem i svou VŠ práci napsala po nocích, jsem najednou byla v deset večer úplně nepoužitelná. Kolikrát jsem s vypětím všech sil domyla nádobí po večeři a odplazila se do postele. Řekla bych, že ta nejhorší únava s druhým i třetím trimestrem celkem pominula.

Od začátku těhotenství až doteď (35. tt) trpím NECHUTÍ ke kávě, mentolovým žvýkačkám, mentolové zubní pastě a také k drtivé většině aviváží. Ty, které jsem si nakoupila před otěhotněním, musely z domu, a vše, co jsem v nich vyprala jsem musela vyprat znovu. Nebyla jsem schopna v tak silně aviváží navoněném oblečení vydržet. :-S

A v posledním, třetím trimestru je pro mě největší problém PÁLENÍ ŽÁHY. Nejčastěji se objeví po konzumaci pečiva, nebo více kořeněného jídla. Vím, že na to existuje řada léků, nebo doplňků stravy, ale já si vždy vystačila s hlubokou myšlenkou a sebepředsvědčením, že mě žáha nepálí, a nebo zapitím čajem :-D.
marsrutka  10. únor 2015

Mé těhotenské příznaky

U mne to začalo citlivostí prsů, hodně bolely, únavou a musela jsem často jíst, jinak se dostavovala nevolnost.
Ale co nešlo vsugerovat, byla zvýšená teplota těla. Hicovala jsem, že manžel se vedle mne potil. :-)
(Jindy, když jsme se s manželem snažili, měla jsem před menstruací často příznaky, že asi budu těhotná, ale ono to nikdy nevyšlo).
jaaanicka46  10. únor 2015

Příznaky těhotenství

Poprvé jsem zjistila, že jsem těhotná, snad hned. Začala mě bolet prsa, z masa se mi navalovalo a samozřejmě mi vynechala menstruace, která jinak přicházela jako hodinky. Pak jsem si udělala těhotenský test, který to jen potvrdil.

Teď jsem těhotná podruhé a těhotenství jsem zjistila až v 9.tt. První menstuaci jsem dostala, ale jen slabé špinění. A až v 9.tt mě začala bolet prsa. Jinak žádné jiné příznaky jsem neměla.
lauramyn  9. únor 2015

Tak toto tady vůbec není uvedeno

Můj každotěhotenský největší příznak byl tlak v prsou, úplně se mi napjala kůže a bylo mi jasné o co jde. Vždycky to začalo hned po době, kdy jsem očekávala již zpožděnou menstruaci. U posledních tří jsem již věděla o co jde díky sledování teploty, takže mi to tělo jen opět potvrdilo. Jsem překvapená, že se to neuvádí jako běžný příznak, myslela jsem, že to tak má většina žen. Jiné příznaky se mi objevily až později.
ewulka88  9. únor 2015

Moje příznaky těhotenství

O miminko jsme se teprve začali snažit, já si sledovala plodné dny a když jsem zjistila, že poprvé jsem je o týden prošvihla, tak jsem si řekla, že nevadí a vlítnem na to příště. :-) Ale poté, co se mi chtělo plakat i když mi manžel řekl, že dojde dnes z práce později, jsem si udělala těhu test a bylo to tam. Měli jsme zaplacenou svatební cestu na Kubu, takže prcci letěli s námi. No a tam mě potkali jedině příznaky těhu, a to ty, že mi bývalo malinko špatně od žaludku a bolela mě hlava. Toť vše za mé těhu. :-)
cabadajovimah  9. únor 2015

8 měsíců nevolnosti

Že jsem těhotná, jsem zjistila týden po termínu nepřicházející menstruace na pracovním wc a myslím, že už tehdy mi bylo poprvé špatně.

Následovala osmiměsíční série neustálého zvracení, nadýmání a pocitů na omdlení. Měla jsem přecitlivělý čich (kolegyně můj odchod na MD oslavily párty s vonnými tyčinkami a obědem v kanceláři), šílené chutě na vše pikantní a kyselé a byla jsme tak unavená, že jsem myslela, že zkrátili dny, abych se nevyspala.

Přesto to bylo období, které je neopakovatelné a přineslo úžasný výsledek.
1 člověk považuje za užitečné
pavlinka_zetko  2. únor 2015

Doktorka říkala, že spíš nééé

O miminko jsme se začali snažit na dovolené na Bali. Úžasná dovolená, velký časový rozdíl s ČR, takže nikdo z práce neotravoval, byli jsme jen sami, takže to ani zase takové snažení nebylo. Sexu jsme tam měli tolik, co doma za půl roku. :) Když jsme předposlední den na dovolené sedli do taxíku a jeli na výlet, hned jak se auto rozjelo, jsem manželovi říkala, že jsem těhotná.

No, přijeli jsme do Prahy a za dva týdny měla přijít MS. Vždycky jsem to dostávala spíš o dva dny dřív. Takže hned ten 26. den jsem běžela pro test a byl negativní. Další jsem zkoušela dělat 28. den. Opět negativní. Za další dva dny jsem začala špinit. Další test negativní. Samozřejmě každý negativní test jsem obrečela, protože mi bylo jasné, že když jsme neudělali dítě v té pohodičce na Bali, tak v Praze ho faaakt neuděláme.

No, objednala jsem se k Dr. Když jsem tam přišla a řekla jí, že si myslím, že jsem těhotná, tak se zeptala, jestli jsem si dělala test. Přiznala jsem jeden. :) No na to mi řekla, že dneska se těm testům dá celkem věřit, ale že se na mě podívá. Udělala UTZ a říkala, že MS jsem neměla, ale že tam nic nevidí. Jenom snad tohle by možná mohlo, no ale spíš ne. Vzala mi krev na HCG a že si mám v pátek zavolat. Šla jsem teda domů s tím, že nejsem o moc moudřejší, ale proč by se mi MS zpozdila.

No v pátek jsem volala a bylo to tam! :)) Ikdyž už je to pět let, tak si přesně pamatuju, jak jsem volala schovaná ve skládku v kanceláři ve dřepu a když mi sestřička řekla, že jsem těhotná, jak mi šíleně bušilo srdce.
kumejku  30. led 2015

Neměla jsem ani páru

Měla jsem menstruaci, nebylo mi zle, nepřibírala jsem, prostě nic.

Jednoho dne přijel domů můj táta a říká mi: "od kdy jíš bůček? Seš nějaká jiná, nejsi těhotná??" Koupila jsem si test a vyšel okamžitě pozitivní, s přítelem jsme tedy jeli k doktorce a ta nám potvrdila začátek 3. měsíce. :-)

Naopak ke konci jsem přibrala 32kg, už jsem se skoro nevyspala, pálela mi žáha a to, že jsem těhotná, jsem věděla moc dobře. :-) :-D

I přesto, že jsem ani vteřinu neuvažovala o potratu, díky nečekanému pokročilejšímu těhotenství, na mě byl vyvíjený velký nátlak (ze stran rodičů), ať si to pořádně rozmyslím, že nemám moc času na radikální řešení. Proto bych doporučovala, dávat si pozor a miminko nestresovat, ale plánovat.
hankaa11  14. led 2015

Snad všechno

Když jsem otěhotněla najednou mi přišlo, že mám snad všechny příznaky, a to i ty, co nejsou nikde jako příznaky. :-D :-D Točení hlavy, nevolnost, chuť na slané, sladké, představa, že mi natéká celé tělo. No prostě jsem byla asi Blááázen. :-D :-D

Další těhotenství poznám asi tak, že nic nepoznám, nic mi nebude a vlastně ani těhotná určitě nebudu i když budu. :-D
klarkakrejcova  11. led 2015

Usnula bych i vestoje

Hlavní a zásadní příznak těhotenství byla nekončící únava hlavně v prvním trimestru.

Jako učitelku mě plná pozornost s dětmi unavila natolik, že jsem po příchodu domů šla nejprve na 2-3 hodiny spát a pak jsem teprve byla schopná obědvat. Provázela mě taky celodenní nevolnost (stav přesně jako po probdělé a propité noci :-D ).
blondie007  11. led 2015

Bolest prsou mi to prozradila!

Těhotná jsem byla zatím dvakrát. Jednou to bohužel nedopadlo, podruhé to vyšlo krásně. :-)

V obou případech mě na těhotenství upozornila bolest prsou, která mě přinutila udělat si test. Nikdy jsem netrpěla na bolestivá prsa během či před menstruací, ale během těhotenství to pro mě bylo vážně peklo. Dospěla jsem až k tomu, že když jsem rychle šla po schodech a nikdo mě neviděl, přidržovala jsem si je, jak mi ty nárazy nedělaly dobře :-D Sex byl pro mě v prvním trimestru díky tomu vážně "prima", protože když se muž zapomněl a chtěl se mě dotknout, měla jsem chuť ho zfackovat.

Pak se přidalo nejdřív ranní zvracení, posléze celodenní a v prvních týdnech mi byla také často zima větší než obvykle. A to že jsem byla hodně spavá a spát jsem mohla, na to teď se slzou v oku ráda vzpomínám. :-D
aggamma  11. led 2015

Příznaky těhotenství

Jak začaly mé příznaky? 14 dní se mi šíleně motala hlava. Bála jsem se, že mám něco s hlavou. :-) V té době ještě přítel a mamka mě uklidňovali, ať neplaším, že mám asi nízký tlak. Občas jsem si tedy udělala teplou medovici a ta mi dělala dobře. Až pak mi došlo, že se nedostavila menstruace, udělala jsem asi 6 testů a byla tam. :-D

Tak jsem tehdy na začátku naše miminko zalévala medovicí. V těhotenství mi bývalo trochu špatně, byla jsem unavená, ale nic dramatického. Úplně na začátku mě bolel podbřišek a pořád jsem lítala na wc na malou. Prý se to stává, jak je spodek víc prokrvený a tlačí na močový měchýř. Takže já lítala hned od začátku. Zvracela jsem snad jen 1x. Ale to vše jen v 1.trimestru. Pak už jen klasická únava, bolesti zad a kyčlí.
zebruska  11. led 2015

Pachy a únava, jinak nic

Asi prvním signálem by mělo být vynechání MS. Jenže jsem byla po vysazení HA, takže cyklus lítal, jak chtěl. Proto moje příznaky byly jen větší citlivost na vůně (i příjemné a hlavně nepříjemné) a únava, ale ani ta mi nic moc nenapověděla, takže jsem si první test dělala až v 6. týdnu.
danny38  11. led 2015

Příznaky těhotenství poprvé, podruhé a potřetí

Když jsem otěhotněla poprvé, neměla jsem vůbec žádné příznaky a díky tomu jsem prvně navštívila gynekoložku až téměř ve 13tt. :-N

Při druhém těhotenství jsem měla jen slabé a krátkodobé nevolnosti. Že jsem těhotná jsem vytušila poté, co jsem s obrovskou chutí snědla zavináče a téměř okamžitě jsem musela běžet na wc.

A třetí těhotenství, to jsem se vlastně neustále sledovala, protože jsem byla po umělém oplodnění. Vypozorovala jsem jediné, že mě jeden den pálila žáha a to bylo vše. :-D

Je mi líto holek, které provází silné nevolnosti, ale příroda to tak už zařídila, že my ženské, i přes jakékoliv překážky, zvládneme prostě všechno. :-)
natylai  8. pro 2014

Uhnízdění

U obou těhotenství jsem zhruba 10 DPO cítila několikrát za sebou štípnutí v děloze, jako když mě kousne mravenec. Prostě štípnutí, nad kterým se člověk zamyslí, co to asi je. Když se mi to stalo i při druhém těhotenství, tak už jsem věděla, která bije. :-D
1 člověk považuje za užitečné
bobina24  9. lis 2014

Takové těhu bych přála každé

S přítelem jsme si jednoho dne v květnu řekli, že si nedáme pozor a že buď to vyjde nebo nevyjde. Jenže jsem byla po léčbě ledvinové koliky, která způsobila celkový zánět těla a já brala dvoje nejsilnější antibiotika co se u nás dají napsat. Takže jsem si říkala, že není možné, aby se to povedlo.

Jednoho krásného dne sedím v práci v kanceláři a přemýšlím, kdy měla přijít MS a když jsem se dopočítala k tomu (protože jsem to nijak nehlídala, kdy má dojít), že měla přijít už před 2 týdny, zamkla jsem kancelář a letěla do lékárny pro těhotenský test, ten během vteřiny ukázal 2 dálnice, že nebylo o ničem pochyb.

Dr. mi druhý den těhotenství potvrdil, protože už bylo vidět na UTZ. Ale nebylo mi vůbec nic, špatně mi nebylo, nechutenství mě netrápilo nebo naopak nějaké děsivé chutě taky ne, prostě vše bylo "normální", jen asi kolem 6 tt mě začaly bolet prsa a začala jsem být šíleně unavená a to tak, že jsem usnula i v práci na stole :-D, ale to přešlo asi v 13 tt a pak nic. Za celé těhu jsem jednou jedinkrát zvracela, když jsem snědla hrušku. Ale kdyby mi nerostlo bříško, opravdu ani nevím, že jsem těhotná. Takové těhotenství bych přála opravdu každé těhotné ženě.
1 člověk považuje za užitečné
styna87  8. lis 2014

Mé příznaky těhotenství

Vše to začalo před více jak 3 lety, kdy jsme si s manželem řekli, že bychom chtěli miminko. Bohužel vše nešlo tak, jak jsme si představovali, ale to je na jinou kapitolu. :-)

Pokračování letos v květnu, kdy jsem měla po ránu pořád hlad, Do deváté hodiny ranní jsem se musela nasnídat, protože jinak mi bylo neuvěřitelně špatně. Celý ten měsíc jsem snídala jen chleba s máslem a s čerstvou pažitkou / chleba s máslem a vajíčkem natvrdo / chleba se sýrem Brie / chleba s marmeládou... Nic jiného mi prostě nechutnalo a ani jsem na nic jiného neměla chuť.

Musela jsem jíst opravdu pravidelně co 2 hodiny. Svačiny si brát s sebou do tašky. Jak na mě šel hlad, bylo zle. Už tehdy mi to mělo začít být podezřelé. :-) Manželovi jsem vždycky říkala, že jestli teď nejsem těhotná, tak už opravdu nevím. První a zároveň poslední těhotenský test jsem si udělala v pátek 13.6. a byl pozitivní. Vydržela jsem netestovat dlouho, protože jsme se s manželem oba báli zklamání.

Co se týče nevolností, pokud pominu ony návaly hladu, kdy když jsem se nenajedla, bylo mi špatně, tak klasické ranní nevolnosti nastoupily cca v 10 tt a pominuly až tak začátkem 5. měsíce. Nemohla jsem ani vařit, protože mi všechno smrdělo. A naučila jsem se poslouchat své tělo - pokud jsem cítila, že mi něco smrdí nebo se mi navalovalo, nejedla jsem to. Nejednou jsem si "vyzkoušela", že pokud jsem danou věc snědla, do pár minut jsem letěla objímat záchodovou mísu. :-)

Takže abych to shrnula, mé příznaky byly hlavně: neustálý hlad a žízeň, zvětšená prsa, absence menstruace a zhruba do 5. měsíce nevolnosti.
framboise  8. lis 2014

Moje první příznaky

Že jsem těhotná jsem se dozvěděla 21.3., den před očekávanou menstruací z těhotenského testu. Do konce března jsem neměla žádné příznaky, krome citlivějších a trochu nalitějších prsou. S manželem jsme vtipkovali, kdy se asi dostaví nevolnosti. Dostavily se během pár dnů. V dubnu jsem začala zvracet a to denně. :-D Někdy jen ráno (ráno vždy), někdy celé dny. Takto proběhl celý duben. Taky jsem byla hodně unavená a denně chodila spát o půl 9. V květnu jsem zvracívala tak 3 dny v týdnu. Nebylo to jen tak, hlavně cestování autobusem, ale přesto jsem chodila celou dobu do práce.
lucielo  7. lis 2014

Vše jako při MS

Příznaky těhotenství? Cože? Kde?

