Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Sanatorium Helios s.r.o. Brno

SANATORIUM Helios, spol. s r.o., Brno je soukromé zařízení v centru Brna. Vzniklo v roce 1994, je jedním z prvních center v České republice zabývajících se diagnostikou a léčbou neplodnosti3.

Jako první v Evropě začalo provádět preimplantační genetické testování (PGT) na blastocystách. V současné době provádí veškerá možná PGT vyšetření, čímž se výrazně zvyšuje Vaše šance na těhotenství.

Sanatorium Helios s.r.o. Brno

Kromě léčby neplodnosti a běžné gynekologické péče jsou zde také specializované ambulance:

 • Centrum onkologické prevence (vyšetření a léčba přednádorových stavů děložního čípku),
 • prenatální diagnostika (vyšetření vrozených vývojových vad v 10. - 12. týdnu těhotenství),
 • genetická ambulance včetně genetické laboratoře,
 • ultrazvuková diagnostika včetně 4D zobrazení, poradna rizikového těhotenství a operační léčba.

Sanatorium Helios je vybaveno vlastním operačním sálem a lůžkovou částí. Nejčastěji jsou prováděny zákroky jako hysteroskopie5, laparoskopie4, konizace, separované abraze, nebo hysterektomie2.

Tým Sanatoria Helios, spol. s.r.o. v Brně

Tým Sanatoria Helios, spol. s.r.o. v Brně

 • prim. MUDr. Pavel Texl
 • MUDr. Jakub Texl
 • MUDr. Zuzana Bílková
 • MUDr. Alena Filková
 • MUDr. Veronika Kováčová
 • MUDr. Ditta Leznarová
 • MUDr. Jan Šula
 • RNDr. Kateřina Wagnerová
 • Mgr. Dušana Vránová
 • RNDr. Michal Slaný, Ph.D.
 • RNDr. et Mgr. Petr Popov, CSc.
 • Jarmila Slámová

Provozní doba

Lůžková část - nepřetržitý provoz
tel. kontakt: 549 523 211
www.sanatoriumhelios.cz

Kontaktní adresa

Sanatorium Helios, spol. s r.o.
Štefánikova 12
602 00 Brno
tel. +420 549 523 211
e-mail: info@sanatoriumhelios.cz

Více o Sanatoriu Helios s.r.o. Brno na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. Oficiální stránky Sanatoria Helios s.r.o. v Brně
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti se Sanatoriem Helios s.r.o. v Brně

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost se Sanatoriem Helios s.r.o. v Brně?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
bimmka  10. led 2016

Špatná zkušenost

Sanatorium jsem využila na základě doporučení mou doktorkou u prvního těhotenství pro vyšetření NT screeningu. Je pravda, že vyšetření trvalo poměrně dlouho a bedlivě jej utz prováděli. Ale při zadávání výsledků do počítače se orientovali jen podle hodnoty krve a utz a podle nich nám test vyšel negativní. Takže jako prvorodička jsem byla velmi vystrašená a hned jsme se k nim objednali na genetickou konzultaci.

Na genetické konzultaci, nám neřekli nic nového a i přesto, že věděli, že máme oba s manželem vysokoškolské vzdělání biologického směru vysvětlovali nám jak vzniká Downův syndrom a jak se dělí chromozomy. Takže pro nás konzultace zcela zbytečná a vlastně nám paní doktorka neřekla nic, co bychom už dávno sami neznali a navrhovla samozřejmě drahé vyšetření z krve nebo odběr klků. Naštěstí jsem obojí odmítla a nakonec porodila zcela zdravého syna.


Kdybych nečekala druhé dítě a nepřešla zcela pod jiné doktory, nikdy bych se nedozvěděla, že stačio proměřit více parametrů (což se sama nová ošetřující doktorka divila, že ty parametry nedělali) a vyšel by test zcela jinak a já nemusela žít v obavě, že čekám postižené dítě.

Bohužel nejsem jediná, komu takhle zdánlivě navrhují drahé testy i přesto, že by stačilo zadat do systému více proměření.
0 poděkování
rezni  8. pro 2014

Bohužel, nemám dobrou zkušenost

Dobrý den,

já bohužel chci přidat negativní zkušenost. Předem říkám, že se žádných debat neúčastním. Ještě nikdy jsem nikam nepsala, ale teď cítím, že je to třeba. Takže můj příběh:

Je mi 40 let, zatoužila jsem po miminku a šla jsem do Heliosu, možná protože můj manžel chodil na gymnázium s panem doktorem Texlem. Věřila jsem, že se mě bude upřímně řečeno věnovat trochu víc (protekce :-p ). No a to byl velký omyl. Hned jak jsme dosedli, bylo nám řečeno, že jediná varianta je IVF. Bez vyšetření, podotýkám.

Panu doktoru jsem věřila, důvody jsou jasné, náš věk. V podstatě další cyklus jsme se do toho pustili, vše šlo jak na drátku, tak rychle, že než jsem se probrala, tak ze mě vydolovali 3 vajíčka, 2 oplodnila a ani jedno bohužel nedošlo do 5. dne. Až po tento okamžik se nedá nic vytknout. Bohužel, to co se dělo následovně, mě vyrazilo dech.

Sama jsem si požádala o IUI, pan doktor řekl, že jo, proč to nezkusit. Pregnyl mě byl píchnut u folikulu, který měl 16 mm??? Pokaždé, zdůrazňuji pokaždé mě doktor nepoznal a nepodíval se ani do karty. Při IUI, který mě dělal jiný doktor mě bylo řečeno, že to nemá smysl, že mám jít na IVF, moje konstatování, že z IVF jdu ignoroval a řekl, abych neztrácela čas. Pozor myslím, že může mít pravdu, ale po IVF se 3 měsíce nemůže znova stimulovat. Také peníze jsou nemalé.

Další návštěva proběhla ve smyslu: Pane doktore, neměla bych mít nějaké vyšetření? Mám jen jeden vejcovod. Né to je v pohodě. Myslím, že byste měla jít stejně na IVF. Tak a to mě spadal brada. "Pane doktore, ale já byla". ,,Ne to by se nestihlo?!" Při dotazu, zda viděl aspoň moji kartu, tak začal zdlouhavě koukat do počítače. Další dotaz jsem směřovala k dalším možnostem. Bylo mě doporučeno vajíčko od dárkyně, při dotazu na cenu, řekl,, ceník jste dostala!,, Další dotaz byl, proč mám podstupovat další IVF? Odpověď: protože chcete dítě. Já však měla na mysli proč právě v Heliosu.

Když to shrnu, když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Péče potom? Věřte, bylo mě do pláče. Nedokážu dostatečně popsat naprostý nezájem, pokud se nejedná rovnou o IVF. To že se doktor ani nepodívá do karty, tak to taky o něčem svědčí. Není nic horšího než bezmoc a naprostý nezájem. Takže pokud nemáte opravdu hodně peněz a zájem jen o IVF, tak tam ani nechoďte.

Chápu, že to může vypadat tak, že jsem neuspěla, tak jsem zklamaná, ale znova podotýkám. Jedná se mě o následnou péči po IVF.
0 poděkování
danielahe  18. říj 2013

Doporučuji :-)

V Heliosu jsem byla poprvé před 9 roky, kdy se nám hned na poprvé povedlo naše vytoužené miminko. Skvělý přístup, ochota. Po delší odmlce jsme se rozhodli, že si pořídíme další miminko a na pohruhé jsme si odnášeli v bříšku druhého chlapečka. Za ty roky bylo mnoho změn a k lepšímu :-). Nemůžu porovnat s jinou klinikou, ale moje osobní zkušenost je víc než dobrá. A pokud by bylo zapotřebí, tak opět Helios :-) . A tímto bych chtěla poděkovat koordinátorce Dušaně Vránové, která trpělivě řešila moje otázky a požadavky i ve svém volnu :-N :-) .
1 poděkování
jarmisek  19. zář 2013

Doporučuji!!!

Do sanatoria Helios jsme přišli po předchozích dvou neúspěšných cyklech, vsadili jsme na tento CAR svou poslední šanci, bez úhrady pojišťovny už bychom si další IVF nemohli dovolit. Hned první návštěva nás ujistila, že jsme se rozhodli správně :-) Pan primář Texl je skvělý člověk, přistupoval k našemu problému velmi lidsky, vše trpělivě vysvětloval. Byla nám provedena vyšetření, o kterých jsme do té doby ani nevěděli, že existují (imunologie, testy spermijí). Na základě všech výsledků pan doktor rozhodnul o způsobu naší léčby. Doporučil nám IVF-ICSI a také PGD, které jak se později ukázalo bylo v našem případě nezbytností.
Přístup celého personálu v průběhu celé naší léčby hodnotím na jedničku. Dojížděli jsme z Prahy, vždy nám vyšli vstříc a navrhli termíny, které nám vyhovovaly, spojili mé vyšetření s vyšetřením spermijek a podobně. Bylo nám dokonce umožněno některé vyšetření udělat ve spolupráci s mojí gynekoložkou, abychom nemuseli jezdit jen kvůli odběru krve. Skutečně myslím, že ochota, vstřícnost a příjemné vystupování jsou tři vlastnosti, které personálu této kliniky rozhodně nechybí. Při pohovoru s embryoložkami a koordinátorkami nám byl vždy trpělivě zodpovězen každý dotaz (a že jich nebylo málo :-D). Výsledkem práce týmu pana doktora Texla je mé těhotenství, které se nám zadařilo hned po prvním transferu na této klinice a jeden další budoucí člen naší rodiny v čeká v Heliosu v mrazáčku :-)
Nemám co bych vytkla, mohu jedině doporučit! x-)
2 poděkování
7lentylka  17. zář 2013

Krásné a zdravé miminko z Heliosu:-)

Musíme se s manželel také přidat k nadmíru spokojeným klientům Sanatoria Helios v Brně.
Náhodou jsem našla na netu diskusi na toto téma a bylo tam spoustu pozitivních ohlasů na toto centrum.
Už při domlouvání první schůzky byla paní na recepci moc hodná a ochotná a tak jsme se těšili:-) A opravdu to byl teprve začátek. Pan primář Texl vše krásně namaloval, vysvětlil a hlavně dodal spoustu pozitivní energie a naděje.

O miminko jsme se pokoušeli 7let marně. Až díky celému kolektivu tohoto centra máme překrásnou a zdravou holčičku už dva měsíce doma.
Velké díky patří VŠEM! Byli jste NEJ!
2 poděkování
mirush79  12. zář 2013

Správna zmena

Moja skúsenosť je ešte v podstate čerstvá, cyklus sme absolvovali minulý mesiac. Pre Helios sme sa s manželom rozhodli na základe odporučenia známej po jednom neúspešnom cykle na Slovensku.

Šli sme na vstupnú konzultáciu s tým, že je bezplatná a nezáväzná, mali sme obsiahli a veľmi príjemný rozhovor s pánom primárom, ktorý nám povedal o možnostiach, o ktorých sme v predošlom centre vôbec nepočuli. Urobili nám rôzne vyšetrenia navyše a vďaka jednému z nich sa zistilo, v čom je podstatný problém. Bola to fragmentácia DNA manželových spermií, ktoré boli v prvom centre úplne v norme, nakoľko dané vyšetrenie nevykonávali. Fragmentovanej DNA bolo 43% a z toho dôvodu nám pán primár odporučil oplodnenie špeciálnou metódou PICSI.

Odobratých mi bolo 10 vajíčok, z toho 8 zrelých sa oplodňovalo a oplodnených bolo 6. Na šiesty deň kultivácie sa bioptovali 3 embryjká na vyšetrenie aCGH. Zistilo sa, že dve z nich sú vhodné na transfer. Ten som zatiaľ nepodstúpila, chystám sa naň nasledujúci mesiac.

Vzhľadom na to, že sme zo Slovenska, všetky výkony si hradíme, ale už teraz máme pocit, že sa táto investícia vyplatila. Najmä ak si pomyslím, že sme sa teraz ďalej mohli trápiť v pôvodnom centre a myslieť si, že je všetko v poriadku, len sa proste nedarí a možno by sa problém v spemiách nikdy nezistil.

Takže jedným z dôvodom, prečo Helios odporúčam je spektrum a podrobnosť vyšetení, ktoré vykonávajú a ďalším je rozhodne prístup celého personálu. Či už to bol pán primár alebo embryologička pri pohovoroch alebo koordinátorky počas stimulácie, všetci vždy ochotne zodpovedali naše otázky, ktoré sa často určite aj opakovali, boli trpezlivý a veľmi ľudský.
2 poděkování
jawuna  11. zář 2013

Naprosto úžasné centrum i jeho šéf :)

Do Heliosu jsme šli na vlastní pěst po 4 spont. potratech vždy mezi 7. a 8. týdnem ;-( Na gyn, mi pořád tvrdili, že je problém ve mně, že to těhotenství neudržím. Pak jsme se sami rozhodli zkusit štěstí, pátrali na netu a napsali do Heliosu. První konzultace s panem primářem Texlem byla úžasná :) Kreslil obrázky, vysvětloval... super! Udělali nám všechny možné vyšetření imunologie, hormony, nějaké infekce, spermiogram a pak ještě další testy na spermiích. O těch jsem doteď nikde jinde od nikoho neslyšela. A ejhle, ukázalo se, že přestože máme spermiogram tak, že by splňoval podmínky na dárce, je 51% spermií geneticky poškozených, což byl s největší pravděpodobností problém při předchozích těhotenstvích. Doporučili nám PICSI s tím, že to poškození je tak velké, že to nemusí pomoct :-|
1. IVF listopad 2012 - 11 vajíček, PICSI, z toho pak 2 embrya blastocysty na PGD vyšetření, obě geneticky špatné, takže nebyl transfer
2. IVF v únoru 2013 - zlepšila se DNA spermií (34%), 11 vajíček, PICSI, 5 embryí blastocyst na PGD vyšetření, 3 embryjka zdravé, první transfer úspěšný x-)

Na Helios nedám dopustit, jsou tam skvělí a milí lidi a velcí odborníci. Jsou strašně trpěliví, všechno krásně vysvětlí, strávila jsem tam několik hodin různými pohovory, vždycky si udělali čas a vysvětlovali a vysvětlovali. Totéž po mailu. Na ty mi odpovídali i dokonce večer o víkendu!
Jsme strašně rádi, že jsme se pro ně rozhodli a chtěla bych všem, co to budou číst říct, že opravdu není centrum jako centrum a že tím, že jsme si je vybrali jsme ušetřili asi hodně času i peněz. Jsou fakt dobří ;-) Všema deseti hlasuju pro Helios ;-)
2 poděkování
rakoska  11. zář 2013

Jen ta nejlepší zkušenost

Skvělý přístup personálu, velmi milí a ochotní, příjemné prostředí...a hlavně úspěšný hned první transfer!!! x-) Já nízké AMH, partner azoospermie (bez spermií), provedeno TESE, získány spermie pro oplození, 3 embrya na PGD CGH vyšetření, dvě geneticky špatné, jedno ok, za měsíc po vyšetření KET a pozitivní testík x-) Zatím úspěšně pokračujeme dál x-)
Pan primář, koordinátorky, embryoložky i genetička skvělí x-) Maximální spokojenost, doporučuji všem!!!
2 poděkování