Centra asistované reprodukce

Tento článek je velmi stručný, neboť v něm chybí důležité informace. Budeme rádi, pokud nám ho pomůžete rozšířit.

Video: Dokážeme pomoci až 90% párů na cestě za dítětem ...

Rozhovor s odborníkem: MUDr. Štěpán Machač


YouTube Modrý koník

Pro více video rozhovorů s odborníky klikni na YouTube kanál Modrého koníka.

Prohlédni si také:

🎞️ Co je ovulace a kdy nastává?
🎞️ Žena je teoreticky plodná pouze jeden den v měsíci.
🎞️ Menstruaci je možné vyvolávat, ale i oddalovat.


Centra asistované reprodukce v Čechách

Hodnocení a zkušenosti s centry asistované reprodukce

Máš zkušenost s centry asistované reprodukce?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
janeckovadenimarie  4. bře 2020

ET a uhnízdění

Dobrý den, jste tu některá, které se povedlo otěhotnět z 3denním embryem? A jak jste poznala uhnízdění embrya? A ještě ... jste z FN Olomouc Car, kde se Vám to takto povedlo? Děkuji za odpověď.
barborelka  9. únor 2015

Institut reprodukční medicíny K.Vary

Lékaři v tomto centru jsou určitě odborníci, ale ne vždy přijdou na vše.

Byla jsem u dr. Štuksové - moc milá a příjemná lékařka. Snažila se poradit a netlačila mě tam, kam jsme nechtěla.
Poté jsem byla i u Dr. Malimánka - Velmi příjemný člověk, při každém setkání stiskne ruku, pokaždé měl úsměv a povzbuzení.
A nakonec Dr.Uher - primář kliniky. To už bohužel mám špatnou zkušenost. Přístup naprosto šílený, arogantní. Během vyšetření si odcházel vyřizovat dovolenou, poté mu volala manželka, pak zase někdo tak neustále odbíhal telefonovat.
Co mě dost mrzí, že hned tlačí páry do IVF- tedy kromě dr.Štuksové.

Dle lékařů, byl můj zdravotní stav dobrý- vaječníky ok, krásná vajíčka (na začátku tedy jen se stimulací, později už bez) a jaké bylo mé překvapení, když jsem přešla do Pronatalu a tam mi lékař vysvětlil, že moje vaječníky rozhodně nejsou vůbec ok- jak mi tvrdili v IRMG. Takže opravdu netuším, kde k tomuto názoru přišli - snad museli vidět to stejné co v Pronatalu?!

IRMG na mě působí spíš jak fabrika na peníze. :-/
1 člověk považuje za užitečné
ikyki  6. lis 2014

CAR FN Praha Motol

Zkušenost s jiným CAR nemám, ale i tak za mě Motol a paní doktorka Uhrová je kapacita v oboru, personál příjemný, vždy mi vlili optimismus do žíly, nemluvě o jejich profesionálním přístupu- Za mě palec nahoru už jen proto, že díky nim máme krásnou dceru :-)
rory_g  5. lis 2014

Podolí VS Gennet

Jít do CARu jsme se rozhodli po roce neúspěšného snažení a rozhodli jsme se pro pražské Podolí.

Pan dr mi vždy podal ruku, udělali vstupní odběry a za 4 roky 2x inseminaci - neúspěšnou. Nakonec pak dr. řekl, že na otěhotnění jsem moc tlustá a tím pádem nedoporučí ani umělé oplodnění. To byl konečně ten impuls, že jsem se rozhodla jít jinam.

Objednali jsme se do Gennetu, kde byl naprosto jiný přístup, chodili jsme k jedné paní doktorce, která nejenže nám podala ruku, ale taky se snažila přijít na příčinu neplodnosti. Najednou jsme byli v jednom kole, imunologie, genetika, zjištění zásoby vajíček - o takových možnostech jsme neměli ani páru (vím, v dnešní době internetu je to i moje chyba, že jsem si nezjistila..).

Nevím, jestli to v Podolí chodí jinak v případě hubených a ani už to zjišťovat nechci, kdybychom se někdy v budoucnu rozhodovali, pro sourozence opět do Gennetu :-)
2 lidé považují za užitečné
krabice1983  4. lis 2014

Za nás Unica Brno

Máme s manželem dva uličníky. A to díky Unica Brno.

Dlouho jsme se snažili o těhotenství přirozenou cestou, ale nedařilo se. Po návštěvě Unici v Brně, která byla 21. března 2011, jsme začali se stimulací a vyšetření, odběry vaječníků, manželovi spermiogram vyšel dobře, takže za dva měsíce jsem podstupovala IVF., které nám vyšlo hned na poprvé a chytila se obě embrya, neuvěřitelný zážitek, nepopsatelný .

A to vše pod užasnými doktory, kteří vše vysvětlili, chovali se přátelsky, lidsky. Sestřičky byly taky moc fajn a byly příjemné.

Za mě jedině Unica a kdyby náhodou někdy bych měla znovu postupovat, nepřemýšlela bych o ničem jiném.
bellka  20. črc 2013

CAR Fertimed a CAR Reprofit

CAR FERTIMED
V centru Fertimed jsme strávili přes čtyři roky a byla to moje nejhorší zkušenost, jakou jsem mohla zažít :-(
Znám páry, které se, díky tomuto CARu, dočkali potomka, ale dle mého názoru a po prošlých zkušenostech jen proto, že neměly žádnou jinou skrytou příčinu, proč nemít dítě...
Už jsem na toto téma napsala článek a znovu musím varovat před touto "fabrikou na peníze", je to CAR, který jede dokola jedno a to samé a nehledá příčinu...
CAR REPROFIT OLOMOUC a BRNO
Na tohle centrum nedám dopustit a není to proto, že jim vděčíme za našeho chlapečka, ale jsem přesvědčená, že nebýt přechodu do Reprofitu, neměli bychom dítě doposud |-|
Tenhle přístup se nedá s předchozími zkušenostmi srovnat a do konce života budeme tomuto CARu a celému kolektivu lékařů, včetně MUDr. Machače, který okamžitě odhalil příčinu našich neúspěšných IVF, vděčni.
Důvěra, jakou jsem získala již po první konzultaci, se nedá s ničím srovnat a dokonce po prvním neúspěchu jsem věřila a nezhroutila se. Mohu jen a jen doporučit, tam jste opravdu na prvním místě VY a vaše zbožné přání, stát se rodiči :-)
Co bych udělala jinak??? Po 12ti letech snažení a 10ti letech s pomocí lékařů, bych se dnes nebála zjišťovat informace a hlavně se ozvat, že tohle a tohle se mi nezdá a žádat další a další vyšetření...opravdu jsem se bála a myslela jsem si, že si musím vše nechat líbit...dnes vím, že tomu tak není a že existuje centrum, kde vás berou jako partnera, nikoliv jako "dojnou krávu".
Přeju z celého srdce všem párům hodně štěstí při cestě za svým životním snem a co nejdříve uzlíček štěstí v náručí x-) x-) x-)
6 lidí považuje za užitečné
danny38  30. kvě 2013

Sanatorium ART České Budějovice

Sanatorium Art jsem navštěvovala od května 2012. Chtěli jsme miminko, ale jelikož nemám vejcovody jedinou naší nadějí bylo umělé oplodnění. Setkala jsem se tam vždy s velmi příjemným přístupem, lékař mi vše podrobně vysvětlil a sestřičky poradily a ukázaly jak aplikovat injekce :-) . Podařilo se nám hned 1. IVF, kdy mi byla vložena krásná blastocysta s 5-ti denní kultivací a přesně dnes jsou jí 4 měsíce :-N .
Setkala jsem se i s negativními názory, ale já jsem byla v Artu naprosto spokojená. Proto bych chtěla vzkázat všem těm, které o tomto sanatoriu uvažují, aby nedaly na to co říkají ostatní a přesvědčily se osobně třeba jen prvním pohovorem :-) .
1 člověk považuje za užitečné
sweet81  27. kvě 2013

Sanatorium PRONATAL, s.r.o. - Praha

Sanatorium Pronatal můžu určitě doporučit. Všichni od lékařů po sestřiček se chovají skvěle. Pan doc. MUDr. Tonko Mardešič hned přišel na to kde je problém a šlo se řešit:-) Po 2.IUI jsem otěhotněla:-)
3 lidé považují za užitečné
mangold  23. kvě 2013

Pronatal Repro České Budějovice

Tato klinika není na seznamu, ale musím jen chválit. Byla jsem s ní maximálně spokojená po všech stránkách. Snaží se dělat maximum pro úspěch :-)
1 člověk považuje za užitečné
sammaelka  30. dub 2013

Sanatorium ART České Budějovice

Chodila jsem tam v letech 2011/2012 kvůli primární neplodnosti. Byla jsem léčena, poté v lednu podstoupila OPU a IVF s jedním embryem, bohužel neúspěšně, takže po proběhlém cyklu jsem dostala opět hormonální podporu a v dubnu podstoupila KET s dvěma embryi. Jednomu z nich byly minulý týden čtyři měsíce a právě chrupká emoticon
K Sanatoriu - přístup lékářů i sester naprosto profesionální, citlivý a lidský, nemůžu říct jediné špatné slovo, byla jsem se vším velice spokojena a vstřícnost personálu je opravdu obdivuhodná.
1 člověk považuje za užitečné
consti  18. dub 2013

CAR Apolinář

S tímto centrem máme výborné zkušenosti! Jak přístup sestřiček, tak i doktorů na jedničku. V tomto centru jsme podstoupili dvě IUI a jedno IVF. Vše sice neúspěšně, nicméně, dva měsíce po IVF jsem otěhotněla přirozeně :). Doufám, že budu nadějí i pro ostatní holky, co se snaží otěhotnět, nám to trvalo 4,5 roku!! Všem přeji, aby je potkalo stejné štěstí jako nás! Nevzdávejte to! x-) ;-)
4 lidé považují za užitečné

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce