Těhotenské nevolnosti - už to nezvládám

deniska2
12. únor 2019

Ahojte sem.6+4. A mam.pocit ze to nezvladam.mam nevolnosti od rana celi den a v noci je to najhorsie prosim vas poradte mi co mam robit .Zatial som nezvracala a mam na male kazdu noc.Je to neunosne uz toho mam dost.je to moje druhe dieta.Mam horsie tehotenstvo ako prve.Puse mam vela kyselin a nepomaha mi nic.Ešte ktomu mam fobiu zo zvracania 😣😣😣😣😣

sudylichozrout
12. únor 2019

@deniska2 radu moc nemam, jen ti napisu, ze v tom nejsi sama. Prvni tehotenstvi bylo uplne ok, kdyz jsem cekala druhou dceru, nevyndala jsem ctyri mesice hlavu ze zachoda. Nepomahalo mi vubec nic (proto prave nemam radu), zhubla jsem pet kilo a smrdel mi cely svet. Preslo to v druhem trimestru. Snazila jsem se jist po troskach, snazila jsem se pit vsechno mozne i nemozne a stejne jsem zvracela cele dny od rana do vecera jak Alik. Vydrzet, doufat... To je jedine, co muzu rict. Prejde to.

nikahavel
12. únor 2019

Tak to jsi na tom ještě dobře po pravdě. Taky naprosto nesnáším zvracení, ale u obou těhotenství jsem zvracela tak že jsem zhubla 5 kg (u těhotenství 3 kdy jsem potratila asi v 7 TT jsem naopak nezvracim vůbec, je to v podstatě dobře znamení) což je k moji ne moc vysoké váze hodně. Zvracela jsem 2,5 měsíce teď podruhé jsem to snášela snad ještě hůř. Cucala jsem co to šlo Renie. Myslale jsem že umřu a nepomáhalo nic. Nakoupila jsem si Lotusky a slané krekry Tuc a pomalinku celý den požužlávala. Občas pár lžiček sladkého jogurtu. Občas ve mě i zůstal. Pak jsem pila ovocný čaj hodně oslazeny medem a v podstatě na tom jsem žila jediný možný přísun tekutin a energie. Ale musela jsem dávkovat malou lžičkou. Nebýt manžela a tchýně opravdu nevím. Děkuj bohu že nezvracíš ten jícen pak dáváš hodně dlouho do kupy a jo ještě jsem vyžvikala hromadu melounový hlavně zvikacek proti tomu nepříjemnému pocitu v puse.

marketa1218
12. únor 2019

Ahoj, já teda žádné nevolnosti nemám, jsem v 10tt a kdybych nevěděla, že nemám menstruaci, tak mi nepřijde vůbec, že jsem těhotná. 😃 naopak musím pořád jíst, ale co vím, kamarádce pomáhala zázvorová lízátka z lékárny a občas si cucla koly, že jí dělala dobře dobře na žaludek. Jinak přeji ať to brzy přejde 🙂 Každá máme těhotenství jiné no.

deniska2
autor
12. únor 2019

@marketa1218 ahoj to byd stastna proto ze ja sem totalne zoufala.Lizatka mi nechutnaji vubec nemuzu to dat ani do pusi.cekam druhe miminko p 6 letech a nejsem schopna se postarat ani o holcicku su to fakt tazke dni.😭😭😭😭😭😭😭😭

leniczka23
12. únor 2019

@deniska2 nela jsem taky..3 mesice v kuse..dost jsem zhubla..ted jsem v 7.mesici a stale nemam ani jedno kilo nahore. Ale uz mi je alespon dobre😊
Rada nenexistuje..musis zkouset co ti udela dobre..me pomahal grep..drzim palce at je brzy lepe.

bekyc
12. únor 2019

Lízátka na nevolnosti z lékárny, tabletky Antimetil (přírodní) a ještě mi dost pomáhala inhalační tyčinka Nobilis tilia. Když bylo nejhůř tak i Cola. Díky těmhle věcem jsem to přežila bez zvracení.

koalka11
12. únor 2019

Mně nepomohlo vůbec nic, strávila jsem 3 měsíce na neschopence, byly dny kdy to bylo lepší a naopak dny, kdy jsem zvracela v pravidelných hodinových intervalech bez ohledu na to, jestli jsem něco snědla/vypila nebo ne.. Postupně se to zlepšovalo a úplne se to zklidnilo az někdy na konci 4. měsíce. Musíš to prostě vydržet a věřit, že brzo bude líp 🙂 . Mně osobně nepomohla ani hospitalizace v nemocnici, kde jsem byla dva dny na kapačkách, po pár dnech doma se to opět vrátilo. Držím palce, ať tě to brzy opustí a začneš si těhotenství užívat 🙂

evapolakova333
12. únor 2019

Ahoj mam otazku. Naposledy mi ms skoncila 29.12 a od te doby nic. S pritelem sme melu nechraneny styk asi cca pred5-6tydny. Test jsem zkousela a negativni. Jak jste to meli vy? Nebo neni nexo spatne? Dekuji

evapolakova333
12. únor 2019

Jinak ja mela prvni tehu podobne ale pomohli mi lizatka a upraveni jidelnicku

deniska2
autor
12. únor 2019

@leniczka23 ahoj ti nemas ani jedno kilo na hore to bych brala byt tehotna a stihla 😃😃😃😃😃😃

leniczka23
12. únor 2019

@deniska2 Nemam noo..😁 ale mam jeste 2 mesice, takze neco urcite naberu..ale bylo by fajn kdyby to bylo treba do 5kg..a v porodnici nechat nejlepe 10kg jako u prvniho😁 Ale ja nejsem zadna vyzle. Jsem a vzdycky jsem byla proste zenska jak ma byt..Ale nestezuju si noo..

pavlak5
12. únor 2019

@deniska2 ahoj mě taky bylo špatně pomohla mi cocacola po lžičkách (stačilo malinko) a Gaviscon sirup ráno na lačno ještě v posteli a potom ještě chvilku poležet(dělalo se mi zle i ze změny polohy).

brookmichaela
12. únor 2019

Zajdi si k dr at Ti predepise cipky od nevolnosti. Me pri druhem tehu hodne pomohly.

cilkat
12. únor 2019

Mě pomáhaly jabka a takový ty rejžová a kukuřičný chlebíčky... jo a míša zmrzlina. Nejvíc blbě mi bylo, když jsemměla prázdnej žaludek (ale zas šlo jíst fakt jen něco av malejch dávkách - klidně i při probuzení v noci). Mno a jinak spát a doufat, že to koncem prvního trimestru přejde.
Ps: proberte to na gyndě... existujou čípky proti zvracení... ale mě nezabíraly.

marketa1218
12. únor 2019

@leniczka23 teda závidím, já jsem na konci první trimestru a už kynu 😀 Ještě jsem teda nevážila, ale poznám to na oblečení. Ale říkám, já musím furt jist.. každopádně budu asi pořádná koulička 😀 ale co, hlavně zdravé miminko a po porodu snad něco sundám, jinak taky nejsem hubeňourek, už bez těhu jsem byla holka krev a mlíko 🙂

leniczka23
12. únor 2019

@marketa1218 ja u prvniho pribrala 13kg a 10kg jsem nechala v porodnici a to sem se neomezovala. Bud rada ze ti chutna ja bych to nikomu neprala jak mi bylo. A jeste k tomu nejim sladke coz je velka vyhoda😁 ja jsem masova😊 Nemusis byt kulicka, uvidis. Ale zenska ma byt zenska proste😉 Preji pohodovy zbytek tehu.

marketa1218
12. únor 2019

@leniczka23 Děkuju moc, příští týden první screening, tak se těším, ale jsem i nervozní..první miminko, no.. prosím, můžu se zeptat? Je to trošku intimní, ale trošku jsem se lekla, našla jsem dneska na kalhotkách takový čirý vodnatý výtok, poprvé za těhotenství a trošku se bojim, aby to nebyla třeba plodovka, ale jsem v 10tt, tak to ne snad. Bývá tohle v těhu? Nic mě nebolí, nepálí, žádná krev vše v pořádku a byl to jenom trošek, ale stejně.. děkuju 🙂

deniska2
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
deniska2
autor
12. únor 2019

@marketa1218 vytoky su normalne v tehu ja je mnela po prvne a ted je mam znova

deniska2
autor
12. únor 2019

@brookmichaela čipky mam Torecan ale prej to skodi na plod tak se trocha toho bojim

leniczka23
12. únor 2019

@marketa1218 naprosto normalni, mam od zacatku az do ted a ma ho vetsina tehotnych.na screeningu by to poznali..vse v poradku..drzim.palce at je screening vzorovy😚

deniska2
autor
13. únor 2019

Ahojte.Od včerajšku mi odezneli nevolnosti dnes jesem6+4 vcera mi bylo celi den dobre a v noci sem spala krasne.Dnes rano sem vstala bez nevolnosti muzu klidne jist a fungovat.je to uleva nevolnosti mi zacali od 5tt mozna i driv.Myslite si ze to uz odznelo nebo se mi nevolnosti muzu vratit

brookmichaela
13. únor 2019

@deniska2 neni, muj dr je porodnik a rikal ze zensky co konci kvuli nevolnostem v nemocnici na kapackach tak jim presne tohle davaji, pak je jeste neco silnejsiho.

cilkat
13. únor 2019

@brookmichaela Píšou na nic, že se nesměj, ale běžně se dávaj (nebo na těch kapačkách ta saá účinná látka do žíly).

deniska2
autor
23. únor 2019

Ahoj holky dnes sem 8+2 a furt mi je blbieee blbie vcera mi bylo teda trochu lip vecer take dnes prez den sem pocitovala nevolnosti a dalo sa to zvladnut ale bude 7 hod a mne se dela spatne uz lezim uz jak mrtva a nevim co zo sebou delat skonci to uz nekdy

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru