Chci otěhotnět

Od chvíle, kdy jste se rozhodla, že je ta správná chvíle na pořízení miminka, se nemůžete dočkat, až otěhotníte. Vysadila jste antikoncepci, pravidelně se milujete, ale máte pocit, že byste tomu chtěla ještě nějak pomoci, aby se to urychlilo.

Video: Dokážeme pomoci až 90% párů na cestě za dítětem ...

Rozhovor s odborníkem: MUDr. Štěpán Machač


YouTube Modrý koník

Pro více video rozhovorů s odborníky klikni na YouTube kanál Modrého koníka.

Prohlédni si také:

🎞️ Co je ovulace a kdy nastává?
🎞️ Žena je teoreticky plodná pouze jeden den v měsíci.
🎞️ Menstruaci je možné vyvolávat, ale i oddalovat.


Základem pro všechny “snažilky” je ovulace6. V naší wiki najdete všechny možné informace, které s ní souvisí. Co to je, jak zjistíte, že ovulujete apod.

Proč je ovulace tak důležitá? Asi si ze školy pamatujete, že nejprve během ovulace dojde k uvolnění vajíčka z vaječníků. To pak vejcovodem putuje do dělohy3. Během pohlavní styku, se spermie snaží dostat přes děložní hrdlo do dělohy k vajíčku a oplodnit ho. Samotné vajíčko vydrží čekat po ovulaci asi 24 hodin, pokud nedojde během této doby k oplodnění, vajíčko vyloučí žena během menstruace2 spolu s děložní sliznicí z těla ven. Šanci na otěhotnění máte jen pár dní v měsíci.

Pokud se vám i přes veškeré snažení nedaří, nebojte se konzultovat situaci s vaším lékařem. Možná, že trpíte nějakou poruchou menstruačního cyklu1, nebo partnerovy spermie nejsou v té nejlepší formě.

Trápí vás obavy, že jste na těhotenství24 moc mladá nebo naopak moc stará? Existují určitá specifika, samozřejmě budete jinak prožívat těhotenství ve dvaceti, jinak ve třiceti nebo po čtyřicítce, ale těhotná můžete být v každém věku.

<< Zpět do kategorie Snažíme se

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce