Léčba neplodnosti

Léčba neplodnosti je individuálně určená pro každý pár na základě zjištěných příčin8. Ne vždy je nutné sáhnout hned na metody asistované reprodukce24. V některých případech postačí jen správné načasování pohlavního styku na čas ovulace6 nebo chirurgický zákrok na odstranění překážek, které brání početí (např. srůsty) nebo podávání léků2 (např. při poruše štítné žlázy, upravení hormonálního profilu). V případě potřeby jsou tady centra asistované reprodukce11, kde jsou schopni poskytnout i níže uvedené metody asistované reprodukce.

Operační metody léčby neplodnosti

Léčba neplodnosti

Alternativní (neinvazivní) léčba neplodnosti

Více o léčbě neplodnosti na Modrém koníku

Hodnocení a zkušenosti s léčbou neplodnosti

Máš zkušenost s léčbou neplodnosti?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
sunnurse  6. bře 2016

Naše snažení

Snažili jsme se přes dva roky. Půl roku od začátku snažení mi doktor zjistil, že mám polycystické vaječníky. Během roku a půl jsem brala Clostilbegyt, Metformin, Nosifol. Nic nezabíralo. Posledního půl roku už jsem měla všeho dost, tak jsem vysadila veškeré léky, ale abych pro otěhotnění přece jen něco udělala, koupila jsem si na radu homeopata Maliník tinkturu a Folicullinum 5CH.

Po půl roce se u doktora na ultrazvuku ukázalo, že jeden vaječník je v pořádku a je tam připravené vajíčko. Dostala jsem injekci Pregnylu, aby byla jistota, že se vajíčko uvolní. A dopadlo to tak, že jsem ve druhém trimestru. :-)
1 člověk považuje za užitečné
adenka84  30. lis 2015

Laparoskopie

Laparaskopii jsem podstoupila po 3 letém snažení o miminku. Byla mě tehdy doporučena díky možným vzniklým strůstům po operaci slepého střeva a
skutečně tam srůsty byly. Po jejich odstranění jsem sice neotěhotněla, ale začala mě díky tomu chodit MS jako hodinky, což jsem prakticky nikdy neměla.

Laparaskopii doporučuji všem, co nemohou otěhotnět a hlavně těm, co mají za sebou operaci slepého střeva.

Nic to není. Hospitalizace je otázka max 3 dnů.
rory_g  7. lis 2014

Naše dlouhá léčba

Po roce snažení jsme šli do CAR, kde zjistili, že mám špatnou štítnou žlázu a cukrovku. Po srovnání léky jsem podstoupila inseminaci (IUI), s různými přestávkami asi 4, potom jsme přešli do jiného CAR, kde nám navíc udělali imunologii, genetiku a mně ještě zjištění zásoby vajíček. Všude zjistili něco - u mě, partner naštěstí zdravý, ale zase prý nic tak zásadního, že bych nemohla otěhotnět. Nakonec jsme zkusili i IVF, které nevyšlo, otěhotněla jsem následující cyklus při zkušební IUI, abych prý nečekala na další kolo IVF jen tak. :-)

Také jsem prodělala léčbu přírodní, užívala jsem Femigard (rozhodil mi cyklus), byla jsem v lázních (taktéž rozhozený cyklus), pila jsem Grešíkovy čaje, kontryhel, zkoušela gel na podporu otěhotnění, kyneziologii...

Takže náš malý Keliš je tak trochu zázrak a výsledek spojení přírodní léčby s tou lékařskou. :-) Čekali jsme na něj 6let.
1 člověk považuje za užitečné

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce