Vývoj dítěte

Každá etapa života dítěte je kouzelná a něčím specifická. Co všechno péči o dítě obnáší a jakým situacím můžeš čelit s novorozencem, kojencem, batoletem, školákům či dokonce puberťákům? V naší encyklopedii myslíme na každou maličkost i větší starost, kterou tě ​​péče o děťátko v jakémkoli věku může překvapit. Proto neváhej a čti dál…
vývoj dítěte

Každá maminka si řekne, jak její děťátko rychle roste.

Vývojové fáze dítěte

Přečti si sumář nejzákladnějších informací – proklikni se na vývojové období dítěte, kterým si právě tvůj drobeček prochází.


Psychomotorický vývoj

Přestože tento termín zní příliš vážně a pro někoho možná i strašidelně, ve skutečnosti se pod ním skrývá celé spektrum skutečností, se kterými se v praxi setká každý rodič. Přečti si základní informace o zdravém psychomotorickém vývoji dítěte a také nejčastějších problémech, se kterými se maminky a tatínkové setkávají.


Péče o novorozence

I ten nejpřipravenější rodič zažije šok, když si domů z porodnice odnese malé miminko. Praxe je totiž taková, že budeš čelit situacím, na jaké tvoje fantazie v těhotenství nedosáhla, a to i v případě, že už doma jednoho či více mrňousů máš. Každé miminko je totiž jiné a už v prvních dnech jeho života je evidentní, že zasype své rodiče jinými požadavky. Jelikož péče o novorozené miminko ani zdaleka není jen o přebalování a krmení, rozhodli jsme se sepsat vše důležité v našich článcích:


Kojení

Kojení je natolik rozsáhlým tématem, že jsme se rozhodli věnovat mu samostatnou sekci. Jak správně kojit? Jaké problémy se při kojení mohou vyskytnout, kdy využít poradenství laktační poradkyně a co dělat, objeví-li se zánět mléčné žlázy nebo ragáda bradavky? Kromě těchto témat zde najdeš i další důležité informace:


Předčasně narozené děti

Co tě čeká, staneš-li se maminkou předčasňátka? Jaké specifické situace mohou nastat a čím si s drobečkem společně projdete? V Modrém koníku nezapomínáme ani na dětičky, které se zeptaly ven z bříška o něco dříve než jejich vrstevníci.


Péče o kojence a batole

Platí, že malé dítě = malé problémy, větší dítě = větší problémy? 🙂 Na to dozajista musí přijít každá maminka úplně sama. Abychom ti usnadnili i tuto vývojovou etapu tvého drobečka, prohlédni si naše články, kde jsme rozebrali vše důležité o kojencech a batoletech.

Příkrmy

Zavádění příkrmů představuje důležitý milník v životě každého miminka. A pro maminku je to zase období, kdy je zahrabaná v knížkách a v kuchyni se snaží připravit pro své děťátko ten nejlepší a nejchutnější první pokrm. Jak probíhá zavádění příkrmů? Přečti si o tom více:


Video: Po příchodu z porodnice

Rozhovor s odborníkem: Mgr. Pavla Kasparková

Co ve videu zaznělo:


Více užitečných informací na Modrém koníku

 • Tématické skupiny
  • Přidej se do některé z našich tématických skupin a spoj se s ostatními uživatelkami, které mají něco společného – záliby, přibližně stejný termín porodu, stejně staré děti nebo problémy, které se nečekaně objevily.
  • Tématické skupiny
 • Odborné poradny
  • Máš otázku, na kterou neumíš najít srozumitelnou a jasnou odpověď? Zeptej se některého z našich odborníků v Poradnách. Jsou zdarma a nabízejí možnost anonymity.
 • Diskuze
  • Založ vlastní diskuzi nebo se zapoj do už existujícího fóra, kde můžeš sdílet zkušenosti a tipy s jinými uživatelkami.
  • Všechny diskuze

Hodnocení a zkušenosti s vývojem dítěte

Máš zkušenost s vývojem dítěte?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
michala731  2. led 2021

Moje dítě

Moje dcera všechno urychlila ve vývoji, chodit po 4 mi začala před 5. měsícem a v šestém měsíci a deset dní se mi postavila na nohy a začala chodit kolem nábytku teď má 7 měsíců a 5 dní a už mi obejde celou obývací stěnu a umí dokonce i ze stoje zpátky na zem .. Takže jak tady píšete o vývoji dítěte, tak se žádná maminka podle toho řídit nemusí, záleží to všechno na dětátku, jak je šikovné ...
2 lidé považují za užitečné

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce