Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  brouzdalka
  1. pro 2016    Čtené 288x

  Nelehké rozhodování o osudu miminka

  Článek je převzatý z webu svobodavockovani.cz a zabývá se etickou rovinou očkování.

  Tento článek s vámi sdílím ne proto, aby se zde zase strhla bouřlivá diskuze, ale aby se ty z vás, které osloví, nad článkem v tichosti zamyslely, tak jako já.

  Autorkou je Dagmar Sláčalová.

  Představte si, že jste maminka devítitýdenního miminka. Najednou vezmou Vás i miminko, zavážou Vám oči a někam Vás odvedou. Postaví Vás, oči Vám nechají zavázané a řeknou, ať natáhnete s miminkem ruce a pustíte ho. Řeknou Vám, že je to pro jeho dobro a hlavně pro dobro lidstva. Že tímto se zachraňuje spousta dětí. Pustíte ho? Když nevíte, kam dopadne? Co s ním bude? Ale zase, když Vám slibují, že ho to ochrání?

  A teď trochu jinak… Tuhle situaci jste už viděla mnohokrát, ale jen jako pozorovatel. A viděla jste, jak jedno dítě z tisíce zemřelo při dopadu na tvrdou zem. Viděla jste, jak desítka dalších zůstala ochrnuta. Viděla jste, jak několik desítek dalších se ze zranění léčilo měsíce, roky. Ale také jste viděla několik dalších, těch byla většina, kterým se nic nestalo, jen při dopadu zaplakaly a žily dále. A lidé, kteří to organizovali, Vám vždy připomínali, že je to pro dobro lidstva a oběti musí být, že díky tomu přežívají ti silnější. Ti jsou díky tomu posíleni a už se jim nestane, že takto spadnou. A když náhodou ano, tak díky tomu neumřou. Možná. Také jste si mohla povšimnout, že rodičům postižených dětí se říkalo, že zranění nebylo následkem pádu, ale tím, že bylo slabé, že jen silnější přežívají ve zdraví.

  A teď se vraťme k tomu momentu, kdy máte natažené ruce a máte své dítě pustit. Uděláte to?

  A ještě jinak — také jste kdysi před tímto okamžikem viděla, jak některé maminky odmítly učinit tak, jak měly. Odešly s dítětem. Viděla jste, jak jejich děti byly zdravé i bez onoho pádu. Ale viděla jste, jak mají o to těžší život, protože si znepřátelily ty, kteří to všechno organizují… A ještě jste viděla maminky, které se bály odporovat, ale také se bály dítě pustit, tak si aspoň klekly a pustily dítě z menší výšky. A viděla jste, jak tyto děti měly o něco menší problémy nebo žádné. Takže možná řešení? Ne! Ti, co to organizují, i těmto matkám znepříjemnili život. I tyto matky si dovolily vzdorovat systému, tak budou ze společnosti vyloučeny i se svými dětmi.

  Znovu — stojíte se svým devítitýdenním miminkem někde, máte zavázané oči, natažené ruce a máte jej pustit. Co cítíte? Rozhodnete se podle pocitů? Co tedy uděláte?

  Více zde: http://www.svobodavockovani.cz/news/nelehke-rozhodovani-o-osudu-miminka/