CAR 01 Brno

CAR 01 Brno (nebo také CAR Obilní trh) je prvním českým pracovištěm zabývajícím se problematikou umělého oplození.

CAR 01 Brno

Tým CARu 01 Brno

Gynekologie

 • Prof. MUDr. Pavel Ventruba, DrSc., MBA - vedoucí Centra asistované reprodukce, přednosta kliniky
 • Doc. MUDr. Igor Crha, CSc. - vedoucí úseku AR a Andrologického centra
 • Prim. MUDr. Robert Hudeček, PhD. - ambulance AR
 • Doc. MUDr. Martin Huser, PhD. - ambulance AR
 • As. MUDr. Kateřina Sochorová - ambulance AR
 • Lenka Lhotecká - staniční sestra CAR - ambulance
 • MUDr. Soňa Pánková - lékař AR
 • MUDr. Renata Krajčovičová - lékař AR

MUDr. Iva Vlašínová

Embryologie

 • As. RNDr. Jana Žáková, PhD. - vedoucí embryolog
 • Ing. Eva Lousová -embryolog
 • Hana Pochopová - embryologická laborantka
 • Hana Bochníčková - staniční sestra CAR - zákrokové sály, laboratoř

Genetika

 • Prim. MUDr. Renata Gaillyová, PhD.

Geneticko-andrologická poradna

 • MUDr. Rastislav Beharka

Urologie

 • MUDr. Mohamed Nussir, PhD.

Sexuologie

 • Doc. MUDr. Michal Pohanka, PhD.

Dokumentace

 • Jaromíra Válková

Ordinační hodiny

Pondělí – čtvrtek 6.30 - 15.30 pro objednané 15.30 – 18.30
Pátek 6.30 – 15.00 pro objednané 15.00 – 17.00
Sobota – neděle 7.00 – 13.00 pro objednané 13.00 – 14.00

Kontaktní adresa

Obilní trh 11
Brno 602 00
Pevná linka: 532 238 266, 532 238 253
Mobil: 721 786 833

Více o CARu 01 Brno na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. oficiální stránky CAR 01 Brno
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s CARem 01 Brno

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s CARem 01 Brno?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
zizi28  10. srp 2016

NE CAR Brno Obilní trh

Pro CAR na Obilním trhu jsme se rozhodli z důvodu ceny výkonů za IVF. I když jsou sestřičky obvykle velmi milé a vstřícné, celková organizace a přístup k pacientovi se mi nelíbila. Uvedu jen pár příkladů, se kterými jsem se za 3/4 roku neúspěšné léčby setkala.

Přecházeli jsme od soukromého CARu kvůli ceně, kde měli léčbu zahájit podáváním antikoncepce. Na což pan doktor poznamenal - ano, soukromé zařízení, antikoncepcí si cyklus nastaví tak, aby výkony nemuseli dělat o víkendu, protože mají o víkendu zavřeno. Neměla jsem důvod nevěřit, až později jsem zjistila, že soukromý CAR odkud jsme přecházeli na rozdíl od CARu na Obilním trhu pracuje i v neděli - proč tato lež?
Vždy po nepovedeném embryotransferu (ET) či kryoembryotransferu (KET) bylo v zápisu z kontroly "břicho prohmatné a nebolestivé" - nikdy mi nikdo břicho při těchto kontrolách neprohmatával, ani se neptal, zda mě nebolí. Navíc bylo v záznamech mnoho nepřesností jako např: transfer se prováděl 19. den cyklu dle zprávy, ale ve skutečnosti to byl den 17., pacientka nekrvácí, přestože jsem jak sestřičce, tak doktorovi sdělila, že jsem již dostala menses atp.

Před jedním ET jsem se doktora ptala, zda výška endometria 6 mm není málo na úspěšný transfer. Odbyl mě, že ne, že bude všechno ok - nebylo a co víc, další transfer připravovala jiná doktora. Na základě ultrazvukového vyšetření s výsledkem endometrium 6 mm transfer nedoporučila, že by se pravděpodobně nepovedl a na další cyklus doporučila stimulaci léky k podpoře endometria.

Fakt, že s vámi před odběrem vajíček jen velmi zhruba projdou, jakým způsobem se vajíčka budou oplodňovat, také na důvěře v toto centrum nepřidá. V podstatě dokud se nezeptáte, neřekne Vám doktor nic krom toho, kdy přijít a kolik zaplatit. Ovšem chvíli potom, co jsem se probrala z narkózy, přišel pan doktor s laboratorním technikem a začali nabízet další metody, které bych si měla přikoupit, aby se dostavil úspěch. Toto mi přijde opravdu neetické - po narkóze člověku není dobře a je na něj vyvíjen nátlak, aby si dokoupil další procedury. Co je to za způsoby??

Za mě tedy CAR na Obilním trhu v Brně určitě nedoporučuji.
forda  6. lis 2014

Spokojenost

Na Obilný trh nás poslal můj gynekolog v 2008. Tam jsme podstoupili 2x IUI a 1x IVF. Byli jsme tam naprosto spokojení jejich přístupem, vše vysvětlili co nám budou dělat. Byli ochotní, vstřícní, milý.
1 člověk považuje za užitečné
soleilll  27. kvě 2013

Skvělí odborníci

Do CAR na Obilňáku jsem přišla na jaře 2012 po 2 neúspěšných pokusech o IVF v jiném brněnském centru.
Než začala samotná léčba, doporučili mi diagnostickou laparoskopii, kterou jsem do týdne absolvovala. Jsem přesvědčená, že právě operace a revize břišní dutiny (cysty, srůsty,...) před nasazením léků znamenaly, že IVF vyšlo. Dávkování léků bylo podle mého tehdejšího názoru vyšší, než by bylo nutné a možná znamenalo, že tento cyklus byl pro mě nejnáročnější. Prodělala jsem i hyperstimulaci, která je prý dobrým znamením a embryo se spíše uchytí.
Chodila jsem hlavně k Dr. Krajčovičové, která je i přes svůj nízký věk výborná. Je milá, vstřícná a rozumná - dělala mi laparoskopii a transfer, možná i odběr vajíček (to nevím přesně, páč jsem vytuhla moc brzo). :-) Samozřejmě na kontrolách se člověk u jednotlivých doktorů střídá podle toho, kdo má zrovna službu, takže jsem poznala i Dr. Crhu a Dr. Vlašínovou (což je dcera Dr. Vlašína z Prenatalu). Se všemi mám jen dobré zkušenosti.
Moc příjemná je i embryoložka Ing. Lousová, pořád se usmívá a je pozitivně naladěná.
Samozřejmě budova centra, jeho interiéry a vybavení odráží skutečnost, že jde o státní zařízení a ne čistě o komerční provoz. Nicméně pokud jim "odpustíte", že nemají nóbl recepci, televizi na pokojích, barevnou výmalbu nebo civilnější operační sál, nabídnou vám profesionální přístup, nejnovější technologie a snad i šťasný konec.

Držím palce všem, které čeká IVF, aby všechno vyšlo, jak má a přeju jim hodně trpělivosti a optimismu.
5 lidí považuje za užitečné