Klasicky jsem zašpinila, olezl mi obličej a bolela mě prsa - sice víc než normálně. Furt jsem chodila, ale u mě naprostý ignor všeho, že by se po roce zadařilo? Neuvěřitelné :)
rory_g  7. lis 2014

I bez příznaků může být zdravé těhotenství

Po prodělaném potratu a spoustě letech snažení o mimčo jsem téměř zázrakem otěhotněla. Nemohla jsem tomu uvěřit, dělala jsem si testy jako šílená. Nic mi nebylo, žádné nevolnosti, žádná bolest prsou, žádné pachy, nic.

Děsně jsem se bála, že to zase skončí špatně, bála jsem se i radovat, ale po potvrzení srdíčka, dalších a dalších kontrolách strach pominul. :-) Koupila jsem AngelSounds, abych neplašila a musím říct, že i díky tomu jsem se nezbláznila. Narodilo se nám krásné a zdravé dítě. :-)

I bez příznaků to jde, nejen pověra, že když žena zvrací rovná se zdravé miminko, platí.
medi_ivca  7. lis 2014

Pamatuju si, jako by to bylo včera

Byla sobota, byli jsme s manželem na výstavě a bylo mi divně. Byla jsem unavená, protivná. Říkám si, aha? PMS je tady, za týden to mám dostat. V úterý v práci mě z ničeho nic začala pálit žáha. Divné, už dlouhé roky beru Helicid na snížení kyselosti žaludečních šťav, takže mě jen tak žáha nepálí :-) Vzala jsem Rennie a neřešila. Večer se mi udělalo před spaním hodně nevolno, ale neřešila jsem to a šla spát.

Ráno na wc jsem si řekla, že si udělám test (miminko bylo plánované). No a jaké bylo překvapení, když jsem 12 DPO na testu našla // čárky :-D

Do dne, kdy jsem měla dostat menstruaci, jsem další příznaky nepociťovala. Pak se to ovšem rozjelo. Bolest prsou, celodenní nevolnost, velmi citlivý nos vůči pachům. To trvalo do 15tt , pak to ale všechno přešlo a už mě nic netrápilo :-)
qintus  7. lis 2014

Mé příznaky

U nás bylo miminko plánované, na konci května jsem se vdávala, pak proběhla MS a po skončení jsme odjeli na svatební cestu. Odtud jsme si moc chtěli miminko přivézt.

V červenci, než jsem si stihla udělat těhotenský test, tak jsem měla neustálé nutkání chodit na "malou", únava, jako bych pracovala v lomu, prsa citlivé, jako nikdy...

Ale jasným příznakem těhotenství byly // na testu a pak potvrzení od gynekologa. :-)
glock  7. lis 2014

Příznak

Moje příznaky byly velmi obvyklé :-)

Únava, bolest prsou. Měla přijít MS a nepřišla, ale já to prostě poznala, bylo se mnou něco jinak, sice mě prsa před mrchou taky bolí, ale teď bolely jinak, jsem zvědavá, jestli to podruhé taky tak bezpečně poznám :-)
beyun  6. lis 2014

Všechno voňavé i nevoňavé strašně smrdí

Ráno se chystám do práce, jako vždy nestíhám. Ještě rychle stříknout deo pod paži a letím. Letím, ale ne na tramvaj, ale zvracet. Nějak mne nenapadlo nad tím více uvažovat.

Když se tohle opakuje i za 3 dny na prohlídce bytu, který tak krásně voněl novotou po rekonstrukci - pro mě v tu chvíli však nevoněl :-( A pak už to šlo pravidelně - ráno vůně kávy, chuť zubní pasty, vůně svíček v komodě, vůně vypraného prádla. Všechny vůně byly pro mě naprostý smrad a vyvolávač zvracení. 14dnů na to jsem našla na testu // , den na to potvrzené těhu :-)

Bohužel vůně mi vadily a vyvolávaly zvracení celé 4 měsíce, a to jsme se přestěhovali do onoho výše zmíněného bytu a vůně novoty, kterou mám tak ráda, byla největší nepřítel mých těžkých rán. Bylo to opravdu těžké, zvládat jízdu MHD ráno do práce a mnoho jiných. Nakonec jsem byla ráda, že jsem nepřijala místo v domově duchodců, kde jsem pracovala dříve. Ty babinky tam miluji, ale upřímně, ranní hygieny bych nedala už vůbec.

A co mi na to zabralo? Trpělivost! Ta jediná přinesla opravdu růže a já se mohla od asi 16tt těšit z vůně bytu, čistého prádla, mycích gelů a všeho dalšího.
1 člověk považuje za užitečné
dandellaii  6. lis 2014

Hlavní příznak těhotenství

U mě se těhotenství projevilo zvětšením prsou a všiml si toho pochopitelně první manžel. Mě pak došlo jak jsou i citlivá, tak jsem si jen tak pro srandu udělala těhotenský test a dvě // jak dálnice :)
Po pár týdnech přišla šílená únava, která trvala po celé těhotenství...
1 člověk považuje za užitečné
gabrielave  6. lis 2014

Plánovaně neplánovaně...

O miminko jsem se snažili dva roky a každý měsíc jsem se sledovala. Pořád jsem si říkala, tohle musí být ono, ale nebylo. Po všech těch uplakaných dnech a menstruacích jsme začali plánovat dovolenou a teď jsem si říkala, že si ji určitě užiju se vším všudy.

Tak jsem poprvé čekala na menstruaci jak na smilování, protože jsem nechtěla mít menstruaci u moře. Když jsem začala špinit, tak přišla radost. Konečně dorazila! A špinění ustálo na třetí den a byla jsem čistá jak lilie. Tak jsem si řekla, že to zkusím. Tři dny před odjezdem na dovolenou jsem počúrala zázračný papírek a byla tam! Druhá čárka se objevila. Bez příznaků, jediné co bylo, že mi byla pořád v létě zima :-D

Pak, když jsme se vrátili z dovolené, tak přišly první nevolnosti a ty trvaly až do 20tt. Ale žádná únava, bolení prsou, migrény, prostě nic jinýho.
1 člověk považuje za užitečné
miskadovci  6. lis 2014

Točení hlavy

Podezření, že bych mohla být těhotná, jsem pojala na základě velkého točení hlavy každý večer. Potom se objevily příznaky klasické - vynechání ms a častá potřeba zajít si na malou :-) Třeba prsa mě ale vůbec nebolela.
aljuska  6. lis 2014

Moje příznaky těhotenství

U prvního syna trvalo asi 3/4 roku než jsem otěhotněla. Ze začátku jsem měla cyklus pravidelný, ale pak tak poslední 3-4 měsíce před otěhotněním jsem začala mít zpoždění, tak 2-5 dní, takže na to jsem se jako na příznak těhotenství nemohla spoléhat.

Ale když jsem otěhotněla, tak v době, kdy jsem měla dostat MS, jsem měla hodně nateklá prsa a hrozně citlivé bradavky na dotek. A taky jsem se cítila unavenější, kdy ta únava se pak hodně stupňovala.

U druhého syna jsem žádné příznaky hned neměla, až manžel se mě ptal, zda už bych neměla mít MS, tak jestli nejsem už těhotná a taky že jo :-N Pak jsem v prvních týdnech byla taky hodně unavená a měla jsem velkou chuť na sladké a asi první 1-2 měsíce jsem neměla naopak vůbec chuť na maso, ale to už jsem věděla, že jsem těhotná.
pajinka85  6. lis 2014

Jak mi moji kluci o sobě dali vědět :)

Své první těhotenství jsem poznala díky bolesti prsou. Objevila se den před očekávanou menstruací. Druhý den ráno jsem si udělala test a byly tam. :)

Při druhém těhotenství jsem už od OVU cítila něco jinak. 8DPO mě strašně píchalo v břiše. Byla to dosti nesnesitelná bolest a tak jsem byla i na prohlídce na gynekologii.Nic neshledali. 10 DPO jsem zkusila test a byl negativní. Ale 11DPO už byl slabý duch. A teď mi ten "duch" skáče po hlavě. : ) Prsa mě vůbec nebolely, nevolnosti byly chvíli, žaludek jak na vodě. Každé těhotenství je jiné a jiné příznaky.
hohe  5. lis 2014

Jeden velký příznak - únava

U obou těhotenství jsem byla na počátku hrozně unavená. Usínala jsem odpoledne, chodila jsem spát v osm večer a ráno jsem vstávala stejně nevyspalá. U prvního těhotenství jsem přišla z práce domů za 10 minut 4 a ve 4 jsem spala. Teď chodím spát odpoledne s dcerkou :-)
apacheee  5. lis 2014

Intuice a těhotenství

Když jsme se začali snažit o miminko, vysazovala jsem antikoncepci, kterou jsem brala bez přestání 10 let - moje tělo se najednou splašilo a začalo reagovat a chovat se úplně jinak než dříve.

První cyklus jsem tak díky tomu měla pořád pocit, že určitě musím být těhotná, protože je všechno jiné :) Druhý cyklus se vše pomalu začalo ustalovat a já si zvykla, že prostě tělo je teď jiné. Při třetím cyklu jsem pak už začala mít takové jakoby schizofrenní stavy, že nejsem sama a pořád jsem měla pocit, že je někdo se mnou. No co budu povídat, radši jsem to nikomu neříkala :)

Pak si přesně pamatuju na chvíli, kdy mě zničehonic poprvé v životě začala pálit žáha - trvalo to asi půl hodiny, a manželovi jsem tenkrát řekla "Jestli nejsem těhotná, tak už opravdu nevím". Podle propočtů vím, že to musela být chvíle kdy docházelo k uhnizďování. Postupně se přidaly slabé nevolnosti a večerní únava. Naštěstí však musím konstatovat, že příznaky po chvíli vymizely a já si mohla těhotenství užívat naplno:)
1 člověk považuje za užitečné
mor48tko  3. lis 2014

Mé příznaky

Měla jsem strašné bolesti, jako když jsem měla menses, než jsem začala brát antikoncepci... Ty bolesti se den ode dne zesilovaly, až se to nedalo vydržet a rovnou z práce mě šéf odvezl do nemocnice. Myslela jsem si, že těhotná nejsem (testy byly negativní), ale v krvi už HCG bylo... Byla jsem tehdy v pátém týdnu.

Začala jsem hubnout bez většího úsilí.
Byla jsem strašně unavená a hodně jsem spala.
Žádné jiné příznaky jsem z počátku neměla. Až později jsem měla pár dní nevolnosti (spíše celodenní než ranní), změna chutí, houstly mi vlasy. Ale žravost mě nikdy nepřepadla.
p_ch  3. lis 2014

Syn to poznal dřív než já

Popravdě řečeno ani jedno těhotenství jsem neměla žádné příznaky jako zvracení, pnutí v prsou atd., ale vím, že u druhého těhotenství jsem to poznala na našem tehdy 16m prvorozeném, který se najednou začal mazlit, chtěl se pusinkovat a chovat, což u něj nebylo zvykem. Prostě to vycítil ;)
hanka_michal  3. lis 2014

Nevěřila jsem dokud....

MS jsem nedostala. Proč hned dělat test, x let jsem jedla antikoncepci, problém může být... Už i manžel a kolegyně do mě hučeli, ať si udělám test. Zarytě jsem odmlouvala, že to není možný, že tomu nevěřím. Pořád mě popichovalo v podbřišku, říkala jsem si, že už se dostaví MS.

Až jednou... Mě začaly bolet prsa a měla jsem velmi citlivé bradavky, to byl impuls ke koupi těhu testu. Další den ráno, než jsem šla do práce, jsem si udělala test. Ups, dvě čárky.

Vzbudila jsem manžela a řekla mu, že asi budeme mít miminko, samým štěstím už neusnul :-)
leenulka89  3. lis 2014

Bolest v podbřišku jako jediný příznak těhotenství

Můj první a jediný průvodní příznak těhotenství se objevil koncem 5.tt, to už jsem o něm věděla podle // na testu.

Byly to zvláštní bolesti v podbřišku, něco mezi křečemi a nataženými svaly. Čekala jsem nějaké nevolnosti, zvracení, bolest prsou atd., ale naštěstí se nic z toho nekonalo a jsem za to ráda, i když mě to hodně znepokojovalo, protože po odeznění bolestí v podbřišku jsem si připadala naprosto netěhotně a s napětím čekala na každý UTZ, abych se ujistila, že miminko je v pořádku a ŽIJE :-|
klarka009  3. lis 2014

Příznaky těhotenství

U mě těhotenství začalo velkou únavou. Nedokázala jsem v práci ani zvednout ruce a když jsem přijela domů, jen jsem ležela. Myslela jsem si, že to patří k chřipce, kterou jsem v tu dobu měla. Pak ale přišel další příznak a to nevolnosti. Cítila jsem jako kdybych měla " žaludek na vodě " a bylo to opravdu nepříjemné. Nakonec jsem šla na gynekologii, kde jsem měla mít pravidelnou prohlídku a ten den se nám potvrdilo to, co jsme si s přítelem delší dobu mysleli a to, že jsem těhotná.
lilithka  3. lis 2014

Mé příznaky

U prvního těhu jsem to poznala až podle ducha na testu. Pak cca od toho 6tt-12tt žaludek na vodě, nechutenství.

U druhého jsem si říkala ještě před testováním (cca 8-9DPO), že mě nějak nezvykle bolí prsa a už jsem měla podezření. Jinak mě prsa nebolívala nikdy, ani při MS. A pár dní na to mi začaly nesnesitelně smrdět všechny oblíbené vůně. Obléct si věci vyprané v mé oblíbené aviváži bylo doslova UTRPENÍ. Naštěstí se to po tom 12 tt zlepšilo.
osicenka  3. lis 2014

První zkušenost s příznaky :-)

Nejdříve mi vynechala MS, ale to pro mě nic neznamenalo, měla jsem nepravidelný cyklus, ale co mi vrtalo hlavou a bylo opravdu pro mě nezvyklé, že jsem měla pořád hlad :-D Sotva jsem se najedla, tak jsem se za chvíli cítila, jako bych týden nejedla. A pátý den po nedostavené MS jsem to náhodně zkusila a objevily se dvě čárky :-)
nikolapomahacova  3. lis 2014

Když mě začala pálit žáha :-)

Pamatuji si to jako včera, ležím večer v posteli a najednou mě zase začala pálit žáha, pro někoho nic neobvyklého, ale já nikdy na tuto ''nepříjemnost'' netrpěla. Sice jsem nedostala menstruaci jak jsem měla (myslela jsem si, že je to psychicky, kvůli delší nemoci jsem musela opakovat ročník a měla obavy z budoucí třídy) no, ale když jsem se ve třídě zabydlela a dokonce se mi i mezi nimi líbilo, bylo mi divné, proč menstruace nepřišla.

Pak další signál byla velká únava (přijela jsem ze školy a pořád spala) a pak i to, že mi smrděla má oblíbená bramboračka, ale nebýt té žáhy, nenapadlo by mě si udělat test 26. září 2012 v 6:20 a na pračce mít položený pozitivní těhotenský test, na krabičce počkejte minutu a uvidíte výsledek. Minutu? Mě tam ta druhá čárka vykoukla hned po té první během šesti sekund :-D
rituska88  10. říj 2014

Už věřím ženám, které netušily, že jsou těhotné...

Vždycky jsem si říkala, že ženská, která nepozná, že je těhotná, třeba až do 6.měsíce nebo i dýl, musí být úplně blbá. Přece musí mít nějaké příznaky! Ale teď už tomu věřím :-)

Že jsem těhotná jsem netušila do 3.měsíce a nejít náhodou k doktorovi, tak to nevím ještě pěkně dlouho. Neměla jsem žádné nevolnosti, zvracení, chutě, bolesti - prostě vůbec nic. Co se týče vynechání menstruace, tak ta se sice nedostavovala, ale protože mám cyklus nepravidelný a jsem na to zvyklá, nějak jsem to neřešila. Nakonec jsem si šla pro vyvolávačku a dozvěděla jsem se, že jsem v jiném stavu :-)

Pokud bych nešla a nechávala tomu dál volný průběh, tak o svém těhotenství netuším ještě pěkně dlouho, protože jsem opravdu neměla sebemenší potíže, cítila jsem se celou dobu skvěle, břicho mi začalo růst pomalinku až v 18.týdnu. Pohyby jsem začla cítit ve 20.týdnu, ale to jenom proto, že jsem se na to soustředila a věděla, že už bych je cítit měla, ale opravdu pořádně šly cítit až o měsíc později.

Takže není pravidlem, že musíte mít těhotenské příznaky :-)
1 člověk považuje za užitečné
brouzdalka  18. zář 2014

Moje příznaky

První (a takhle brzy jediný) příznak těhotenství se u mě objevil 13. den po ovulaci - celý den mě docela silně píchalo v podbřišku - lehce nalevo, stále stejné místo. Jako když zabodnete prst :) Druhý den jsem měla pozitivní test. Miminko bylo z levého vaječníku a asi moc daleko nedoputovalo a zabydlelo se hezky nalevo - doktorka mi na ultrazvuku potvrdila, že to píchání byl mrňous, co si dělal pořádný pelíšek na těch 9 měsíců :)

Prsa mě nijak výrazně nebolela a ani se nezvětšila.

Od termínu MS mi ale začaly docela nepříjemné bolesti v podbřišku a stydké spony, které mě donutily navštívit gyndařku mimo termín další kontroly, naštěstí všechno bylo ok.
Nevolnosti přišly až někdy po 7.tt a bylo to hlavně nechutenství, nezvracela jsem.
1 člověk považuje za užitečné
luissi  15. zář 2014

Vynechání menstruace

U mě bylo prvním signálem. Velká bolest vaječníků až píchlavá, že jsem si myslela, že mám snad zánět vaječníků a že jsem určitě někde prochladla. Pracuji v nemocnici, a tak mě i kolegyně přemlouvaly ať si odeberu i krev na HCG :-) Nestačila jsem se divit, když došel výsledek. Už jsem byla ve 4.tt - jinak nevolnosti jsem neměla, jen zduřelá a hodně citlivá prsa + tmavší bradavky ;-)
2 lidé považují za užitečné
yahoodka84  19. kvě 2014

Moje příznaky

My měli mimi plánované, povedlo se otěhotnět na první pokus. 4. den po styku se mi v puse začalo dělat ohromné množství slin a když to nepřešlo ani druhý, ani třetí den, byla jsem si jista, že jsem těhotná. K tomu mne bolela prsa, takže těhu test byl jen takové potvrzení :)
2 lidé považují za užitečné
maarika  10. pro 2013

Příznaky těhotenství

My jsme s manželem miminko plánovali, ale bylo to tak, že jsme se nechránili a brali to tak, že pokud miminko přijde, budeme rádi. Mezi opravdu první příznak těhotenství, který jsem pocítila, byla fakt veliká bolest v podbříšku (byla jsem si opravdu jistá, že MS prostě dorazí) :-) A jako další příznak byla velká bolest prsou, která mi vydržela až zhruba do poloviny druhého trimestru. Dá se říct, že jinak jsem žádné jiné příznaky (krom vynechání MS ) neměla :-)
2 lidé považují za užitečné
redrosse  3. pro 2013

Nečekaně čekané

Těhotenství jsme s manželem neplánovali, takže jsem jako každý měsíc očekávala menstruaci. Začaly mě pobolívat prsa, tak jak kdybych to měla co nejdříve dostat.

Další týden už jsem se cítila nafouklá a očekávala MS každým dnem. Dost mě bolela hlava a byla jsem stále unavená, spala bych i 24 hodin denně. MS ale stále nepřicházela, proto jsem po cca 14ti denním zpoždění sáhla po testu, kde vykoukly 2 silné čárky. Byla jsem už v 7. týdnu :-)
3 lidé považují za užitečné
copinka  5. lis 2013

Mé příznaky

Tak já jsem u prvního těhotenství nepoznala vůbec nic. MS jsem měla nepravidelnou, takže ani to pro mě nebyl signál. U mě to poznala kamarádka, když mi jen tak mezi řečí oznámila, že jsem těhotná, protože se mi změnil výraz v očích a jsem prý moc krásná :-D

No a teď podruhé jsem něco tušila, protože mě strašně bolela prsa už od počátku, což mě normálně vůbec nebolí :-) A druhý signál byla strašná chuť na kysané zelí. To jsem byla schopná sníst celý pytlík :-)
1 člověk považuje za užitečné
maudn  2. lis 2013

Příznaky v prvním a druhém těhu

Když jsem otěhotněla s prvním, tak jsem to vůbec netušila, nebýt zpožděné ms, tak to odhalím asi až v 7. týdnu, kdy začaly první nevolnosti. Ne, ranní, ale čistě pachové. Smrdělo mi auto, smrděla mi klec s morčaty, smrděla mi tramvaj a nejhorší byly záchody, to jsem se nemohla ani nadechnout. Nevolnosti nešly sice do zvracení,ale do stahování žalůdku a dělání těch hnusných zvuků jako když zvracíte. Ani u jednoho z dětí jsem neměla bolestivá ani citlivá prsa. Nevolnosti přešly někdy kolem 11. týdne těhotenství.

U druhého jsem sice neměla žádné nevolnosti,ale za to jsem poznala, že budu nejspíš těhotná asi už v době uhnizďování vajíčka. V době, kdy k tomuto dochází jsem měla jeden den pocit jako bych slezla z horské dráhy. Za pár dnů jsme měli oslavu prvních narozenin a mě víno chutnalo jako krabičák, možná hůře- taková kovová pachuť. Druhý den se rozdělalo naopak víno červené, od které jsem očekávala chuť lepší a ejhle chutnalo jako přes kopírák. Tehdy jsem už věděla, že chci těhotenský test. Ten mi vycházel asi na 10DPO a manžel mi přinesl hned 4 testy, po limitu u nich byl vidět s trochou fantazie slabý duch, protože jsem z toho byla smutná, tak manžel vytáhl ještě poslední tajný :-) záložní test a na tom byl duch vidět už zřetelněji :-).

Asi za další týden jsem dostala ukrutné bolesti kříže, nikdo mi to nedokázal vysvětlit, nemohla jsem se narovnat, zohnout, zvednout malýho, naštěsti to za dva dny přešlo. Další příznaky jsem už neměla:-)
1 člověk považuje za užitečné
nikolletta87  16. črc 2013

Vždy jsem si myslela...

Vždy jsem si myslela, že těhotenství začíná ranními nevolnostmi a naopak časté nucení na záchod je až v posledním trimestru, kdy děťátko tlačí na měchýř. To jsem se teda spletla. :-)

V době, kdy jsem ještě netušila, že se něco chystá jsem se najednou cítila mnohem lépe než kdy předtím. "Ranními nevolnostmi" jsem trpěla několik let díky stresu. Kolikrát jsem si dělala legraci, že takto těhotenství snadno přehlédnu. :-D Ale najednou jsem si uvědomila, že se cítím báječně. Žádná nevolnost, žádné bolesti hlavy, prostě paráda. :-) Když mi nepřicházela MS, pořád jsem se ještě neodvažovala doufat. Cyklus jsem měla pravidelně nepravidelný, takže nic divného... Čekala jsem 14dní a pak si teprve udělala test. K doktorovi jsem se dostala až za dalších 10dní. Na otázku, zda trpím nevolnostmi jsem odpověděla radostně, že ne. No do týdne se přihlásily. :-| Ale klidně bych se bez nich obešla. Vadilo mi cestování do práce (vlak, tramvaj), ty pachy. A opravdu špatně mi dělalo brzké ranní vstávání. Nevolnosti mě držely ještě ve čtvrtém měsíci. Zajímavé je, že jsem najednou měla potřebu jíst ovoce (normálně ho moc nesním), jablka nejvíc. A naopak jsem nemohla po celé těhotenství maso (přitom ho miluju), už při představě se mi zvedal žaludek a každý naivní pokus o pozření byl šeredně ztrestán. Naopak po porodu jsem ho chtěla málem i k snídani!

Z častého nucení na močení jsem byla také dost překvapená. Divila jsem se, že pidižvík má sotva pár milimetrů a já běhám klidně co hodinu, i častěji. A to jsem skoro nic nepila. Nakonec jsem se dočetla, že za to může ten hormon. :-)

A dalším přiznakem, který si uvědomuji byla bolestivá prsa. Byla hrozně citlivá nemohla jsem o ně vůbec zavadit, bylo to velmi nepříjemné.
1 člověk považuje za užitečné
andynka86  16. črc 2013

Mé příznaky těhotenství

Úplně prvotní signál bylo vynechání menstruace. Hned druhý byla bolest v podbřišku jako při ms (pořád jsem čekala, že přijde). Měla jsem zvětšená a hodně citlivá prsa, večer jsem si nemohla ani sundat podprsenku, jak to bolelo. Celková změna nálady - byla jsem smutná, podrážděná, nic mě nebavilo. Celkově jsem měla podobný pocit jako před menstruací, nebo jako kdyby na mě něco lezlo. ;-) Nejzajímavějším příznakem u mě byl odpor ke všemu sladkému, což trvalo zhruba první 2 měsíce těhotenství (teď je to přesně naopak). :-)
1 člověk považuje za užitečné

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce