Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Klinika REPROMEDA

Repromeda je klinika pro léčbu neplodnosti nacházející se v Brně a Ostravě. Kromě asistované reprodukce se věnujeme také prekoncepčnímu a preimplantačnímu genetickému testování, darování a uchování reprodukčních buněk, léčbě s využitím náhradní matky, ale i využití celostní medicíny v léčbě neplodnosti.

Sanatorium Repromeda s.r.o. Brno

Kliniku založili a doposud vedou odborný zástupce MUDr. Jan Veselý, CSc. a ředitelka MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D. Jako celý tým společně věříme, že nejúčinnější způsob léčby neplodnosti zahrnuje nejmodernější metody, technologie a postupy, ale i individuální přístup a celostní pohled na lidské tělo

Ať už je důvod vašeho neúspěšného snažení o miminko jakýkoliv, rádi se staneme vaším průvodcem na cestě k úplné rodině. 

Proč si vybrat Repromedu

Zkušenosti a výsledky mluví za nás 

Pro úspěšnou léčbu jsou rozhodující zkušenosti, ty získáváme již od roku 1999. Abychom vám mohli nabídnout tu nejlepší péči, využíváme nejmodernější vybavení, neustále sledujeme nové vědecké poznatky z oboru a zavádíme je do praxe. Za dobu naší existence se díky nám narodilo více než 5 tisíc dětí a 450 rodinám se vzácnými onemocněními jsme pomohli.

Sanatorium Repromeda s.r.o. Brno

Pečlivé testování a léčba na míru

Naším cílem je, aby pro vás byla léčba co nejméně zatěžující. Léčebný postup proto doporučujeme párům individuálně, až po důkladném vyšetření. Víme, že opakované absolvování IVF cyklů je náročné a nemá smysl vkládat čas, naději a energii do metod, které u daného páru nemohou být úspěšné.

Vlastní genetická laboratoř

Součástí naší kliniky je špičková genetická laboratoř specializující se na prekoncepční a preimplantační genetické testování. Vyvinuli jsme a nabízíme celou řadu unikátních metod. Velkou výhodou léčby na naší klinice je také přítomnost několika klinických genetiků, díky kterým vám můžeme poskytnout lepší návaznost léčby i rychlejší postup.

Sanatorium Repromeda s.r.o. Brno

Česká rodinná klinika

Jako jedna z mála klinik v České republice jsme stále českou rodinnou firmou, která není členem žádné velké skupiny. Hlavním motivem k založení kliniky byl sen zakladatelů provádět léčbu neplodnosti a asistovanou reprodukci tím nejkvalitnějším způsobem, kterým to na úrovni současných poznatků lze. 

Příjemné prostředí a personál, kterému můžete důvěřovat

Moderní a komfortní interiér kliniky je navržen tak, aby se zde klienti, i přes náročnost situace, cítili dobře. Ambulance s názvy Dřevo, Země, Voda a Oheň jsou zařízeny podle staročínského učení FengShui. Kromě příjemného prostředí na vás čeká i tým usměvavých profesionálů, který je vždy připraven pomoci. Jsme si vědomi toho, že stejně důležitá jako naše odbornost je i naše lidskost, vřelost a hluboké pochopení.

Sanatorium Repromeda s.r.o. Brno

Kombinace moderní a tradiční medicíny

Věříme, že nejefektivnější léčbu neplodnosti představuje kombinace metod moderní medicíny a tradičních postupů, jako jsou masáže, cvičení, bylinná terapie, správné stravování, biorezonance či akupunktura. Rádi povedeme v tomto duchu i vaši léčbu. 

Zahájení léčby bez oddalování

Rychlost a včasné zahájení je při léčbě neplodnosti zásadní. Proto se pro vás vždy snažíme najít optimální termín vaší první konzultace a následně individuálně navrhnout léčebný plán. Zavedli jsme do běžné praxe také náhodné neboli random starty, tedy počátek hormonální stimulace, který není vázaný na menstruační cyklus ženy.

Databáze dárců a kontakty na náhradní matky 

Programu darování pohlavních buněk věnujeme velkou pozornost již od samého počátku vzniku našeho pracoviště. Disponujeme širokou databází dárkyň vajíček a dárců spermií. Vhodné dárce i dárkyně pro klienty pečlivě vybíráme tak, aby splňovali přísná kritéria. Realizujeme také léčbu s využitím náhradní matky.


Tým Sanatoria Repromeda s.r.o. Brno

Vedení Sanatoria

  • MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D. - ředitelka, reprodukční gynekolog, PGD specialista
  • Prim. MUDr. Jan Veselý, CSc. - odborný vedoucí centra, gynekolog, atestace II. stupně z gynekologie a porodnictví
  • Prof. MUDr. Pavel Trávník, DrSc. - samostatný vědecký pracovník

Sanatorium Repromeda s.r.o. Brno


Kontaktní adresa a informace

Brno

Studentská 812/6
Brno 62500, Česká republika

+420 511 158 222
brno@repromeda.cz

Ostrava

Dr. Slabihoudka 6232/11
Ostrava 708 00, Česká republika 

+420 597 822 122
ostrava@repromeda.cz

Ordinační hodiny

Pondělí07:00 - 18:00
Úterý07:00 - 18:00
Středa07:00 - 18:00
Čtvrtek07:00 - 18:00
Pátek07:00 - 18:00

Více o Sanatoriu Repromeda s.r.o. na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. http://www.repromeda.cz/
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s klinikou REPROMEDA

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s klinikou REPROMEDA?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
aidule  12. zář 2013

Repromedě palec nahoru

My jsme sanatorium Repromeda navštívili na jaře roku 2010 na základě doporučení a kladných referencí. V té době jsme měli doma už 5-ti letou dcerku. Vzhledem k tomu, že jsem po prvním porodu dost výrazně zhubla, začala jsem mít potíže s cyklem...postupně vymizel úplně. Nebyla ovulace, nemohla být menstruace ani vytoužené druhé dítě!
S obavami a určitou nedůvěrou v cokoli nové jsme se objednali s manželem na konzultaci do Repromedy. Od počátku jsem byla opravdu mile překvapená- od prostředí sanatoria, přes sesterský a lékařský personál až k samotnému spektru výkonů a vyšetření, která jsou v současné době možná, dostupná a nabízená!!! Musím upozornit, že píši pouze a výhradně svou vlastní zkušenost, kterou samozřejmě nemusí každý sdílet. Ale co se týká nás s manželem, nebylo nic,co bychom při léčbě v tomto centru negativně hodnotili (čekací doba, taktnost a vstřícnost lékařů i sester, pochopení pro naše opakované dotazy, apod.). A to podotýkám, že naše IVF neskončilo úspěchem....nicméně, po další dávce hormonů v tabletách, se i můj hormonální koktejl v organismu naladil na těhotnění a skutečně se nám podařilo počít druhé dítě. Natálka oslavila před 3 týdny 2 roky svého života a je, spolu se svou starší sestřičkou, sluníčkem našeho života!
Proto si dovolím zhodnotit tým centra Repromedy jako tým profesionální, empatický, se smyslem pro humor a vysokým morálním kreditem!!!
0 poděkování
terez80  12. zář 2013

Terez80

My jsme také absolvovali v Repromedě jeden IVF cyklus hned se nám zadařilo. Musím říct, že na mě působil personál mile a byl diskrétní, což jsme s manželem velmi oceňovali. Lékaři a sestry byli vstřícní a odpověděli nám na všechny dotazy. Prostředí je příjemné s moderním vybavením. Nechali jsme si v léčbě od lékařky poradit , měli jsme metodu PICSI kvůli špatnému spermiogramu a myslím, že se nám to vyplatilo. Na konzultace jsme chodily k jedné fajn paní doktorce, která nám provedla veškerá vyšetření a vše s námi rozebrala. Překvapilo mě, že samotná léčba netrvala dlouho. Teď máme doma malý zázrak a jsme za něho všem vděčni. :-)
0 poděkování
soleilll  11. zář 2013

Hodnocení, komentář pacientky (VII/2011-I/2012)

Absolvovala jsem v Repromedě 2 cykly IVF (říjen a prosinec 2011).
Musím vyzdvihnout, že všechen personál se vždy snaží být pořád milý a vlídný – od recepce, přes sestry až po lékaře. Celkové prostředí má velmi příjemnou atmosféru i přes letitost budovy.
Další zkušenosti jsou bohužel rozporuplnější. Léčba neplodnosti je velmi osobní záležitost, psychicky a vlastně i fyzicky náročná, proto mi vadí věci, které bych za jiných okolností možná přehlédla. Chápu, že najít křehkou hranici mezi medicínským posláním a podnikatelským záměrem je velmi složité, přesto se nemohu ubránit dojmu, že zde občas převáží to druhé.
Při prvním cyklu IVF jsem úvodní nejobsáhlejší konzultaci absolvovala s mladou a sympatickou paní doktorkou. Člověk neví, do čeho jde, tak se svým způsobem upne na lékaře, se kterým se setká a dá mu svou důvěru ve víře, že právě on mu pomůže. Postupem času a s přibývajícími návštěvami přibývalo i lékařů, se kterými jsem se setkala. Od počátku jsem předpokládala, že se mi automaticky po celou dobu bude věnovat jeden odborník. Při třech návštěvách ambulance jsem byla pokaždé u jiného lékaře, což mi připadlo, jako bych přišla do továrny na děti a kontroloval mě zrovna ten dělník, co má směnu. Na této skutečnosti je velmi nepříjemná zejména neustálá nutnost opakování mé anamnézy (při každém ultrazvuku jsem musela upozorňovat na svá zdravotní specifika). V informačních materiálech se uvádí, že je kontakt se stejným lékařem samozřejmost, praxe je ovšem diametrálně odlišná. (Tento přístup je pravděpodobně běžný i v ostatních centrech.
)
Systém sledování plateb je také poněkud komplikovaný. Opět bylo nutné několikrát opakovat, co jsme už platili, ale také jakou metodu oplodnění jsme si vybrali.
Mimochodem rozdíl mezi ICSI a PICSI nám byl vysvětlen jen okrajově a jediný závěr byl, že PICSI zvyšuje pravděpodobnost početí o 5% na 55% (což nekoresponduje s veřejně prezentovanými výsledky sanatoria, kde uvádí na 1 punkci 60,2% podíl těhotenství). Mám pocit, že všechna rozhodnutí byla nechaná na nás, aniž by nám odborník na základě zdůvodnění či zjištěných výsledků doporučil některý konkrétní postup. Při každém kroku maximálně následovala otázka typu „Jak to chcete?“ případně „U vás připadá v úvahu…“, ale nikdy „Já bych vám doporučil toto, protože…“. Od různých pracovníků jsem se také v určitých situacích setkala s přístupem „Aha, vy jdete teprve na první pokus…“, jako by bylo jasné, že napoprvé se nic nepovede. To člověku zrovna moc optimismu nedodá, protože neúspěch si většinou nepřipouští, hlavně zezačátku.
Stejně tak informaci, že právě probíhá slevová akce, jsem si náhodou našla na webových stránkách a nikdo z personálu nám slevu sám od sebe nenabídl. Recepční na dotaz řekla, že ji musí schválit lékař a ten nám ji přiznal teprve až na základě naší žádosti. Následně jsme ji museli opět několikrát připomínat při platbách, naposledy při konečném vyúčtování po ET.

Při druhém cyklu jsem už víceméně věděla, co mě čeká, takže jsem si na výše uvedené skutečnosti, které mi nejvíce vadily, dávala pozor. Například jsem vyžadovala ambulanci u stejného lékaře. Bohužel špatná výměna informací pokračovala i tak – opět jsme si sami museli říct o PICSI a prodlouženou kultivaci. Z nějakého neznámého důvodu všechen personál automaticky operoval s ICSI, jakoby nikdo nepřihlédl k původním výsledkům a nedělal vše pro nejvyšší pravděpodobnost úspěchu. Při informaci o termínu ET jsem zažila největší rozčarování – přestože jsem několikrát zdůrazňovala, že trváme na prodloužené kultivaci embryí (což jsem od prvního cyklu považovala jako zvýšení šance na uchycení), termín byl stanoven za necelé 4 dny po odběru vajíček. Dle sdělení pracovnice embryologické laboratoře kvůli vánočním svátkům a protože na další den (sobota - Štědrý den) by nás bylo k ET moc. Po následné delší telefonické debatě s lékařem mi byl nabídnut náhradní termín o den později, ale celá záležitost byla velmi stresující a zbytečná.
Výsledek druhého pokusu byl bohužel opět negativní. Lékař nám sdělil předpokládané příčiny a navrhl další možnosti, které pro nás byly nemyslitelné (použít darovaný materiál).
Bohužel musím konstatovat, že po 1. a ani po 2. cyklu neproběhlo žádné podrobnější diagnostické vyšetření a vlastně se ani příliš neoperovalo s prvním výsledkem.

Pro Repromedu jsem se rozhodla na základě výsledků, které prezentuje na svém webu. Podle nich úspěšnost IVF cyklů vysoce převyšuje ostatní brněnská pracoviště. Má zkušenost a další debaty s odborníky z oboru ukázaly, že tato prezentace úspěšnosti je zavádějící. Zejména proto jsem ztratila důvěru v toto pracoviště a přestože jsem přesvědčená, že jsem se zde setkala s řadou výborných osobností, pro další snahu otěhotnět jsem si vybrala jiné zařízení.

Výše uvedené skutečnosti jsem jako pacientka reálně prožívala a negativně vnímala, což berte jako věcné připomínky a ne jako kritiku, poznamenanou neúspěchem. Navíc je má zkušenost už staršího data a systém se mohl změnit k lepšímu.
Asistovaná reprodukce je velmi individuální záležitost každého páru, takže jsem přesvědčená, že mnohým jiným jistě Repromeda pomůže. Za mě ale - jen hezká recepce nestačí. ;-)
2 poděkování