Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
kamcice  20. čer 2019

Lehké nevolnosti

Ahoj, tak taky přidám svou zkušenost, jsem v prvním trimestru a sotva otevřu oči, cpu do sebe piškoty, které mi pomáhají, během dopoledne pak jen piškoty nebo rohlíky a odpoledne pak už můžu cokoliv. Ale žaludek mám pořád jak na vodě a zvracela jsem jen 2x, tak snad to nebude horší.

Děkuji a šťastné těhotenství! 😌
0 poděkování
mummy88  8. zář 2016

Žádné ranní nevolnosti

Nikdy mi v těhotenství nebylo po ránu špatně, jedině pokud jsem se nenajedla, tak to ano, ale že bych například musela mít jídlo hned u postele, to se nikdy nestalo. Spíše jsem měla nevolnosti večerní.
0 poděkování
liliwhis  15. srp 2016

Nic moc stav..

Taky přidám zkušenost. Špatně mi začalo být přesně den po zjištění //. Byla jsem non-stop jako po opici: žaludek na vodě apod. Nejhorší to bylo, když jsem třeba poskočila, jela výtahem apod. Pamatuju si, že jsem se někdy v 7tt probudila v sobotu ráno a v polospánku jsem si pomyslela, že už musím s tím nočním životem skončit, že ta kocovina je hrozná! Když jsem procitla, tak jsem se sama sobě musela smát. Nejsilnější nevolnosti byly ráno (pomohlo tomu i čištění zubů) a pak dopoledne v práci. V závěru jsem si koupila zázvorová lízátka v lékárně, ale přišlo mi spíš jako placebo než že by to mělo nějaký efekt. A zvracet jsem přestala jako mávnutím kouzelného proutku po skončení 3. měsíce.
0 poděkování
jaja_13  8. srp 2016

Celodenní nevolnosti

I já přidám svou zkušenost a díky za to, že jsem si mohla přečíst i trable ostatních, jsem ráda, že to zvracecí peklo nepostihlo jen mě :) .

Jsem v 6. týdnu a od pátku jen zvracím a mám průjem, ten už trochu odezněl, ale žaludek je stále, jak tu píší, otočený vzhůru nohama, nic nepomáhá. Občas si dám suchou housku, piškot, černý čaj a ledový srk coca-coly. Máme doma už 2,5 čertíka a neumím si představit, že přítel půjde příští týden po dovolené do práce! :-( Tyhle 2 dny jsem jen ležela s kýblem u postele. Modlím se, aby to co nejdříve skončilo, protože u prvního dítka jsem nic takového nezažívala, žádné chutě, ani nevolnosti, prostě klídek. Zítra jdu ke svému dr., tak budu moudřejší a uvidíme, jaká bude první informace od profíka.
0 poděkování
irena14  1. pro 2015

Ranní nevolnost? Nesmysl! Celodenní!!!

Ranní nevolnost u mě probíhá celý den. Nepomáhají čaje, homeopatika, jedině čerstvý vzduch, ale taky bohužel jen po omezenou dobu.

Už nevím co zkusit dál. Jsem v prvním trimestru, představa jakéhokoliv jídla mi obrací žaludek vzhůru nohama. Jsem slabá, vyčerpaná a modlím se, aby už to přešlo.

Ale i přesto všechno jsem šťastná a na prcka se moc těšíme!
0 poděkování
dagmarj  30. lis 2015

Bebe

Každé ráno, než jsem vstala, tak jsem si dala Bebe sušenky, které jsem měla na nočním stolku.

Přes den jsem jedla po troškách , nepřecpávala jsem se a hodně pila.

Zázvor nepomáhal. Někde jsem i četla, že se v těhotenství dokonce nemůže.
0 poděkování
senoritapetra  11. bře 2015

Prý ranní - HAHA! :-)

Zpočátku to vypadalo, že mě těhotenské nevolnosti minou. Inu, spletla jsem se. Udeřily v 7. týdnu, a pořádně. Upřímně netuším, proč se tomu říká čistě ranní nevolnost, mi bylo zle komplet celý den, snad i v noci občas, to jsem usínala hotová únavou. Nevolnosti mi skončily cca v 15. týdnu těhotenství, občas se mi objevily jen v případě, že se mi točilo v hlavě (nízký tlak), bylo mi moc horko (hlavně v létě) nebo jsem si sama nechtě stlačila žaludek například při obouvání. :-D

Co mi "pomohlo", respektive alespoň mírně ulevilo (ač jsem blila ze startu fakt vše):
- ucucávat Coca colu, popř. Kofolu (upřímně né, že by mi bylo jedno, že by se to moc nemělo, ale bylo to to jediné, co mi hodně ulevilo a Ondrášek žádnou újmu nemá, spinká normálně, takže bych se toho nebála)
- zázvorový Birel
- čistá voda s ledem a citronem, občas s mátou
- slabý černý čaj s agáve sirupem místo cukru

Později (cca 5.-7. měsíc) už jsem si občas dala i normální pivko a na zvýšení tlaku (rovněž příčina mého zvracení v pozdějších fázích těhotenství) jeden hrnek kafe nebo 2dcl červeného vína, samozřejmě jsem to nepřeháněla.

No a celkově - ono to prostě přejde. Ačkoliv budete nadávat, budete hotové, protivné atd., opravdu to přejde, je to třeba vydržet. Ten výsledek - malý uzlíček ve vašem náručí opravdu stojí za to. Najednou byly veškeré nevolnosti a strasti v těhotenství ty tam a šla bych do toho znovu. :-)
0 poděkování
oktarina  11. únor 2015

Ranní?

Moje ranní nevolnost trvala 24/7 v obou těhotenstvích. Rennie byl můj věrný přítel, projít kolem masny, restaurace... byl trest. Hodně čerstvého vzduchu a pití. Přežít to s vidinou, že je to malá daň za miminko. :-)
0 poděkování
blondie007  11. led 2015

Ranní nevolnost? Celodenní!

Nevolnosti mě trápily už od 2. týdne těhotenství. Prvotní ranní nevolnost se plynule roztáhla na celý den. Ocitla jsem se velice záhy v začarovaném kruhu, kdy když jsem měla jen trochu hlad - bylo mi zle, ale cokoli jsem snědla šlo zase ven. Zvracela jsem až do 4. měsíce a místo přibírání moje váha klesala.

Zachránila mě "hloupá" Coca cola. Já vím, kofein. Já vím, kvanta cukru. Ale! To byla skutečně jediná věc, co mě trochu probudila k životu a oddálila pomyšlení na sebevraždu :-D (zní to hrozně, ale já zvracela i v metru!) Posléze mi pomohly i piškoty, které jsem ale musela hned ráno sníst ještě před tím, než jsem vstala z postele. Jinak to bylo zase špatně.

Ustalo to samo a začalo nezřízené obžerství červené řepy a zakysané smetany. Ale to už sem nepatří. :-D

Závěrem bych doporučila nosit "blicí pytlík" s sebou. Občas to totiž zachrání situaci. :-)
0 poděkování
bzzzzzz  17. lis 2014

Ranní ani nevolnost nejdou vystihující

V obou těhotenstvích mi bylo zle, hodně zle. Ve druhém jsem během prvního trimestru zhubla 11 kg, týden jsem byla hospitalizovaná, zvracela jsem ještě i po termínu porodu.
Zkoušela jsem všechno možné - lízátka, kandovaný zázvor, jíst, nejíst, homeopatika, Torecan čípky, coca-colu, zmrzlinu, atd.. Nepomáhalo nic, až porod.

Ale ani takovéhle nevolnosti neměly na děti negativní vliv, rostly a vyvíjely se normálně, stále vypadají zdravě, ale můj organismus dostal v některých oblastech na frak - jsem teď mnohem náchylnější k infekcím GIT a pořád nejsem schopná vejít do masny.
2 poděkování
alunka001  6. lis 2014

Zjištění těhotenství

Své druhé těhotenství jsem zjistila díky tomu, že jsem měla nevolnosti. Druhé dítko u nás nebylo v plánu, a tak jsem si říkala, že na mě asi leze nějaká střevní chřipka či co. Ale když ani po 4 dnech nebyl klid, koupila jsem si test a byl pozitivní :-)

Tentokrát mě nevolnosti trápily jen do konce 9.týdne. Ano, občas se mi žaludek ještě protočí vzhůru nohama, ale už alespoň mohu jíst :-)
0 poděkování
terry1512  6. lis 2014

Ranní nevolnost = celodenní nevolnost.

Ten, kdo vymyslel název ranní nevolnost, to musel být chlap. Možná je to proto, že začíná ráno a končí až jsem usnula. Zajímavé je, že mi začalo být špatně od nalezení dvou čárek na těhotenském testu.Do té doby mě bylo skvěle. :-)

První 4 měsíce mi bylo špatně od probuzení do usnutí. Jediný, co zabíralo, byla šťáva z červenýho grepu a občas zázvorový lízátka. Zrvacela sem snad jen dvarkrát, zato špatně mi bylo celej den. ;-(
0 poděkování
maaxina  4. lis 2014

"Ranní" nevolnosti

V prvním těhotenství začaly mé nevolnosti přesně jako podle příručky o těhotenství. Udělala jsem si test a jak se objevily // , tak jsem začala zvracet. Zvracela jsem pořád, jen jsem na jídlo jen pomyslela. 3 měsíce jsem nemohla jít ani do krámu, ani se podívat na obrázek jídla, ani o něm mluvit, nic. A ne jen ráno, ale celý den. Přešlo to zase jako podle nějaké příručky s koncem 3.měsíce a pak mi už bylo jen fajn. Nezbývá než to vydržet, bude líp ;-)
0 poděkování
domca89  24. dub 2014

Nevolnosti

Úplně rozumím. Mám nevolnosti od cca 6.tt, teď jsem ve 13.tt a stále neustávají. U mě bohužel došlo i na zvracení. Jediné, co u mě zabírá je být najezená, když jsem hladová, je 100% jistota, že mi bude zle celý den. A taky pokud ráno rychle vstanu a hned se nenajím. Už se těším až to přejde. Jinak mě též drží celé dny nevolnost, ale zvracení se dostavuje jen ve výše zmíněných případech.
1 poděkování
nikollita  23. dub 2014

Celodenní nevolnost

Nevolnost dorazila asi 2 dny po nalezení pozitivního těhotenského testu (soudím, že nevolnost v tomto případě byla navozena psychicky :-D ) a skončilo to někdy mezi 14.-15. tt. Nevolnosti to byly velmi silné, hlavně celodenní a nejsilnější večer. Přidala se i migréna. Naštěstí vše bez zvracení ;-) Nepomáhalo mi na to vůbec nic. Řídila jsem se intuicí, takže jsem jedla, na co jsem měla chuť. Moc toho nebylo, ale kupodivu nebyl váhový úbytek.
2 poděkování