Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  gracinka7
  Zpráva byla změněna    22. črc 2018    

  Osvěta je potřeba, takže pro ty z vás, které to nevědí:
  Nikdy nesahejte bez dovolení na cizí zvířata (je úplně jedno, zda se jedná o psa, koně, krávu, velblouda nebo třeba slona). I hodné zvíře vám může nechtěně ublížit (nehledě na to, že nemůžete vědět, co za zvířata je zrovna ve stádě. I ta 'zlá' mají právo chodit ven). Jak se říká, náhoda je blbec. A jedno pohlazení za ukousnuté prsty či kus obličeje opravdu nestojí. Myslete na zdraví svých dětí!
  O lezení přímo do ohrady se radši ani nezmiňuji. Zvíře se lekne, dítě porazí a další ho může pošlapat. I když to bude vaše vina, protože tam dítě nemělo co dělat, nakonec z toho bude mít problémy majitel, protože za zvíře je zodpovědný jen on a nikoho nezajímá, že mu někdo vlezl na pozemek.
  Posledním bodem této prosby je také krmení zvířat. Nikdy je ničím nekrmte, i kdyby to bylo něco, co konkrétní druh zvířat smí. Nevite, zda se ve staré nevyskytuje zvíře, které je po nemoci nebo nemá nějakou potravinovou intolerancí nebo alergii. Nebo mohou být zvířata zdravá, ale když jim každý donese kýbl jablek, zrovna dobře jim také nebude. Ceny operací břišní dutiny se pohybují kolem statisíců a ne vždy jsou úspěšné. Jedním kouskem nevhodneho krmiva můžete zvíře i zabít. To přece nechcete ne?

  Když bude mít vaše dítko touhu pohladit nějaké zvíře co potkáváte na prochazkach, stačí zajít za majitelem a zeptat se, zda je to možné. Věřte, že většina majitelů se ráda pochlubi svým zvířátkem a vyjde vám vstříc. Možná se o zvireti dozvíte i něco nového nebo zajímavého.
  Nechci touhle zprávou nijak prudit, ale pokud zachrání aspoň jedno dítě od úrazu či jedno zvíře od umírání v bolestech, pak mělo smysl ji napsat.