Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
linee  15. říj 2018

1. zub v roce

Dcerce narostl první zub přesně na 1.narozeniny a pak to přišlo hopem, pro jistotu vždy najednou - najednou všechny 4 řezáky, pak všechny 4 stoličky. Bylo to intenzivní, ale v roce a půl měla nakonec 18 zubů.
1 poděkování
kackaaradek  28. čer 2016

Nelehké období

Synovi rostou zoubky cca od 5. měsíce.

První zoubek ho netrápil, ale aktuálně jdou ven druhé řezáky dole, a to už tak bezproblémové bohužel není. V noci špatně spí, je velmi podrážděný, plačtivý, neustále má ručičky v puse, slintá, má průjem, lehce zvýšená teplota, teče mu z nosu. Má tedy snad všechno nepříjemné, co je s růstem zoubků spojené.

Snažím se mu ulevit studenými kousátky (používám i mraženou přesnídávku vloženou do perforovaného kousátka - to má moc rád). Před spaním masíruji dásničky CalGelem a často musím uspat na rukou. Mazlíme se, snažím se ho rozesmát. Bolest je (podle mého) nejhorší večer, takže to používám i chladivé obklady. Na průjem zkouším probiotika a hruškovou nebo banánovou přesnídávku z čerstvého ovoce.
3 poděkování
bilkovalucie  11. říj 2014

Tak lehké jsem to nečekala

První zoubky - spodní jedničky - narostly synovi ve 3 měsících. Narodil se už s bílými tvrdšími dásněmi. V roce měl už kolem 10-12 zubů (přesně už nevím, je mu teď 5 let). Vše bez teplot, jen trochu nervozita, bez pláče.
3 poděkování
nikissek28  30. pro 2013

Bojujeme se zoubky

Matějovi narostly první zoubky v 8,5 měsících (leden 2013). Byly to všechny čtyři jedničky a díky nim jsme skončili v nemocnici s febrilními křečemi. Neměl moc vysokou teplotu, jen okolo 38st.

Další tři zoubky se klubaly tak nějak postupně a nenápadně, ty byly bez problémů. Dvojky nahoře a jedna dole.
V červenci měl malý asi 14dní průjem, nic na něj nepomáhalo. Ze dne na den průjem ustal a v pusince byly čtyři čtyřky.
Je prosinec a náš malý zvracel, měl opět průjem a teploty a nechtěl pít, tak jsme raději jeli na pohotovost a diagnoza je "syndrom prořezávání zubů". Dle paní doktorky na pohotovosti se jich tlačí asi šest (všechny trojky a dvě pětky) a malý to špatně snáší.

Já jen doufám, že vyrostou rychle, protože mě čeká další kolo růstu zoubků už za pár měsíců.
2 poděkování