PGD a PGS

Přejděte na hlavní článek PGD anebo PGS.

Hodnocení a zkušenosti s PGD a PGS

Máš zkušenost s PGD a PGS?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
jawuna  9. říj 2013

PGD a IVF Helios

Do Heliosu jsme šli na vlastní pěst po 4 spont. potratech vždy mezi 7. a 8. týdnem :( a gynekologové mi pořád tvrdili, že je problém ve mně, že to těhotenství neudržím.
Pak jsme se sami rozhodli zkusit štěstí, pátrali na netu a napsali do Heliosu.

První konzultace s panem primářem Texlem byla úžasná :) Kreslil obrázky, vysvětloval... super! Udělali nám všechna možná vyšetření imunologie, hormony, nějaké infekce, spermiogram a pak ještě další testy na spermiích. O těch jsem doteď nikde jinde od nikoho neslyšela. A ejhle, ukázalo se, že přestože máme spermiogram tak, že by splňoval podmínky na dárce, je 51% spermií geneticky poškozených, což byl s největší pravděpodobností problém při předchozích těhotenstvích. Doporučili nám PICSI s tím, že to poškození je tak velké, že to nemusí pomoct :/

1. IVF listopad 2012 - 11 vajíček, PICSI, z toho pak 2 embrya blastocysty na PGD vyšetření, obě geneticky špatné, takže nebyl transfer.
2. IVF v únoru 2013 - zlepšila se DNA spermií (34%), 11 vajíček, PICSI, 5 embryí blastocyst na PGD vyšetření, 3 embryjka zdravé, první transfer úspěšný :-)

Na Helios nedám dopustit, jsou tam skvělí a milí lidé a velcí odborníci. Jsou strašně trpěliví, všechno krásně vysvětlí, strávila jsem tam několik hodin různými pohovory, vždycky si udělali čas a vysvětlovali a vysvětlovali. Totéž po mailu. Na ty mi odpovídali i dokonce večer o víkendu!

Jsme strašně rádi, že jsme se pro ně rozhodli a chtěla bych všem, co to budou číst říct, že opravdu není centrum jako centrum a že tím, že jsme si je vybrali jsme ušetřili asi hodně času i peněz. Jsou fakt dobří :-)
Všemi deseti hlasuju pro Helios :-)

Přihlas se do těhotenského newsletteru