Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
adenka84  30. lis 2015

Zakloněná děloha

Též mám zakloněnou dělohu a já tedy bohužel problémy s početím měla u obou dětí. Na první dceru jsme čekali 4 roky a na druhou rok.
0 poděkování
ladyhacek  7. pro 2014

Zakloněná děloha

Po mamce mám zakloněnou dělohu. Když je zakloněná děloha, může být problém s početím, tak mi to bylo řečeno doktorem. Ale mamka vždy říkala, že problémy neměla.
My jsme se rozhodli, že vysadím prášky a necháme tomu volný průběh a počítali s tím, že půl roku až rok to klidně může trvat.
Nám se to ale povedlo hned na druhý pokus. Takže se v březnu těšíme na naše první miminko. :-)
0 poděkování
brsh  4. lis 2013

Odstranění přepážky

Ahoj všem, já jsem se o dvou dělohách dozvěděla až ve 23 letech, i přesto, že jsem chodila na gyn pravidelně od 15 a měla jsem přepážku přes celý vnitřek. Dodnes je pro mě záhadou, že mi na to pí dr přišla tak pozdě. Každopádně k samotnému zákroku. Snažili jsme se o miminko cca dva roky, když jsem přešla k novému dr. Ten mě poslal na operaci a následně mi odstranil přepážku mezi oběma dělohama. Takže jsem ve 30 letech podstoupila tento zákrok, abych měla větší šanci donosit miminko, až se jednou zadaří. Operaci mi prováděl laparoskopicky, trvala téměř tři hodiny, ale vyplatilo se. Léčba byla v pohodě, už druhý den jsem normálně chodila po nemocnici. Bolesti jsem měla asi týden/deset dní, ale nic strašnýho. Za mě tedy určitě přepážku odstranit, můžete se tím vyvarovat potratu, když plod nemá dostatek místa. Lituju jen, že jsem na zákrok nešla dřív, protože by se i dřív přišlo na endometriozu a vše by nabralo rychlejší spád.
0 poděkování