Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  bobina24
  29. črc 2017    Čtené 824x

  Nas druhy porod za odmenu

  Predem se omlouvam,pisu pribeh z mobilu,proto je text bez diakritiky.

  TP byl 1.8.2017 rodice starsi dceru vzali 23. 7. k mori a mala si moc prala,aby byl Maty na svete,kdyz se vrati.

  Ve stredu 26. 7. jsem byla v porodnici v poradne a po vysetreni mi pani dr.rekla,ze vse je nachystane,malej hlavickou ve vchode a jestli chci pomuze mi Hamiltonem (mimochodem vsude ctu,jak to boli,ale asi zalezi na citlivosti dr.pro me to bylo jako bezne vysetreni),dala jsem souhlas a cekala co bude.Pred ocima porad tu nasi cacoru,ktera se tak tesi na brasku.Vecer jen poslici a nic.

  Druhy den jsem sla zase normalne do prace,do kancelare a s kolegou jeli jeste neco vyridit.Cestou jsme to vzali pres Nemecko nakoupit (manzel silel),ale ja byla OK akorat obcas zaboleli zada,ale nic v 39+3 nenormalniho.Domu jsem prijela v 17hod a zase bolesti po 20.min.Sprchu jsem si dat nechtela,kdyz neni manzel jeste doma.Prijel az v 19hod.Mezitim odesla hlenova zatka.Rekla jsem.mi,ze se neco deje a jdu do sprchy.Po sprse bolesti presly,tak ja zklamana,ze zase nic.V 21,30hod se bolest vratila,ale poradna a za 5.min.dalsi...interval byl 4-5min,ale silily,jelikoz jsme meli porodnici pul hodky od nas,radsi jsem zavelila ve 22hod odjezd.

  Jenze v aute se interval jeste zkratil na 2,5min.Manzel zacal slapat na plyn a ve 22,30 hod jsem byla uz na prijmu,nalez 2 cm.Nez to vse sepsali a natocili monitor,trvalo to hodinu,ve 23,30hod me znova prohlidli a bez pripravy zavelila PA na sal.Praskla mi vodu,malej se nechal dorotovat a tlacilo se.

  Maty se narodil v 00:05hod, 1,5hodiny po prijezdu do porodnice.

  Maleho jsem protlacila bez nastrihu,mam jen povrchova zraneni.Nejvic se jim nezdala trhlina u mocove trubice a sesitou mam kuzi u hraze,dohromady asi 5 povrch.stehu.Normalne sedim a na tvrde zidly 🙂

  Byl to porod za odmenu 🙂 o 4,5hod kratsi nez prvni porod.

  bobina24
  4. lis 2014    Čtené 0x

  Těhotenský kalendář

  Našla jsem jeden krásný článek, který by se mohl líbit i Vám a tak se s Vámi o něj podělím 🙂

  1. Jak často se chodí na vyšetření


  V případě, že těhotenství probíhá tak jak má, chodí nastávající maminky na kontrolu:

  • jednou za čtyři týdny, a to až do 32. týdne těhotenství
  • od 32. do 36. týdne je to jednou za dva týdny
  • od 36. týdne těhotenství až do termínu porodu je to jednou do týdne


  Po porodu se množství kontrol odvíjí od zdravotního stavu maminky a novorozence.

  2. Co se pravidelně kontroluje


  Při každé návštěvě gynekologické ambulance se provádějí tři základní vyšetření:

  • měření krevního tlaku
  • vyšetření moči na přítomnost cukru, bílkovin a krve
  • kontrola hmotnosti


  Měření krevního tlaku - tlak bude měřit sestřička pravidelně, zvýšený tlak v posledním trimestru těhotenství by mohl způsobit problémy.

  Vyšetření moči - zvýšená hladina cukru v moči by mohla znamenat, že nastávající maminka může trpět těhotenskou cukrovkou. Těhotenská cukrovka je porucha metabolizmu cukru v graviditě, která se v průběhu šestinedělí přirozeně upraví. Jestliže jsou v moči přítomny bílkoviny, může se jednat i infekci močových cest nebo infekci v pochvě.

  Kontrola hmotnosti - prudké snížení či zvýšení hmotnosti u nastávající maminky hraje velice důležitou roli. Ke konci těhotenství může náhlý přírůstek hmotnosti souviset i s otoky. Ty je potřeba po každém zvážení hmotnosti rovněž zkontrolovat.

  3. Co obnáší gynekologická prohlídka


  Při pravidelném gynekologickém vyšetření gynekolog hodnotí tzv. cervikální skóre, které se v průběhu těhotenství mění. Při každé kontrole se kontrolují ozvy plodu, a to buď stetoskopem, ultrazvukem nebo Dopplerovým přístrojem. Kolem 18. týdne těhotenství se doktor začne ptát i na pohyby plodu.


  4. Těhotenský kalendář - přehled základních vyšetření


  V rámci našeho těhotenského kalendáře vám nabízíme ucelený přehled základních vyšetření realizovaných v průběhu těhotenství rozdělený po jednotlivých týdnech.

  Vyšetření do 6. týdne těhotenství (další informace: 1.-4.tt)

  • Krevní testy - tyto testy zahrnují vyšetření krevní skupiny a Rh faktoru, krevního obrazu a infekcí (hepatitida B, syfilis-BWR,HIV a toxoplazmóza).
  • Cytologické vyšetření - stěr děložního hrdla je velice důležitý k včasnému odhalení možných změn přednádorového charakteru.
  • Vyšetření u obvodního lékaře - lékař by měl zkontrolovat funkci jater, srdce, plic a ledvin.
  • Zubní lékař - zubař by měl v těhotenství vyloučit zánětlivá ložiska v dutině ústní.
  • Vyšetření moči - provádí se sediment moči, který odhalí přítomnost bakterií, leukocytů, erytrocytů, bílkoviny a pH moči. Dle výsledků moči se případně provádí kultivace moči.
  • Vyšetření prsou - odborný lékař by měl zjistit, je-li v prsní žláze a v podpaží přítomna nějaká bulka nebo sekrece z bradavky.  Vyšetření v 6. - 8. týdnu těhotenství (další informace: 6.tt)

  V tomto období se provádí ultrazvuková kontrola, která určí velikost plodu a stáří těhotenství.


  Vyšetření v 10. týdnu těhotenství (další informace: 10.tt)

  Sestřička objednává na odběr krve pro první biochemický screening, který se hodnotí spolu s ultrazvukem ve 12. - 13. týdnu těhotenství.


  Vyšetření ve 12. - 13. týdnu těhotenství (další informace: 12.tt)

  Je provedeno další ultrazvukové vyšetření, jehož cílem je zjistit počet plodů v děloze, velikost, tělesnou stavbu a první náznaky možných vrozených vývojových vad. Pohlaví dítěte se v tomto období ještě nedá zjistit. Měřením velikosti tělíčka a hlavičky se upřesní termín porodu. Termín, který se získá z tohoto vyšetření, je přesnější, než termín podle poslední menstruace. V tomto termínu lze již podle některých známek (ztluštění šíjového projasnění plodu, chybění nosní kůstky, ...) stanovit možné riziko poškození plodu a doporučit tak provedení vyšetření plodu (odběr plodové vody, odběr placenty) ke genetickému vyšetření.


  Vyšetření v 16. týdnu těhotenství (další informace: 16.tt)

  V tomto období se provádí tzv. Triple Test. Jeho výsledkem je výpočet individuálního rizika výskytu vývojových vad speciálně pro dané těhotenství. Ukazuje-li test abnormální hodnoty, ještě to neznamená, že se narodí poškozené dítě. Pouze to upozorňuje na zvýšené riziko a na základě těchto výsledků podstupuje matka další vyšetření.


  Vyšetření ve 20. týdnu těhotenství (další informace: 20.tt)

  Jestliže krevní testy v 16. týdnu těhotenství ukázaly zvýšené riziko poškození plodu, provádí se tzv. amniocentéza (odběr plodové vody). Jinak je ve 20. týdnu těhotenství prováděno na specializovaném pracovišti komplexní ultrazvukové vyšetření, kterým se kontroluje rychlost růstu, uložení placenty, množství plodové vody, pohybová aktivita, vzhled hlavičky a mozku, obličej, páteř a hrudník s pulzujícím srdíčkem, bříško, ledviny, žaludek a střeva, pánev s močovým měchýřem a genitálie, horní a dolní končetiny. Při tomto ultrazvuku lze velice často určit pohlaví dítěte.


  Vyšetření ve 27. týdnu těhotenství (další informace: 27.tt)

  V této fázi se provádí tzv. orální glukózotoleranční test, který může odhalit onemocnění cukrovkou. Při tomto vyšetření se vypije nalačno sladký roztok glukózy, poté se provede vyšetření hladiny cukru v krvi. Toto vyšetření se provádí ještě v první a ve druhé hodině po vypití roztoku.


  Vyšetření ve 30. - 32. týdnu těhotenství (další informace: 30.tt)

  V tomto období dochází k dalšímu ultrazvukovému vyšetření, při kterém se zjišťuje velikost plodu a poloha placenty.


  Vyšetření ve 33. - 34. týdnu těhotenství (další informace: 33.tt)

  Provádějí se druhé těhotenské odběry - krevní obraz, jaterní testy (k posouzení funkce jater), vyšetření hladiny celkové bílkoviny a opakovaný odběr na syfilis, HIV, žloutenku typu B. Při Rh negativitě matky se připojuje ještě další vyšetření hladiny anti D protilátek.


  Vyšetření ve 36. týdnu těhotenství (další informace: 36.tt)

  Gynekolog provádí kultivační vyšetření z pochvy, aby se vyloučila přítomnost streptokoka skupiny B. Pokud se zjistí, že nastávající matka streptokoka má, dostane na začátku porodu či při odtoku plodové vody antibiotika, která zabrání možné těžké infekci novorozence. V tomto týdnu těhotenství je již maminka předána k prenatální péči do příslušné porodnice.


  Vyšetření ve 37. - 40. týdnu těhotenství (další informace: 37.tt)

  V tomto období se provádí pravidelný (1x za týden) monitoring plodu. Tento záznam sleduje srdeční frekvenci srdíčka plodu a činnost dělohy (kontrakce-stahy). Po 40. týdnu těhotenství se přidává ještě ultrazvukové vyšetření, které kontroluje velikost plodu, množství plodové vody a průtok krve pupečníkem.

  bobina24
  1. srp 2012    Čtené 0x

  Jak se alergie na jídlo projevuje?

  Pokud je vaše dítě na nějaké jídlo alergické, projeví se to okamžitě nebo do několika minut. Nejčastějšími symptomy jsou:

  • Kašel
  • Sucho v ústech, nebo svědění na jazyce a v hrdle
  • Citlivá pokožka, vyrážka nebo ekzém
  • Nucení ke zvracení nebo pocit nafouklého břicha
  • Průjem nebo zvracení
  • Sípot a zadýchávání se
  • Otoky rtů a hrdla
  • Rýma nebo ucpaný nos
  • Bolavé, oteklé nebo slzící oči

  Potraviny, které mohou způsobovat alergie

  Některé potraviny jsou potenciálně nebezpečné, proto je dobré dávat si na ně především v 1.roce života dítěte pozor:

  • Kravské mléko a mléčné produkty z něj, i mléko kozí
  • Cereálie obsahující lepek (pšenice, žito, ječmen) – doporučuje se začít je podávat až mezi ukončeným 6. a 8. měsícem
  • Vaječný bílek
  • Sója
  • Ryby
  • Korýši (jako krabi a humři)
  • Hořčice
  • Sezamová semínka
  • Arašídy a ořechy obecně
  • Oxid siřičitý a jiné siřičitany (konzervanty, které jsou obsaženy v některých jídlech a nápojích pro dospělé)
  • Syrový celer , syrová cibule, česnek
  • Citrusy
  • Mák

  Jídla, jimž je třeba se vyhýbat

  Existují jídla, která nejsou vhodná pro určitý věk dítěte, protože zvyšují riziko případné alergické reakce, jíž by tvořící se imunitní systém vašeho dítěte reagoval:

  • Lepek (před 6. měsícem)Lepek je bílkovina vyskytující se v obilovinách jako je pšenice, žito, ječmen. Tyto potraviny byste neměla podávat dítěti mladšímu 6 měsíců. Na výrobcích vždy hledejte označení “bezlepkové”. Zároveň se ale doporučuje zavést lepek do dětské stravy před ukončeným 8. měsícem.
  • Ryby – Ryby mohou u některých dětí vyvolávat alergickou reakci, proto byste dětem ryby a výrobky z nich neměli podávat před 1. rokem věku. Poté by se však měly stát nedílnou součástí vyvážené dětské stravy, zvláště díky obsahu omega-3 mastných kyselin.

  Co dělat, když se u dítěte projeví alergie na jídlo

  Pokud se domníváte, že Vaše dítě trpí nějakou alergií na jídlo, objednejte se vždy k lékaři, který přesně diagnostikuje problém a poradí Vám, co dál. Díky etiketám na potravinových výrobcích budete snáze vědět, co dítěti můžete podávat a co ne, i když je jasné, že zpočátku asi budete trochu tápat.

  A ještě jeden dotaz, jak se jmenuji HA náplasti???A kolik doplácíte? Děkuju

  Maminky, Ellinka mi na bříšku krásně drží hlavičku, líbí se jí konečně na bříšku, jenže se po chvilce přetočí na zádíčka...kamarádka říkala, že nemá stabilitu, máte s tím zkušenosti a jak se to řeší??? K Dr. jdeme až příští týden

  Holky, neznáte některá podpůrnou léčbu na zánět močáku, beru léky, ale ještě bych chtěla něco....homeo apod? Děkuju

  Holky, jak často přebalujete prcky? malé jsou 3. měsíce...děkuju

  Maminky,co jste měly vy a vaši manželové - přítelové na sobě při vítání občánků? Máme je příští týden, děkuju

  Holky, prosím, mám jakoby neustálé řezání tam dole, pocit, že potřebuju často na WC, ale při čůrání nic nebolí...k čemu byste se přikláněly k mykóze nebo zánětu močáku...?

  Holky jak dneska oblečete vaše mimi holčičiky? Už teď tam je 22st. teď má na sobě punčošky, bodýnko s kr. rukávkem a přes to tričko s dlouhým...kdyby měla jen tríčo koukalo by jí pořád bříško

  Akce na Mall.cz NUTRILON všechny čísla 6x800g 1794,-Kč a neplatíte dopravu.... jedna krabice tak vychází na 299,-Kč

  Holky bojujeme se zvedáním hlavičky na bříšku, drží jí krásně, když jí mám na ruce, ale dám jí na bříško a buď jí nezvedá, nebo jen na chvíli, ale většinou se vzteká, nějaké rady??

  Maminy, máte některá zkušenost jak užívat homeopatika Lac Caninum 30CH na zastavení laktace? Děkuji

  Po porodu stále problém se zácpou, holky, kdy se Vám to srovnalo?

  Včera kontrola po šestinedělí...maminka je v pořádku, Dr. napsal Azalii, tak jsem zvědavá, neslýchám na ní dobré recenze...juak to máte vy holky?

  Holky jak dlouho se vám vešlo miminko do hlubokého kočárku Quinny??

  Těhulky, nechcete některá balík plenek Huggies newborn 1? mám jich plný balík, je pouze otevřený a plenky jsem tam vrátila zpět, překážejí mi..nechám za dobrou cenu, potřebuji uvolnit místo na další balík

  Mamči, kdo dáváte Sunar 1 je k mání jeden sáček plný a druhý asi do poloviny....nechám za dobrou cenu je mi líto ho tady skladovat

  VELIKÁÁ PROSBA: holky Sunar mi úplně zabetonoval maličkou a má zácpu, strašně moc pláče a já už s ní, poradíte, jestli máte se zácpou po UM zkušenosti, jak jí pomoci??Rektální rourka nezabrala. Děkuju

  Maminky, máte nějaký hezký, legrační či dojemný vzor na SMS o oznámení narození miminka?Sem s nima 🙂 děkuji

  Holky z Teplic a okolí, pokud vám nevadí bazárkové oblečení, tak v Bazárku Bambino za ČSOB ta ulice, mají vše za 20,-Kč a bundy a kombinézky za polovinu...platí to do konce týdne 🙂

  Prosím o radu, kolik balíků plenek vel.1 a 2 potřebujeme? 1. máme Huggies new born, mám radši koupit i Pampersky a 2. mám 80ks, mám ještě dokoupit?děkuju

  To naše dítě do mě od včera čutá jak o život, ráno se mi bříško vlnilo tak, že jsem nechápala co tam dělá 😀